Skoči na vsebino

Registracija - zavarovanje, cestnina


Boss

Priporočeno sporočilo

Bom kar namesto Boj?a vpra?al, ker ima namre? problem, ker svoje 6-ke ?e ni prodal bi pa rad registriral CX-a

 

Kaj bi bilo najbolje narest po va?em mnenju:

 

1.) Registrirat CX-7 brez bonifikacij, po?akat dokler 6-ke ne proda in nato uveljavit bonifikacije ter vra?ilo preve? vpla?anega.

 

Minus

- velik denarja je treba dat za registracijo in ?e 6-ka ne bo hitro prodana se bo

 

Plus

+ 6-ka ostane registrirana in zavarovana za vsazga, ki bi jo rad sprobal

 

2.) Odjavit 6-ko in s to boniteto registrirat CX-7

 

+ najceneje

- 6ka ni registrirana, kar je problem za kupca, ko bi jo ?elel sprobat

 

3.) nadgradnja druge opcije - isto?asno odjavit 6-ko, prenest bonus na CX-7 in ponovno samo osnovno registracijo brez bonusa in kaska za 6-ko sklent tako, da bo avto registriran in osnovno zavarovan za na cesto.

 

+ registrirana 6-ka

+ ?e bo avto hitro prodan je registracija 6-ka majhen stro?ek, ker se bo uveljavljalo vra?ilo

- ve?ji stro?ek te mahinacije kot pod to?ko 2

 

 

 

p.s.: ker ?e dolgo nisem kupil rabljenega avtomobila ne vem kako poteka zavarovanje v teh primerih. A se zavarovanje novi lastnik sklene za celo leto al le za obdobje do poteka registracije. Se pravi, ?e kupim avto, ki mu pote?e registracija avgusta, a pla?am registracijo od danes za celo leto ali sorazmeren del do avgusta (se pravi za 3mesece oziroma za ?etrt leta)?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sva v?eraj debatirala in sem preveril, on ?e odjavi avto novi kupec potem pla?a samo razmerni del cestnin in zavarovanja od dneva nakupa do datuma TPja na prometni.

 

+ majhen stro?ek za Boj?a in kupca

- avto je neregistriran

 

Drugo kar sem mu predlagal pa je da avto prepi?e na ?eno, ona pla?a polno a samo razmerni del dveh mesecev osnovnega zavarovanja, on pa lahko prenese bonus s kopijo njene police

 

Samo se mi zdi prva opcija boljsa, ker kupec ki je resen bo takoj vedel kaj kupuje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest bi naredil tako da bi CX7 dopla?al zavarovanje do avgusta, potem pa na novo z bonifikacijami. ?estko naj pusti kot je, da jo kupec sproba, se odpelje z njo in ko jo bo prodal, bo dobil nazaj del zavarovanja do preteka, kar pomeni, prej jo proda ve? bo dobil na ra?un :) Ve? ali manj so sami plusi pri temu, za Cx7 ne bo tako tako zelo visok znesek za tele 3 mesece, vmes bo ?estko prodal, in mu je ni treba odjavljati,tablice vra?ati, ker ?e jo bo, jo bo moral kupec ?e nekako do tehni?nih spravit itd. itd. in ?e ne bo upal z drugimi tablicami bo treba na avtovleko tako da lahko se zakomplicira pri kupcu, preizkusne pa tudi niso poceni. ?e bo imel ?estko zavarovano ve? kot 11 mesecev bo dobil dodatni letni bonus (?e ?e ni preko 50%) in bo tako po novem cx7 ?e malo ceneje zavaroval, res pa da se mu nova bonifikacija za CX7 za?ne ?teti od nove registracije naprej, teh par mesecev pa ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest bi naredil tako da bi CX7 dopla?al zavarovanje do avgusta, potem pa na novo z bonifikacijami. ?estko naj pusti kot je, da jo kupec sproba, se odpelje z njo in ko jo bo prodal, bo dobil nazaj del zavarovanja do preteka, kar pomeni, prej jo proda ve? bo dobil na ra?un :) Ve? ali manj so sami plusi pri temu, za Cx7 ne bo tako tako zelo visok znesek za tele 3 mesece, vmes bo ?estko prodal, in mu je ni treba odjavljati,tablice vra?ati, ker ?e jo bo, jo bo moral kupec ?e nekako do tehni?nih spravit itd. itd. in ?e ne bo upal z drugimi tablicami bo treba na avtovleko tako da lahko se zakomplicira pri kupcu, preizkusne pa tudi niso poceni. ?e bo imel ?estko zavarovano ve? kot 11 mesecev bo dobil dodatni letni bonus (?e ?e ni preko 50%) in bo tako po novem cx7 ?e malo ceneje zavaroval, res pa da se mu nova bonifikacija za CX7 za?ne ?teti od nove registracije naprej, teh par mesecev pa ne.

 

CX7 = MAREC 2011

Bojcova mazda = julij 2010

 

velika razlika, zato vsekakor bonus na CX7 je skorajda potreben

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

balkan: odjavi 6-ko, registrira cx, ce pride kaksen kupec , tablice cx-a na 6-ko pa je :)

 

to se govori off line :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tema re?ena, Boj? se vozi s cx7, in nato?il je sam svoj prvi tank plina pod mojim budnim o?esom :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za pomo? in mnenja. tako kot je Jures rekel, CXko sem registriral, 6ko pa odjavil iz prometa. V bistvu je najmanj komplikacij, s kupcem pa bova ?e nekako uredila :)

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e malo pozno, pa vseeno - bo pa komu drugemu pri?lo prav:

 

nekatere zavarovalnice (s te?kim srcem) dovolijo izjemo za take primere: s starega avta prenese? vse ugodnosti na novi avto, za starega pa bi ti morali v takem primeru izdati novo polico. Pa jo sestavljajo en mesec in ?e ga v tem ?asu proda?, nove police ne dobi? in ne pla?a? nobenega dodatnega zavarovanja. ?e pa ti prej pote?e zavarovanje, pla?a? polno, brez kakr?nih koli popustov, ker si jih pa? ?e koristil na novem avtu. IN NI MO?NOSTI, DA BI PA ZDAJ Z NOVEGA PRENESEL POPUST NA STAREGA!

 

Mene je ta mo?nost pri?la najceneje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e malo pozno, pa vseeno - bo pa komu drugemu pri?lo prav:

 

nekatere zavarovalnice (s te?kim srcem) dovolijo izjemo za take primere: s starega avta prenese? vse ugodnosti na novi avto, za starega pa bi ti morali v takem primeru izdati novo polico. Pa jo sestavljajo en mesec in ?e ga v tem ?asu proda?, nove police ne dobi? in ne pla?a? nobenega dodatnega zavarovanja. ?e pa ti prej pote?e zavarovanje, pla?a? polno, brez kakr?nih koli popustov, ker si jih pa? ?e koristil na novem avtu. IN NI MO?NOSTI, DA BI PA ZDAJ Z NOVEGA PRENESEL POPUST NA STAREGA!

 

Mene je ta mo?nost pri?la najceneje.

 

No meni je AS naredil polico v naprej s prene?enim bonusom, semn moral potem boj?ovo polico poslati po po?ti

 

Boj?u je na podlagi lepega pogleda, mladenka v Triglavu naredila polico v naprej s prene?enim popustom, in sva dirkala nazaj da sva prinesla odjavljeno prometno preden je zaprla.

 

Vse se da. Moram pa re?i da se v Kranju da VSE na zaupanje, medtem ko v LJ je obup. Lizing mi jepozabil dati ra?un poleg, re?e bejba na oknu, brez skrbi, bodo ?e poslali, ?e pa ne bodo bomo pa mi poklicali...itd itd vedno se kaj najde in vedno je na?in re?itve.

 

Zato mene LJ ne vidi ve? pri upravnih zadevah, samo na k* DURS ?e hodim

 

P.S. Avto sem prevzel v Petek, danes sem po 14 dneh dobil z DURSA potrdilo o pla?anih davkih in prispevkih....katastrofa - no in tudi brez tega se je dal lizing uredit v Kranju!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures to sta preko agenta delala?? Ali tudi na ?alterju to naredijo?? Z agentom se vedno da vse zment, celo preko maila in ga sploh ne vidi? nikoli :) ti naka?e?, on ti po?lje, ti njemu podpisano nazaj... :D

 

jest prek agenta, boj? na ?alterju s 'posebnimi pogoji'.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"Posebnimi pogoji"? Za?armiral beybo na ?alterju? :hohoho::hohoho::hohoho:

Btw,..Boj? ?estitam za nakup :ouje:

 

 

Hahaha, ja no... :blush:

 

Hvala za ?estitke Ally :)

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je bla vsaj blond? :)

 

 

Ne bo? verjela... ?rna :D:blush:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 let kasneje...

Leto je naokoli...treba bo zavarovat avto...

Je tu kak zavarovalni?ar? Zbiram ponudbe...

 

LP

 

http://www.mazda-si.net/topic/10420-arena-skupina-doo-marko-ferlin

 

 

P.S.: je to pomotoma v "miatarskem" delu foruma?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.