Skoči na vsebino

nakup mazde 6 2015


airpir

Priporočeno sporočilo

Stroker, lahko malo opi?e? ?e na?in vo?nje,  ker ta poraba je pa res vrhunska. Pa ?e to, pri koliko obratih gre cca 160 in kak?en je takrat hrup motorja?

Gas / bremza. Pri zeleni ?im hitreje pospe?it in pri rde?i ?im kasneje po bremzi (zaviram tik pred semaforjem). Ob?asno malo spustim gas, da se napolni iELOOP (pri 60 km/h v 6. prestavi se napolni v 2-3 sekundah). Ta in Start/Stop sistem odli?no pomagata pri porabi.

Pri 160 ne vem koliko obratov ima, ker ga redko gledam, mislim, da ima pri 130 v 6. prestavi okoli 2700 obratov.

Hrup motorja je pri 160 sicer ?e kar majhen, je pa zato velik hrup vetra in koles. Avto ni namre? popolnoma ni? protihrupno izoliran.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam sem testiral ?e prenovljeni model, kot sem ?e napisal 175At in je ( ?eprav naj bi bil za 25%zmanj?an) tudi mene presenetil pi? vetra , malo manj hrup izpod kolotekov.

se pravi, da je mo?no pri mestni vo?nji relativno z lahkoto prihraniti vsaj 0,5l z bolj teko?o vo?njo.

kako pa kaj pi?i? po AC, bolj po omejitvah? Sam vozim nekje 150-160.

testiral bom tudi model kot ga nameravam kupit diesel 150( ?eprav si me presenetil s porabo), potem pa se bom odlo?il, mogo?e celo benzinc 145. Ali pa, ?e me avto ne bo prepri?al ( dejansko je hrup edina ( malo verjetna) stvar, katera me lahko odvrne od nakupa, mogo?e ?e notr. ergonomija - to je res min. mo?nost), bom ostal na zafiri tourer. Avto ima 3 leta 75000 in zaenkrat niti enega problema.... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam ?estico karavan diesel 150, letnik 04. Za sedaj sem zelo zelo zadovoljen, moram pa re?i da mene osebno pi? vetra niti ne moti. Sem zelo zadovoljen s povpre?no porabo, katera je po ra?unalniku 5,7, dejanska pa med 5,8in 5,9. Vsak dan naredim cca 40km po AC (hitrost cca 150) in cca 20 km po navadnih cestah (skupaj na dan cca 60 km)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam sem testiral ?e prenovljeni model, kot sem ?e napisal 175At in je ( ?eprav naj bi bil za 25%zmanj?an) tudi mene presenetil pi? vetra , malo manj hrup izpod kolotekov.

se pravi, da je mo?no pri mestni vo?nji relativno z lahkoto prihraniti vsaj 0,5l z bolj teko?o vo?njo.

kako pa kaj pi?i? po AC, bolj po omejitvah? Sam vozim nekje 150-160.

testiral bom tudi model kot ga nameravam kupit diesel 150( ?eprav si me presenetil s porabo), potem pa se bom odlo?il, mogo?e celo benzinc 145. Ali pa, ?e me avto ne bo prepri?al ( dejansko je hrup edina ( malo verjetna) stvar, katera me lahko odvrne od nakupa, mogo?e ?e notr. ergonomija - to je res min. mo?nost), bom ostal na zafiri tourer. Avto ima 3 leta 75000 in zaenkrat niti enega problema.... 

 

Ko sem kupoval in se razgledoval, je mene kar malo presenetil spodnji citat. Vendar dr?i, mestna poraba je res nizka za to mo? (175) in samodejni menjalnik. Ravno tako je poraba skromna na regionalkah - z lahkoto pod 6; medtem ko je AC druga pesem.

Pri tvojih AC hitrostih (150-160) se gibam okoli 7; v?asih manj, v?asih ve?). Enkrat sem si privo??il in 500+ km avtoceste prevozil pri 105km/h po GPS. Poraba: 5,0

 

 

...Pa poraba? V mestu je ostala pod ?estimi litri,natan?neje 5,7 litra, kar je natanko ista koli?ina, ki jo je v svojem osnovnem ?ivljenjskem okolju, med ulicami, zahtevala prva med hibridi toyota prius. Prvi dizelski hibrid peugeot 3008 pa je porabil le deciliter manj.

 

http://www.siol.net/avtomoto/testi/avtomobili/2013/03/mazda_6_sc.aspx

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam ?estico karavan diesel 150, letnik 04. Za sedaj sem zelo zelo zadovoljen, moram pa re?i da mene osebno pi? vetra niti ne moti. Sem zelo zadovoljen s povpre?no porabo, katera je po ra?unalniku 5,7, dejanska pa med 5,8in 5,9. Vsak dan naredim cca 40km po AC (hitrost cca 150) in cca 20 km po navadnih cestah (skupaj na dan cca 60 km)

Astor, verjetno si jo ponesre?i postaral za desetletje, ker takrat ?e niso imeli 150-konjskega dizla, vsaj uradno ne :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja poraba je ok in osebno sem prepri?an, da lahko s 150 in ro?nim ( ob pravilnem prestavljanju - se pravi ?im ve?  vozit do 1500 obratov) prihrani? min 0,5 do 1l. Ker po mojem testu 175 aut in kot vozim zafiro, avtomatik vse preve?krat menja v ni?jo ( ob malce ve? gasa) oz. se dolo?en ?as vozi v recimov 4. na 2000, namesto v 5 na 1500 ( sej ko sku?i da vozi? enakomerno potem ?e menja, samo vsaki? potrebuje dolo?eno ?as)  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo vsem,

 

eno splo?no vpra?anje. Gledam malo M6 limuzine (?al ni ve? kombilimuzine) z revolution opremo. Ali je res opcija samo g165 pri revolution in ne tudi CD150.

 

na attraction opremo ne bi ?el, revolution top s  cd175 mi je pa tudi preve? ( finan?no).

 

Letno delam nekje med 20 in 25k km. in malo tehtam med G165 in CD150.

 

Trenutno imam M6 2.5 GTA s katero sem ful zadovoljen, vendar bo  treba drug, starej?i avto zamenjat in nova M6 bi bila super izbira.

 

?e ima kdo kaj informacij glede motorja in opreme ali se mu da odgovoriti na mojo "dilemo" se priporo?am za info. 

 

lp

 

 

ja poraba je ok in osebno sem prepri?an, da lahko s 150 in ro?nim ( ob pravilnem prestavljanju - se pravi ?im ve?  vozit do 1500 obratov) prihrani? min 0,5 do 1l. Ker po mojem testu 175 aut in kot vozim zafiro, avtomatik vse preve?krat menja v ni?jo ( ob malce ve? gasa) oz. se dolo?en ?as vozi v recimov 4. na 2000, namesto v 5 na 1500 ( sej ko sku?i da vozi? enakomerno potem ?e menja, samo vsaki? potrebuje dolo?eno ?as)  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam pa delam med 25000 on 30000 in imam isto dilemo diesel ali benz, ?eprav moram ?e G145 ali 165 stestirat. karavna d 150 revolution je na netu.

Sem opazil, da karavan cd150 revolution obstaja, limuzina pa ne?!?!

 

imam dilemo, ker sicer delam cca 40cm v kosu, ampak potem pa imam tudi vo?nje 2km vrtec, 3 km bli?nja trgovina, po?ta..., pa se bojim da bi mi DPF zabilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam pa delam med 25000 on 30000 in imam isto dilemo diesel ali benz, ?eprav moram ?e G145 ali 165 stestirat. karavna d 150 revolution je na netu.

Dela? kar dovolj kilometrov in ti bo verjetno bolj ustrezal diesel.

Kar se pa hitrosti in omejitev ti?e, jih pa ve?inoma presegam (tudi kar precej :ninja: )...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem opazil, da karavan cd150 revolution obstaja, limuzina pa ne?!?!

 

imam dilemo, ker sicer delam cca 40cm v kosu, ampak potem pa imam tudi vo?nje 2km vrtec, 3 km bli?nja trgovina, po?ta..., pa se bojim da bi mi DPF zabilo

Dvomim, da bi ti pri tvojih razdaljah zabilo DPF. Kadar imam ve? kratkih vo?enj imam ob?utek, da se regeneracija dokaj "pani?no" (beri pogosto) aktivira - vsekakor bolj pogosto, kot na razdaljah. Utegne? imeti zaradi tega nekaj ve?jo porabo, da bi pa DPF zabilo...

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dvomim, da bi ti pri tvojih razdaljah zabilo DPF. Kadar imam ve? kratkih vo?enj imam ob?utek, da se regeneracija dokaj "pani?no" (beri pogosto) aktivira - vsekakor bolj pogosto, kot na razdaljah. Utegne? imeti zaradi tega nekaj ve?jo porabo, da bi pa DPF zabilo...

nekaj dl vi?ja poraba ni tak?na panika, ve?ji je problem ?e se regeneracija aktivira na kratki vo?nji ( 2km) in ugasne? avto. in nato spet kratka nazaj, kaj potem? Verjetno zna biti problem z DPF-jem.

Res je, da s tem nimam izku?enj, zato spra?ujem. pred leti sem imel dizla (opel), vendar brez dpf-ja, tako da teh te?av ni bilo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tudi sam delam cca 3-4 dni na teden samo po nekaj kilometrov, 2-3 krat na teden pa po 200-400, ob?asno tudi 500+. Torej, ali znajo biti ti dizli problemati?ni ?e se jih v glavnem vozi po mestu  2-3 km po cca 5-10 krat na dan, in vmes kak?en dan dalj?e razdalje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam podoben na?in uporabe, po 23.000 km brez te?av

 

DPF se ne zapaca po 50 km vo?nje na kratkih razdaljah; ?e pa so samo kratke razdalje, torej nekaj 100 km, in se za povrh ?e ne upo?teva opozorilne lu?ke, da je potrebno obiskati servis zaradi prisilne regeneracije - to je pa nekaj drugega.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V praksi regeneracije ne opazi?; zgodi se samodejno med vo?njo, ko so za to izpolnjeni pogoji. Opazi? jo lahko samo, ?e opazuje? trenutno porabo, ki se v tistem ?asu dvigne za 2l/100km.

?e se zaradi na?ina vo?nje regeneracija kljub ve? poskusom ne more izvesti (veliko kratkih "hladnih" vo?enj; ali pa vo?nja na "?tand gasu" - privo??ite dizlu vsake toliko 3000+ obratov...), elektronika presodi, da se je DPF ?e preve? zapacal, da bi bila samodejna regeneracija uspe?na. V tem primeru avto voznika opozori, da bo potrebno zapeljati na servis, kjer izvedejo prisilno regeneracijo.

 

Kdor je "prepameten" in opozorilo ignorira ima te?ave; potem se odstranjuje DPF filter in po?nejo podobno okolju neprijazne svinjarije (ki so pri nas na ?alost nekaznovane).

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za obrazlo?itev. torej ta dpf ni neben bavbav...., glede na to da sem Primorec kaj pomeni ?tand gasu - je to  minimum.

prosti tek :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za obrazlo?itev. torej ta dpf ni neben bavbav...., glede na to da sem Primorec kaj pomeni ?tand gasu - je to  minimum.

Vo?nja na ?tand gasu je priljubljen ?port voznikov turbo-dizlov; po mojih opa?anjih prednja?ijo VAGovci.

Torej vo?nja pri 1200 obratih ali ni?je, prestavljanje v vi?jo pri 1500 - in seveda hvalisanje, da njegov motor 2500 obratov ?e ni videl.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vo?nja na ?tand gasu je priljubljen ?port voznikov turbo-dizlov; po mojih opa?anjih prednja?ijo VAGovci.

Torej vo?nja pri 1200 obratih ali ni?je, prestavljanje v vi?jo pri 1500 - in seveda hvalisanje, da njegov motor 2500 obratov ?e ni videl.

no sej na tak na?in tudi sam vozim:) cca2/3, ko me pa zagrabi pa do konca, pa seveda brez hvalisanja. ravno to se mi pri mazdi dopade da gre motor ( in to dobesedno gre ) do 5000, moja opelca nad 3500-4000 nima ve? kaj po?et.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vo?nja na ?tand gasu je priljubljen ?port voznikov turbo-dizlov; po mojih opa?anjih prednja?ijo VAGovci.

Torej vo?nja pri 1200 obratih ali ni?je, prestavljanje v vi?jo pri 1500 - in seveda hvalisanje, da njegov motor 2500 obratov ?e ni videl.

Hja sej VAG-ov DSG po?ne to?no to - prestavlja tako, da se skoz vozi? nekje na 1200 obratih in ?e g anikoli ne zahodi? pol dejansko te?ko vidi? 2500 obratov pa ?e to verjetno le na AC, ?e si upa? it nad 130km/h.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To dr?i, opa?am pri ?eninem Polu 1.2TSI; ampak DSG vsaj pri pospe?evanju prestavi navzdol, ne pa da poslu?a? kako VAGi z ro?nim menjalnikom napol crkujejo, ko se ?ez grbine vozijo v tretji ali ?etrti.

Pa DSG ima tudi na?in S.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, tisti S pa res marsikaj spremeni ?eprav vseeno ni glih najbolj brihten. Lahko bi imel program tako narejen, da v kolikor ne pospe?uje? in vozi? z enakomerno hitrostjo lepo prestavi v var?ne obrate ne pa da pol veselo v drugi ali tretji skozi mesto "tuli" s preko 2000 obrati, ?eprav ni potrebe po tem. Ko bodo zrihtal menjalnik, da bo znal bolj logi?no prestavljat. Sej ne vem, lahko, da sem jaz preve? siten okol tega DSG-ja sam skos imam ob?utek, da bi se ga dalo bolje sprogramirat in bolj pametno prilagodit. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem mora? pa Mazdo kupit - nima S-ja in se prilagaja vo?nji.

?eprav, kolikor imam izku?enj, tudi DSG kar lepo odreagira tudi v D-ju, je pa res da desne noge ni za ?parat. S je uporaben predvsem pri vo?nji navzdol - tam Mazdina logika odpove in takrat pride prav levi "uhelj" pri volanu.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.