Skoči na vsebino

Mazda 323f - te?ave pri speljevanju


Priporočeno sporočilo

Zdravo.

 

Moja mazda 323F, 1.6 16V, letnik 2002, prevo?enih 112000 km, ima spet probleme. Ko ho?em speljati (mrzel ali topel) ne potegne. Najprej kakor da gas nebi prijel, nato pa komaj potegne. S pri?gano klimo je ?e slab?e.

 

Tester ne poka?e napak. Obrati ne nihajo. Avto se v prostem teku ne zaganja. V?ge v prvo. Cev za dovod zraka je cela, loputa in motor?ek prostega teka ??i??ena.

 

Res pa je da imam za drugo lambda sondo vgrajeno pu?o. Je izvzeta iz direktnega toka izpuha, ker mi je javljalo napako. Po vgradnju pu?e je vse delalo OK (cca 1 leto). Tudi problemov s speljevanjem NI bilo.

 

Bolj ko je avto topel bolj nagaja.

 

Ali ima kdo kak predlog?

 

LP MARKO iz Celja

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Filter goriva menjan? Lahko bi bil tudi premajhen tlak goriva.

Zobati jermen in pripadajo?a ?ara menjana? Mogo?e je tudi jermen presko?il za zob in ni v fazi.

Senzor na odmi?ni bi tud znal nagajat.

na ZS sem ti poslal link servisnega priro?nika.

 

na spodnji jermenici tudi lahko pogledas kako zgleda senzor in pa zob?ki, mogo?e se ti je kak?en kovinski delec med senzor in jermenico.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na ZS sem ti poslal link servisnega priro?nika.

 

na spodnji jermenici tudi lahko pogledas kako zgleda senzor in pa zob?ki, mogo?e se ti je kak?en kovinski delec med senzor in jermenico.

Hvala za nasvete. Bom jutri (po slu?bi) avto dvignil in sistemati?no pregledal vse stvari.

 

Na filter za gorivo pa ?e pomislil nisem. Je na avtu ?e prvi (12 let in 112000 km).

 

Sporo?im rezultate.

 

LP M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

A si kaj pogruntal?

NE. :(  Glede na priro?nik je najverjetneje potrebno zamenjati gfilter za gorivo.

 

Mam pa tud mal finan?nih te?av. ?akam na pla?o, da grem kupit bencin filter. Po priro?niku sode? nimam zunanjega filtra, ampak samo tistega v ?rpalki. Tega pa "baje" dobim samo na poobla??enem servisu, tam je pa po moje kr zabeljen.

 

Dobro da imamo ?e ?eninga Polota (18 let stara mrcina dela u nulo).

 

LP Marko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.

 

Moja mazda 323F, 1.6 16V, letnik 2002, prevo?enih 112000 km, ima spet probleme. Ko ho?em speljati (mrzel ali topel) ne potegne. Najprej kakor da gas nebi prijel, nato pa komaj potegne. S pri?gano klimo je ?e slab?e.

 

Tester ne poka?e napak. Obrati ne nihajo. Avto se v prostem teku ne zaganja. V?ge v prvo. Cev za dovod zraka je cela, loputa in motor?ek prostega teka ??i??ena.

 

Res pa je da imam za drugo lambda sondo vgrajeno pu?o. Je izvzeta iz direktnega toka izpuha, ker mi je javljalo napako. Po vgradnju pu?e je vse delalo OK (cca 1 leto). Tudi problemov s speljevanjem NI bilo.

 

Bolj ko je avto topel bolj nagaja.

 

Ali ima kdo kak predlog?

 

LP MARKO iz Celja

a ma to katalizator?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

preden podre? bencinski tank pa filter ven skoplje?, probaj ?e kaj drugega, da preveri? ali je to to. poisci kaksnega mehanika ki ima opremo za merjenje pritiska.

?ele ?e bo pritisk premajhen, se spravi menjat pumpo. ne kupuj filtra na original servisu ker so idijoti. probali ti bodo prodat ?tumf za na ohi?je ?rpalke, ki pa ni tak problem (pobira ve?je ko??ke). to je nizkotla?en del filtrirnega sistema.

?e je premajhen pritisk na liniji z gorivom je (vsaj dokler pumpa ?e dela) problem z visokotla?nim filtrom goriva, za katerega pa idijoti na na?ih "original" servisih ne vejo (kao).

 

zgleda pa takole: http://www.ebay.de/itm/Mazda-323-BJ-Premacy-CP-Benzinmotoren-Original-Kraftstofffilter-neu-OVP-/251280454093?pt=DE_Autoteile&fits=Year%3A1999|Make%3AMazda|Model%3A323+F+VI|Platform%3ABJ|Type%3A1.5+16V&hash=item3a817b71cd

 

na na?ih "original" servisih zadeva stane 200+ in temu pravijo ohi?je ?rpalke.

 

tako, da i??i kak?no cenej?o varijanto.


filter se pa zamenja takole:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.

 

Od danes imam nov problem. Ko je zjutraj mrzel avto (zunanja temperatura ni pomembna - danes je bil v gara?i) se mi pri?ge lu?a za motor (una rumena). Tester pravi : P0328-Knock Sensor Circuit High Input. Po priro?niku je to "nek" senzor v notranjosti motorja.

A mogo?e ve kdo kaj sploh je to in kak zgleda, kaj dela?  :(:angry2:

 

Bi lahko melo vezo da imam ?e bolj slabe sve?ke (notri so navadne sve?ke (NGK ZFR5F) cca 40.000 km)

LP M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem menjal sve?ke in s?istil konektor za knock senzor. vse kable sem ??istil in po?prical s kontakt sprejem. Ko sem avto u?gal je lu?ka ugasnila. Tester ne zazna napak.

 

Bom videl kako bo jutri zjutraj (hladen bolj nagaja).

 

Sporo?im jutri ko priidem v slu?bo.

 

Hvala za pomo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro jutro.

 

No za dobro jutro me je ponovno pozdravila lu?ka v armaturi. Nisem sicer imel ?asa priklopit na tester (slu?ba pa to...), bom pa ko pridem domov. Ugotovitve sporo?im, pol pa spet prosim za ideje.

 

LP Marko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ko sem pri?el domov, je tester pokazal spet P0328 - Knock Sensor Circuit High Input.

 

No ?e v slu?bi sem mal gledal posnetke na youtubu in na?el tega (

), ki je sicer za Subaru a saj so stvari podobne.

 

Ko sem mojga premeril (volta?a pa to) bi rekel da rabim novga - drugega. Ko ga dobim in zamenjam sporo?im rezultat.

 

LP Marko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

KON?NO !!   Iz kitajske sem preko E-baya naro?il nov knock senzor. Potoval je od 17.11.2014 do 5.12.2014 .

V petek sem ga dobil in v soboto zmontiral. Zadeva je bila OK, do danes zjutraj.

 

Danes, pa ko sem se peljal v slu?bo in je bil avto ?e ogret pa se spet pri?ge lu?ka. Zakaj ne vem. Ko pridem domov bom priklopu na tester in .....

 

Upam, da ne bo ista napaka, ker pol pa ne vem kaj bi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.

 

Popoldne sem priklopu mazdo na tester in napaka: P0172 - System too rich.

 

Kaj pa zdaj? A bi bla lambda fu? in katera (avto ima dve) ?

 

Prosim za pomo?. Hvala in lep pozdrav, Marko 

 

Neki je narobe z MAF senzorjem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kok pa naj preverim MAF sensor. ??istu sem ga ?e, ?i?ke ma cele,...

 

Kak predlog?

 

LP M

Ko avto lavfa izklop konektor z mafa pa porocaj, ce avto lavfa boljse al slabse ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

tester ti verjetno pokaze kateri O2 senzor je?

daj preveri s testerjem kako ti dela MAF senzor ali pa ?e ima? napokano rebrasto cev med ?katlo od filta in loputo. tud to bi lahko vn vrglo to kodo.

 

 

Zdravo.

 

Popoldne sem priklopu mazdo na tester in napaka: P0172 - System too rich.

 

Kaj pa zdaj? A bi bla lambda fu? in katera (avto ima dve) ?

 

Prosim za pomo?. Hvala in lep pozdrav, Marko 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Dragi foruma?i.

 

Predenj sem ugotovil kaj to?no mi nagaja sem danes (28.01.2015) svojo 323f 1.6 16V, l. 2002  prodal. Natan?neje dal v ra?un.

 

Vsem, ki ste mi v preteklih 4 letih pomagali z nasveti in idejami se NAJLEP?E ZAHVALJUJEM.

 

Vsem vam ?elim veliko prijetnih in varnih kilometrov z mazdami.

 

Lep pozdrav, Marko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.