Skoči na vsebino

MAZDA 3, l. 2006-ABS (ATE kontrolna ?katla z DSC) + za??itne letvice pod oknami


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

 

Imam Mazdo 3 letnik 2006, katera ima okvaro na kontrolni ?katli-ABS-vsaj tako so mi prej?nji teden zatrdili na MAZDINEM servisu po diagnostiki. Zaradi te okvare mi ves ?as gori lu?ka za DSC in bi bilo potrebno menjat ABS kontrolno ?katlo. Ker vem, da so v te avtomobile in vrsto drugih vgrajevali ATE kontrolerje serije MK 60, MK 70..., ki imajo serijske napake, me zanima ali kdo koga pozna, ki enoto morda popravi za kako zmerno ceno??? V Ljubljani na avtoelektroniki d.o.o. mi celotno enoto obnovijo za 250 eur z 1 letno garancijo, vendar se mi cena zdi previsoka-tudi v ANGLIJI sem na?el firmo, ki celotno enoto obnovijo za 150 eur. Sem pa na e-bayu na?el celoten sistem z hidravli?no enoto za 120 eur-rabljeno seveda, ker nova stane skoraj toliko kot je vreden avto :D. Mogo?e kak drug predlog, kak?na ugodnej?a re?itev???, druga?e pa bom naro?il kar to rabljeno.

 

Kot drugo pa me zanima ali kdo ve, kje bi se dalo dobit zunanje za??itne letvice pod oknami iz gume-sprednja pasova in linija obeh zadnjih pasov (prilagam slike spodaj). Original cena za vsa 4 okna na Mazda tako zelo fair servicu :D je 153 eur brez davka!!! Poklical sem vse mo?ne avto odpade pa noben no?e jemat tega dol ali pa so vrata tako razbita, da del ni ve? uporaben. Tudi v trgovinah z rez. avto deli mi niso mogli pomagat-zanima me ali kdo ve ali se sploh da kje kupit kake replike? Sam ne najdem tega nikjer, niti na e-bayu...

 

wp20160204006.jpg

 

wp20160204001.jpg

 

wp20160204007.jpg

 

wp20160204004.jpg

 

wp20160204002.jpg

 

Lep pozdrav, ter hvala vnaprej...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za re?itev z DSC ne morem pomagati,razen da posku?a? poiskati na odpadu kako rabljeno in jo prestavi? v svojo.

Kar se pa ti?e teh letvic, pred leti ko sem si ?e lastil mazdo 3 sem  tudi sam opazil  to nazob?anje letvic.....kako  ali zaradi ?esa to nastane pojma nimam,(ve? ti?)

Jaz sem mislil da  je to od kak?ne to?e, da vrana kluje ali celo da je to nekdo namerno po?kodoval. 

Te?avo sem pa re?il  kar takole-preprosto sem  z olfa no?em odrezal  na vseh letvicah tisti tanek podalj?ek kateri  pu??a grd videz. Jaz ne vidim te?ave in neke koristi oz.  ?kode z odstranitvijo  tistih nekaj mm

 

Razmisli ?e se ti  spla?a  menjat letvice ;)

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za re?itev z DSC ne morem pomagati,razen da posku?a? poiskati na odpadu kako rabljeno in jo prestavi? v svojo.

Kar se pa ti?e teh letvic, pred leti ko sem si ?e lastil mazdo 3 sem  tudi sam opazil  to nazob?anje letvic.....kako  ali zaradi ?esa to nastane pojma nimam,(ve? ti?)

Jaz sem mislil da  je to od kak?ne to?e, da vrana kluje ali celo da je to nekdo namerno po?kodoval. 

Te?avo sem pa re?il  kar takole-preprosto sem  z olfa no?em odrezal  na vseh letvicah tisti tanek podalj?ek kateri  pu??a grd videz. Jaz ne vidim te?ave in neke koristi oz.  ?kode z odstranitvijo  tistih nekaj mm

 

Razmisli ?e se ti  spla?a  menjat letvice ;)

 

lp

Sem ?e tudi sam razmi?ljal, da bi jih odrezal... Zgodi pa se to zaradi temperaturnih nihanj (zima-poletje-mraz-vro?ina...)... Seveda se to ne zgodi tako hitro v kolikor z dolo?enimi sredstvi te letvice za??iti?, kar pa prvi lastnik o?itno ni nikoli storil... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?e tudi sam razmi?ljal, da bi jih odrezal... Zgodi pa se to zaradi temperaturnih nihanj (zima-poletje-mraz-vro?ina...)... Seveda se to ne zgodi tako hitro v kolikor z dolo?enimi sredstvi te letvice za??iti?, kar pa prvi lastnik o?itno ni nikoli storil... 

ha ha  kdo pa razmi?lja o tem da bi sedaj pa ?el vsako leto mazat  okrasne letvice da jih nebi hudi? vzel :)

So pa res zanimivi ogrizki kot bi nekdo imel ful ?asa in  bi ??ipal s kle??ami :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ogrizki na oknih so kuga mazde. Imel sem jih ze na bg modelu, imam jih tudi na zdaj?nem...

Ej...imel tudi jaz na prej?ni Mazdurini -Mazda5 na voznikovi strani samo,pa me ni dosti motlo...malo olep?a ?ipo.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.