Skoči na vsebino

Mika me mx5ka...


Gašper Gnidovec

Priporočeno sporočilo

Pozdrav! Trenutno si lastim '03 yarisa in sem se po "tehtnem" razmisleku odlo?il da si pa? zelim menjati...v oko mi je padla miata. Prebral sem kar nekaj clankov, forumov in pregledal 3/4 youtuba in ugotovil, da je zadeva cisto okay za vsakodnevno uporabo ?ez celo leto (daily car)...

V oko mi je padel predvsem tale http://avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10534983&show=1&avto=

... Sprva je imel ceno 3k,zdaj je zrasla malo, ampak dobro, bomo glihali :)

Kakor vidim naj bi bil model z malo ve? opreme (klima, steklena sipa na strehi itd...)

Torej na kaj naj bom pozoren razen rusta? Na strani bom imel cca tiso?aka za start, pol gre itak za registracijo & zavarovanje, ostalo pa za glavni servis ki ga bom naredil v startu (olja, jermen...), ko se bo nabralo bom pa nabavil trdo streho se za pozimi. Preve? ambiciozno ali izvedljivo? Gledam pa samo 1.6...

 

Hvala za mnenja in pomoc. Podrav!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen, po?asi se bo za?ela sezona tako da bo nakup ravno pravi ?as za u?ivancijo, ne pa tudi najbol ekonomi?en ?as. Jeseni se ponavadi prodajajo malo ceneje, ampak tud to odvisno od ?tevila ponudb.

 

Ta na linku izgleda dokaj ?ista, prever ?e streha tesni, koliko je rje, ?e je blo res vse redno servisiran in glavno: kako se pelje :)

 

Potem pa sam ?e po?aka? na kak?en son?en dan, vr?e? streho dol in zoomzooma? :bravo:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pozdravljeni.najprej lep pozdrav vsem,sem nov na forumu in bi prosil za malo pomoci....

 

Koncno sem se opogumil in se spravlmam v nakup rabljene mx5ke. Budget je 3000 do 3500eur max.izkljucno kot vikend avto ob lepem vremenu.vidim da za ta denar dobim npr.letnik 2001 1,6bencinar. Naj povem da se mi ne gre za zmogljivosti,ampak da bo avto delal cimbolj bp...

 

Vidim da obstajata dve izvedenki, 110 in 116km. Kaksna posebna razlika med njima?

 

Na kaj naj bom pozoren?slucajno kdo pozna kako ki se prodajA,sploh kaka iz avto.neta?

 

Za kakrsnokoli pomoc in nasvet bom zelo hvalezen

 

Hvala,lep pozdrav,

 

Nejc

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V osnovi obstajata v 2.generaciji motorni opciji 1.6 110 in 1.8 140, slednja ima ze 6 prestav in precej redka za najdet na avto.net :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobra 2 tedna nazaj je bila odprta identi?na tema in priporo?am da si kar tam malo pogleda?, ?e pa najde? kak?no specifi?no mx5, ki te zanima pa kar prilimaj link :prstgor:

 

http://www.mazda-si.net/topic/13482-nakup-mx-5-nb/

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobra 2 tedna nazaj je bila odprta identi?na tema in priporo?am da si kar tam malo pogleda?, ?e pa najde? kak?no specifi?no mx5, ki te zanima pa kar prilimaj link :prstgor:

 

http://www.mazda-si.net/topic/13482-nakup-mx-5-nb/

 

 

Sem kar zdruzil temi v eno ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10647639&show=1&avto=Mazda%20MX-5%201.6

 

Kaj pa tale? Vidim da ma manj opreme,kar me ne moti,pa starejso armaturko kar tud ni panike,barva mi je kul,po obrabljemosti tablce je ze neki cajta lastnik:) pa 116km namest 110km,to sm prej vprasu k mi je blo cudn...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trda streha je dober dodatek, za vpra?at pa se je ?e ni to mogo?e zato, ker je platnena bolj boga.. 116 je napaka, 110hp imajo VSE 1.6 NB. Aja kar se pa opreme ti?e ima pa NB serija do letnika 2004 vedno enako opremo; torej ali klimo ali ABS, oboje je bilo ?ele proti koncu serije in ?e te so zelo redke pri nas.

 

Skratka, ?e ti ni predale? si jo oglej in ?e ne drugega se bo dalo potem primerjat z drugimi.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10647639&show=1&avto=Mazda%20MX-5%201.6

 

Kaj pa tale? Vidim da ma manj opreme,kar me ne moti,pa starejso armaturko kar tud ni panike,barva mi je kul,po obrabljemosti tablce je ze neki cajta lastnik:) pa 116km namest 110km,to sm prej vprasu k mi je blo cudn...

 pa ?e hardtop ma :bravo: druga?e pa kar se tablic ti?e, ko se proda avto grejo tablice zraven ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sj za hardtop mi je dost useen,itk bo garaziran pa vozu ga bom sam ko bo lepo vreme,tk d bom raj na druge stvari pozoren,ja...

 

Kako pa nej se spravim prevert ce je platnena streha kul?razn testa v avtopralnici,zanima me predvsem kako preverit v kakem stanju je mehanizem. Vem,laicna vprasanja?...

 

Hvala za tist o tablicah, mineva 8 let odkar sem nazadnje kupoval avto...

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri mehanizmu ni kaj za komplicirat, ker gre vse na roko je glavn sam, da se dobr zapne na obeh straneh in brez zatikanja zlo?i ko vr?e? nazaj :) Bol so problemati?ne stranske gume, ki so lahko ?e trde ali preparele in potem notr kaplja.

 

Bi ?el zraven na ogled pa imam trenutno bol minus s ?asom, tko da kar pogumno en krog probat pa ?e bo taprava se bo? hitr zaljubu-tko ko pri bejbah :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,sj mx5ka je res ena huda bejba. Ze k sm se kot mulc kr neki let nazaj vsedu vanjo na avtosalonu na gospodarcu,mislm d je bla lih prenovljena druga generacija, sm si reku.... ma nc si nism reku k sm ostau brez besed. Usec mi je k je simpl, tak k bi avto za uzivancijo mogu bit, ne pa neke cc strehe,pa miljardo elektronike pa nevem kaj... ceprou vrjamem d dokler je nebom pelou mi ne bo nc jasno,takrt najbrz pride tisto pravo...

 

Aja,na avtonasveti sm porajtou da majo modeli pred faceliftom tezave z vzig.tuljavami in kabli. V kolkksni meri je to odpravljeno pr fl modelu? Ker tud tle na forumu sm opazu d mako nekateri tezave s tem pr starejsmu modelu in d popravilo ni lih pocen... ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo imela Mazdurina pripadajo?o gara?o, potem te tesnjenje strehe niti ne bo tolko prizadelo kot bi koga, ki mu avto preno?uje "na prostem" in spri?o tega lahko v mo?nej?em de?evju konkurira? Cerkni?kemu jezeru.  :zvizga:

 

Tistole ?rno res pejd pogledat, ker videt je fajn, barva pa ji zelo pa?e.  :rozico:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal me mot pr ta crni ker kukr vidm je to pred faceliftom in te tezave z vzig.tuljavami naj bi ble ful pogostejse pr teh... mi je pa vsec ker je originalna,una v kopru je ze neki spremenjena z nalepkami,nastavkom na auspuhu,feltnami...kar men osebno pac ni vsec,sploh pr klasiki kot je to...

Je pa konc konceu res da je 600eur cenejsa,mam pa po drugi strani vec zaupanja v avte iz avtohis.

 

Ni druge kot d se pogleda obedve pa ornk razmislt pa primerjat...

 

Je pa se ena mariborska na avtonetu,ful lustna ampak cist prevec upadljiva z rumeno barvo zame...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tuljave tud niso tak stro?ek ?e ?e crknejo. Osebno se mi FL zdi bolj?i nakup ?e sklepam samo iz oglasa, sploh ?e ?e malo zbije? ceno. Bolj?a notranjost (predvsem sede?i - v PFL so res bedni in volan), lu?i imajo ?e le?o tko da svetijo bolj?e, manj prevo?enih km. Preveri ?e ?e je bil ?e opravljen veliki servis - menjan jermen in vodna ?rpalka. Tiste nalepke se ?e odstrani, dokler ni zri?otana s kak?nimi aftermarket lu?mi in odbija?i se nima? kaj bati. :D Res pa preveri streho in pleh ?e je kaj rje, mogo?e ?e zavore da niso zaribani batki na ?eljustih sam to se ?e te?je opazi.

 

Rumena je dobra da si opazen da te ne zgazi kak Q7 ko se vklju?uje na cesto. :ph34r:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,nekak tk sm razmislu,preverit ce je velki servis narjen,rect d ga dajo na dvigalo d se pogleda rja,pogledat ce streha pusca in probat zbit ceno za recimo vsaj 250eur?pa pol v vsakem primeru zamenat olje, filtre,tekocine...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm zasledu tud d bi znali bit problemi z z.diferencialom in nej bi se ob nakupu priporocala preventivna menjava olja v dif. Kk lhk jst kot laik vidm,cutm d nekej ni ok z diferencialom, in kok pride strosek?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer to z diffom dr?i predvsem za prvi generacijo l. 90-93, kasnej so ?e mo?nej?i, je pa vseen dobro redno menjat olj, tesno vo?njo pa poslu?aj za raznimi ?udnimi zvoki in kako se obna?a avto v ovinku ko da? gas. Odvisno koliko se je kaj iz?ivljalo nad avtom itak pa to tudi po drugim stvareh opazi?. ?e bi ?e slu?ajno kaj bilo, imam js na zalogi ?e en kompleten diferencijal od 1.6 NB s cca 90.000 prevo?enimi in razmi?ljam ?e bi ga dal za?vasat za kak drift day :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?aj Pavlovi?a, na njegovo rumeno se vsi kar limajo.

 

Sicer pa glede na to, da jih nekaj poznam, pa nekaj smo jih ?li gledati. Ja na rjo bodi ?e posebej pozoren. 

 

Tista je prelepa pa ukrade poglede da niso skoncentrirani. :D Bo treba kak straight pipe da bo ?e zvo?no opozorilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo,uresnicil dolgoletne sanje in sm postal lastnik mx5ke....???? kupil tisto primorsko,srebrna,130t km,v zivo mi je se bolj vsec kot na fotkah... je res,ko se clouk vsede notr.... ne more d se ne zaljubi letnik 02,slovenska... veliki servis,sodec po nalepkah in knjigi je bil delan 4leta in pol nazaj, km linearno rastejo skozi leta... ju3 grem do svojga serviserja da mi nardi vsaj osnovni servis in pregleda vse skupi se bolj detajlno,plus menjava olja v diferencialu...

 

Zelo me je presenetlo da ima stekleno,ogrevano sipo zadej, rollbare in protivetrno mrezo,pa tega sploh ni blo omenjen v oglasu?

 

Kot plus tudi da so gor gy gume, narjene konc 2012,velik profila,glede na to da bo avto vozen samo po suhem,jih mam namen obdrzat se to leto. Sm prcakoval da bodo starejse...

 

Zdj pa kaj me moti oz.zanima... nikjer v stacunah ne najdem filtra kabine,kje jih vi kupujete in kje v avtu sploh je? Drugo,ko sm avto prevzel je biu cager za benz na cetrtini,grem tankat,ugasnem avto,ceger ne pade dol. Natankam do vrha, dam kontakt,speljem in zelo zelo pocasi se cager dvigne do polnega. Se peljem iz sezane do grosuplega,cager se zmeri na polno,oz.mal mal manj. Ugasnem avto, cager ostane na fulu... tud po 15minutah. Grem tankat da vidim kok pije, 125km sem naredil s precunano porabo 6l na 100km... a je to mozno? Sj ne d se prtozujem,ampak vprasam stara cesta, max 90kmh ,brez klime... kok mate vi porabo? Pa predvsem v cem je fora d cager tud pr ugasnenem avtu kaze kok je,recimo da realno, bencina v tanku?

 

Itak sm zakompliciru,vem?.

 

Hvala,lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?estitke za nakup, in dobrodo?el v dru?bi.

 

Nisi zakompliciral. Poraba, ?e ne goni?, ?ist mo?no da je taka. LabiGT je imel podobne porabe, ?e se ne motim? Sam sem imel 6.8l/100km, ampak se mi ne spla?a ?parat :D

https://www.poraba.com/average_car.php?searcht=590

 

Kabinskega filtra ni. Je neka zasilna mre?ica, ?e se tudi tu ne motim...

 

p.s.: Ima? zasebno sporo?ilo ;)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisto za sede?i ni rollbar ampak stylebar, sam neka ?minka brez funkcije, kar se pa cagra ti?e pa brez skrbi, to je normalno da skos stoji in ne pade ko ni kontakta. Porabo na relaciji se res lahko spravi na 6-7, ampak ko se bo malo bol podiralo ovinke in zoomzoomalo bo hitr na nekih normalnih 8 ali malo ?ez :)

 

U?ivaj v vo?nji in se vidmo na kak?nem izletu :bravo:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.