Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6


riki

Priporočeno sporočilo

Ni?kaj vzpodbudni podatki... :(

?vaba bi kupu ja, konec koncev imamo pri bajti vsi VW-je ampak glede na to da bi karavan pri?el prav ostaja pri VW-ju prakti?no samo Passat na voljo...ki pa, po pravici povedano, je ravno toliko zanesljiv kot eno jajce. Se lomi takoj ko ga grdo pogleda?... :blink:

 

Vsaj deli za VW-je so dokaj poceni in poobla??en sevis je na mestu. Kulance tudi lepo talajo po izteku garancije in ob kakih nemogo?ih napakah celo 100% le-te.

 

Huh...zgleda da bo treba ?e ?tudirat kaj vzet.

 

Hvala vam, res v veliko pomo?! Super ste! :cheers:

 

?akaj na pravo stvar in kupi benzinca pa bo? sre?en in tvoja denarnica tudi. So redki ampak ob?asno kaka vleti na avtonet. Poraba cca 1l-1,5l ve? kot pri dizlu ?e zna? voziti!

lp.

 

 

Zdej se kupuje samo dizel to je zdej in,tud ce delas 400 km / 2 mesca.

 

Kolegov fotr je tak kaliber.

 

Ja itak, on stri?ek k mi je 6ko prodal je tudi ?el na CX5ko dizelko pa ta najmo?nej?o kar je za 5000-7000km letno!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 69
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Jap sem tudi sam tak "kaliber". Kilometrov se z avtom dnevno ne bo nabijalo. Sem pa od vedno vajen vozit dizla. Pa? mi je v?e? dizel motor in kako se vozi. Stvar preference ?e sem iskren, ne pa ugodnosti.

 

Kot vidim pa se Mazd prodaja izredno malo. Avtov ki bi ustrezali kriterijem pa prakti?no ni.. Noben vsaj ni lih ugoden (ne poceni pa? pa ugoden!). Za 4 leta star avto dajat 4k ? manj kot je nov pa ni lih logike. Kilometrina se pa kar ?opa na teh avtih vidim.

 

No sej avta res nisem nikoli ?ez no? kupu, za vsakega (rabljen ali nov) se je ?akalo na primerno ponudbo od 4-6 mescev in nikoli mi ni blo ?al. :)

 

Bom sledil ?e naprej prodaji teh vozil, zaenkrat ostaja v o?jem krogu izbranih modelov tudi Mazda 6 ?eprav drugega konkurenta kot VW sploh ne vidim. :huh:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom sledil ?e naprej prodaji teh vozil, zaenkrat ostaja v o?jem krogu izbranih modelov tudi Mazda 6 ?eprav drugega konkurenta kot VW sploh ne vidim. :huh:

 

Kaj pa Opel? Nemc pa to.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

.... Za 4 leta star avto dajat 4k ? manj kot je nov pa ni lih logike. Kilometrina se pa kar ?opa na teh avtih vidim.

 

 

 

Kje si pa nasel 4 leta star avto za 4K? manj, kot je nov? Mogoce edino, ce primerjas jabolka s hruskami... oz. na ceniku novih gledas tiste najcenejse, rabljenega pa gledas takega, ki je s top opremo in najmocnejsim motorjem :P:blink:

 

Nove sestice se zacnejo ze pri dobrih dvajsetih tisocakih ... najdrazji modeli pa se ze blizajo stevilki 40.000 :P

 

Opel ni nem?ki avto!

 

Kaj pa je potem? Ce ima (ali je imel) GM lastniski delez, se ne pomeni, da je to potem ameriski avto :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa je potem? Ce ima (ali je imel) GM lastniski delez, se ne pomeni, da je to potem ameriski avto :) ...

 

Pri zadnjem nakupu sem se zanimal tudi za Opla. Za mnenje sem vpra?al tudi nekaj znancev, ki se s takimi re?mi ukvarjajo (mehaniki, prevoz oseb, ...). Vsi so mi odgovorili, da Ople sicer delajo v Nem?iji, a da z nem?kimi avti nimajo ?isto nobene veze.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri zadnjem nakupu sem se zanimal tudi za Opla. Za mnenje sem vpra?al tudi nekaj znancev, ki se s takimi re?mi ukvarjajo (mehaniki, prevoz oseb, ...). Vsi so mi odgovorili, da Ople sicer delajo v Nem?iji, a da z nem?kimi avti nimajo ?isto nobene veze.

 

 

Adam Opel, ustanovitelj podjetja, je rojen v Nemciji ... Res da je zacel s proizvodnjo sivalnih strojev, nato nadaljeval kot izdelovalec koles in sele kasneje postal eden izmed vecjih proizvajalcev avtomobilov ... Ampak vseeno se steje kot nemski proizvajalec avtomobilov ...

 

 

Clanek o Oplu na Wikipediji se zacne z naslednjim stavkom: Opel je nem?ki proizvajalec avtomobilov. >> http://sl.wikipedia.org/wiki/Opel :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, tudi Opel je bil za zelo kratek ?as na seznamu kandidatov ampak je letel dokaj hitro dol. Slaba izdelava, poceni materiali, slab ob?utek pri vo?nji (zelo posreden volanski mehanizem)...spet lahko sedaj samo sklepam kako je Mazdo vozit. Bi jo moral sploh testirat. Oplu pa druga?e pravijo Nem?ki Fiat...verjetno z razlogom. :)

Druga?e pa a je sploh ?e kter avto narejen v nem?iji dejansko Nem?ki? Podret in videt nalepke na panelih in konzolah z napisom "Made in Tunisia" je pa neprecenljivo. Aja govorim za VW. :vskalo:

 

Sem bil druga?e danes mal?ek s kolesom okoli in sem se ustavil na lokalnem poobla??encu v Novi Gorici. Servisi naj bi bili okoli 200? za podan model tako kot sem nekako pri?akoval. Baje pa da so zelo dragi veliki servisi jermenov in napenjalcev. Naj bo, je le izreden in redek stro?ek. Imel sem tudi mo?nost sesti v enega ki so ga slu?ajno imeli na parkiri??u. Sicer je prehitro govort ampak se mi zdi voznikov prostor sicer dolg ampak ozek. Prtlja?nik pa je tudi precej manj?i kot sem pri?akoval od karavana...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ?e lahko sam dodam svoje mnenje glede mazde in nakupa... morda kar plusi in minusi:

 

plus:

+ soliden motor, super pro?en pri vi?jih prestava,

+ v?e?en menjalnik

+ ?e vedno sve?a oblika, kljub temu da je zunaj ?e nova generacija

+ prostornost na zadnjih sede?ih

+ nobenih okvar do sedaj (tok tok na les)

+ uporabni in pregledni kontrolniki na volanu

+ lega na cesti

 

minusi:

- pleh in lak (beri: avto je 2008 in ?e "pri?akujem" prve znake rje)

- materiali v notranjosti so jajc oz. ?e rahlo sramotni za kao "premium" vagen

- tako propagirani BOSE zvo?ni sistem ni? kaj bolj?i kot tist osnovni (v bistvu bi skoraj raje imel osnovnega in namest tega rezervno gumo v prtla?niku)...

- samo par osnovnih nastavitev sede?a

- za moj okus ?e rahlo pretrdo podvozje

- slaba zvo?na izolacija

- zadnjih oken ne gre imeti odprtih pri hitrosti nad 60 km/h

 

 

Povzetek: ?e kupuje? avto v smislu "delovni stroj", ne bi kupil ni? drugega kot mazde... prostoren, zanesljiv, pa? dober dru?inski avto in za ceno 10k? odli?en nakup za kolikor se prodajajo ?e prvi kosi. ?e pa i??e? "nekaj ve?" in rad u?iva? v vo?nji, ti detail?ki tako pri izdelavi in sistemu pomenijo nekaj, je pa mazda bolj povpre?ne? kot pa kaj drugo... v njej ne vidim nobenega prese?ka avtomobila.

 

Je pa to moje mnenje, ki sem si ga lahko ustvaril na osnovi M6-oprema TE plus... morda bi bilo pri kak?ni opremi GTA tudi druga?no.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

opel je kanta

 

 

To sploh ne tajim :) ... je pa nemska kanta :cheers:

 

Ne ?alite mojo prej?njo znamko :angry:

 

13 let brez problema in brez rje :prstgor: Valda, da je evropsko/nem?ki avto.

 

 

Malo pleha, malo ?ice... i evo ti Opelice :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Adam Opel, ustanovitelj podjetja, je rojen v Nemciji ... Res da je zacel s proizvodnjo sivalnih strojev, nato nadaljeval kot izdelovalec koles in sele kasneje postal eden izmed vecjih proizvajalcev avtomobilov ... Ampak vseeno se steje kot nemski proizvajalec avtomobilov ...

Clanek o Oplu na Wikipediji se zacne z naslednjim stavkom: Opel je nem?ki proizvajalec avtomobilov. >> http://sl.wikipedia.org/wiki/Opel :P

 

Ja, to je vse res, se strinjam, poznavalci so mi hoteli povedati tole, da ?eprav jih delajo v Nem?iji naj ne pri?akujem nem?ke kvalitete. Sicer pa Oplov ne poznam najbolje, z izjemo ene vectre v o?ji dru?ini, ki je bila takrat top model (2L bencin, 4x4, tr?e podvozje, ...) a je ?la po treh letih stran, ker je bila ve? na servisu kakor na cesti.

 

Aja, pa enako opremljena Insignia bi pri?la skoraj 10K manj od Mazde ali Passata ...

 

- tako propagirani BOSE zvo?ni sistem ni? kaj bolj?i kot tist osnovni (v bistvu bi skoraj raje imel osnovnega in namest tega rezervno gumo v prtla?niku)...

 

Tudi sam sem mnenja, da razen pretirano navitih basov ni kak?ne razlike med navadnim ozvo?enjem. Mnogi, ki se spoznajo na akustiko pravijo, da je Bose dale? najbolj precenjena znamka glede na kvaliteto.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

janik, meu sm siignuma 2.2 dti pa je blo groza z njim. Star 4 leta, v 10 mesecih pa za 2,5k? servisov :( mi je pa vseen ?e vedno ful v?e? tist design, kaj ?em. Morjo bit multijet manj te?avni bi rekel, sm pa testiral Insignio predn sm kupu belko. Kaj ?m re?t? N? posebnga, neagilna te?ka krava za ovinke, ok za ac, porabo majo pa za tiste 19ke res ?arobno :) tolk o tem, zakaj kupit raj 6ko namest insignije, pa nej bo ?e tok lepa, vsaj men je ful!i

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede tega, da je enako opremljena Insignia 10K cenejsa od Mazde 6 se pa ne bi strinjal ... Ko sem kupoval sedanjo sestico, sem sel malo pogledat tudi Opel... Takrat sem gledal Zafiro... osnovna cena je bila res nizja... vendar pa sem dobil seznam opreme in naj naredim kljukice pri tistem, kar bi rad imel... in se je cena potem skoraj podvojila :) ... Res pa je, da se da dobiti veliko popusta... To je fino za tiste, ki ne kupujejo avtomobila ampak popuste :harhar::jezicek: .... Ko pa potem na zavarovalnici upostevajo tisto ceno po ceniku, ki je lahko 30% in tudi do skoraj 50% visja, je pa jok in stok :cheers:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede tega, da je enako opremljena Insignia 10K cenejsa od Mazde 6 se pa ne bi strinjal ... Ko sem kupoval sedanjo sestico, sem sel malo pogledat tudi Opel... Takrat sem gledal Zafiro... osnovna cena je bila res nizja... vendar pa sem dobil seznam opreme in naj naredim kljukice pri tistem, kar bi rad imel... in se je cena potem skoraj podvojila :) ... Res pa je, da se da dobiti veliko popusta... To je fino za tiste, ki ne kupujejo avtomobila ampak popuste :harhar::jezicek: .... Ko pa potem na zavarovalnici upostevajo tisto ceno po ceniku, ki je lahko 30% in tudi do skoraj 50% visja, je pa jok in stok :cheers:

 

Jaz sem primerjal cene, ki sem jih dobil na ponudbah, ko sem izbral ?e vse kljukice. Insignia je bila okoli 25K, pa mi je prodajalec sam rekel, da se lahko ?e za kaj zmeniva.

 

Moram pa priznati, da mi je najbolj v?e? Mazdin sistem dodatne opreme s temi paketi, najve?ja mora pa je bilo izbiranje pri Passatu, saj sem eno popoldne kombiniral zahtevano opremo v razli?nih paketih, da sem pri?el do optimalne cene.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, ker rad u?ivam v vo?nji imam zato zelo rad ?imve? povratnih informacij od avta, lego na cesti, stabilnost... Po drugi strani pa sem mnenja da mora avto biti tudi zanesljiv, varen in var?en. Sej vem, i??em verjetno ideal. Opli pa? zelo hitro odpadejo skupaj z raznimi Fiati in s komplet francozi. Ostanejo prakti?no samo nemci in japonci. V nem?iji nima? kaj veliko izbire, poleg opla odpadejo ?e BMW in Mercedes zaradi cene. Ostane pa? VW ki pa zadnje ?ase ni ve? na vrhu seznama zanesljivosti.

 

Med japonci pa je ve? al manj tudi bol malo izbire. So Mazde, zato sem tukaj in potem so ?e Suzukiji ki nimajo ni? primernega, Tojote ki mi niso v?e?, ostalega pa pravzamprav ne poznam.

 

Seveda so tu ?e amreikanci, Ford. Ta je tudi konkurent ampak spet, moral bi ga it vozit. Pa dizlov pri fordu baje da se ne priporo?a.

 

 

Seznam se je torej skraj?al na Mazdo 6, VW Passata in Ford Mondeo (Focus ima premalo placa zadaj).

 

Moram it vozit vse 3 pa da potem vidimo kje smo.

 

P.s. Hvala Dejan za izpostavitev dobrih in slabih strani Mazde. Po pravici povedano bi me motlo samo rjavenje in nastavitve sede?a. Ostalo mi ni bitno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

P.s. Hvala Dejan za izpostavitev dobrih in slabih strani Mazde. Po pravici povedano bi me motlo samo rjavenje in nastavitve sede?a. Ostalo mi ni bitno.

 

Glede teh dveh zadev sam nimam problemov... Glede sedeza je verjetno zato, ker imam max. opremljeno in ima sedez dovolj moznosti nastavljanja ... rje pa tudi se nisem opazil... ampak ne trdim pa, da je ni... Pod avtom se nikoli ne potikam :) ... na blatnikih, pragovih in karoseriji pa rje nisem opazil ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni je bla glede sedenja in bivanja v njem po 9+ ur, prva mazda 6 veliko bolj vsec...

pri novi je sedez cudno (visje) postavljen...

 

 

opora za levi komolc (blizu luknje pri vratih) je tudi v tej mazdi za en drek...v prvi je bla trda od zacetka, tukaj je podlozena, ampak zdaj po dveh letih ratuje krater v njemu in je spet neudoben

 

je pa FL mazda 6 II bistveno bolj avtocestna friendly kot letnik 2008-2010 (manj poskakovanja in tisja)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Riki - priporo?am ?e ogled zelo kvalitetnega japonskega vozila; Honda Accord. Audi A4 nisi ?e nikjer omenjal, ti ustreza?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, Accord mi je ?e bil priporo?en skupaj s Civicom. Civica sicer ni v karavanski izvedbi, Accord v karavanski izvedbi pa je...hm...grd. (2007 letnik imam v mislih). Tisti 2009 so sicer zadovoljivo lepi ampak so (pre)dragi.

 

A4 je VAG group katere se izogibam in kateri i??em alternativo. ?e pa ?e VAG group potem raje VW. Dobi? isto za manj denarja in kan?ek slab?e materiale v notranjosti kar pa mi ni bitno.

 

Hvala vseeno za priporo?ila. ?e ima? ?e kaj v mislih ali ?e ima ?e kdo, sem odprt za predloge. :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Recimo, da nismo omenili ?e kak?nega Nissana ali Volvaka, ?e sta ti kaj simpati?na? :D

 

Accord aerodeck (prej?nji model) je res en tak mrli?ki wagen (?e bolj kvadratast kot sloviti Passat kvadratura - oblika do 2005). <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda nasploh ima po mojem mnenju dve klju?ni napaki. Super cheap plastika v notranjosti ki mi nikakor niti pogojno ne ustreza pa ?e vedno smo v VAG group in mogo?e ?e en ne-tako-pomemben detajl za povrh, zelena osvetljitev ?tevcev...

 

Volvota mi pa avto.net sploh ne ponudi za dane kriterije torej karavan, dizel do 150.000km in slo. poreklo. Vse uvo?eno ?e gledam in ogromno kilometrov... :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.