Skoči na vsebino

M6 ni hotela v?gat..


Priporočeno sporočilo

..  ni hotela,pravim,ker sedaj ni ve? te?av.. zaenkrat.

 

Se je zgodilo pred tednom dni,sem bil nekje na na izletu,avto je stal na parkplacu pol dneva.

Se vrnem ,zaba?em bicikel vanj  in ho?em preparkirat v senco,da se ohladi, dokler bomo na peru..

 

In lej ga zlomka japonskega,no?e v?gat.. :blink:

?estkrat zapored ,v?ge -crkne..recimo, kot da bi ne bila koda klju?avnice/klju?a v redu.

 

Rahlo nejevoljen se odpravim na per,dva..tri...  :rolleyes:   in si mislim,mrbit pa potem bo...  

Sem se ?e menil, kdo me pelje domov,da se vrnem z rezervnim klju?em, ?e  je  to  problem.

 

No ,In res ..dvakrat je ?e zahinavil, potem pa kon?no veselo zalaufal...

 

Potem pa naslednji dan, vse do sedaj,  ni? ve? nobene te?ave.

 

Bil na servis,priklopili na ra?unalo...nobene napake.. :ne vem:

 

Se je komu ?e kaj podobnega dogajalo..kaj bi bil lahko vzrok..?

 

benz 2.0  2008

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni startal s prve pa si ga zalil... po tretjem poskusu bi moral pritisnit pedal gasa do konca in verglat dokler ne bi vzgal... tam do 60 sekund...

 

Tudi pri "ajnspricu" se to zgodi...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima verigo in ne jermen, in potem da svizec nazaj motor v fazo ?

svizec loh mal nagloda kabel senzorja

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni startal s prve pa si ga zalil... po tretjem poskusu bi moral pritisnit pedal gasa do konca in verglat dokler ne bi vzgal... tam do 60 sekund...

 

Tudi pri "ajnspricu" se to zgodi...

To se ne bi smelo zgodit, ker ra?unalnik dozira gorivo.

 

Prej bi rekel, da je ?lo za glitch ali pa je kak senzor temperature na motorju malo poblesavil. Lahko, da je dolo?il napa?no temperaturo in je zaganjal motor brez zaprtega zraka - po doma?e zauga. Ker pa motor dejansko ni bil ogret je takoj crknil. Sploh, ?e ti zdaj normalno v?iga brez te?av bi samo potrdil sum na kakega od senzorjev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni res bencinarja lahko "zalije?" za zajtrk, ?e ga hladnega zalaufa? samo za cca pol minute minuto, in potem ugasne?, naslednjo rundo zelo te?ko prdne, to se mani dogaj pri Micri,suzukiju,prej?nji  2.3 mazdi in pri sedanji, tega ne marajo niti pod razno.

Zakaj ?

 

Ker je motor hladen si dozira VE? bencina ki ne zgori in ostane v cilindrih ko motor ugasne?, naslednjo rundo pa je potem PREVE? bencina v cilndrih(ostanki od prej in nov bencin) ni pravo razmerje in NI eksplozije ker je premalo zraka-kisika. Zato ?e se to zgodi gas do daske in verglat max 45-50 sekund razen ?e prime(?e ne prime po?akaj par minut in ponovi vajo, problem je da ne pregreje? ?tarterja), potem pa takoj spustit gas in pazit da ne ugasne, v?asih ga je treba, z gasom dr?at tud minuto na 2k rpm, da prime na vse cilindre, druga?e ga trese al pa celo ugasne, kar samo pove?a sranje.

 

@Jures

 

Senzor na odmi?ni ponavadi-vedno nagaja ko je motor vro?, ne ?koduje mu sonce in mraz ampak temperatura motorja.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni res bencinarja lahko "zalije?" za zajtrk, ?e ga hladnega zalaufa? samo za cca pol minute minuto, in potem ugasne?, naslednjo rundo zelo te?ko prdne, to se mani dogaj pri Micri,suzukiju,prej?nji  2.3 mazdi in pri sedanji, tega ne marajo niti pod razno.

To dr?i (imel isti "problem" na Kiji, dokler nisem pogruntal kaj ne mara), samo tega dejstva nisem omenil, ker je napisal, da je avto stal pol dneva na soncu in ko je sku?al v?gati ni ?lo. V takem primeru ga ?e ni mogel zaliti - razen, ?e je kak?en podatek zamol?al.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bilo je tako tako kot sem napisal,v?gala za sekundo,se zavrtela in kuj crknla, 6xzapored

 

Sem se spomnil  na verglanje z gasom do podna,probal za par sekund,pa  se mi je zdelo nepotrebno mu?enje tehnike,

Mislim ,da  je  to v navodilih ,al menda velja za vro? motor..nisem preverjal.

 

Zamol?al sem ,pozabil omenit ,da sem potem po ,recimo 5 km vo?nje ustavil in pozabil ,da ne smem ugasnit.

In lejga zlomka ..spet isto..na sre?o samo dvakrat ,je v tretje stekla.

 

Jasno potem do doma nisem ve? eksprimentiral.

 

Od naslednjega jutra in do danes, pa nobene tosortne te?ave ve?.

 

 

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.