Skoči na vsebino

MAZDA 6


curko

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

Na kaj moram biti pozoren pri nakupu mazde 6 2010 letnik ve? v oglasu. Vsa mnenja kritike pohvale dobrodo?le. Avto se bo uporabljal za vsakodnevno vo?njo (cca 120km na dan) se spla?a kupiti kljub temu da ima skoraj 200.000 km ali ne 
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11727914&display=Mazda%20Mazda6%20Sport%20CD163%20GTA

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Na kaj moram biti pozoren pri nakupu mazde 6 2010 letnik ve? v oglasu. Vsa mnenja kritike pohvale dobrodo?le. Avto se bo uporabljal za vsakodnevno vo?njo (cca 120km na dan) se spla?a kupiti kljub temu da ima skoraj 200.000 km ali ne 

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11727914&display=Mazda%20Mazda6%20Sport%20CD163%20GTA

Pred dobrim letom sem tudi sam postal lastnik Mazde 6, sicer z manj opreme,  KW in kilometrov, ampak, da dobi? neko sliko se bom vseeno razpisal. Iz lastnih izku?enj ti svetujem, da jo pelje? na servis (?e je le mo?no na drugega, kot je bila do zdaj servisirana - morebitna poznanstva), kjer naj avto priklopijo na ra?unalnik in ti dajo  izpis stanja verige (menjava v mojem primeru cca. 400 evrov-Pelko), injektorjev, mislim, da se da dobiti celo neke parametre glede dpf filtra. Te parametre ti naj potem nekdo razlo?i in te opozori na morebitne te?ave. Avto obvezno na dvigalo za pregled stanja podvozja (poglej za morebitno zra?nost vodilne pu?e volanske letve na levi in desni strani - na tehni?nem tega ne zaznajo je pa pokanje zelo mote?e pri vo?nji po na?ih luknjastih cestah) in o?nega stanja zavor. V mojem primeru je torna povr?ina na notranji strani diskov po cca. 17tkm dobesedno zarjavela (material ATE cca. 144 evrov - E bay). Ker kljub temu, da je bilo vozilo servisirano na uradnem servisu - zahtevaj izpis servisov, ker je lahko vzrok prodaje kak?en ve?ji oziroma drag poseg v bli?nji prihodnosti.

Glej, da naredi? dovolj kilometrov pri preizkusu obna?anja na cesti. Pri zaviranju avto ne sme tresti - morebiti zviti prednji diski. Pozoren bodi pri pretikanju prestavne ro?ice. Na forumu, kar nekaj uporabnikov opozarja na ?krtanje menjalnika (po vsej verjetnosti okvara sinhrona) pri prestavljanju iz prve v drugo prestavo pri hitrem pospe?evanju. Ta te?ava ni toliko opazna pri po?asnem prestavljanju in pri prestavljanju iz 3 v 2 prestavo. Posku?aj preveriti tudi stanje sklopke in vztrajnika, ker ima za sabo ?e kar nekaj km in kdo ve kak?ne lastnike.  Predvsem ti svetujem, da ne verjame? prodajalcu na besedo (avto je v top stanju, nikoli karambolirano in podobne bu?ke) in se o vseh ko?ljivih zadevah posku?a? prepri?ati sam. Tudi, ?e se sam spozna? na vozila vzami s sabo ?e nekoga, ki te bo v primeru pretiranega navdu?enja opozoril na kak?no napako. Glede na to, da je spisek opreme res dolg, je tudi mo?nost okvare velika, zato preglej, ?e vse deluje in ?e ni? drugega mu lahko v primeru nedelovanja zbija? ceno. Je pa tak?en avto vsaj za mene dober potovalnik, ki se dobro po?uti ?e ga vozi? na dolge razdalje in ga, ko je ogret tudi brez skrbi po?ene? v vi?je obrate. Ne bi ti pa mogel svetovat, ali je slabih 200tkm veliko za tak avto. Po moje ni. Vse je odvisno od preteklega in bodo?ega vzdr?evanja in tudi od preteklih lastnikov in njihovega stila vo?nje kot tudi od tebe kot morebitnega novega lastnika. Seveda pa kot na vse v ?ivljenju malo vpliva tudi sre?a. Upam, da ti bo napisano v pomo? in ?e bo? v dvomih raje po?akaj z nakupom in si oglej ?e kak?en drug avto si bo? prihranil veliko ?ivcev in denarja.

 

Lp, Sandi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf sandi izcrpno in podrobno napisano. Trenutno si lastim opel insignijo sam ni to vozilo zame zato sem mislil na zaj na mazdo. Z seboj gre seveda tudi tast ki je avtomehanik z vsemi moznimi testerji da se avto res konkretno pregleda ker na besedo.ni nic vec za verjeti. Se enkrat hvala in bom se malo pocakal in se malo spremljal avto net. Hvala za vse in bom pozoren na vse napisane stvari

 

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kateri letnik Insignije pa ima? in kaj ti ni OK pri njej?

opel insignia sports tourer 118kw. Avgust 2012. Avto je uvozen in niti na pooblascenem mi ne znajo resetirat lcd in navigacije. Ker se moram pri vsakem vzigu vozila zopet rocno povezat z prostorocno telefonijo in vse na novo nastavit saj ima shranjenega se vedno prvega lastnika vozila in mi ga ne znajo nikjer zbrisati. Avto drugace dela super poraba 5.5l ozvocenje top sam vsakic ponovno ponastaviti vse je pa res ze muka

 

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

opel insignia sports tourer 118kw. Avgust 2012. Avto je uvozen in niti na pooblascenem mi ne znajo resetirat lcd in navigacije. Ker se moram pri vsakem vzigu vozila zopet rocno povezat z prostorocno telefonijo in vse na novo nastavit saj ima shranjenega se vedno prvega lastnika vozila in mi ga ne znajo nikjer zbrisati. Avto drugace dela super poraba 5.5l ozvocenje top sam vsakic ponovno ponastaviti vse je pa res ze muka

 

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

voice command guide?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

voice command guide?

bd814f19489f3a0cc3b5799cb0d0540f.jpg

 

Ga zbrises sebe nastavs gesu zamenas dela. Ugasnes avto njega nazaj na loz tebe pa zbrise probal so z odklopom akumulatorja z opel testerjem resetirat yse zresetiral cel avto pa se dec nazaj pojav pa njegove nastavitve. Tako da morm najdt wnga elektricarja da pove ce ma kako idejo kr na opel sloveniji tazga primira se niso mel pravjo.

 

Edina resitu razstavt pou armaturne plosce radio navigacijo vn uzet pa nazaj prklopt stroski ddela 100? +

 

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a sebe pa ne more? dodati na drugo mesto? V bistvu tebe za... shranjevanje nastavitev - pisanje v memorijo. 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bd814f19489f3a0cc3b5799cb0d0540f.jpg

 

Ga zbrises sebe nastavs gesu zamenas dela. Ugasnes avto njega nazaj na loz tebe pa zbrise probal so z odklopom akumulatorja z opel testerjem resetirat yse zresetiral cel avto pa se dec nazaj pojav pa njegove nastavitve. Tako da morm najdt wnga elektricarja da pove ce ma kako idejo kr na opel sloveniji tazga primira se niso mel pravjo.

 

Edina resitu razstavt pou armaturne plosce radio navigacijo vn uzet pa nazaj prklopt stroski ddela 100? +

 

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

 

 

Hmmm... skoraj neverjetno,d a tega na pooblascenem servisu ne znajo resit ... :( ... 

 

Reset na "factory settings" ne deluje? Sicer nisi napisal tocnega infotainmenta ... nasel sem recimo tole >> https://www.vauxhall.co.uk/content/dam/Vauxhall/Europe/united_kingdom/nscwebsite/uk/Home/pdf/infotainment/VX%20Insignia_Infotainment_Manual_Jan2014.pdf

 

skitched-20170307-122225.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm... skoraj neverjetno,d a tega na pooblascenem servisu ne znajo resit ... :( ...

 

Reset na "factory settings" ne deluje? Sicer nisi napisal tocnega infotainmenta ... nasel sem recimo tole >> https://www.vauxhall.co.uk/content/dam/Vauxhall/Europe/united_kingdom/nscwebsite/uk/Home/pdf/infotainment/VX%20Insignia_Infotainment_Manual_Jan2014.pdf

 

skitched-20170307-122225.jpg

2f6d41e529b91e249a2f9241f161615c.jpge30df06a828035ab7bcc6802f1811395.jpg59623852704124680b5ab933945ee857.jpg94c242b15a7c7c1247603f79a38a932e.jpg1af09245d9a7876276332d126fc0f019.jpg883a2f3f686913d3e60fa88f061dbaf0.jpg

 

Se 1x naredil vse kar si rekel ampak kot vedno ponastavi vse jezik italianski ko prizgem vozilo nazaj pa zopet vse njegove nastavitve radio bluetooth... se kak predlog

 

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mah da na servisu niso mogli mi ne bomo prek foruma....:)

 

Klju?no vpra?anje - so na servisu na novo namestili programsko opremo infotaimenta (?e bolje - novo verzijo)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil sem na opel servisu v litiji in na kajuhovi z avtom so se ukvarjali cca 1h do 1h30min. Racunati mi niso mogli nic ker tezave niso odpravili. Avto so resetirali z oprl testerji z 2 so probali + odklop akumolatorja. Programsko opremo niso na novo nalagali saj so mi o

Izracunali cca 250eur stroskov +2h dela cca 340eur.

 

Za ta dnar pa ne dam popravlat. Raje vsakic na novo nastavim. Probal sem se na fb strani opel sam nobenih bolj konkretnih odgovorov ker tudi nimajo kluba niti nic vse bolj ljubitelsko in da naj peljem se na kak drug servis. Po slo se mi pa ne da vozit iz servisa na servis

 

 

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil sem na opel servisu v litiji in na kajuhovi z avtom so se ukvarjali cca 1h do 1h30min. Racunati mi niso mogli nic ker tezave niso odpravili. Avto so resetirali z oprl testerji z 2 so probali + odklop akumolatorja. Programsko opremo niso na novo nalagali saj so mi o

Izracunali cca 250eur stroskov +2h dela cca 340eur.

Za ta dnar pa ne dam popravlat. Raje vsakic na novo nastavim. Probal sem se na fb strani opel sam nobenih bolj konkretnih odgovorov ker tudi nimajo kluba niti nic vse bolj ljubitelsko in da naj peljem se na kak drug servis. Po slo se mi pa ne da vozit iz servisa na servis

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

Obstaja tudi Opel forum >> https://www.opelforum.si

 

Ce ravis, ti lahko dam stevilko enega kolega, ki je prej delal na Avto Moste... sedaj pa nevem tocno kje je.. sicer je prodajalec... ampak bo verjetno malo naprej povprasal... ti posljem njegovo stevilko na ZS (sem ga vprasal in je dovolil ;) )

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.