Skoči na vsebino

Internet na Hrvaskem med dopustom


Jest

Priporočeno sporočilo

Neomejen mobilni internet na Hrva?kem za Mobitelove naro?nike za 10?/mesec:

http://www.mobitel.si/akcije/ht-internet.aspx

 

Paket Neomejeni od Si.mobila za 9,9?/mesec (velja od 18.7.2013 dalje)

http://www.simobil.si/sl/actions.cp2?cid=0...p;linkid=action

 

Pri obeh je meja za "fair usage" postavljena na 20GB ... Mobitelovi naro?niki morajo rocno izbrati omrezje HT Mobile (Cronet), Si.mobilovi narocniki pa VIPnet ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neomejen mobilni internet na Hrva?kem za Mobitelove naro?nike za 10?/mesec:

http://www.mobitel.si/akcije/ht-internet.aspx

 

Paket Neomejeni od Si.mobila za 9,9?/mesec (velja od 18.7.2013 dalje)

http://www.simobil.si/sl/actions.cp2?cid=0...p;linkid=action

 

Pri obeh je meja za "fair usage" postavljena na 20GB ... Mobitelovi naro?niki morajo rocno izbrati omrezje HT Mobile (Cronet), Si.mobilovi narocniki pa VIPnet ...

 

Carsko! In to 20GB :blink:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Carsko! In to 20GB :blink:

 

 

V bistvu neomejeno... samo po 20GB se Mobitelovim narocnikom v omrezju Cronet (T.Mobile) zmanjsa hitrost na max. 384 kbps, Si.mobilovom pa v omrezju VIPnet na max. 64 kbps ...

 

Pa za Mobitelovce velja opcija od vklopa do datuma obracunskega obdobja in se ptoem samodejno podaljsa, ce je prej ne prekines, pri Si.mobilu pa od aktivacije velja 30 dni in se sama izklopi ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu neomejeno... samo po 20GB se Mobitelovim narocnikom v omrezju Cronet (T.Mobile) zmanjsa hitrost na max. 384 kbps, Si.mobilovom pa v omrezju VIPnet na max. 64 kbps ...

 

Pa za Mobitelovce velja opcija od vklopa do datuma obracunskega obdobja in se ptoem samodejno podaljsa, ce je prej ne prekines, pri Si.mobilu pa od aktivacije velja 30 dni in se sama izklopi ...

 

Ja sej ker frik pa si da pokuris 20gb na mesec, in to na dopustu. Meni osebno to prav pride za sluzbo. Trenutno tukaj dol sem na standby delam zjutraj in zvecer, a ko grem na plazo ali okoli so lahko kaki kriticni maili v cakanju.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej ker frik pa si da pokuris 20gb na mesec, in to na dopustu. Meni osebno to prav pride za sluzbo. Trenutno tukaj dol sem na standby delam zjutraj in zvecer, a ko grem na plazo ali okoli so lahko kaki kriticni maili v cakanju.

 

 

Ce imas mobilni router in ene 5 vnetih mulcov, ki so prikljuceni na Youtube, se da verjetno tudi to preseci :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce imas mobilni router in ene 5 vnetih mulcov, ki so prikljuceni na Youtube, se da verjetno tudi to preseci :) ...

 

Saj pravim, frik. Mulce v vodo pa na zrak

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj pravim, frik. Mulce v vodo pa na zrak

 

 

Sej jest nimam teh problemov... ampak danasnja "mularija" je prakticno prikljopljena direktno na Youtube... :D Ce iscejo kaksno informacijo, to ne delajo preko Google-a... ampak preko Youtube-a :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

ne razumem

 

a to je tvoj stro?ek?

 

a nima? ti un internet za 10? za en mesec s Hrva?ke?

 

Sistem sesut....kot prvo imam vklopljeno opcijo za 10?, kot drugo tudi ce je poteklo (ni nobenega sma potrdila opozorila!!!) imam 60? limit v tujini...ko ga dosezes moras potrditi s povratnim smsom nadaljno porabo

 

Sem klical in bejba v call centri pravi da sem v pol ure nabral 1200?...ponoci....ampak resuje me to da sem dobil sms o dosezenem limitu in nisem potrdil nadaljne porabe podatkov...se en bomboncek, sms o dosezenem limitu sem dobil 19.8 ob polnoci, 18.8 ob polnoci pa naj bi nasekal 1200? prenosa v stanovanju kjer mam wifi.

 

So rekli da naj se pritozim na racun (halo?) in bodo raziskali, cetudi mi je poteklo 30 dni neomejenega interneta je moj max strosek 60?, ampak ne vem ce je vskladu s zakonom o varstvu potrosnikov da te ne opozorijo da se izteka storitev.

Ker to bodo potem lupili folk dan po avtomatskem izklopu.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ve? kje je fora (vsaj na Mobitelu je tako). Mail s prese?eno porabo dobi? ?ele ko zaklju?i? sejo. Se pravi ?e ti v eni seji naklepa? 100MB ti bo SMS o prese?eni porabi pri?el takoj, ko bo? zaklju?il s prenosom podatkov. Kar pomeni, da gre? lahko dale? dale? preko limita, ki ga ima? dolo?enega (se pravi 60?).

 

Kolk je to ustrezno in kolk je to v dobrobit varstva potro?nikov vemo, se pa postavlja vpra?anje kako bo? to re?il. ?e so goveda bodo ?li na no? in te terjali (tudi po sodni poti). ?e pa jim je vsaj malo mar svojih komitentov se bo pa vse dalo zmenit. Dr?im pesti, da zadevo re?i?.

 

Mene ?aka podobna zadeva, sicer z 10x manj?im stro?kom, ampak jim tud to ne dam, ker so samovoljno spreminjali pakete in niso obvestili o spremembi. Tako so mi iz 1GB spustili brezpla?en prenos na le 10MB in seveda sem ?el veselo ?ez. Sre?a ne na Hrva?kem ali pa kje drugje v tujini ampak vseeno. Bomo videli kaj se bo iz tega razpletlo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trik je v tem, da sem jaz to vklopil. Prej sem uporabljal t-mobile kartico in je delalo b.p.

 

No potem ko sem vklopil valda ves vesel, gremo sprobat sem bil negativno presene?en. Povezava je bila na nivoju 128kb, s tem da je vsakih nekaj minut metalo ven..Podn.

 

Grem gledat pokritost signala za vip.net za pulo in okolico in ka?e zelo solidno. Splet okoli??in... :closedeyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja izkusnja s temi paketi... Ze doma sem aktiviral preko Si.mobila.... Pridem cez mejo, probam... In ne dela... Ko smo se namestili v apartmaju, poklicem na Si.mobil... In so me popoldan klicali.... Da se povezujem z napacnim APNjem... Me hoce gospodicna prepricati, da lahko v iPhone-u nastqvljam APN rocno, kljib temu, da je Si.mobil uradni operater... Kar seveda ni mozno, ker se nabrqvitve same aktivirajo... Sem potem ugotovil, da je bil krivec en profil, ki sem si ga namestil spomladi v Barceloni, ko sem dobil testno SIM kartico anglesekga virtualnega operaterja TruPhone... Ko sem pobrisal ta profil, je zacelo delovati. Vmes sem aktiviral se preko Mobitela podoben paket... In ta je prvi dan tqkoj deloval BP.... Vceraj zvecer pa ni delovalo ... Pred kratkim je Ajvar bil tudi nekje in mu menda tudi en dan ni delovalo, prej pa tri dni BP... preko Mobitela in Hrvaskega T-Mobile-a...

 

Danes sem probal, in spet delujeta oba BP...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz razen malo visokega ra?una nisem imel problemov, v Rovinju, okolici, pla?i, samotnih zalivih dober 3G prenos, speed test je rekel 4M/1M

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz razen malo visokega ra?una nisem imel problemov, v Rovinju, okolici, pla?i, samotnih zalivih dober 3G prenos, speed test je rekel 4M/1M

 

Si poglexlk kolk mega je en test?

 

Drugac pa jaz uporabljam Tmobile HR,samo internet za 50 kuncev dobim cca 1.3+ Gb prenosa podatkov in razen tist vecer ko sva a z Jest-om vezi vse dela bp,hitrosti da gate trga. Jebes mobitel, SiMobil, TusMobil,Debitel

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega pa ne razumem ... ?e je roaming je prenos odvisen od hrva?kih ponudnikov telefonije in mobilnega interneta. Nimajo Simobil, Mobitel in ostali nobene veze kolk hiter je prenos.

 

Se pravi je odvisno le od kvalitete signala in kolko dejansko takrat lahko spravijo ?ez tisto bazno postajo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega pa ne razumem ... ?e je roaming je prenos odvisen od hrva?kih ponudnikov telefonije in mobilnega interneta. Nimajo Simobil, Mobitel in ostali nobene veze kolk hiter je prenos.

 

Se pravi je odvisno le od kvalitete signala in kolko dejansko takrat lahko spravijo ?ez tisto bazno postajo.

 

Tako je.

 

Kaj kok mega je en test?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega pa ne razumem ... ?e je roaming je prenos odvisen od hrva?kih ponudnikov telefonije in mobilnega interneta. Nimajo Simobil, Mobitel in ostali nobene veze kolk hiter je prenos.

 

Se pravi je odvisno le od kvalitete signala in kolko dejansko takrat lahko spravijo ?ez tisto bazno postajo.

 

Se motis... Jaz sem tudi mislil, da je tako... Pa sem letos izvedel, da gre potem ves promet preko enega linka iz Hrvaske do Slovenije... In menda je bila ori Mobitelu ta pipca zelo svoh... Se mi zdi, da 2mbps... Pa so potem pojacali.... Ko se povezes v roamingu dobis slovenski IP... in tako delajo v tujini tudi razni programi za online TV, ki so drugace blokirani, ce imas tujo IP stevilko (recimo Siol TV, Voyo in podobni...)

 

Tako je.

 

Kaj kok mega je en test?

 

 

Ko zalaufas speedtest, preko UMTS ali HSxPA omrezja prenese med 9 in 15 MB podatkov, ko pa si v LTE omrezju (zakrat samo pri Mobitelu ali si.mobilu, ko si v Sloveniji.... V roamingu se ne deluje) pa prenese nekaj cez 100 MB podatkov...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se motis... Jaz sem tudi mislil, da je tako... Pa sem letos izvedel, da gre potem ves promet preko enega linka iz Hrvaske do Slovenije... In menda je bila ori Mobitelu ta pipca zelo svoh... Se mi zdi, da 2mbps... Pa so potem pojacali.... Ko se povezes v roamingu dobis slovenski IP... in tako delajo v tujini tudi razni programi za online TV, ki so drugace blokirani, ce imas tujo IP stevilko (recimo Siol TV, Voyo in podobni...)

 

Sva?ta... ?e je tko kot pravi? pol tole ni vredno niti 1? kaj ?ele 10.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sva?ta... ?e je tko kot pravi? pol tole ni vredno niti 1? kaj ?ele 10.

 

 

Meni je cist cool... Deluje OK... hitrosti so zadostne tudi za streamanje recimo preko Voyo... Ali pa poslusanje radija... Tega z njihivi kartico vezjetno ne bi pocel, ker je prenos omejen... Tukaj pa imas za 10? neomejeno... Le po prenesenih 20GB se hitrost zmanjsa se mi zdi, da na 128 kbps... Samo 20 GB je dosti... Ker verjetno noben ne prenasa filmov preko torrentov... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega pa ne razumem ... ?e je roaming je prenos odvisen od hrva?kih ponudnikov telefonije in mobilnega interneta. Nimajo Simobil, Mobitel in ostali nobene veze kolk hiter je prenos.

 

Se pravi je odvisno le od kvalitete signala in kolko dejansko takrat lahko spravijo ?ez tisto bazno postajo.

 

Hotu sem povedat da se da cnej in brez skrbi surfat brez da dobi? ra?un za 1+k?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letos sem koristil Mobitelovo akcijo HT internet. Prenosi so bili spodobni, na en telefon pa je bilo preko wifija obe?enih 6 uporabnikov. T-2 televizija na iPadu je delala tudi brez VPN-a.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na hitrost interneta tujega operaterja, slovenski operaterji nimamo vpliva... ?e imajo oni zabasano mre?o jo mi ne moremo ustrezno raz?irit. Mi smo odgovorni za pokrivanje in delovanje na?ih baznih postaj. Niti nimamo vplogleda v to, na kak?ni utilizacijo njihovi omre?ni elementi laufajo...

Vem, ker sem zapolen pri enem od Slovenskih operaterjev... sam ne me napast zdej :)

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na hitrost interneta tujega operaterja, slovenski operaterji nimamo vpliva... ?e imajo oni zabasano mre?o jo mi ne moremo ustrezno raz?irit. Mi smo odgovorni za pokrivanje in delovanje na?ih baznih postaj. Niti nimamo vplogleda v to, na kak?ni utilizacijo njihovi omre?ni elementi laufajo...

Vem, ker sem zapolen pri enem od Slovenskih operaterjev... sam ne me napast zdej :)

 

LP

 

Se pravi ni ?isto tako kot pravi Jest al kako? Kaj je pol s tistim "najemom/pipco" pasovne ?irine? Je kej na tem ali ni?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.