Skoči na vsebino

Teflonaska tesnila ventilov


Sirius

Priporočeno sporočilo

Vpra?anje za poznavbalce mazdinih motorjev.

Ali je res, da se teflonska tesnila na ve?ini mazd ne da zamenjati brez razdiranja glave motorja. Vpra?ujem zato, ker se na citroenih to da pod pogojem, da ima mehanik posebne kle??e za odstranitev starega teflona. Gre za stro?ke takega posega, ki so v tem primeru ni?ji kot pri demonta?i glave motorja.

Mehaniki okoli Celja, tudi poobla??eni pravijo, da se to ne da, jaz pa dvomim v te navedbe.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?el sedaj opazil tvoje vpra?anje.

 

Praviloma se vsa teflonska tesnila na vseh motorjih menjajo z demonta?o glave. Le malo vrhunskih mojstrov jih lahko zamenja brez demonta?e. Ker za menjavo teflonskih tesnil je potrebno sneti vse z ventila, tudi vzmet, in potem nima? stvari, ki bi ti dr?ala ventil, da ne zdrsne v valj. Ker pa je steblo ventila velikokrat "prekratko", ga potem nima? s ?im prijet, da ga potegne? nazaj. Pa tudi za snet zagozdo s stebla ventila, ki dr?i vzmet, je najla?je, ?e je ventil na drugi strani podlo?en. In ker vse to zahteva vrhunsko znanje in vrhunsko spretnost, se praviloma sname glava. Motorju, ne mehaniku, da ne bo pomote...

Najve?krat je tako, da je potem glava motorja na delovni mizi precej bolj dostopna in zato hitreje narejena, kot ?e bi se delalo na motorju. Pa ?e spotoma se pregleda same ventile in sede?e ventilov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?el sedaj opazil tvoje vpra?anje.

 

Praviloma se vsa teflonska tesnila na vseh motorjih menjajo z demonta?o glave. Le malo vrhunskih mojstrov jih lahko zamenja brez demonta?e. Ker za menjavo teflonskih tesnil je potrebno sneti vse z ventila, tudi vzmet, in potem nima? stvari, ki bi ti dr?ala ventil, da ne zdrsne v valj. Ker pa je steblo ventila velikokrat "prekratko", ga potem nima? s ?im prijet, da ga potegne? nazaj. Pa tudi za snet zagozdo s stebla ventila, ki dr?i vzmet, je najla?je, ?e je ventil na drugi strani podlo?en. In ker vse to zahteva vrhunsko znanje in vrhunsko spretnost, se praviloma sname glava. Motorju, ne mehaniku, da ne bo pomote...

Najve?krat je tako, da je potem glava motorja na delovni mizi precej bolj dostopna in zato hitreje narejena, kot ?e bi se delalo na motorju. Pa ?e spotoma se pregleda same ventile in sede?e ventilov.

Na internetu je prikazano kako se to dela na miatinem motorju. Problem z be?anje ventilov se re?i tako, da se pomekne bat v zgornjo to?ko na tistem cilindru, kjer se iz ventilov sname teflon. Za do je potrebno posebno preprosto orodje z dvema "?eljustima", ki primejo teflon skozi vzmet in nato preko navojnega dela na sredini (podobno kot apciger) po?asi izvla?i teflon. Na njegovo mesto se da novega in sestavi zgornji del ventila in tako se potem z obra?anje glavne gredi re?i vse ostale cilindre. Pri tem je pomembno, d je tak poseg cenej?i in bolj priro?en, ker ni potrebno menjati tesnila glave in ga pozneje ?e zategovati. Vendar je o?itno tak poseg "?pansko" selo za uredne servise in tudi druge splo?ne mehanike, saj jim snemanje glave prinese ve? ?.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo na marcedesu to naredili tako, da se je iz stare sve?ke naredil nastavek za priklop pnevmatske cevi. Potem se da motor v ZML in priklopi zra?ni tlak (seveda je pogoj dovolj dobra kompresija in ne prevelik tlak, da ne obrne motorja). Potem pa z orodjem razstavi? vzmeti zamenja? teflone in sestavi? nazaj. Da bi pa mazda imela posebne teflone pa ne vem.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Kako hitro bi bilo konec sveta, če bi izbruhnila jedrska vojna - N1 N1INFO.SI Ameriška novinarka in avtorica sedmih knjig na temo nacionalne varnosti Annie Jacobsen v svoji najnovejši...  
    • @kseb, ko jo prodas, javi za koliko je sla. Mislim da bo vse to zanimalo 😊 Srecno, pa da res cimvec dobis
    • Sem cakov kdaj bo kdo plastike omenil. Sploh ker je fant v prvem postu vprasov s cim ljudje mazejo plastike da ostanejo lepe.
    • So ja, ampak vseen so baje imeli dobicke. Ker bo pa fiktivna izguba, bojo pa vseen mislim da konc leta dvignli premijo. In ni vazno kam gre denar, ker ce se porabi vec denarja kot je vplacano je to izguba, pa ni nic fiktivna, ampak kar resna zadeva. Se bo doplacalo iz ostalih davkov, ampak na podlagi tega ta denar ki gre za pokrivanje tvoje fiktivne izgube, ne gre v druge stvari. Ampak vseen, ce je izguba "fiktivna", kako so zavarovalnice od manj placnikov pa imele miljonske dobicke?   Ampak ajd, naj bo fiktivna izguba... Kaj pa dejansko zj imamo od tega, kater problem so meni kot placniku tega zavarovanja resil? A sem jaz kot placnik kaj na boljsem? Da ne govorim o tem, da ce bo slo to na progresivno lestvico, da bom velik placov kt zj, tako da, kaj bom imel od tega? Mislim da vsi vemo odgovor kle, in si lahko priznamo da je bila to populisticna zadeva ki ne resuje nobenih problem ali izboljsa storitve, samo denar se prenese v nek drug zep, kjer bo ocitno se z malo vecjo hitrostjo puhtel kot prej.   Men je vseen kam gre ta denar, naj si en jahte kupuje iz tega zarad mene, ampak pricakujem pa da bo porihtana storitev. In zj ni nobenih sprememb, oz si placujem dodatno zavarovanje da ko dobim napotnico sem preko tega v doglednem casu na vrsti.    Realno, zdravstvo je pri nas u kurcu ze kar en lep cas, ni samo od korone naprej, se je pa med korono se izdatno poslabsalo in gre samo se na slabs. Mislim da za zdravstvo rabimo kar konkretne spremembe, ne pa populisticne poteze. Ce tega ne bo, bo sla zadeva po poti grskega zdravstva, kjer pridno placujejo zavarovanje kot mi, od tega noben nima nic ker je tolk zanc, in pol placujejo privatno zavarovanje za privat bolnice (al pa je to kar benefit v sluzbi), tam pa vse lavfa kt mora.
    • Glede na strošek si verjetno zgrešil temo.   Danes odlično izkoristil lepo vreme za pedaliranje. Končal že po temi.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.