Skoči na vsebino

M6 "crkne" v prostem teku?


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

Zanima me ?e ima (je imel) podobno izku?njo z M6 (2.0 diesel)? Tu pa tam se zgodi da avto kar na lepem ugasne v prostem teku :( ? V?iga vse normalno in tudi ko se pelje? je vse O.K. ampak v?asih ga nekaj zmoti in se motor pa? ustavi?!?

 

?e ima kdo podobne izku?nje naj mi prosim javi kako je stvar uredil!

 

Druga?e itak mislim it na servis, ker je avto ?e v garanciji ampak vseeno, ?e kdo kaj ve..... :)

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

Zanima me ?e ima (je imel) podobno izku?njo z M6 (2.0 diesel)? Tu pa tam se zgodi da avto kar na lepem ugasne v prostem teku :( ? V?iga vse normalno in tudi ko se pelje? je vse O.K. ampak v?asih ga nekaj zmoti in se motor pa? ustavi?!?

 

?e ima kdo podobne izku?nje naj mi prosim javi kako je stvar uredil!

 

Druga?e itak mislim it na servis, ker je avto ?e v garanciji ampak vseeno, ?e kdo kaj ve..... :)

 

LP

 

Sre?o ima?, da je avto ?e v garanciji. Meni se je dogajala enaka napaka in zaenkrat so uredili stvar na servisu. Ko bo? prvi? pri?el na servis in bo? povedal, kaj se je zgodilo bodo dobili malo resne face potem ti bo do ponovno nalo?ili software za vbrizgavanje nafte. Avto naj bi ponovno nau?ili koliko mora vbrizgati pri posameznih pogojih. Bodi pozoren to naj bi odpravilo napako, ?eprav pri meni ni bilo tako. Takoimenovano kalibriranje ?ob je predvideno ?ele na 120.000 km, ampak to bodo najprej storili. Predlagali bodo tudi morda zamenjavo filtra za gorivo, (ne nasedaj !!). ?e po kalibraciji ne bo v redu je kriva VISOKOTLA?NA ?rpalka za nafto. (ne vpra?aj koliko stane, ?e avto ne bi bil v garanciji, ker bo? avto takoj prodal).

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sre?o ima?, da je avto ?e v garanciji. Meni se je dogajala enaka napaka in zaenkrat so uredili stvar na servisu. Ko bo? prvi? pri?el na servis in bo? povedal, kaj se je zgodilo bodo dobili malo resne face potem ti bo do ponovno nalo?ili software za vbrizgavanje nafte. Avto naj bi ponovno nau?ili koliko mora vbrizgati pri posameznih pogojih. Bodi pozoren to naj bi odpravilo napako, ?eprav pri meni ni bilo tako. Takoimenovano kalibriranje ?ob je predvideno ?ele na 120.000 km, ampak to bodo najprej storili. Predlagali bodo tudi morda zamenjavo filtra za gorivo, (ne nasedaj !!). ?e po kalibraciji ne bo v redu je kriva VISOKOTLA?NA ?rpalka za nafto. (ne vpra?aj koliko stane, ?e avto ne bi bil v garanciji, ker bo? avto takoj prodal).

 

lp

 

 

Moji simptomi: enkrat mi je ugasnil na bencinski, pa sem mislil da je kak?na voda pri?la noter, ker sem ga tisti dan pral. No potem sem pa ta vikend opazil da je ugasnil kar nekajkrat?!? Najprej ko sem ga hotel dati iz gara?e-potem ko se je segrel je bilo O.K. ampak tu pa tam se je zasli?al ?uden zvok, ki mi je deloval kot da ho?e avto spet "crknit" ?zmeden?

 

Kje si pa ti bil na servisu? Jaz nameravam it v Makomo (novo mesto). A pravi? ?rpalka je pa draga kot ?efran ?zmeden? ? Pa so jo tebi zamenjal? So kaj te?il? Je zdej vse O.K.?

 

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem bil na Gami v Ljubljani, ko sem drugi? pri?el in rekel, da je to malo sramotno za avto, ki stane skoraj 6milionov so mi brez besed zamenjali ?rpalko. Meni je vse skupaj avto crknil ene 10 krat v?esih tudi cel mesec ni? nato pa v enem dnevu dvakrat. Kot sdi sam opisal to se najve?krat zgodi ko je avto ?e hladen

 

Zanima me koliko ima? kilometrov, meni se je to prvi? zgodilo ko jih je imela cca 45.000 drugi? in tretji?... pa pri 55.000. Kateri mesec in letnik je tvoja M6

 

Sedaj je zaenkrat vse OK, ampak od servisa dalje nisem naredil ve? kot 500 km.

 

lp T

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem bil na Gami v Ljubljani, ko sem drugi? pri?el in rekel, da je to malo sramotno za avto, ki stane skoraj 6milionov so mi brez besed zamenjali ?rpalko. Meni je vse skupaj avto crknil ene 10 krat v?esih tudi cel mesec ni? nato pa v enem dnevu dvakrat. Kot sdi sam opisal to se najve?krat zgodi ko je avto ?e hladen

 

Zanima me koliko ima? kilometrov, meni se je to prvi? zgodilo ko jih je imela cca 45.000 drugi? in tretji?... pa pri 55.000.

 

Avto ima 93.000km?!?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je avto crknil po 9000km....kriva je bla visokotlacna crpalka. s tem da moj je crknil in nikol vec se prizgal. Trajal je 2 tedna dokler so dobili in zamenjali pumpo. Toliko o zanesljivosti.

Drugace pa ce je voda v filtru, se prizge rdeca lucka nad merilcem temperature vode. Kako jo spraznit pa pise v navodilih.

Toliko o kvalitetnem gorivu v sloveniji....zato samo Agip zame.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LabiGT, kje si pa ti bil na servisu?

A so ti kej kompliciral ali so takoj zamenjal pumpo?!? So tebi tudi hotel najprej filter zamenjat pa nov software nalo?it (kao da ra?unalnik ne ve? kdaj mora brizgnit....)?

 

LP

 

Takrat se na cosmosu....sem sel v Zenevo, in nekje bliz meje s svico se je prvic prizgala lucka za vodo v filtru. Sem sel na en mazda servis v bernu, so spraznil vodo (takrat se nism mel pravih navodil kako se to dela). Lucka se je ugasnila, jaz veselo naprej po svici, in potem na poti nazaj nekje v italiji se je spet prizgala lucka...koncno nekje bliz brezovice se je avto ugasnil in to je blo to....poklical sem MES, so prisli kar hitro, peljali avto na cosmos. Tam so mi potem rekli da je sla pumpa in bo treba novo dat...So dali novo pumpo in hkrati tezili da to je zadnjic da bojo zamenjla pod garancijo in se rekli so mi naj placam 12000 za filter ker sem tko baje zahteval. Vse to sem povedal g.Bezku iz MMS-a, na koncu mi je kar MMS vrnil tistih 12.000sit in so mi rekl naj probam gamo, in tudi ce miljon krat crkne pumpa dokler je garancija morajo zamenjati (in nc teziti da stane 700.00sit).

Zdaj pa se to: ko so zamenjali pumpo so "pozabili" pritegniti vijake cist do konca. Rezultat: velik dizla po motornem prostoru, in se dlje...avto je smrdel.

Potem sem sel na gamo in zdaj we live happily ever after...

dva mesca nazaj so mi nalozili now SW in je avto zdaj velik bolj miren, in bolj enakomerno vlece.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takrat se na cosmosu....sem sel v Zenevo, in nekje bliz meje s svico se je prvic prizgala lucka za vodo v filtru. Sem sel na en mazda servis v bernu, so spraznil vodo (takrat se nism mel pravih navodil kako se to dela). Lucka se je ugasnila, jaz veselo naprej po svici, in potem na poti nazaj nekje v italiji se je spet prizgala lucka...koncno nekje bliz brezovice se je avto ugasnil in to je blo to....poklical sem MES, so prisli kar hitro, peljali avto na cosmos. Tam so mi potem rekli da je sla pumpa in bo treba novo dat...So dali novo pumpo in hkrati tezili da to je zadnjic da bojo zamenjla pod garancijo in se rekli so mi naj placam 12000 za filter ker sem tko baje zahteval. Vse to sem povedal g.Bezku iz MMS-a, na koncu mi je kar MMS vrnil tistih 12.000sit in so mi rekl naj probam gamo, in tudi ce miljon krat crkne pumpa dokler je garancija morajo zamenjati (in nc teziti da stane 700.00sit).

Zdaj pa se to: ko so zamenjali pumpo so "pozabili" pritegniti vijake cist do konca. Rezultat: velik dizla po motornem prostoru, in se dlje...avto je smrdel.

Potem sem sel na gamo in zdaj we live happily ever after...

dva mesca nazaj so mi nalozili now SW in je avto zdaj velik bolj miren, in bolj enakomerno vlece.

 

Koliko je pumpa? (7.000SIT ali 70.000SIT ?zmeden? )?

In zdaj hodi? na Gamo? Kater letnik pa je tvoja 6?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...ups...prav zdej sem za?el gledati po oglasih za "second hand"M6,pa me

s to rubriko rahlo stra?ite...kaj se res pumpe tolko kvarijo???...

...kaj ni M6 bla progla?ena za najzanesljivej?i avto??...kaj je pa pol

pri ostalih...?e upo?tevamo koliko se v SLO kupi M6-diesel,je pa to

zgleda kar pogost pojav...in ?e nima? ?e garancije,si v r..i.

...kaj je kriva na?a nafta ali pa mogp?e slab material-izdelava?...

 

:whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ste sli?ali reklamo ?e po radiu od Petrola, izbolj?ali smo dizelsko gorivo za va?e vozilo v hladnih zimskih dneh...! Mislim da je nekak tak

 

To je zimski dizel...sam vec aditivov dodajajo not (to so itak vsako leto do zdaj delali), ne vem zakaj so se sele zdaj spomnili reklamirat??

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne ne...tole s pumpo je redka izjema ( v bistvu jaz sem bil edini, tko je rekel tudi tehnicni direktor MMS-a)..tko da ti kr kup mazdo :)

nafta v sloveniji je pa res slaba

 

...uf,LabiGT,si me pa res potola?u...mi je M6-diesel tako v?e?,da ne vem kaj bi kupu

drugega...je pa tole z na?o nafto res nekaj narobe...kolega,ki dela ?ez(vItaliji),tanka nafto samo ?e

tam...je res dra?ja,ampak pravi da ni primerjave...

...upam,da bom na?el ta pravo 6-ko....

 

LP ALEX. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

A SO TI ?E ZAMENJALI PUMPO,

 

JE BILO KAJ TE?AV,

 

lp T

 

Zamenjali so mi filter in zaenkrat je bilo O.K., mi je pa punca rekla da ji je enkrat ugasnil ko je stala v koloni in imela v prvi prestavi - meni se pa kaj takega ?e ni ponovilo tako da ne vem. Imam ?e nekaj ?asa do poteka garancije tko da bomo vidli! ?e se bo stvar ponovila gremo na servis!!!

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam da jo zamenja? ?imprej, samo zamenjava filtra ne bo pomagala. Meni so jo zamenjali ta mesec (?e v garanciji, brez komplikacij), simptomi klasi?ni: uga?anje v prostem teku (na mestu ali v vo?nji). Obvezno pa zahtevaj da ti uredijo v garanciji, zadeva je draaagaaa! :o

 

Je pa okvara o?itno kar pogosta, mogo?e odvisna od letnika izdelave (moj je 2003)...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam da jo zamenja? ?imprej, samo zamenjava filtra ne bo pomagala. Meni so jo zamenjali ta mesec (?e v garanciji, brez komplikacij), simptomi klasi?ni: uga?anje v prostem teku (na mestu ali v vo?nji). Obvezno pa zahtevaj da ti uredijo v garanciji, zadeva je draaagaaa! :o

 

Je pa okvara o?itno kar pogosta, mogo?e odvisna od letnika izdelave (moj je 2003)...

 

 

Pagat, kje si pa ti dal menjat (kater servis)? Ja moja je tudi letnik 2003/april, tko da je to mogo?e serijska napaka?!? A je tebi dostikrat ugasnila?!? Pri meni je bilo namre? v redu kak?en mesec potem ko so zamenjali filter, zdaj je pa spet enkrat ugasnila :angry:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.