Skoči na vsebino

Vzdržljivost/problemi motorja 2.2 dizel SkyactiveD 2012+


pele

Priporočeno sporočilo

Ja meni so tudi dol v kopru dejali v?eraj da je lifetime(je ?el ta k rihta termine prav mehanike vpra?at pred mano) sam razmi?ljam ?e bi imel avto ve? let da pri 200k naredim menjavo olja(avtomatski menjalnik) in verige

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On je preveril mi vse vpoklice polek enega za katerega sem dobil po?to so mi po?timali ?e 3 druge,.. razen amortizerjev za kofano niso imeli in je tkoj naro?il ter pokli?e tkoj ko pridejo.. ?e se ne bi potrudil pogledat v bazo ?e vedel ne bi da so.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali je res potrebno ?e pri taki kilometrini naredit "generalko" vozila?

 

Veriga, vztrajnik, sklopka, amortizerji, kon?niki, katalizator, dpf filter, AGR ventil, turbina, vse 4 ?obe po mo?nosti...

 

To bi potem bilo okoli 5.000 EUR vlo?ka, da bo potem nadaljnjih 200.000+ km vse ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tako generalko podvoji? ?ivljenjsko dobo avta in si naslednjih 200k relativno brez skrbi. Vlo?ek je sicer blizu preostali vrednosti takega avta pri 250k, ampak ?e od avta nisi odvisen in si lahko privo??i? dodatne obiske servisa, zaupa? serviserju, potem se ra?unica nekako izide. Ve?ini se ne, zato gredo taki avti v veliki meri v V Evropo, Rusijo, Afriko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Vzdržljivost/problemi motorja 2.2 dizel SkyactiveD 2012+

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.