Skoči na vsebino

Dav?ne blagajne


Boss

Priporočeno sporočilo

Poskusno se je za?elo pa ?e stra?ijo kupce, da jih bodo jebal zaradi ra?unov, ?e jih nimajo s seboj na izhodu iz lokala.

 

Zdej mi pa naj en pove, kako naj bi to izgledalo, ko recimo pride folk na kak?no praznovanje v lokal pa pa? slavljenec recimo ?asti. A zdej bo moral s sabo imet prenosni skener in printer, da bo lahko dal vsakemu kopijo ra?una? A bo moral vsak svoje sam pla?at? A bodo morali vsakemu v lokalu izdat poseben ra?un ne glede ali jih nato en vse pla?a?

 

Kaj pa primer iz recimo Mercatorja - zakonca nakupujeta - ?ena pla?a s piko in gre pogledat ?e oblekce, medtem pa mo? odpelje vozi?ek iz ?tacune in ga na izhodu napade in?pektor. A to je takoj kazen, ker ra?una nima s sabo? Al je mogo?e najbolj?, da in?pektorja ignorira? al pa ga rukne? na nju?ko, ?e?, da te je napadel in hotel oropat (kar v prenesem pomenu dejansko je bil njegov namen).

 

Da ne bo razumljeno narobe - nimam ni? proti dav?nim blagajnam saj bod verjetno prinesle kar nekaj reda - sem pa zelo proti teroriziranju kupcev sploh na na?in, ki so si ga zamislili.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah no kaj naj recem. Namesto da bi zglwdoval po severnih sosedih se mi zgledujem po juznih. Za nas gostince ostane vse isto, pac racun mores dati ne glede na to ali stranska vzame ali pa ne. To kar se je prej delalo da so se zbrisali racuni oziroma popravljali se ze skoraj 2 leti ne sme. Ker ce bi hotu da imas tak program ti vzdrzevlci ne omogocaje tega ker si ne upajo, ker je kazn za njih reci pisi od 250 000 naprej. In si nihce tega ne upa it. Bo pa zanimljivo spremljat kako bo to v praksi zgledalo. Ker ni problem posameznik, problem je skupina ljudi tako kot je boss reku.

 

Primer:

Pride eden placa in ne vzame racuna, potem sledi kazn za celo skupino ker pac nimajo racuna in js kot s.p. dobim FURS za vrat ker ce pa oni lridejo oziroma inspektor nikoli ne zapusti lokala brez da bi kj najdu. Tudi ce je najmanjsa stvar bos fasal kazn ker nekak mora opravicit svoj obisk.

 

Ce na primer pride k meni bo zihr kj najdu ker nikoli ne mores imet vse tip top. Zakonodaja se skoz spreminja, inspektorjev je en kup od:

Davcni inspektor

Trzni inspektor

Sanitarni inspektor

Inspektor za varnost pri delu

Delovni inspektor

pa se kaksen bi se najdu.

 

Skratka lepo se bomo imeli po novem letu

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je, najbol bit zaprt doma in tud ?e si s sosedom zmenjem, da izmeni?no vsak en vikend pometata skupno dvori??e, si obvezno drug drugemu izdata ra?un z dav?no blagajno, zarad katerga morta imet odprto firmo in registrirano dejavnost pometanja dvori?? in urejanja okolice al pa vsak svojo to?no odmerjeno polovico pomedeta kot prava dlakocepca, da bo furs zadovoljen in da bo vse po pravilih/?lenih/?rkah zakona, kot je zadnje ?ase popularno povsod.. :jupiii:  :vskalo:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji mesec se dajem s temi JEBENIMI blagajnami in verjemte ?e sami ne vedo kaj bi radi, recimo ena cvetka za vse ki izdajate ra?une. IMETI MORATE tablo na vidnem mestu pri blagajni kjer mora pisati da ste kot prodajalci DOL?AN izdajat ra?une in stranke so DOL?NE le te vzet in odnest s sabo, ker ?e ne stranka, in?pektorju?e jo ustavi in vpra?a po ra?unu, pla?a 80? kazen, prodajalec pa ?e nulo in ve? zraven ?e ga ne izda, kar je tud ?e zdej.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pizda keri geniji. Jasno je, da mora prodajalec izdati ra?un (tako je vendar od nekdaj, ?e izvzamemo delo na ?rno), ampak, da mora kupec zdaj res s seboj nositi ra?un, da doka?e, da kaj ni ukradel. Nekega lepega dne bo pred trgovino stal en tak in?pektor, ki se mu bo kaj zgodilo pol bo pa jok pa stok.  :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.