Skoči na vsebino

KAKO HOMOLOGIRATI PNEVMATIKE


curko

Priporočeno sporočilo

Zdravo mazda?i

 

Kot veste imam na svoji mazdi gume ki niso vpisane v homologaciji. Sorodnik ki dela na zavarovalnici mi je omenil da ?e pride do nesre?e kar upam da ne in ?e se zavarovalni agent spotakne ob gume se mi lahko zgodi da ne bi ni? dobil od zavarovalnice tudi ?e so gume ?isto nove.

 

Zato me zanima kako naj HOMOLOGIRAM gume 225/45/17. Ker v karton?ku so homologirane gume do 215/45/17.

Prosim za ?im ve? predlogov kako se naj zadeve lotim. In ?e se je ?e kdo ukvarjal s tem kar po mojem mnenju ste se prosim da mi pove kako je spravil ?ez homologacijo.

 

lp

zoom zoom

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo mazda?i

 

Kot veste imam na svoji mazdi gume ki niso vpisane v homologaciji. Sorodnik ki dela na zavarovalnici mi je omenil da ?e pride do nesre?e kar upam da ne in ?e se zavarovalni agent spotakne ob gume se mi lahko zgodi da ne bi ni? dobil od zavarovalnice tudi ?e so gume ?isto nove.

 

Zato me zanima kako naj HOMOLOGIRAM gume 225/45/17. Ker v karton?ku so homologirane gume do 215/45/17.

Prosim za ?im ve? predlogov kako se naj zadeve lotim. In ?e se je ?e kdo ukvarjal s tem kar po mojem mnenju ste se prosim da mi pove kako je spravil ?ez homologacijo.

 

lp

zoom zoom

 

Homologira se s pomo?jo felten, TUV feltne govori o certificiranih dimenzijah. No tukaj pa je to nemogo?e narediti z originalnimi feltnami, ker certifikata zanj ni, edina legalna mo?nost je homologirati feltne in gume (ala OZ, AEZ...)

 

Jaz sem tako na Xedos 6 dal ENZO in 17 v homologo - Xedoska je druga?e imela samo 15 in 16.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da se noben ne bo spotaknil ob znamko felten,na koncu ko bo? imel vpisane mere v kartonn?ek!

Sposodi si ene plati??a od nekoga ki te dimenzije gor,TUV certifikat na katerem je razvidno da pa?e ta dimenzija na tvoj avto gre? na lpp (al kam drugam) Rabi? ?e prometno ,pla?a? cca 32? in to je to!

 

Tako sem jaz dobil potrditev v?eraj ko sem podal?eval registracijo,in ob enem pra?al po homologaciji drugih dimenzij gum ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa da pol nekdo posodi ?e par HP in mal navor?ka tud nebi blo slabo ? :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da tole nikakor ne bo ?lo skozi. Ni samo ?irina tista, ki ti dela te?ave. Mislim, da je v tvojem primeru tudi obseg pnevmatik druga?en. In zaradi tega ti napa?no prikazuje hitrost. ?e je to res, tega na noben na?in ne bo? spravil skozi homologacijo. Preveri ?e enkrat obsege obeh pnevmatik, preden se loti? dela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da tole nikakor ne bo ?lo skozi. Ni samo ?irina tista, ki ti dela te?ave. Mislim, da je v tvojem primeru tudi obseg pnevmatik druga?en. In zaradi tega ti napa?no prikazuje hitrost. ?e je to res, tega na noben na?in ne bo? spravil skozi homologacijo. Preveri ?e enkrat obsege obeh pnevmatik, preden se loti? dela.

 

do 3% je ok

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da tole nikakor ne bo ?lo skozi. Ni samo ?irina tista, ki ti dela te?ave. Mislim, da je v tvojem primeru tudi obseg pnevmatik druga?en. In zaradi tega ti napa?no prikazuje hitrost. ?e je to res, tega na noben na?in ne bo? spravil skozi homologacijo. Preveri ?e enkrat obsege obeh pnevmatik, preden se loti? dela.

 

Odstopanja skoraj ni. Hitrost ok.

 

do 3% je ok

 

Odstopanja imam 1,5 :) tako da je ?e vse ok.

 

Pa da pol nekdo posodi ?e par HP in mal navor?ka tud nebi blo slabo ? :hudicek:

 

Hehe ima? prav ja.

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bom odpiral nove teme, ?e smo ?e pri dimenzijah pnevmatik.... V homologacijskem karton?ku imam vpisane 16-ke, so pa trenutno gori 14-ke, ki pa so bile na Xedosu v originalu (1.6 ma?ina, 185/65R14) - 16-ke so bile homologirane naknadno. Zanima me, ?e morajo biti tudi te, ki so "originalne" vpisane v homologaciji ali to v tem primeru ni potrebno?

Plin je za kuhanje, elektrika je za razsvetljavo, diesel je za oranje, bencin... bencin pa je za vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Srachko, kolikor se spomnim, bi morala biti dimenzija 186/65/14 ?e v ?tartu vpisana na karton?ek, se pravi tudi takrat ko je bil karton?ek ?e "prazen" in je kasneje seveda ne bi rabil ?e enkrat vpisovati vanj. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo za info!

 

V?eraj ?el homologirat novo dimenzijo gum.

 

Rabi? plati??a,in TUV na katerih se vse ?tevilke ujemajo seveda in kjer pi?e skladnost s tvojim vozilom. Potem rabi? gor gume katere ?eli? homologirat,homolog.karton?ek in pa prometno!

 

Gre? na LPP izpolni? zahtevek oa predeleavi pla?a? 32? in se odpelje? na pregled. Dec pregleda papirje poslika vseskup in to je to!

Vpi?ejo tiste dimenzije katere so navedene na tuv. (v mojem primeru 215/45/17, 225/45/17) prej pa imam 205/50/17original

in to je to!

Danes ali ju3 dobim papirje priporo?eno ;)

 

Tudi ?e so original plati??a rabi? TUV

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@ZMAJ Zgleda, da se bom mogel nau?it brat homologacije :D Se mi je nekak zgodilo, da te dimenzije sploh nisem videl vpisane. Sem mogel iti preverit v avto :D

Plin je za kuhanje, elektrika je za razsvetljavo, diesel je za oranje, bencin... bencin pa je za vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WTF - ?e so original plati??a na homologiranem novem avtu rabi? TUV? Od kdaj pa zdej to? ?zmeden?

 

Pardon ?e bi ?elel ve?jo dimenzijo in seveda original. Nekdo je pa? izdelal te original plati??a a ne! In gor so kake ?tevilke vrjetn ;)

Tko nekak mi je un razlo?u...?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WTF - ?e so original plati??a na homologiranem novem avtu rabi? TUV? Od kdaj pa zdej to? ?zmeden?

 

Za drugo dimenzijo gum kot je v original homologo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.