Skoči na vsebino

RX-8


adisSLO

Priporočeno sporočilo

pozdravljeni,

 

ker sem nov na forumu najprej opravi?ilo, ?e je tema na napa?nem "koncu portala".

 

Ok, ali bi mi lahko kdo pomagal pri doti?nem vozilu?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3815487&show=1

 

 

nimam pojma kako je z vdzr?evanjem tak?nega stroja zato se tudi obra?am na Vas za mnenja oz. napotke na kaj biti pozoren, kaj spremljati, kak?ne so lahko okvare, in kaj je najbolj pogosto kar se okvar ti?e pri tem vozilu??

 

hvala in lp,

 

 

adis

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve?ina ima ?e menjane motorje. Zakaj? Ker je pri tem avtu gledati olje saj ga motor ves ?as pije (to pa? sodi k Wanklu). ?e kupi? dobrega, kontrolira? olje, preden ga ugasne? naturira? v obrate, bi mogel laufati lep ?as. :bravo:

Aja preden se ugasne ga je potrebno stisniti zato, da ko se ugasne se prepuca sistem. Hecna fora ampak je priporo?ena iz strani Mazde.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok da ?e razlo?im malo to.

?e ga ne stisne? do konca preden ga ugasne? se na stenah nabere odpadni ogljik.. in ko ga naslednji? pri?ge? se nalaga, in nalaga...

in potem, enkrat, ga stisne?, "spu?e?" ogljik dol, ostane pa luft med Apex tesnili ki jih je prej ta ogljik po?rl in steno motorja. Pade kompresija in ima? lahko probleme.

 

druga stvar, zjutraj, sploh ko je mrzlo, mora te? na parkingu nekaj ?asa, ni dosti da ga "?para?" preden ga laufa?..

 

Ubistvu olja ne "pije" ampak je tako kot pri skuterjih me?anica.

?e ga gre? "terat TERAT" (recimo po racelandu) nekateri priporo?ajo da da? recimo 100:1 me?anico olje:bencin direktno v tank.

 

?e se dosti dosledno dr?i? navodil ne bi smel bit problem. Je pa fajn da preveri? koliko teh stvari ve tudi lastnik, ker druga?e ma? lahko kmalu probleme z motorjem.

 

Nimam ga, ?elim si ga bolj kot katerikoli drug avto, zato sem pre?ekiral vse kar sem na?el skor he he.... ?e bi mel peneze ne bi dvakrat pomislil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Znanec je tudi gledal ta avto pred ?asom. Rezervni deli so gre?nooooo dragi. Potem ?e ima? take "finte", ki jih je napisal nekdo prej.

 

Ta znanec je nato vzel Nissan z300 in je z njim prezadovoljen, enako priporo?am tebi.

 

Lp

 

Da nebo? misli, da so deli za Z 300 poceni. :harhar:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hja, ?e ga ugasne? ?e preden se zagreje je jeba :) pa ?e zalije ga menda tut rado...

Wankel ni V6 he he :)

 

350Z glede na to da ma ketno pa 3.5 V6 je bolj preverjena pot... je pa res da je te?ji in na ravni ?rti marginalno hitrej?i, handling je pa ?ist druga.

pa zadaj nima sede?ev he he :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hja, ?e ga ugasne? ?e preden se zagreje je jeba :) pa ?e zalije ga menda tut rado...

Wankel ni V6 he he :)

 

350Z glede na to da ma ketno pa 3.5 V6 je bolj preverjena pot... je pa res da je te?ji in na ravni ?rti marginalno hitrej?i, handling je pa ?ist druga.

pa zadaj nima sede?ev he he :)

 

to?no to je pa tisto kar me odvra?a od Z-ja :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kater pa je Z 300, a to je mi?ljeno 350 oz. 370Z? :ne vem:

 

Ups, sem z... z350 imam v mislih.

 

?e upo?tevam mnenja majstrov za Japon?ke, so deli za rx 8 dra?ji, kot npr. za z 350.

 

Ne vem kako je uspelo Nissanu narediti tako posre?eno podvozje (za moj okus). Zelo dobra lega in zadovoljiva udobnost, kapa dol!

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kako je uspelo Nissanu narediti tako posre?eno podvozje (za moj okus). Zelo dobra lega in zadovoljiva udobnost, kapa dol!

Lp

 

jih delajo ?e leta in leta....so kr maherji kar se tega ti?e ;)

 

malce za osve?itev:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_Silvia

http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_Skyline

http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_GT-R :rispekt:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nakupu te RX8, ki je omenjena na vrhu teme bodi previden na zadnje obrobe in zadnja prkla?nja vrata, ker ?e se ne motim je to ta, ki sem jo jaz hotel vzet a je bila zadaj preve? rjasta (mislim da je bila razbita zadaj).

Napisal samo zato, da bodi previden.

 

Druga?e RX8 jaauuu prava makina, govorim iz lastnih izku?en, kaj se ti?e vzdr?evanja: ja zna bit drago ?e pusti? da vse crkne pol pa se loti? popravila je pa ras, da je malo dra?je kot za neka navadne avte.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bodi pozoren; ko enkrat pele? RX8, drugih avtov niti gledal ne bo? ve? za nakup! 350z je pa isto nor - nism ga pa ?e pelju! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa priporo?ljivo,da si ogleda? ve? primerkov :bravo: Ne se koj zaletet v nakup, kar se kasneje izka?e za luknjo brez dna...skratka,verjetno ti ne bo ?al,?e si jo bo? 1x ubodu...?e si porajtal, je to "dream kar" marsikatermu ?lanu na tem forumu :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me ?udi, kako ste navdu?eni nad rx8 glede voznih performans!?

Ko sem jo gledal in poslu?al na mobikrogu, je samo tulila, premaknila se pa ni. Tudi ?asi so bili kot od kake honde bingo z zamenjano dihtngo.

Sicer izredno lep avto, ampak tisto, kar sem videl spodaj, mi ga je dobesedno zagrav?alo.....

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal me je zmedlo, ker vem da je obstaju 300ZX ampak to je 15 in ve? let stara makina! :P

 

To je bila predhodnica 350 zejke, ?e se ne motim...jap v?as so znal delat stroje za "rajcat" :blush: Tut erikska bo brez?asna ostala :bravo:

 

No kar se pa tiste predstave ti?e na rejslendu, bo pa itak symon najbolj vedu,?emu je bilo tako in meni osebno se ?koda zdi tazga stroja, da bi jo preganju v nemilost in do njenega bridkega konca...Tist grav? spodaj se pa da tut zamenjat za kaj bolj osebno v?e?nega,tko da...veselo v nakup in da se kon?no spet najde nekdo, ki bo imel "jajca" da jo kupi :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.