Skoči na vsebino

Dodatna oprema


Boss

Priporočeno sporočilo

Par dni nazaj sem imel debato z enim kolegom, ki ravno kupuje nov avto. In mi razlaga o dodatni opremi in na plano vle?e kar ene spiske dodatne opreme, ki jo bo ?e dodatno naro?il in pol od tega so same bedarije. Ker mu razlo?im, da je nekaj stvari ?ist brezveznih mi kolega vpra?a, ?e sem mu fou?, ker moj avto tega nima. Jaz pa :blink: , ker tak?nega vpra?anja pa ?e ne, pri tem da nekomu pomaga? pri zmanj?anju stro?kov nakupa za stvari, ki jih res ne potrebuje in so to zgolj marketin?ki triki.

 

Nekako sem se potem zarekel, da bom vpra?anje postavu na formu, kjer bodo ?e drugi postavili svoja mnenja o raznorazni dodatni opremi in kolk jim pomeni. Tko da pls help, ?e vam ni odve? mal pisarit, ker veliko raje tukaj postavim vpra?anje, ker smo forum na nivoju, kot pa recimo na avtomobilizem ali pa na mobisux kjer se bodo ?ez tri poste ?e vsi skregali.

:bravo:

 

 

bom najprej jaz napisal moje poglede

 

a.)oprema, ki je nujno potrebna - avtomobila brez nikakor ne bi kupil oz. bi jo takoj vgradil

- klima

- ABS

- MP3 player

- centralno zaklepanje + daljinsko

- elektri?ne ?ipe spredaj

- nastavljivi sede?i po vi?ini

 

b.)nenujna oprema - je pa velik plus, ?e jo avto ima

- xsenon ?arometi

- meglenke

- avtomatska klima

- ASR

- ESP

- sredinski naslon za roko

- potovalni ra?unalnik

- tempomat

- blokada motorja

- alarmna naprava

- parkirni senzorji

 

c.)nepotrebna oprema - ob?asno pride prav samo se da z lahkoto ?iveti brez nje

- navigacija

- stre?no okno

- webasto grelec

- gretje sede?ev

- 6 stopenjski menjalnik

- atermi?na stekla

- el. nastavljiva ogledala + ogrevanje

 

d.)popolnoma brez veze - samo za nategovanje kupcev

- senzorji za de?

- senzorji za avtomatsko pri?iganje lu?i ko pade mrak

- avtomatska zatemnitev vzvratnega ogledala

- senzorji pritiska v gumah

- v?igalnik in pepelnik :D

- el. nastavljivi sede?i (razen ?e je ve? voznikov)

- hill holder (razen v klenih terencih)

- dvojna klimatska naprava

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no ja fajn je ?e ma avto avtomatsko klimatsko napravo,

tko kot tudi 6prestav (danes je gorivo drago)

centralno+ alarm je obvezno (odvisn od cene alarma)

elektri?ni pomik stekl obvezno

-abs, mp3, meglenke so tud priporo?live

obvezno sredinski naslon za roko,

xenon

atermi?no steklo

zelo priporo?livo el. nastavljiva ogledala + ogrevanje

fino ?e ma?

- webasto grelec

- xsenon ?arometi

- meglenke

- potovalni ra?unalnik

- tempomat

- blokada motorja

v?igalnik in pepelnik-pa ne zarad kajenja, hitro se najde kak?na stvar da rabi? elektriko iz u?igalnika

 

ne rab? parkirnih senzorjev

- ASR

- ESP

- navigacija

- stre?no okno

- gretje sede?ev

- senzorji za de?

- senzorji za avtomatsko pri?iganje lu?i ko pade mrak

- avtomatska zatemnitev vzvratnega ogledala

- senzorji pritiska v gumah

- el. nastavljivi sede?i (razen ?e je ve? voznikov)

- hill holder (razen v klenih terencih)

- dvojna klimatska naprava

 

Pa gutov sm ?e kej spregledov

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK, ?e moj pogled:

 

oprema, ki je nujno potrebna - avta brez nje ne bi kupil

- klima

- ABS

- airbagi

- centralno zaklepanje + daljinsko

- elektri?ne ?ipe spredaj in zadaj

- nastavljivi sede?i po vi?ini

- meglenke

- potovalni ra?unalnik ( ko se enkrat navadi? na tempomat ...)

- parkirni senzorji (pri M6 so ?e kako nujni)

- navigacija

- v?igalnik in pepelnik (nujno ptrebujem za napajanje GPS-a)

- ?portni sede?i

 

 

nenujna oprema - je pa velik plus, ?e jo avto ima

- MP3 player (fino ga je imeti, a pri ceni CDjev 30 SIT .... sicer pa pri M6 niti ni bil opcija :( )

- xsenon ?arometi

- avtomatska klima

- webasto grelec

- stre?no okno

 

 

 

 

zanimiva oprema ...

- avtomatski menjalnik

- radar za tempomat

- senzorji za de?

 

nepotrebna oprema

- gretje sede?ev (?e ima? ?e webasto ...)

- 6 stopenjski menjalnik

- atermi?na stekla

- senzorji za avtomatsko pri?iganje lu?i ko pade mrak

- avtomatska zatemnitev vzvratnega ogledala

- senzorji pritiska v gumah

- el. nastavljivi sede?i (razen ?e je ve? voznikov)

- dvojna klimatska naprava

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js bi pa pra?u u keri skupini oz. avtomobilskem razredu se govori se govori!?

 

Za moje pojme je ostala oprema odvisna od tega!!!

Glavn da ma volan kolesa motor in bremze :hohoho:

 

 

Je pa vsekakor na 1. mestu varnost,2. udobje,3. zmoglivost, naprej je pa uj?kanje in preseravanje!!!!

 

P.S. se opravi?ujem ?e sm koga preve? pograju!!

 

LP

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js bi pa pra?u u keri skupini oz. avtomobilskem razredu se govori se govori!?

 

saj vpra?anje je ?ist splo?no - je pa zgolj zato, da dopovem kolegu, ki je ?e ?ist zaslepljen, da definitivno ne rabi 6 stopenjski menjalnik (dopla?ilo skoraj 200.000 sit), dvojno klimatsko napravo pa samodejno zatemnitev ogledala - ?e itak se bo zapufal do fundamenta... fak ampak je pa on res pravi slovencelj, ker ga zanima samo to kok mu bodo drugi fou?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@boss - a kupuje kolega VWja??

Moj Premacy ma vse kar rabim, tudi Webasto & parkirne senzorje, mogo?e pogre?am edino kak?en bord computer...

Ko se pa enkrat navadi? na Webasto(?e posebej,?e ima? avto ve?inoma zunaj) ga ne menja? za ni? ve?;jaz sem prepri?an,da bom montiral Webasto tudi v naslendji avto.

Sem pa dodobra pregledal razne dodatne opreme,ker sem o?ute pomagal kupovati avto in so ene stvari res skoraj brezveze, pa ?eprav so cenovno ugodne;paketa za kadilce ?e pa sedaj ne razumem, kje je fora da mora? za uni v?igalnik dopla?at;vsaj vti?nice ni potrebno dopla?ati.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi je kar zdelo;sem namre? ?tudiral VW kataloge pred kratkim...pa se mi zdi,da majo kr fajn raz?lenjene tipe oprem...ampak ene tumaste zadeve za dopla?ilo oz. ?e ho?e? nekaj, mora? dokupit ?e nekaj drugega,ker je to pa? skupaj v paketu;aja pa rezervno kolo mora? tudi dokupit. :angry: Serijsko je namre? samo tisti pena oz. sprej za pnevmatiko zraven. :ne vem:

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ehh...ni ga cez japonca ;)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprema na katero sem navajen (oziroma je sramota za firmo, ?e tega ne dajo serijsko v avto):

Servo volan

Obratomer (itak, ampak ?e ni povsod serijsko kot tudi ne razne temperature, pritisk turbine...) Nekateri radi vemo kaj se dogaja z avtom)

Elektri?ni pomik stekel

Centralno (sploh, ?e je avto 5 vratni :huh: )- po mo?nosti dalinjsko

Airbagi (saj ne, da bi jih dejansko hotel probat).

MP3 avtoradio (?e nekaj sramotnega, ?e ?e vedno nimajo tega)

Paket za kadilce (?tekar- fak a tut za un v?igalnik je treba dopla?at al kaj??????)

?imbolj nastavljivi sede?i (ne elektri?ni, ?e pa so pa naj bodo serijski in ne za dopla?ilo)

Elektri?ni ?pegli (kolko pa ko?ta tisti par ?tromarije... :huh:)

 

Kaj bi imel (priporo?ena oprema oziramo skoraj nujna):

Klima (OK to bi tut ?e lahko bil stanard oprema ampak ajde, je treba nategvat kupce)

ABS+ kak?en ESP (saftey first, ABS je pomoje ?e tut serijski)

Ra?unalnik (poraba, pot, tempomat- pa? ?im ve? podatkov o diagnostiki

 

Nobel stvari (niso nujne ampak so uporabne): B)

Xenon (morda ?e zavijanje v ovinek- tut to bi lahko bil standard)

Avtomatska klima

Webasto

GPS ( je pa res, da ?e se vozi? z dolo?enim avtom le po dolo?enem okoli?u je ?isto nepotreben)

Meglenke (varnostno- lahko bi bile cenej?e oziroma sofinancirane s strani dr?ave, kki se takooo trudi zmanj?ati nesre?e)

6 stopenjski menjalnik pri MO?NEJ?IH avtomobilih

?ibedah :P

Obvolanske komande (pomoje zelo uporabna stvarca tudi s stali??a varnosti)

 

Bedarije, ki naj bodo serijske ali pa sploh ne (dopla?evanje za tak?ne stvari je ?isto nategovanje):

Senzorji za de?, no?, tlak v gumah, parkirni senzorji, avtomatska zatemnitev ogledal, ?ibedah (roko na srce je kul ampak tut brez njega se da pre?iveti kot recimo brez meglenk), gretje sede?ev, usnje (ne, da imam kaj proti ampak to ne rabi? ali pa ho?e? bit neki luksuzen)

 

Morda sem ?e kaj pozabil ampak to je v glavnem to... Res je totalno nategovanje ljudi, da mora? za ?e tak?no malenkost dopla?ati. Tak?ne firme upam bodo zabredle v te?ave saj konec koncev je to pi?mevuhovski odnos do kupca....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ehh...ni ga cez japonca ;)

 

Ni nujno...glede na to kar nudijo in kolko stanejo trenutno je to bolj tako,tako...pa tudi sama kvaliteta ni ve? v vrhuncu;moj Premacy ?e ni star tri leta pa mi ?e rjavi blatnik na notranji strani,pa ?e bo?ni pomik sede?ev mam ko grem v ovinek :angry: (na ?alost to ne spada pod serijsko opremo :P ),tak,da majo tudi svoje napake. No upam,da bomo vsaj to jutri pri Skorn?kih re?li, ?ri?kanje armaturke na ?alost ?e niso uspeli odpraviti.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav vsem!

 

Jaz pa bi komot pogre?al el. nastavljiva ogledala(pa saj so tko velika da je ena nastavitev dovoljza 1,5m ali 2 metra?a, jaz sem jih enkrat nastavil pa zaboga za to ne rabim elektri?nih...Kmalu ne bo mogo?e tudi ?ip odpret, ker jih ne bomo rabili ne za cestnino ne za ?ez mejo, klima dela... Glede ESP-ja pa si preberite v zadnji motoreviji http://www.motorevija.si/l2.asp?L1_ID=33 kaj zmore tehnika, pa ja ne bomo kremen?kovi...Boste vidli ?ez 10 let se bomo smejali dana?nji temi kaj je odve?! :D

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.