Skoči na vsebino

Skripanje zavor


Priporočeno sporočilo

Po menjavi prednjih diskov in zavornih plo??oc na M6 2008,

se pri ne?nem zaviranju pojavlja zoprno cviljenje, ki ga prej

ni bilo. Plo??ice naj bi bile original Mazdine. Ali je kak?en drug

na?in za odpravo cviljenja, kot zamenjava plo??ic z verjetno

"mehkej?imi"? Po zamenjavi imam prevo?enih 5000 km.

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Na forumu so nekateri uporabniki preizkusili precej kombinacij plo??ic in kolutov (v drugih zavornih temah). Sicer je mogo?e proti cviljenju vedno kaj malega narediti (kontaktne to?ke med plo??ico in batom / posebne podloge?, neke masti, dodatno o?istiti vodilo za plo??ico na ?eljusti, ...), vedno to pomeni razdiranje zavor, kar se mi kot lenobi ne da - pod pogojem, da zavirajo pravilno - ne preve? (?eljust za servis) in ne premalo. ?e potem ni povsem nujno, da preneha cviliti. Si mislim, da vozim avto iz PSA koncerna in mi cvili naprej. ?e to samo pri malo ogretih zavorah v kombinaciji originalni koluti in Textar plo??ice.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem sam kupil avto zavore niso cvilile. Ko sem ?el delat 2 servis (takrat ?e na uradnem servisu) so me klicala in mi sporo?ili, da so plo??ice fu? in ?e jih menjajo. Ker pa? imam rad avto tak kot more bit sem rekel ok.

No od te menjave (bila je pri 160k km....sedaj jih mam 227k - se pravi skoraj 70k km) in sprednje bremvze ?e vedno nagrav?no ?kripajo. Ko si v kak?ni parkirni hi?i ko odmeva je noro.

 

Naslednji mali servis jih bom verjetno menjal. Toda tokrat bo to zrihtal Pelko in upam da ?kripanje izgine.

 

P.S. Pozna se pa tudi fino na feltnah. Po kakih 2 mesecih so bolj ?rne kot srebrne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

smo ?e ugotavljali, da so tovarni?ke pretrde in da rade pregrejejo diske, ki za?nejo tresti. Ko sem jaz na novih mazdah ?el na katerekoli druge iz avto?tacun, je bilo opaziti takoj ve? prahu na feltnah - se pravi da se je 'energija' spro??ala oz obrabljala v prah ne v toploto in diske

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se bom kr pridru?il tem ugotovitvam... men so tudi menjali sprednje za tovarni?ke in je ?e za?elo cvilit. Razmi?ljam da bi tole reklamiral, ker kon?no ni poceni pa ?e slabo lu? me?e na znamko, ?e avto cvili kot kak star jugo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.