Skoči na vsebino

Nakup: Mazda 6


BprimoZ

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

kupujem nov avto in med bolj v?e?nimi mi je Mazda 6, sedaj pa me zanima kako se kaj obnesejo rabljene predvsem tiste okoli letnika 2009 ali 2010 ?

 

Konkretno mi je v o?i padla tale http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6814923&show=1 in me zanima ?e kdo pozna njeno zgodovino / lastnika.

Poleg tega me nasplo?no zanima ?e ima ta 2.2 dizel kake hibe in kolik?na je realna poraba avta.

Ke imam v igri ?e nekaj manj?ih avtov (golfov razred) bi prosil ?e za okvirne cene rednih servisov do 200k km, da malo primerjam stro?ke vzdr?evanja. Pnevmatike pa predvidevama, da ima 16" ?

 

Najlep?a hvala za vse odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a tole vse skupaj ?tima...3/2010 je bil ?e FL model, ane? notr je pa ?e ta star volan? mal me bega...nism pa ?ist zihr....bo kdo povedal, ?e stvari ?timajo? pa kukr vem, je mela samo FL 2.2 motor, ali se motim? prosim, popravi naj me kdo...

 

ok, jst sm dal za gume Nokian zimske 600 kosov, tko da so mogo?e mal cenej?e... :) ampak vseeno super dr?ijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a tole vse skupaj ?tima...3/2010 je bil ?e FL model, ane? notr je pa ?e ta star volan? mal me bega...nism pa ?ist zihr....bo kdo povedal, ?e stvari ?timajo? pa kukr vem, je mela samo FL 2.2 motor, ali se motim? prosim, popravi naj me kdo...

 

ok, jst sm dal za gume Nokian zimske 600 kosov, tko da so mogo?e mal cenej?e... :) ampak vseeno super dr?ijo...

 

Koliko je pa cena menjave te verige ? Mazda ima verjetno 3 leta garancije ?

 

Kak?na je kej poraba pri vas, ker vidim da vas je nekaj z 2.2 motorjem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz naredim z enim tankom okoli 1000km +/-100km odvisno od tempa, to je malo preden se prizge lucka

 

(90% avtocesta)

 

Torej 6 - 6.5 litra na 100 ?

 

Torej kaka se vam zdi potem tista mazda iz prvega linka in komu na gorenskem koncu bi jo peljal v pregled ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kake dimenzije felten in pnevmatik pa so vpisane v prometni ?

 

Feltne lahko nosi od 16 do 18 col. Jaz osebno imam pozimi 205/60/16 in poleti 225/45/18-vpisano v holomogacijo.

 

Glede avta, ki te zanima mislim da je dober, kot sam opazi? (?e mazdo kupuje?) je Mazdo 6 od letnika 2008 zelo te?ko kupiti slovensko oz. z znano zgodovino, ve?ina jih je uvo?ena iz italije!

Jaz sem jo 4 mesece iskal in nakoncu le do?akal. Decembra sta bili 2.2 diesel edini na avto netu, ki sta imeli kristalno jasno zgodovino in obenem slovenski, in sicer ta za katero ti spra?uje? in moja. Za to se nisem odlo?il, ker je bila cena 16.500, sem pa avto videl in se pogovoril z lastnikom. Tako da ne vidim nikakr?nih zadr?kov glede nakupa tega avta pa ?e ceno je spustil.

 

Kar se ti?e same mazde 6 sem pa super zadovoljen z vseh pogledov.

 

Ja edini problem naj bi bil veriga (ne pri vseh). Ta naj bi se stegnila, vendar to se poka?e ?e zelo hitro. In tudi ?e se ti to na uradnem servisu uredijo brezpla?no. Na moji tega problema ni bilo, saj sem jo ob nakupu priklopil na ra?. kjer to?no poka?e koliko je stegnjena oz. obmo?je normale. ?e te to skrbi jo zapelje? na uradni servis in zadevo preveri?. Ostalih te?av naj nebi bilo.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a tole vse skupaj ?tima...3/2010 je bil ?e FL model, ane? notr je pa ?e ta star volan? mal me bega...nism pa ?ist zihr....bo kdo povedal, ?e stvari ?timajo? pa kukr vem, je mela samo FL 2.2 motor, ali se motim? prosim, popravi naj me kdo...

 

To kar je na sliki ?e ni FL model in zato je ?e stari volan. So pa prve 2.2 ma?ine pr?le v prodajo v za?etku leta 2009, ko so iz proizvodnje tudi umaknili 2.0 motor, ki se je prodajal do takrat. Z motorjem 2.2 so malo zamujali zato je bil v za?etku prodaje Mazde 6 serije 2 ?e vedno stari preizku?eni motor 2.0 vendar, ker so vedeli, da bo bil v roku leta in pol zamenjan je obstajal samo v eni izvedenki 140KM.

 

V glavnem da bo la?je razumljivo za Mazde 6 serija II diesel:

 

Mazda 6 letnik 2007-2008 - diesel 2.0 140KM

Mazda 6 letnik 2008-2010 - diesel 2.2 125KM LP

Mazda 6 letnik 2008-2010 - diesel 2.2 163KM MP

Mazda 6 letnik 2008-2010 - diesel 2.2 185KM HP

Mazda 6 FL letnik 2010-2012 - diesel 2.2 129KM LP

Mazda 6 FL letnik 2010-2012 - diesel 2.2 163KM MP

Mazda 6 FL letnik 2010-2012 - diesel 2.2 180KM HP

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tem, da je na za?etku obstajala ?e

Mazda 6 FL letnik 2010-2012 - diesel 2.2 185KM HP

 

fora pa je, da je imela 2 auspuha, ko so ji enega vzeli je ratala CD180.......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tem, da je na za?etku obstajala ?e

Mazda 6 FL letnik 2010-2012 - diesel 2.2 185KM HP

 

fora pa je, da je imela 2 auspuha, ko so ji enega vzeli je ratala CD180.......

 

a si ziher, ker mislim, da je 180KM pri?el s FL-jem namesto 185KM :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a si ziher, ker mislim, da je 180KM pri?el s FL-jem namesto 185KM :ne vem:

 

No ja ravno FL je prinesel spremembo ja, nisem bil pozoren na letnik ampak gre za isto ma?ino 185 2.2, ki ji je bil vzet en auspuh :D (in dodana korejska maska )

 

http://avto.6te.net/test-karavanov-srednjega-razreda.htm

 

Tole sem zdajle najdel pomotoma

 

Je najla?ja in najmo?nej?a - a vseeno na zadnjem mestu. Zakaj? Med drugim zaradi doslednje naravnanega dinami?nega podvozja. To je cena, ki jo mora pla?ati Mazda za trdo naravnano podvozje in slabo zvo?no izolacijo, agilno vodljivost, ki je prekomerno ob?utljiva na spremembe smeri. Te slabosti ne more odpraviti niti 185 KM mo?en dizel motor.

 

WTF?????? Pa to je ravno zaradi ?esar se jo vozi :wacko:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... kot sam opazi? (?e mazdo kupuje?) je Mazdo 6 od letnika 2008 zelo te?ko kupiti slovensko oz. z znano zgodovino, ve?ina jih je uvo?ena iz italije!

 

 

Moja bo naprodaj jeseni :) ... slovensko poreklo... vsa zgodovina dokumentirana ... :jupiii:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja ravno FL je prinesel spremembo ja, nisem bil pozoren na letnik ampak gre za isto ma?ino 185 2.2, ki ji je bil vzet en auspuh :D (in dodana korejska maska )

 

http://avto.6te.net/test-karavanov-srednjega-razreda.htm

 

Tole sem zdajle najdel pomotoma

 

Je najla?ja in najmo?nej?a - a vseeno na zadnjem mestu. Zakaj? Med drugim zaradi doslednje naravnanega dinami?nega podvozja. To je cena, ki jo mora pla?ati Mazda za trdo naravnano podvozje in slabo zvo?no izolacijo, agilno vodljivost, ki je prekomerno ob?utljiva na spremembe smeri. Te slabosti ne more odpraviti niti 185 KM mo?en dizel motor.

 

WTF?????? Pa to je ravno zaradi ?esar se jo vozi :wacko:

 

?lanek za bruhat - kdor vsaj malo obvlada na?o slovnico, bo videl (prebral) toliko napak, da glava boli. Se vpra?a? kak?en intelektualec je tole skupaj spesnil in kolik?no te?o gre posledi?no pripisati napisanemu besedilu oz. njegovim ugotovitvam? <_<B)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha... ker precej vozim 140KM Passata lahko samo tole re?em, da je tale ?lanek en navaden BS in hvaljenje nem?kih avtomobilov razen Opla, ki je itak drvarnica, v nebesa.

 

Passat je korekten avto in ni? ve? od tega, vozna dinamika je za dva razreda slab?a od mazde in tud slu?ajno ni namenjen za kake ovinke polagat. Je avtocestni avto za starej?e ob?ane in verjetno so ga tudi taki ocenjevali.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker sem do sedaj vozil samo avtomobile Golfovega razreda me zanima koliko je razlike v ceni

1) rednih servisov

2) potro?nega materiala

 

Glede na to da je avto ve?ji in mo?nej?i so stro?ki logi?no ve?ji me pa zanima koliko ve?ji. Zanima me v primerjavi z Golf 6, Octavia, i30, Ceed vsi seveda tudi dizel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni so bili vedno okoli 300? ...

 

06.07.2012 ..... 303,62 ? ..... ?t. kilometrov: 96999 km

15.07.2011 ..... 307,86 ? ..... ?t. kilometrov: 79300 km

12.08.2010 ..... 550,13 ? ..... ?t. kilometrov: 60000 km

24.09.2009 ..... 298,69 ? ..... ?t. kilometrov: 40060 km

30.01.2009 ..... 257,90 ? ..... ?t. kilometrov: 20000 km

 

 

Pri 60.000 nevem, kaj je se bilo zraven... bi moral pogledati na racun :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Moram eno spit, da ne zaspim pri takem vremenu... 🤗😉 Pa dobro jutro... 😊
    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.