Skoči na vsebino

Mazda CX 7, SCR te?ava


BoštjanR

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Na tem forumu sem nov. Lansko leto sem kupil mazdo CX-7 2.2. diesel. Avto je deloval odli?no do enega tedna nazaj, ko se je na ekranu pojavilo obvestilo "SCR malfunktion, contact dealer". Obenem se je prikazalo ?e obvestilo, da je potrebno doliti adblue. Dolil sem poln tank, vendar se obvestili nista zbrisali. Sedaj mi kljub polnemu tanku za adblue javlja napako za SCR in od?teva km za dolivanje od 830 km navzdol. 

 

Zanima me, ali je ?e imel kdo izku?nje s tem in kaj storiti? Zamenjava senzorja za nivo teko?ine adblue? menjava celotnega tanka?

 

lp

 

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj je ?lo, bodisi ?rpalka, ali pa plovec v tanku za adblu, mogo?e centrala tega dela. Ne se voziti, ker po dolo?enem ?asu ne bo? mogel ve? v?gati avta. Jebi ga ekologija.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj je ?lo, bodisi ?rpalka, ali pa plovec v tanku za adblu, mogo?e centrala tega dela. Ne se voziti, ker po dolo?enem ?asu ne bo? mogel ve? v?gati avta. Jebi ga ekologija.

V knjigi pi?e, da avto ne bo ve? v?gal, ko bo zmanjkalo teko?ine. Ker je merjenje o?itno napa?no, ?e vedno pa nekaj meri, ker od?teva od 830 navzdol na vsakoh 10 km, bom riskiral dokler ne bo blizu ni?le, vozil se bom pa samo 4 km v slu?bo in nazaj. :)

 

Dotlej pa upam, da bo moj mehanik ?e pogruntal kaj. Na tujih forumih sem videl, da je kar nekaj postov s podobnimi diagnozami.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V knjigi pi?e, da avto ne bo ve? v?gal, ko bo zmanjkalo teko?ine. Ker je merjenje o?itno napa?no, ?e vedno pa nekaj meri, ker od?teva od 830 navzdol na vsakoh 10 km, bom riskiral dokler ne bo blizu ni?le, vozil se bom pa samo 4 km v slu?bo in nazaj. :)

 

 

Mazda je dosti specifilna, ker ni za vsakega mehanika....mogo?e si pa ?e sam povedal veliko (4km do ?ihta), to je strup za dizla. Ali ima? vsaj enkrat na teden v kosu 50km?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Koliko je pa avto star in koliko ima? kilometrov?

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko je pa avto star in koliko ima? kilometrov?

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Avto je 2010 letnik, prevo?enih ima 194.000 km. V?eraj sem odstranil celotni tank za adblu in ?e uni?il ?rpalko na tanku zraven, tako, da zdaj i??em ?e to. Druga?e je pa na testerju javljalo kodo za napako grelca teko?ine adblue ter napako na samem releju oz. tam nekje. P20B9 in U0442 

 

?e kaj veste o tem, se priporo?am.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A tako. To pomeni da ce dam odstranit DPF, lahko AdBlue pustim normalno notri. Predvidevam da se z odstranitvijo le tega ( AdBlue) poveca izpust dusikovih oksidov. 

?e ve?, ni ti treba dati odstraniti DPF (?e le dela), samo deaktivira? scavnico

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sj pri meni dela vse, zaenkrat. Avto se vozi delno relacijsko, ce se lahko tako izrazim..cirka 25-30 km v eno smer. 

 

Me pa zanima druga stvar. Ker je avto kupljen v AT, ima navigacija karte samo od vzhodne evrope in nimam pokkritosti v Sloveniji. 

 

BostjanR,  ali imas navigacijo? A bi pogledu stevilko  SD kartice, oziroma povedal ce imas pokritost Vzhodne evrope, prosim? 

 

Namrec iscem drugo kartico in se mi ne deva 400e za karte od leta 2011.

 

Smotano je, ko clovek pride v Slovenijo na obisk, pa navigacije nic ne kaze, me malo moti. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce mas navigacijo s SD kartico jo mas na ebayu, ce mas pa uni s CDjem pol pa pozabi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 let kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.