Skoči na vsebino

Update Iphone 3gs


Grega_

Priporočeno sporočilo

100000% je tuki gor kak?en iphone freak :) Imam problem...sicer mi je pred leti telefon uspelo uspe?no odkleniti ipd., ker je pripeljan iz USA, tako da ga ne morem update-at preko itunes ker mi ga zaklene. No in ker ga od takrat nisem tikal, mi sedaj zaradi stare razli?ice skoraj nobena aplikacija ipd. ne dela.....imam ?e staroooo verzijo 4.1 :) , modem version 05.11.07

Nekaj se hecam, downloadal sem ?e redsnow in zadnjo verzijo ipsw za 3gs-a in sledil navodilom, bral na jabuk.si ...telefon dam v dfu (baseband mora ostati tak kot je a ne?) in potem po navodilih upgradeam ampak kar za?teka na sredini...a kdo ve kak?en bolj preprost oz. zihr postopek kako zadevo urediti da mi vsi podatki ostanejo na telefonu in se samo sw upgradea...tam na jabuku sem ?e ?isto zmeden oz. kak?ni linki niti ne delajo ve? ipd. :ne vem: ....in ne ne bom kupu novega iphone-a niti samsunga ker ta je ?e ?ist dober pa ?e đabe je biu :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nalo?i? redsn0w in 6.1.3 IPSW, prek redsn0w ga modificira? da ohrani baseband in nato nalo?i?.

 

Neki tazga: http://www.redmondpie.com/how-to-update-ip...eband-tutorial/

 

?e bi se pa prej?nji mesec spomnu bi lohk naredu odklep za 2-3$ ?e gre za AT&T verzijo, zdej pa ?al ni ve? mogo?e.

 

Za podatke pa najprej nared backup v iTunes pol pa sam restora?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Delal sem po tem postopku ja....sam mislim da vem kje je bil problem, nisem ga na za?etku restoral. IPSW sem pa pobral s te strani http://www.iclarified.com/750/where-to-dow...ware-files-from samo glede na to da je zip, ne sme? pa unzipat, sem pri save as spremenil kon?nice na.ipsw - a je to ok?

 

Postopek je potem tak na hitro, vse preko redsnowa:

 

-restore

- izberem za ipsw

- nato telefon ugasnem in v dfu mode

- potem nalo?i novi sw (do tega sem prej pri?el in je naredil, potem je pa ?akal odgovor telefona in tam se je vse ustavilo)

- potem pa ?e 1x restore (a lahko spet preko redsnowa al obvezno itunes)

 

Telefon pa ne vem od katerega operaterja je bil kupljen, sem tudi od kolega dobil samo telefon brez vsega, niti simke (takrat ga je zaklenil in se mu ni dalo ukvarjati s tem)...druga?e pa res ?koda da sem to zamudil, ker ?e bi se dalo in ?e bi vedel bi ga ziher tako odklenil ipd)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni treba n? restorat na za?etku, v bistvu ne sme? ker ti bo ?e baseband nadgradilo pol se bo? pa spet jebal z downgradom.

 

6.1.3 lohk sname? tle, more bit pa ipsw kon?nica: http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/ (zgleda so isti linki sicer)

 

http://appldnld.apple.com/iOS6.1/091-2371....29_Restore.ipsw

 

A zdej si ?e kr na 4.1 in ti dela signal?

 

1)Nardi? custom IPSW z redsn0w

2)DFU

3)restore s tem custom IPSW

 

Lohk tud s sn0wbreeze: http://www.beijingiphonerepair.com/hack/sa...ustom-firmware/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem probal s sn0wbreeze in je vse ok potekalo dokler v itunes ni vrglo ven 3194 erorr, in sem probal spreminjati hosts kot je na youtube pa ni ?lo ?ez, imam pa zadnjo verzijo itunes. No telefon sem obudil in je vse ok. Na jabuku sem nekaj bral da bi moral shraniti SHSH ? mal se mi po?as ne da ve?....kere znanosti so to za takle telefon hehehe

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor vem, moras res imeti SHSH shranjen... edino ce das na zadnjo verzijo, ki je na voljo za tvoj model... To je 6.1.3

 

Se pa ze nakej casa nisem ubadal s temi zaklenjenimi, ker je cel kup enih problemov ... :(

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem dal 6.1.3. ampak ne gre ?ez....bom pa ?e malo pogledal kako ta SHSH shranim (a pozna kdo najbolj normalen in preprost postopek) pa bom probal. Ko sem ga odklepal je ?lo lepo vse gladko ?ez, ene 3 leta nazaj...potem ga nisem ni? tikal, zdej je pa ?e par stvari za?elo ?tekati, od npr. safarija k ven me?e pa FB aplikacije ipd., in ko ho?em dati nove gor pa te?i da imam prestar SW...sej najraje bi zamenjal vse skupi sam mi je ?koda dnarja zdej za telefon.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem dal 6.1.3. ampak ne gre ?ez....bom pa ?e malo pogledal kako ta SHSH shranim (a pozna kdo najbolj normalen in preprost postopek) pa bom probal. Ko sem ga odklepal je ?lo lepo vse gladko ?ez, ene 3 leta nazaj...potem ga nisem ni? tikal, zdej je pa ?e par stvari za?elo ?tekati, od npr. safarija k ven me?e pa FB aplikacije ipd., in ko ho?em dati nove gor pa te?i da imam prestar SW...sej najraje bi zamenjal vse skupi sam mi je ?koda dnarja zdej za telefon.

 

Ne mores sharnit SHSH za nazaj... Ce iams shranjene, jih imas... ce jih nimas, je prepozno :) ... Sicer pa ce dajes gor zadnjo verzijo, nisem cisto preprican, ce res potrebujes shranjene SHSH. V zadnjem casu so se zadeve glede odklepa precej zakomplicirale... in vcasih je bilo to res dokaj enostavno ... danes je prakticno nemogoce ... od nekje iPhone 4S dalje ... Samo toavrniski odklep, ki pa v nekaterih primerih stane lahko tudi do 150 ali 200? ... kar pa ekonomsko ni upraviceno ... Zato vsakemu svetujem, da naj se izogiba zaklenjenih iPhone-ov ...

 

Fino bi bilo ugotoviti poreklo oz. na katerega operaterja je zaklenjen... pa potem poiskati tovarniski odklep. Ce je to v rangu nekje do 30?, se pomoje se splaca dat... kar je vec, je pa BV ...

 

Poslji na ZS IMEI in serijsko stevilko telefona (Settings >> General >> About >> IMEI in SERIAL NUMBER)... pa bom probal najti, na katerega operaterja je zaklenjen...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem na?el neki enostaven postopek ?eprav nisem prepri?an da bi rabil....mislim da sem gledal in je tudi preko cydie vse shranjeno tako da kr neki od tega 3gs-a. Sem ti poslal IMEI. ...in kje potem to lahko odklenem ?e se da? V kolikor se bo dalo naredim backup in mi vsi podatki ostanejo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebesh to iSanje. :P

 

 

Tudi pri zaklenjenih robotkih je poboden problem... :harhar:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.