Skoči na vsebino

Nakup Mazda 3 da ali ne?


robz

Priporočeno sporočilo

Ufff po resnici povedano ne vem. V felicijo gre brez nekih te?av pa ?e neki ?are spravi? not, mazda je po merah ?e celo ve?ji avto in upam, da ne bi bilo s tem te?av. Bi blo pa treba prej seveda probat. Seveda se 6 karavan super sli?i, ampak sva omejena z $ in kilometri/letnikom avta. Vsak delavnik naredi avto 160 km (Trebnje - Menge? - Trebnje). Ne moreva si privo??it kupiti nek avto, ki ima ?e v ?tartu cca 150.000 km, ker jih bo imel v prvem letu ?e 200, v drugem ?e 250 itd

Sej to ti ?ist verjamem. Sam glih vsake neumnosti ne more? s sabo vzet. ?e sva nekako zdej s ?kodo shajala bi verjetno tudi z m3. Doti?na mi je pala v o?i predvsem zaradi malo km in dizel motorja. Za tak $ in s takimi km in od 1. lastnika s slo. poreklom je zelo malo avtov.

 

Vsakr?en predlog je dobrodo?el.

 

Zakaj pa si ne more? kupiti takega avta? Le kompromis sklene? da ga pa? zvozi? do konca. Pa glede na moderen avto ?port v SLO imenovan vrtenje kilometrov lahko glih ne vede na kaj takega naleti? pri kakem po?tenjaku. ?e pa ima? preverjen avto katerega redno servisira? pa se ti lahko tak nakup zelo obrestuje glede na nizko nakupno ceno tak?nega avta. lp.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 65
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

ja 3jka od moje ma zadnja desna vrata spodej rjava, morava opdraviti to do zime, koliko bo pri?lo, je pa vpra?anje. Na serivisu so rekl, da ma ta ma?ina ketno, tko da ni velkega servisa in ni?esar. Olje, filtri in gasa. Gume ma 15ke, tko da so super majhen stro?ek v primerjavi z mojimi 17kami, fali ?ist ni? avtu. Jst prov u?ivam, k se z njo skoz ovinke pelem kdaj pa kdaj. Zaenkrat ni ?e ni? omembne vrednega ?lo, je pa 2005 letnik pa ma 135tkm. Edin neki so ?udn bremze prjele na mokrem, k da bi nekak drsele, z zamikom. K na servisu niso najdl n? kej, kar bi blo temu vzrok, sm lepo ene parkrat na prazni AC pr 150kmh zabremzal na polno do 80, pa zdj ok primejo in ni ve? te?av :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po de?ju se ti na diskih naredi neki sloj "vode-vlage" sploh ?e nekaj kilometrov ne pritisne? na zavoro...najve?krat se to opazi na avtocesti...in takrat ima? ob?utek da ne prime no sej tudi res ne prime :) mora? ve?krat pritisniti na zavoro pa je potem OK.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kok pa pride zavarovanje drazje? Kasko? Cca 300-400eur

 

 

Pomoje ni toliko razlike ... pri kasku je odvisno, koliko je novonabavna cena... pri rednem zavarovanju pa tudi ni tak velike razlike ... Pri 2.2 175KS sestici je bilo redno+kasko okoli 800? ... s 50% bonifikacijo ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem mel glihkar zavarovanje + komplet kasko s 50% bonifikacij pa je blo cca 770?. Lani recimo ob istih pogojih 850?. Se pravi kljub dra?ji cestnini sem vseeno ceneje pri?el skozi kot pred enim letom :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem mel glihkar zavarovanje + komplet kasko s 50% bonifikacij pa je blo cca 770?. Lani recimo ob istih pogojih 850?. Se pravi kljub dra?ji cestnini sem vseeno ceneje pri?el skozi kot pred enim letom :ne vem:

 

Hvala enako. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem mel glihkar zavarovanje + komplet kasko s 50% bonifikacij pa je blo cca 770?. Lani recimo ob istih pogojih 850?. Se pravi kljub dra?ji cestnini sem vseeno ceneje pri?el skozi kot pred enim letom :ne vem:

 

Upam, da si kontaktiral tudi enega od na?ih klubskih zavarovalni?arjev, ker potem so pa to res najugodnej?e cene zavarovanja. :punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da si kontaktiral tudi enega od na?ih klubskih zavarovalni?arjev, ker potem so pa to res najugodnej?e cene zavarovanja. :punk:

 

bi, pa sem kroni?no brez ?asa, da bi se takole uskladil... sem se kr direkt na triglavu zmenil, da ?e bo ponudba ugodna ostanem, ? ene pa grem probat sre?o drugam.... in je zaleglo :zvizga:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bi, pa sem kroni?no brez ?asa, da bi se takole uskladil... sem se kr direkt na triglavu zmenil, da ?e bo ponudba ugodna ostanem, ? ene pa grem probat sre?o drugam.... in je zaleglo :zvizga:

 

 

Pomanjkanje casa je samo izgovor :) ... Sam sem s Ferilnom uredil skoraj vse preko maila ... Samo za papirologijo sva se zmenila v Ljubljani in uredila v parih minutah :) ... Torej en ali dva posta s prerekanji okoli politike manj, pa bi imel casa na pretek :) ...

 

 

Sicer pa si dobil kot kaze vseeno dobro ponudbo :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kok pa pride zavarovanje drazje? Kasko? Cca 300-400eur

 

Za 2.0 110kw....tako bom povedal, ker to?nega zneska raje nebi pisal, ker ne vem ?e lahko....bilo je ?e kar nekaj pod 250 eur in to osnovno + ao plus. ...seveda preko klubskega zavarovalnega agenta :notworth:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomanjkanje casa je samo izgovor :) ... Sam sem s Ferilnom uredil skoraj vse preko maila ... Samo za papirologijo sva se zmenila v Ljubljani in uredila v parih minutah :) ... Torej en ali dva posta s prerekanji okoli politike manj, pa bi imel casa na pretek :) ...

Sicer pa si dobil kot kaze vseeno dobro ponudbo :)

 

bom drug let za?el razmi?ljat prej ampak ?e vedno si mora? termin vzet in se z nekom ob uri dobit... tko pa zavijem v poslovalnico zavarovalnice, ko mam jaz cajt oziroma spotoma...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bom drug let za?el razmi?ljat prej ampak ?e vedno si mora? termin vzet in se z nekom ob uri dobit... tko pa zavijem v poslovalnico zavarovalnice, ko mam jaz cajt oziroma spotoma...

 

Moj dosedanji agent je prisel vedno kar na dom... Prej je poklical, kdaj bom doma in potem ob dogovorjeni uri prisel... Letos se je ravno tako izslo, da je bil na dopustu, ko sem kupoval avto in sem se tako zmenil potem s Ferlinom ... Zavarovalnice nisem menjal ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.