Skoči na vsebino

Parksenzorika plus kamera aftermarket


minimalac

Priporočeno sporočilo

Prilagam video, mogoce je kdo ze zasledil..ce se kdo sprasuje ter isce park senzorje oziroma vzvratno kamero je tu en komplet. Nisem se se uspel pozanimat kako in kaj, sem tudi sam pravkar zasledil.

 

https://youtu.be/6HkV2gYfJfM

 

Kaj pravite? Meni zgleda zelo obetavno!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja seveda. Tisti ki imajo ( imamo) navadni radio brez navigacije se mi zdi odlicna resitev.

Hoces reci da bi kupil vse z radijem?

Potem glej drugace, vsak ki prodaja te radije ti rade volje da poleg gratis kamero, jaz sem 2x tako kupoval.

 

To je dosti, ne rabis potem se senzorjev

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prilagam video, mogoce je kdo ze zasledil..ce se kdo sprasuje ter isce park senzorje oziroma vzvratno kamero je tu en komplet. Nisem se se uspel pozanimat kako in kaj, sem tudi sam pravkar zasledil.

 

https://youtu.be/6HkV2gYfJfM

 

Kaj pravite? Meni zgleda zelo obetavno!

Doticni model na linku sploh ne pase v drugo generacijo. Drgac pa tako kot ti je jures reku in ce bi izbiral med vzratno kamero ali parksenzorji bi rajsi izbral park senzorje. Sej je fensi ce imas kamerco in vse, ampak ponoci se ne vidi kaj prevec, leca se v slabemu vremu rosi itd. ... Konec koncev mazda 6 ni neka ladja pri kateri bi bila vzvratna kamera potrebna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, v praksi se izka?e da je kamera bistveno bolj uporabna kot pa senzorji - to?no vidi? razdaljo, koli?ke, kolesarje, otroke in ostale stvari okoli avta (itak so kamere fisheye). Pono?i tudi ni problem ker vsaj na Mazdi 3 zadnje lu?i dovolj dobro osvetlijo okolico, kamere pa itak vse posnamejo tudi IR.

Te?ava je edino v res slabem vremenu ko se uma?e (tu ima VW lepo re?eno s skrivanjem kamere pod znak da se ne ma?e), ampak ve?ino ?asa je ta slabost zelo odtehtana. ?e posebej ko opazi? da pri zelo slabem vremenu tudi parkirni senzorji kar nekaj bluzijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Originalni mazda parkirni senzorji (spredaj-zadaj) so 355? brez monta?e ;)

 

 

To ni original zadeva, ampak nek aftermarket...meni se zdi zanimivo, ker ce imas Android radio lahko imas na njemu prikaz senzorjev in kamere...pac lepo zgleda in vidis kateri senzor je aktiven. 

 

Cena 355 ? brez montaze, pa niti ni tak hudo za original senzorje, a to naredijo tudi v BTCju na servisu? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo potem je treba senzorje povezati z android radijem ali kako radio dobi info kateri senzor je aktiven ? Jest imam recimo en majhen ekrancek, kateri prikazuje kateri senzor je aktiven oz. kateri bolj/manj. Gre za aftermarket parksenzorje in je ekrancek povezan preko kabla :). Ekrancek je res majhen in neopazen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni original zadeva, ampak nek aftermarket...meni se zdi zanimivo, ker ce imas Android radio lahko imas na njemu prikaz senzorjev in kamere...pac lepo zgleda in vidis kateri senzor je aktiven. 

 

Cena 355 ? brez montaze, pa niti ni tak hudo za original senzorje, a to naredijo tudi v BTCju na servisu? 

 

 

V BTCju to pomoje za njih dela Zgajnar, ki ima delavnico zraven Mazda servisa ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo potem je treba senzorje povezati z android radijem ali kako radio dobi info kateri senzor je aktiven ? Jest imam recimo en majhen ekrancek, kateri prikazuje kateri senzor je aktiven oz. kateri bolj/manj. Gre za aftermarket parksenzorje in je ekrancek povezan preko kabla :). Ekrancek je res majhen in neopazen.

 

 

Pri tej ponudbi ki sem jo nasel, se dobi 8 senzorjev ter enota kamor se priklopijo senzorji..ta enota pa se poveze preko usbja na Android radio. Seveda je potrebno naloziti tudi aplikacijo ter nastaviti zadevo da kaze kot mora. 

 

Tako nekako sem jaz to razbral ter tudi taksno ponudbo sem dobil na mail. 

 

No js bom vsekakor premislil, ker zaenkrat sem v postopku menjave avta, do takrat verjeno nic. 

 

Ko pa pride Disi k hisi bom pa videl kako in kaj. Verjetno android radio in te senzorje, verjetno...ali pac original senzorje ter kaksen 2din radio.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse lepo in prav samo dost folka kup android radio in ze imajo senzorje, kar je potem nesmiselno menjat vse senzorje z novimi samo zaradi tega prikaza :). Ce pa nimas senzorjev je pa fajna zadeva :). Na android radiju isto lahko spremljas tlak v pnevmatikah (tpms). V paketu dobis senzorje, kateri se navijejo na ventilcke in lahko spremljas tlak za vsako gumo posebi :). Dost opcij je s temu androidom :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce ima can bus mora radio delati ?e z original senzorji (le da se mora v meniju ponavadi aktivira grafika, da se poleg kamere izri?e tudi 'radar' za senzorje)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha sepravi se radio poveze s senzorji preko canbusa? Morajo imeti senzorji svojo canbus enoto ali je tista v radiju dovolj in potem iz tam crpa vse podatke ali kako tocno to deluje? Kako je pa recimo pri meni k je wince sistem? Jest recimo nimam nobenega menija oz. nastavitev? Dam v rikverc, kamera se aktivira in to je to. Vrjetno gre za zaprt sistem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha sepravi se radio poveze s senzorji preko canbusa? Morajo imeti senzorji svojo canbus enoto ali je tista v radiju dovolj in potem iz tam crpa vse podatke ali kako tocno to deluje? Kako je pa recimo pri meni k je wince sistem? Jest recimo nimam nobenega menija oz. nastavitev? Dam v rikverc, kamera se aktivira in to je to. Vrjetno gre za zaprt sistem.

wince (in tvoja verjetno) ?e nima can bus

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce pa obstaja canbus enota za Wince, sj tud nekateri androidi ne podpirajo canbusa, moras extra enoto dokupit. 

kupi? z integriranim, tle ni za komplicrati, ker imajo skorajda vsi to opcijo, poleg dobi? pa ?e kabel za navaden non can bus avto. ?e samo kompatibilnost s tipkami na volanu zahteva can bus podporo

Mah meni ni to nevem kako pomemben dodatek. Meni je vazno, da ima BT,USB, RVC pa navigacijo ostalo so samo plusi :)

Isto dela avtomatski preklop na ekran za RVC preko can busa, ?e ne pa mora? sam speljati izhodno ?i?ko reverse na stikalo ?altkebla ali rikverc lu? 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni delajo vse tipke na volanu. Avtomatski preklop tudi deluje, vendar more biti pa nastavljeno na AUX ce hocem sliko, saj mi v nasprotnem primeru pise no signal (preklopi pa vedno na RVC). Seprav ce prav razumem ti ko kupis enoto RVC in radio povezes samo z RCA kablom (cincam) in on preko canbusa sam zazna kdaj si ti prestavil v vzvratno ? Nerabis nic lotat na rikverc luc ? To govorim za ostale radije k imajo canbus.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Itak. Za vse kar gre na slabše je kriv Robi, za vse, kar gre na boljše je zaslužen Ivan. Ali je mogoče kaj vmes?   Moje mnenje je, da je velika težava tudi in predvsem v nas samih, naši balkanski mentaliteti, dvojnih merilih. Kdo od "normalnih" bi recimo kljub jasnim pravilom odrezal DPF filter in zaradi nekaj 100 € koristi ogrožal zdravje drugih udeležencev v prometu? Danec, Šved, ... ?   Mimogrede, v četrtek sem v Sevnici videl premijsko rdečo Mazdo s KP tablico ...
    • Aja, pa tudi inflacijo imamo trenutno med najvišjimi v evro območju. Slučaj? Ne - golobnjakova druščina  na delu oziroma nedelu. 😉
    • Ne razumem...  V čem je poanta, da mora met avto 200 konjev in več? Zakaj jih rabiš? Za normalno vožnjo iz Hrastnika čez Litijo v Ljubljano? Za 130 po AC? Oziroma za vožnjo v koloni in v zastojih? Za prehitevanje? Koga boš prehitel? Kolesarja? Kosilnico? Tipičen primer nestrpnosti. Za vožnjo po omejitvah imajo vsi avti dovolj konjev. Kaj bi pol lahko rekli vozniki tovornjakov? Od 410 do 780 konjev za isto skupno težo... Zakaj že? Zaradi prestiža... Ja... Imam toliko konjev, pa čeprav je samo napis gor.  To je MOJE mnenje. 
    • In kaj si pričakoval drugega? Eno je prodaja, drugo pa je psihologija ter ostale zadeve. Danes se ego žal bilda prego značk in izdelkov, ne pa več kdo s kom in kako manipulira. Dovolj jasno? Pa danes nisi ''in'' če nisi LGBT, kardašiant, eko, bio in podobne nebuloze.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.