Skoči na vsebino

Pozicija tempomata


pob

Priporočeno sporočilo

Imam vpra?anje, ki je morda ?e kdaj bil odgovorjen, pa vendar:

 

Pri avtomobilih so ponavadi funkcijske tipke za tempomat na levi strani, tako sem imel tudi pri ?kodi prej, sedaj pri Mazdi, pa je zadeva na desni strani na volanu. Mogo?e kompliciram, ampak men je to dejansko dost smotano narejeno in me zanima ali se to da nekako obrniti? Je ?e kdo to posku?al, dokupil nova stikala? 

 

Jaz sem malce googlal pa so na slikah samo volani s tempomatom na desni.

 

PS: Pa recimo, da se mi sanja zakaj je to tako - ker kamikaze vozijo po levi in so izdelovali samo eno vrsto volana za cel svet. Pa vendar bi to lahko blo kje za kupit. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Komplicira?... :P

 

To, da si na ?kodi imel tipke na levi strani volana ?e ne pomeni, da so tipke ponavadi tam. To pomeni, da jih je ?koda imela tam. Nekateri jih imajo na ro?ki za smerokaz, nekateri imajo za tempomat svojo ro?ko, nekateri na desni strani volana, nekateri pa na levi. V glavnem...?imprej se navadi in se obremenjuj glede pomembnej?ih stvari v ?ivljenju... <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam vpra?anje, ki je morda ?e kdaj bil odgovorjen, pa vendar:

 

Pri avtomobilih so ponavadi funkcijske tipke za tempomat na levi strani, tako sem imel tudi pri ?kodi prej, sedaj pri Mazdi, pa je zadeva na desni strani na volanu. Mogo?e kompliciram, ampak men je to dejansko dost smotano narejeno in me zanima ali se to da nekako obrniti? Je ?e kdo to posku?al, dokupil nova stikala? 

 

Jaz sem malce googlal pa so na slikah samo volani s tempomatom na desni.

 

PS: Pa recimo, da se mi sanja zakaj je to tako - ker kamikaze vozijo po levi in so izdelovali samo eno vrsto volana za cel svet. Pa vendar bi to lahko blo kje za kupit. :D

volan za 180 obrni po horizontali pa bo? imel tempomat na levi v stilu F1 prestav  :rolleyes:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Komplicira?... :P

 

To, da si na ?kodi imel tipke na levi strani volana ?e ne pomeni, da so tipke ponavadi tam. To pomeni, da jih je ?koda imela tam. Nekateri jih imajo na ro?ki za smerokaz, nekateri imajo za tempomat svojo ro?ko, nekateri na desni strani volana, nekateri pa na levi. V glavnem...?imprej se navadi in se obremenjuj glede pomembnej?ih stvari v ?ivljenju... <_<

 

 

no, saj pri ?kodi imajo na ro?ki za smerokaz, torej na levi in vsak avto, ki sem ga do zdej vozil, je mel na levi. Pa? Mazde majo na desni, ker so japanezi levovoze?i, sklepam. 

 

druga?e pa mi je tole dost pomembna zadeva, saj se dost vozim in bi rad optimiziral dolo?ene zadeve, ?e se dajo. :) no, sj ni va?no, samo vpra?al sem, ker ste sami znalci tuki gor, pa delate ni da ni iz avtov in sem pa mimgrede vpra?al ?e neki zase. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no, saj pri ?kodi imajo na ro?ki za smerokaz, torej na levi in vsak avto, ki sem ga do zdej vozil, je mel na levi. Pa? Mazde majo na desni, ker so japanezi levovoze?i, sklepam. 

 

druga?e pa mi je tole dost pomembna zadeva, saj se dost vozim in bi rad optimiziral dolo?ene zadeve, ?e se dajo. :) no, sj ni va?no, samo vpra?al sem, ker ste sami znalci tuki gor, pa delate ni da ni iz avtov in sem pa mimgrede vpra?al ?e neki zase. :)

XXX (prepovedana znamka) ima dodatno ro?ko na levi za tempomat (vsaj moj) pod ?migovci. PA mi je bilo ljub?e na volanu mazde. Edino motilo me je da se std by izklopi ?e da? cancel (izgubi nastavljeno hitrost). To je pri 'analogni ro?ki' XXX (prepovedane znamke) bolje 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se bo? pa res navadil in bo? videl, da tisto na ro?ki je bolj smotano kot direktno na volanu.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se bo? pa res navadil in bo? videl, da tisto na ro?ki je bolj smotano kot direktno na volanu.

Direktno na volanu je super, vendar bi ?elel na levi strani.

 

Sem levi?ar in avto ve?ino ?asa, sploh na AC, vozim z eno roko...

 

Pa dobro, bom nehal komplicirat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da je to samo stvar navade. 

Osebno se mi zdi, da je ro?ka, ki jo je imela 626-ka bolj prakti?na kot gumbi na volanu v primeru M6. V primeru ro?ke, sploh nisi gledal, ko si se navadil, vse po otipu. Tipke sicer tudi otipa? a ?e v?asih vedno moram pogledat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • https://www.slovenskenovice.si/bulvar/tuji-traci/tito-sploh-ni-bil-tito/
    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.