Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Sicer ni Mazda, ampak vseeno upam,da mi boste lahko pomagali.

Ko sem se danes peljal z VW Jetto 1.6 TD, letnik 2011 iz Tivolija proti Centru, mi je kar naekrat za?elo kaditi belo iz izpuha.

Omenjenega sploh nisem opazil, dokler mi ni tisti, ki je vozil za menoj za?el trobiti.

Sledil je ?ok : pogledal v vzvratna ogledala, stopim iz avta in vidim, da je zadek popolnoma bel, kot bi ga posul z moko.

Delovna temperatura je bila normalna(90oC), gorela ni nobena opozorilna lu?ka.

Vozilo sem ugasnil in umaknil na plo?nik.

Zatem ni ve? pri?gal - popolnoma mrtev.

 

Kako je mo?no, da me?a vodo in nafto?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?isto enostavno: prebilo je tesnilo na glavi motorja. Nafto dobi po redni poti, hladilno teko?ino pa skozi prebito tesnilo.

 

Preden se loti? popravila, preveri, ?e je res ?lo tesnilo: nalij vodo tja, kjer mora biti in toliko, kolikor jo mora biti. ?epa pa ne daj nazaj ampak pusti odprto. Nato v?gi motor (zaradi prebitega tesnila bi vseeno moral vsaj malo kolcati...) in glej gladino vode. ?e je prebito tesnilo, bodo iz vode izhajali mehurji plina. In ?e se ti to res naredi, si v riiiiiiii....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojoj.Avto sploh ve? ne v?ge,tako da omenjenega poskusa nemorem opraviti.

Ni mi jasno, kako naj bi na tako mlademu vozilu prebilo tesnilo na glavi.

Se je mogo?e motor pregrel?

 

kako je bil avto vo?en, ko je bil ?e neogret?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, ?e so res mrzlega ti??ali, potem je lahko tudi po?ena glava motorja...

 

Ja, kaj naj ti re?em, novice so, kako bi rekel, slabe in slab?e... Ja, lahko so tudi najslab?e... V tvojem primeru se mi zdi, da nima? kak?nih drugih mo?nosti.

 

In mimo grede, kako pa ve?, da ti vodo me?a z nafto? Manjka hladilne teko?ine?

 

Kar se pa pregrevanja motorja ti?e, pa sosedova izku?nja z Opel Astro karavan 2,0 DTH: ko je iz Nove Gorice pripeljal v Lokovec po vseh teh vzponih, je motor normalno deloval. Ko pa ga je na vrhu hriba ugasnil, je po petih minutah zakuhal. Zakaj? Sploh Nemci so mahnjeni na zmanj?evanje nepotrebne te?e. In so zmanj?ali koli?ino hladilne teko?ine. Ko torej pride? na vrh hriba, je blok motorja zelo vro?. Ko pa ugasne? motor, obstane vodna ?rpalka. In tisti pregreti blok motorja mimogrede zavre tisto malenkost vode, ki ga obliva. Moj sosed je to sicer opazil, po?akal, da se je motor ohladil in dolil nazaj hladilno teko?ino. Ko mu je trikrat avto takole zakuhal, je pa zvilo glavo na motorju. Garancije mu niso priznali, ker ni pazil, kaj po?ne in je dovolil, da mu avto zakuha. Pa se je lotil sam popravljat. Ko so za?eli brusit glavo motorja, se sploh ni pustila brusit, ampak se je aluminij kar svaljkal (kitajska roba?). In je enostavno namazal z rde?im termokitom in dal oglas, da proda avto s 4000 prevo?enimi kilometri (kilometri so bili res pravi!).

 

Ja, te?ko je vedeti, kaj je po?el lastnik pred teboj. Ne, da bi komu zdaj hotel solit pamet, a jaz vedno vzamem novega. In ga potem vozim kak?ne 10 do 12 let. Mogo?e ?e ve?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak me?ejo najcenej?e materiale in potem zadevo sestavijo da je tiptop.

Se vidi da ?e dve leti stari Jetti ni ve? zaupati.

 

Kako vem da vodo me?a z nafto?

Preprosto.Ni? ni smrdelo,pa lepo sem videl kako je kadilo belo oziroma soparno v tej najve?ji vro?ini.

 

Kje je logika,da avto po dveh letih hudi? vzame?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avta po dveh letih ne vzame hudi?. Nikakor ne.

 

Ti pa govori? o Evropski ropotiji. Pri teh je pa mo?no. ?e ima na ?tevcu okoli 100.000 km (letnik 2005 in mlaj?e), je ?e za na odpad...

 

Seveda da je to ropotija.

?e bi bil lastnik pri sebi in mu ne bi bilo do ?minke bi raje Japonca kupil, samo miselnost sloven?kov je ?al taka,da raje ?vaba kupijo,tudi ?e je 100x precenjen in zani?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Bosni imajo tri izraze za vozila: Mercedes, Golf in avto. Ne glede na letnik je Mercedes pa? Mercedes in Golf je pa? Golf. In ?e ima? novo Mazdo, je to samo avto, ?e pa ima? 15 let starega Golfa, je pa to Golf.

 

No, miselnost v Sloveniji je podobna. Ni pa to miselnost Slovencev...

 

In kako zdaj ka?e krepanini? Si odkril napako? Bo ?el na servis?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam vpra?am... kaj pa garancija???

 

Jaz sem najprej pomislil, da bi avto peljal na poobla??en servis in jim zate?il da to odpravijo v garanciji. Saj je ?e v garanciji kajne?

 

LP Rok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na po?kodbo in predvsem glede na stro?ke, bo krivo napa?no ravnanje z vozilom in torej garancije ne bo...

 

Ja res je, glave ni kar tak samo od sebe skrivilo, tak da pozabi na garancijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na po?kodbo in predvsem glede na stro?ke, bo krivo napa?no ravnanje z vozilom in torej garancije ne bo...

 

Ja res je, glave ni kar tak samo od sebe skrivilo, tak da pozabi na garancijo...

 

Naj lastnik torej kar pozabi na garancijo?

Zakaj se jo pa sedaj AH izogibajo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, ?e so res mrzlega ti??ali, potem je lahko tudi po?ena glava motorja...

 

Ja, kaj naj ti re?em, novice so, kako bi rekel, slabe in slab?e... Ja, lahko so tudi najslab?e... V tvojem primeru se mi zdi, da nima? kak?nih drugih mo?nosti.

 

In mimo grede, kako pa ve?, da ti vodo me?a z nafto? Manjka hladilne teko?ine?

 

Kar se pa pregrevanja motorja ti?e, pa sosedova izku?nja z Opel Astro karavan 2,0 DTH: ko je iz Nove Gorice pripeljal v Lokovec po vseh teh vzponih, je motor normalno deloval. Ko pa ga je na vrhu hriba ugasnil, je po petih minutah zakuhal. Zakaj? Sploh Nemci so mahnjeni na zmanj?evanje nepotrebne te?e. In so zmanj?ali koli?ino hladilne teko?ine. Ko torej pride? na vrh hriba, je blok motorja zelo vro?. Ko pa ugasne? motor, obstane vodna ?rpalka. In tisti pregreti blok motorja mimogrede zavre tisto malenkost vode, ki ga obliva. Moj sosed je to sicer opazil, po?akal, da se je motor ohladil in dolil nazaj hladilno teko?ino. Ko mu je trikrat avto takole zakuhal, je pa zvilo glavo na motorju. Garancije mu niso priznali, ker ni pazil, kaj po?ne in je dovolil, da mu avto zakuha. Pa se je lotil sam popravljat. Ko so za?eli brusit glavo motorja, se sploh ni pustila brusit, ampak se je aluminij kar svaljkal (kitajska roba?). In je enostavno namazal z rde?im termokitom in dal oglas, da proda avto s 4000 prevo?enimi kilometri (kilometri so bili res pravi!).

 

Ja, te?ko je vedeti, kaj je po?el lastnik pred teboj. Ne, da bi komu zdaj hotel solit pamet, a jaz vedno vzamem novega. In ga potem vozim kak?ne 10 do 12 let. Mogo?e ?e ve?...

 

BTW ne brusi se glave ampak se jo kar porezka(tako delamo pri nas), razen ?e imap prav namensko ?ajbo za bru?enje aluminija.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.