Skoči na vsebino

Nekateri se pritožujejo, da imamo previsoke kazni


Lojzi

Priporočeno sporočilo

Reven bebec ne bo imel za takega Audija, kot ga je imel ta Zagreb?an :P .

 

?e pa kak?en siromak hiti v slu?bo, pa za nekaj kilometrov prekora?i hitrost, bo dobil kazen v vi?ini minimalne pla?e - kar je za njega precej huj?e kot za kakega bogatega bebca 1500 ?, kolikor dobi? za preko 200 km/h in prehitevanje po desni... Zato ideja, da bi kazen pla?evali glede na vi?ino dohodka...

Odmerjanje glede na vi?ino dohodka je bolj tako tako. Premo?enje je tisto, kar je bolj merodajno. Oziroma luksuzno ?ivljenje

Ker dohodek si dandana?nji podjetniki prikazujejo kakor ho?ejo. Vsi so na nekih minimalcih, na morju pa vikendi jahte, imajo firme, denar v dav?nih oazah.....dragi avtomobili, kao, na lizig, na firmo......

Vsakega kr?itelja bi blo treba pogledat kako bogato ?ivi, potem pa kazen dolo?it

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Reven bebec ne bo imel za takega Audija, kot ga je imel ta Zagreb?an :P .

 

?e pa kak?en siromak hiti v slu?bo, pa za nekaj kilometrov prekora?i hitrost, bo dobil kazen v vi?ini minimalne pla?e - kar je za njega precej huj?e kot za kakega bogatega bebca 1500 ?, kolikor dobi? za preko 200 km/h in prehitevanje po desni... Zato ideja, da bi kazen pla?evali glede na vi?ino dohodka...

??? Ce kaksen siromak za nekaj kilometrov prekoraci hitrost, se mu izstavi neko kazen, ki ga bo udarila po zepu toliko, da si bo zapomnil, druzinski proracun pa vseeno ne bo prevec trpel.

 

Isto z bogatuni. Saj voznja z 70kmh sredi noci po celovski, ni nic bolj nevarna, ce jo izvaja bogatun v Audiju, kot ce jo izvaja nek "revez" v 20 let stari xy znamki.... je pa res, verjamem in vem, da obstaja veliko ljudi, ki se v boljsem avtu pocutijo nedotakljive in divjajo na polno..,

 

Ampak, ?e 1x... za najhujse prekrske... pijanci, ogromna prekoracitev dovoljene hitrosti, izzivljanje na vsakem metru, voznja v nasprotno stran po AC, drogerasi za volanom ipd, ipd... za vse take, je resitev samo ogromna kazen. Pa naj bankrotira, me sploh ne zanima. tako kot njega ne zanima, kaj bi bilo s pescem, ce bi se mu pojavil na prehodu za pesce...

 

Kazen mora biti sorazmerna glede na tezo prekrska, saj vendar sankcionkramo prekrsek, in ne financno stanja prekrskarja. Saj pa ljudje skrivajo svoje premozenje ?e pri kakih bolj "pomembnih" stvareh, kot je placilo kazni, pa se nebi tukaj tega posluzovali.

 

Pa malo off topic... tudi revezi velikokrat vozijo audije, ki zmorejo take hitrosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To, da so kazni za vse enake, to vem.

Jaz spra?ujem zakaj so tako nizke. 1400? za tak prekr?ek ni ni?. To je drobi?.

 

Se pa tud jaz strinjam, da bi morale bit kazni progresivne ter dolo?ene glede na premo?enje kr?itelja. In to kazen s ?tevilom ponovitev stopnjevat do te mere, da bi kr?itelj od lakote klo?aril.

Sploh pa so kazni za kr?enje hitrostnih omejitev odlo?no premajhne. Prevelika hitrost je najnevarnej?i prekr?ek v prometu, ?eprav je ravno hitrost najla?e nadzirati, saj ima vsak avto ?tevc na katerem pi?e brzina. In ta ?tevc ima vsak voznik pred nosom, tako da ga vsak zelo dobro vidi.

 

Sem imel napisane 3 odstavke pa sem si premislil. Nima smisla udrihat cez ukoreninjeno folkloro balkana (alkoholizem).

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem zakaj bi visino kazni, sploh pri hujsih prekrskih (kar ta vsekakor je), dolocali glede na osebni dohodek.

 

Meni je cisto vseeno ali me z divjanjem ogroza reven bebec ali bogat bebec...

Tako da sem bolj za to, da so kazni za hude prekrske za vse enako VISOKE in ne za vse enako NIZKE...

Gre predvsem zato, da kazen mora biti vzgojna predvsem za naprej, za nazaj itak ne more? ni? popraviti. In nekomu, ki ima 700? prihodkov bo kazen 500? prekleto bolj vzgojna kot nekomu, ki ima 10.000?. Razume?? Kazni, bi da bi dosegle cilj bi morale biti nujno po stopnjah glede na dohodke oz. premo?enje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potemtakem 'revni' lahko vozijo hitreje po vsej tej logiki......pojem revnega je v SLO nedefiniran problem, nekdo si kupuje bogastva s cashom itd.

Ravno ste na novo definirali zakon in potrdili da zakon ni isti za vse. Potem predlagam ?e koeficient na 'premium' znamke in 'popust na avte vredne pod 1000?...

 

Na bogastva oz premo?enje naj se spravi dav?na z enostavno matematiko - uradno si zaslu?il XXX, ima? XXXXX, od kje? Pika.

 

Popredal?kali ste Slovenijo zopet na tiste ki imajo, in tiste ki nimajo. Vsak je pred zakonom enak, kazni so enake! Za vsakega je omejitev in prekora?itev ista! A potem 'bogatej?i' naj dobijo tudi dvojne pike kot v Mercatorju?

F*k kam to pelje, ?e rde?e in bele vme?ajte pa bo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures je tole super napisal in se nebi mogel bolj strinjat z njim.

 

Problem v nasi druzbi (ko je govora o prometni varnosti), je tudi ta, da se zelo radi postavljamo v vlogo prekrskarja (hm, le zakaj?) in ne v vlogo zrtve (kot da se nam nic ne more zgoditi).

 

V trenutku ko se vsedem v avto, na kolo ali pa ko sem pesec, me cisto nic ne zanima, ali je mimo mene pripeljal pijan bogatas ali pijan revez. In me tudi ne sme zanimati. Oba je potrebno spravit dol s ceste. In ce naredi kdorkoli manjsi prekrsek, ok, da se mu neko kolikortoliko milo kazen. Kdor je zavestno potencialni morilec na 4ih kolesih... uzgat po njemu s tako vsoto, da se bo vsakemu zavrtelo v glavi.

 

Konec koncev... zalostno je, da je v sloveniji veliko ljudi, ki nimajo za prezivetje. Ampak cisto kruto iskreno... taki bi morali ?e toliko bolj paziti, da ne dobijo kazni, ce ze v startu vedo, da nimajo zanjo.... pa takega razmisljanja ni ravno opaziti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejstvo je, da vi, ki zagovarjate enako kazen za reve?e kot za bogata?e, sploh ne dojemate smisla kaznovanja.

Kazen ni prodajni artikel iz trgovine, ki ima enotno ceno kot imajo enotno ceno  makaroni. Namen kazni ni v tem, da ti kazen "kupi?" . Eni kupijo z lahkoto, drugi s te?avo.

Namen kaznovanja je v tem, da ti kr?itelja tudi dejansko kaznuje? in ga s to kaznijo na nek na?in prizadane?, u?alosti?, u?ali?, poni?a?, prisili? v spo?tovanje reda.......skratka, mu po doma?e in druga?e  re?eno, pore?e? perutni?ke in na ta na?in prisili? v spo?tovanje reda. ?e en bogata? dobi kazen 500? to njega ne bo prisililo v spo?tovanje reda. Ker 500?  za bogata?a ne predstavlja nobenega stro?ka, oziroma mu ne predstavlja ni?. Pla?a, pa hajd naprej po gasu....

Mogo?e bi bogata?a, bolj kot denarna kazen,  vzgojilo to, da bi pol leta smeti od reve?ev odva?al, da bi mogo?e  na gradbi??u pol leta ali ve? ( odvisno od te?e  prekr?ka) popoldne krampal in malto me?al, da bi greznice pucal, pasje dreke pobiral, ali za kazen pe? hodil na ?iht, itd.....

Ker tisti, ki zagovarjate enotno kazen, bi po va?i logiki potem morali imeti tudi enotne nagrade /pla?e. enaka kazen-enaka nagrada, enak dopust, enaka hrana.....enaka ?enska....

 

Jaz vam lahko zase povem kak?na kazen bi name u?inkovala

Zame bi bila npr najhuj?a kazen, ?e bi se moral, namesto z japonskim avtom,  vozit s kak?nim BMWjem . To bi bilo mene tako sram!!!!!!!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Konec koncev... zalostno je, da je v sloveniji veliko ljudi, ki nimajo za prezivetje. Ampak cisto kruto iskreno... taki bi morali ?e toliko bolj paziti, da ne dobijo kazni, ce ze v startu vedo, da nimajo zanjo.... pa takega razmisljanja ni ravno opaziti.

Vidi?, v svojem stavku si sam sebe demantiral.

Zakaj bi moral reve? ?e bolj paziti, da ne bo koga ubil, kot pa bogata?? Zakaj bi po tvojem morali biti reve?i, na cesti bolj previdni od bogata?ev?

Smisel u?inka kazni ni v tem, kdo jo bo te?je ali la?je  pla?al. Ravno zato je enotna kazen nesmiselna-nepo?tena.  Smisel u?inka kazni je v tem, da tako reve? kot tudi bogata?, zaradi strahu, sramu.... pred kaznijo,  ne bo ubijal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi nimamo sistema, ki bi prepoznal koliko ima kdo premo?enja oz. kako ?ivi, zato tudi ne moremo imeti kazni glede na prihodke, ker bodo spet tisti, ki delajo uradno in po pravilih pla?evali ve? kakor tisti, ki se stalno vun vadijo in i??ejo vse mo?ne krivine. 

 

Moje mnenje je da je alkohol in objestnost ve?ji problem kakor hitrost.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi nimamo sistema, ki bi prepoznal koliko ima kdo premo?enja oz. kako ?ivi, zato tudi ne moremo imeti kazni glede na prihodke, ker bodo spet tisti, ki delajo uradno in po pravilih pla?evali ve? kakor tisti, ki se stalno vun vadijo in i??ejo vse mo?ne krivine. 

 

Moje mnenje je da je alkohol in objestnost ve?ji problem kakor hitrost.

Hudi?evo dobro vedo koliko ima kdo premo?enja.

Npr v primeru smrti sodi??e prekleto dobro ve, kaj in koliko je pokojnik imel...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidi?, v svojem stavku si sam sebe demantiral.

Zakaj bi moral reve? ?e bolj paziti, da ne bo koga ubil, kot pa bogata?? Zakaj bi po tvojem morali biti reve?i, na cesti bolj previdni od bogata?ev?

Smisel u?inka kazni ni v tem, kdo jo bo te?je ali la?je  pla?al. Ravno zato je enotna kazen nesmiselna-nepo?tena.  Smisel u?inka kazni je v tem, da tako reve? kot tudi bogata?, zaradi strahu, sramu.... pred kaznijo,  ne bo ubijal.

Ne,mal si me narobe razumel. Oziroma sem se jaz malo narobe izrazil mogoce.

 

Ne da bi moral revez bolj paziti na to da koga ne ubije. Bolj mora paziti, da ne naredi manjsega prekrska, ker bi moral imeti v mislih, da ne bo imel za kazen. Se pa strinjam, d to ni rdeca nit pogovora.

 

Ubistvu se v marsicim strinjam s teboj, le v tem ne, da bi kazni prilagajali glede na dohodke/imetje.

 

Dajmo za zacetek razlikovati med manjsimi prekrski in hujsimi. Majnsi naceloma ne povzrocijo tragedije, oziroma so pogostokrat pika na i.

 

Hujsi prekrski si pa zasluzijo ogromno kazen, odvzem vozniskega, magari "javni linc"... ne glede na to, kaksno placo ima storilec.

 

Ker vsaka palica ima 2 konca... to bi lahko privedlo do tega, da dobi revez obcutek, da je njegovo pijancevanje in hkratna voznja, manjsi prestopek,kot tisto od bogatasa.

 

Skratka, kazni za najhujse prekrske naj se dvignejo, vec policije na ceste in predvsem vzgoja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 mesecev kasneje...
  • Jest je spremenil naslov v Nekateri se pritožujejo, da imamo previsoke kazni

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.