Skoči na vsebino

Mazda RX-8

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

?isto realno kako je lahko en "skret" Renault Megane RS (prej?nji!) hitrej?i kot superduper RX-8 pa ?e pije manj.

In ker ima RX-8 RWD ajde primerjava z BMWjem 330Ci Poraba ista kot RX-8 pa vseeno da ravno toliko ve? od sebe, da je filing. Da ne omenjam, da je wankel vedno rizi?en. ?e si wankel fan je super, ?e pa i??e? nekaj hitrega, po mo?nosti RWD pa pogleda? ?e kaj drugega, zanesljivej?ega, ekonomi?nej?ega... ?al.

 

tvoj clio rs je cist dovoli(in na dolocene proge tudi hitrejsi od megane).ce te bo kdaj na kaksna proga rx8 dohitel te vrnm nazaj denar za track day pa bencin

 

 

ja.

 

 

verjamem na polno.se vidi ahahahahahahahahahahhahaha

Napisano

tvoj clio rs je cist dovoli(in na dolocene proge tudi hitrejsi od megane).ce te bo kdaj na kaksna proga rx8 dohitel te vrnm nazaj denar za track day pa bencin

verjamem na polno.se vidi ahahahahahahahahahahhahaha

 

?ak komu zdej? ?e bo? to ponujal bo lahko ?e zanala?? z gasa stopu - dejmo glih kontra. ?e Symona z RS-om ujame RX8 Symon pla?a ?oferju v RX-u benz pa ?tartnino. :hudicek:

 

Ampak tak duel bi ?el pa tud sam pogledat tko, da rokavica je vr?ena pa da vidmo kdo ma jajca.

 

A voham Symon vs. Kokolada? :ouje:

34910_1.png

Napisano

Moj ?as na Grobniku ni skrivnost pa ?eprav je v planu da ga ?e izbolj?am. 1:56,907 Prvi? je bilo 1:58 ?e se ne motim. :blush: Oboje na cestnih gumah. Kdor ho?e gre lahko furati na Grobnik. Jaz ?e grem itak furam za lasten ?as in se ne bi dr?al nazaj, da bi dobil denar nazaj.

Koliko in s ?im bi vozil kokolada mi je pa vseeno. :harhar:

Napisano

?ak komu zdej? ?e bo? to ponujal bo lahko ?e zanala?? z gasa stopu - dejmo glih kontra. ?e Symona z RS-om ujame RX8 Symon pla?a ?oferju v RX-u benz pa ?tartnino. :hudicek:

 

Ampak tak duel bi ?el pa tud sam pogledat tko, da rokavica je vr?ena pa da vidmo kdo ma jajca.

 

A voham Symon vs. Kokolada? :ouje:

 

simonu placam ce ga rx8 dohiti-prehiti.ampak mislim da s tistem dinar se ga bomo s symon napili po track day

 

Moj ?as na Grobniku ni skrivnost pa ?eprav je v planu da ga ?e izbolj?am. 1:56,907 Prvi? je bilo 1:58 ?e se ne motim. :blush: Oboje na cestnih gumah. Kdor ho?e gre lahko furati na Grobnik. Jaz ?e grem itak furam za lasten ?as in se ne bi dr?al nazaj, da bi dobil denar nazaj.

 

verjetno vsakic srecas kokolada na track ne? :D
Napisano

hmmm 180 km clio proti 240 km rwd perfektno uravnotezena mazda....ti si se vecji strokovnjak za avte kt za slovenscina

 

se ene par hahajev napis mislim da jih nisi dost

 

ne ih ni dovoli ce take pises.mislim da bi mogl nehat prebrati kaj revije pisejo pa mal probati v zivo.mas se velik za nauciti
Napisano

jaz nimam rx8 ampak kliota nascijem tut v moskvicu tko da kerkol avto bo dober :P

 

Sej nisem rekel, da jo ima?... si jo bo? pa pa? sposodu. Al pa pla?a? enmu z RX8 stro?ke, da ujame Symona... itak bo pa pol Symon teb vrnu denar, ?e ga bo z RX8 ujel. Lohk pa tud Moskvi?a dobi?, ?e misli?, da bo to dovolj. :blush:

34910_1.png

Napisano

Ne dvomim v njegove sposobnosti. Zakaj bi ga jaz podcenjeval brez razloga, mogo?e je pa talentiran fant?

 

Symon pripravlja teren - dirka bo. :jupiii: Zdej je treba samo Kokolado pripravit, da bo rekel ja pa Moskvi?a mu zrihtamo, ?e ne bo na?el RX-ke.

34910_1.png

Napisano

tole bi blo pa zanimivo videt, na trackdaye tut mene ?e dolg vle?e, ampak so vedn pr?l drugi stro?ki vmes, tak da ni blo ?anse, me pa res zanima kok se F-ka obnese na pisti :ninja:

Napisano

to je res jaz sem zelo talentiran

 

imam veliko talentov

 

recimo govorim boljse anglesko kot olforspin

 

da ne omenjam talentov pri dajanju prsturit

 

boste ze vidl ko pridem na meet

 

:jupiii::vesel:

 

z apn6 te ne pustijo na proga,toliko da ves. :D
Napisano

Symon pripravlja teren - dirka bo. :jupiii: Zdej je treba samo Kokolado pripravit, da bo rekel ja pa Moskvi?a mu zrihtamo, ?e ne bo na?el RX-ke.

 

Jaz nisem ni? rekel niti, da mislim s komurkoli dirkati za denar niti, da sem hitrej?i od kogarkoli. To so samo va?e domneve. Podcenjevanje kogarkoli je pa grdo in zato nikogar ne podcenjujem.

?e pa pride kokolada na Grobnik z RX-8 in se izka?e za zelo hitrega dirka?a mi pa vseeno ne bo problem ?astiti kako pija?o in mogo?e celo poklepetati z njim, ?e bom slu?ajno tudi jaz tam. Pod nujno lahko pridem kve?jemu, ?e mi ?astite vse stro?ke (bencin + ?tartnina) glede na to da bi vi radi videli to "dirko". :harhar:

 

Deeyan zate sem ?e rekel, da bi bil Grobnik bolj primeren kot Raceland. Samo ta nasvet ti lahko dam.

Napisano

Uuu! spet ena fejst vro?a tema!

 

Zaj ?e prav zastopim naj bi ?el nekdo z RX8 proti Simonu z njegovim CLIOm, nebom ni? rekel, samo kolk jaz vem ma Simon ?e nekaj ve? stotakov v ? danih v njegov avto za tuning pa je v osnovi tudi imel ?portno razli?ico avta!

 

Zaj s predelanim cliom sem se ?e vozil (gre zelllooo dobro), s predelano rx8ko pa ?e ne mislim pa da ?e bi nekdo vlo?il v rx8 tudi nekaj denarja v podvozje in mogo?e kak cobb tuning elektroniko in bolj?i izpuh, bi hitro dosegal enake re?ultate kot ji Simon s cliom!

 

Aja! pa da ne bo pomote (te teste so delali v drugih dr?avah po svetu in ponavljam samo to kaj sem sli?al in videl jaz), RX8 z 192km, ima realno nekaj malega ?ez 150, RX8 z 232km pa jih ima nekaj malega ?ez 180, pa roko na srce jaz tut nisem bil nekaj impresioniran nad mo?jo RX8ke, na ?alost ali sre?o me je krepko prehitel Ploki z njegovo 323F 2.5 V6, ki sem mu ji jaz sestavil :blush: lahko bi mi bilo v ponos ali pa v pogubo

Napisano

Uuu! spet ena fejst vro?a tema!

 

Zaj ?e prav zastopim naj bi ?el nekdo z RX8 proti Simonu z njegovim CLIOm, nebom ni? rekel, samo kolk jaz vem ma Simon ?e nekaj ve? stotakov v ? danih v njegov avto za tuning pa je v osnovi tudi imel ?portno razli?ico avta!

 

Zaj s predelanim cliom sem se ?e vozil (gre zelllooo dobro), s predelano rx8ko pa ?e ne mislim pa da ?e bi nekdo vlo?il v rx8 tudi nekaj denarja v podvozje in mogo?e kak cobb tuning elektroniko in bolj?i izpuh, bi hitro dosegal enake re?ultate kot ji Simon s cliom!

 

Aja! pa da ne bo pomote (te teste so delali v drugih dr?avah po svetu in ponavljam samo to kaj sem sli?al in videl jaz), RX8 z 192km, ima realno nekaj malega ?ez 150, RX8 z 232km pa jih ima nekaj malega ?ez 180, pa roko na srce jaz tut nisem bil nekaj impresioniran nad mo?jo RX8ke, na ?alost ali sre?o me je krepko prehitel Ploki z njegovo 323F 2.5 V6, ki sem mu ji jaz sestavil :blush: lahko bi mi bilo v ponos ali pa v pogubo

 

koncno nekdo ko ma prejskusnej in ve za kaj se gre
Napisano

Aja! pa da ne bo pomote (te teste so delali v drugih dr?avah po svetu in ponavljam samo to kaj sem sli?al in videl jaz), RX8 z 192km, ima realno nekaj malega ?ez 150, RX8 z 232km pa jih ima nekaj malega ?ez 180, pa roko na srce jaz tut nisem bil nekaj impresioniran nad mo?jo RX8ke, na ?alost ali sre?o me je krepko prehitel Ploki z njegovo 323F 2.5 V6, ki sem mu ji jaz sestavil :blush: lahko bi mi bilo v ponos ali pa v pogubo

 

No vsaj nekdo, ki pove iz prakse. Me pa presene?a, da te je dol butnil Ploki. Ali se ti kaj sanja (po ob?utku, spominu) ali gre Plokijeva kaj bolj kot Deeyanova (Zel?eva). Ker z njo sem ?e probal v ravni ?rti...

 

 

Jaz imam serijsko konjenico. Imam sicer odprt avpuh pa optimirano elektroniko ampak razlika je predvsem v ve?jem navoru spodaj in v srednjih obratih ne v konjenici na vrhu. To smo tudi pomerili na dynotu. Tako, da kar se konjev ti?e je moj Clio ?isto serijski. Kar se podvozja ti?e imam pa spet vse original, navadne bremze niti kakih huj?ih (?e) nimam, amortizerje je pa? str?al prej?nji lastnik (in so zdaj trdi kot z opremo CUP), fedri so pa spet original 182 CUP. Tako, da ni ?isto ni? druga?en kot, ?e bi kupil 182 CUP.

Napisano

@Mitja, pa ne bo? rekel da so pri tamo?ni Rx8 nategnili folk za cca. 50 konjskih mo?i? Ne verjamem.

 

Aja, kar se ti?e dirke s Plokijem (mora? povedat, ?e si ti vozil tvojo, ki je bila v manj?i okvari), ker ?e ne, mi ni ravno kej dosti jasno? :ne vem:

 

Kar se pa dirkali??a ti?e (moje mnenje), ?e Symon pusti zadaj tamo?no Rx8 z nekim solidnim voznikom, je enostavno CAR (vem da dobro pele in je skaljen, sam to bi bil vseeno dose?ek za kapo dol). :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

No vsaj nekdo, ki pove iz prakse. Me pa presene?a, da te je dol butnil Ploki. Ali se ti kaj sanja (po ob?utku, spominu) ali gre Plokijeva kaj bolj kot Deeyanova (Zel?eva). Ker z njo sem ?e probal v ravni ?rti...

 

 

Ma jaz mislim, da ?e bi mogel stavit na nekoga bi stavil na plokija ampak to zgolj zaradi tega ker se z dejanom nisem peljal in ne vem kak?en ima odzivni ?as menjavanja in podobno, pa plokiju v prid je tudi kompleten izbol?an ispu?ni sistem je pa res, da ima dejan ?E predelane glave motorja, plokijev avto pa ne!

 

Dejansko pa sem plokija prehitel do 3 prestave (zaradi bol?ega oprijema) , ko je on ?altal v tretjo sem pa ?e lahko le vohal von po njegovem izpuhu :bravo:

 

Kaj pa se ti?e tvojega avta pa mislim, da tut ta navor v ni?jih obrati prinese veliko ve? kot pa konji na vrhu kot jih ima RX!

 

Vozil sem ?e veliko avtov in v ?e ve?ih sem bil sovoznik, lahko pa povem, da se RX skrije proti moji nekdajni Calibri turbo! ?al je moje mnenje motorja B12 bolj ?alost kot pa ohhh in sploh se vem da ga razvijajo edini na svetu in podobno a na koncu bi bilo bol?e re?t "kaj to ima samo 232km pa gre tak hudo", kot pa "a to bi naj imelo 232km" :blink:

 

@Mitja, pa ne bo? rekel da so pri tamo?ni Rx8 nategnili folk za cca. 50 konjskih mo?i? Ne verjamem.

 

Aja, kar se ti?e dirke s Plokijem (mora? povedat, ?e si ti vozil tvojo, ki je bila v manj?i okvari), ker ?e ne, mi ni ravno kej dosti jasno? :ne vem:

 

Kar se pa dirkali??a ti?e (moje mnenje), ?e Symon pusti zadaj tamo?no Rx8 z nekim solidnim voznikom, je enostavno CAR (vem da dobro pele in je skaljen, sam to bi bil vseeno dose?ek za kapo dol). :P

 

Ja res je dirkala sma, ko sem jaz imel ?e slab?o kompresijo!

 

Kaj se ti?e govora konjev sem napisal to je to, kar so testirali in rekli! nekaj pa more bit na tem saj s turbo kitom pri 0.6bar pridobi? le cca 40km! Malo glupo, a se vam ne zdi?

Napisano

@Mitja, pa ne bo? rekel da so pri tamo?ni Rx8 nategnili folk za cca. 50 konjskih mo?i? Ne verjamem.

 

 

 

 

kar verjem.ce vidis rx8 ko ima vec ko 200 km na vali lahk champagne odpiras

Napisano

Ma ne morem verjet! ?e ima res le npr. 180 konjev, potem gre pa HUDI?EVO dobro za to motorno mo?! :hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

@Mitja MX6&T:ne da bi rx8 podcenil(avto mi je vizualno vsec,za motor pa sm napisal kaj mislim),ampak zdej nej malo pomislij 'profesor' kako avto nej bi sla proti druga ko je lazie,s podobno moc,pa velik vec navora..

 

 

lepo da si se pridruzil debata,in eden med retki ko je kej pametnega napisal.

lp

Napisano

RX-8 ne bom nabavu, da se ne zapletem v nepotrebne stro?ke kasneje....

 

p.s tema je pa vro?a ratala :D

 

 

Tut ?e motor odpove je sto?ek materiala 700?, ?e pa dela? z motorjem po pameti ti ni treba mislit na ta stro?ek!

 

Aja naj pripomnim, da je lastnik RX8ke ponovno zelo zadovoljen z motorjem, ki sem mu ga popravlja!

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • To si imel kar smolo. Verjetno si polnil na lokaciji in v času, ko je vse "delalo" na polno in lokalni trafo ni zmogel več kot to. Sicer polnilnice kar dajo od sebe toliko, kolikor so deklarirane. Nižanje polnilne moči v praksi zaznaš šele takrat, ko je posamezna lokacija polna ozr. blizu svoje meje. Npr. Tesla v Kopru je v poletni sezoni katastrofa, ker ko se 20 avtomobilov priklopi na vse razpoložljive priključke, dobi posamezen avto samo še kakšnih 40 kW ... In tako bo vse dokler ne bodo nadgradili trafo postaje ... 
    • Glede na to, da je Ford bolj igračka, smo mu priskrbeli še ustrezne predpražnike...    
    • In še to je študija vzela za primerjavo ICE bencinarje. Ker če bi dizle, ki so kompleksnejši in bolj onesnažujejo tekom uporabe, bi bil rezultat ICE zelo verjetno kar dvakratnik dobljenih številk ... #sampovem
    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.