Skoči na vsebino

Kronika: prva smrtna ?rtev v Pomurju


KAALman

Priporočeno sporočilo

ceste so v novem letu ?e terjale svoj davek v no?i iz 1. na 2. januar

 

?al umrla ?enska, ki je zletela s ceste :(

 

prehitro se je za?elo :(

 

kar pretrese me, pa je nisem poznal.

 

Premalo nas je da bi umirali (kjerkoli in kakorkoli druga?e kot naravne smrti) !

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja prav ima?, premalo nas je, da bi se takole pobijali :(

 

 

Mal off topic: a ima kdo podatke kak?no je bilo 2005 glede mrtvih in ranjenih na SLO cestah. Ker une la?njive barabe ?lender & Co. so nas tako prepri?evali, da se bo z zvi?anjem kazni in novim ZVCP umrljivost zmanj?ala.

 

Saj je grdo govorit o mrtvih kot o statistiki samo ?e bolj ogabno je pa da na?a prometna "politika" NE deluje v smeri preventive ampak zgolj kako bodo napolnili prora?unsko blagajno isto?asno pa nas okrog prina?ajo z veleumnimi govori o preventivi v cestnem prometu - bull shit, sram jih je lahko. :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa saj na www.policija.si so vse stastistike za vsak mesec gor..

 

pa lahko lepo primerja?, da ni nobene udarne razlike...

 

cestnoprometnavzgoja se za?ne, ko gre? kot star? z 2 leti starim otrokom ?ez cest po prehodu ali ne, sko?i? pred avto, ali po?aka? da odpelje, itd.. ljudje se ?e kot paglavci moramo nau?iti strpnosti in kulture... ne pa pri 18ih ko delamo izpit za qr?evi voz...

 

ampak, dr?avni aparat je tudi treba nahranit :(

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

usi sam jamrate pa jokate k se kj zgodi!!!!!!!!!!!!!!

 

(upravi?eno,nimam n? proti tud men je u?asih slabo od tega)

 

Djte mal ostale stvari pogledat glede predpisov!

1.?rtev

 

prevelika hitrost :(

LETNE gume ?zmeden?

nepripasana :blink:

 

to je use na?a ?love?ka napaka(malomarnost)

 

Se opravi?ujem ?e sm preve? vsilen sam js pogledam iz razli?nih kotov!!

 

Da pa bi blo tega ?im man pa lahk sam re?em pazite in previdno na cestah v letu 2006

 

LP

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa mislim, da ?e ?e zadnji pogon (BMW), ki v zimskih razmerah za neizku?ene ni primeren... ;)

 

 

 

ampak res, ?e v O? bi morali otroke u?iti o stvareh, ki so pomembne za ?ivljenje oz. pre?ivetje, ne pa, da jih 4 ure na teden pri sloven??ini dudlajo z ne?tetimi priredji, podredji, desnimi, levimi, ujemalnimi, neujemalnimi prilastki. Ena ura na teden in to 9 let osnovnega izobra?evanja pa bi otroke navadili na stvari, ki jih bodo celo ?ivljenje opominjale pa najsibodi kot pe?ca, kolesarja, motorista ali voznika. Pa to ne pomeni samo prometnih znakov in predpisov ampak vsega od strpnosti, neegoizma, predvidevanja situacije ter da se bodo pretiranjo pitje alkohola, pijanost, "zdravljenje" ve?vrednostnih kompleksov na cestah smatrali za sramotna dejanja.

 

Vse kar sem tukaj na?tel pa je v domeni dr?ave in njenih ministerstev, saj lahko le dr?ave uvede spremembe v ?olstvu, prekvalificira pijanost za volanom, vo?njo v nasprotno smer na AC iz prekr?ka v kaznivo dejanje, da naro?i DARS-u uporabnikom prijazno zni?anje cen na AC (letos do decembra se je na AC zgodilo "zgolj" 5% smrtnih ?rtev) in seveda s tem njeno uporabo, ne pa da vsi i??ejo obvoze po lokalnih cestah. Da spravi kroni?ne prekr?karje s cest, da uvede redne zdravstvene preglede tudi za osebe mlaj?e od 60 let in da uvede desetletno preverjanje vozni?kega znanja in da vozni?ki izpit ne bo pravica ampak privilegij, ki ga bo potrebno stalno obnavljati. Zraven pa bi se prilegle dav?ne olaj?ave oz. odprave davkov na dodatno varnostno opremo (ESP, ABS, airbagi, ...) vozil. Popravljene ceste (luknje, asfaltna podlaga in nepravilno zra?unani ovinki), brezpla?na dirkali??a, poligoni za vaje varne vo?nje, nagrajevanje nekaznovanosti (dav?ne olaj?ave pri nakupu vozil) bi lahko bili ?e pika na i.

 

Ampak dokler bodo cestnine, uporaba vozil (davki DDV, DMV, tro?arine, nadomestila za uporabo cest, ekolo?ke dajatve in kaj jaz vem kaj ?e), prina?ale denar v prora?un bo situacija tak?na kot je in se bodo raznorazni ?lendri & Co. (joj kolk jaz ne prenesem te napihnjene ?abe) trkali po prsih, ker jim je uspelo spraviti ?tevilo mrtvih na 250 na leto oz. par procentov manj kot prej?nje :whatever:

 

Ko bodo spravili pod 50 mrtvih na leto pa naj se hvalijo z uspehi ampak glede na hitrost in "pametno" izbiro strategije varnosti v cestnem prometu, bo to ?ele takrat ko skandinavci ?e deset let ne bodo imeli niti ene same smrtne ?rtve v prometu.

 

 

Sorry, ker te?im, ampak me vsaki? pogreje ko za?nejo izvajati preventivne akcije na AC (recimo Trojanski predor) namesto, da bi kamere postavili na ?rne to?ke na regionalkah isto?asno pa govorijo, da je to namenjeno pove?anju varnosti (bull shit), ko pa vsi vemo, da je to le nabiralska akcija.

 

 

@Kaalman - tnx za link sploh nisem vedel, da policija to objavlja sramezljiv

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss to si lepo povedal....druga plat zgodbe je pa birokracija v na?i dr?avi.... vse deluje v za?aranem krogu....dr?ava najema, kupuje stvari neracionalno, in da bi si lahko to privo??ili, pa? morejo od nekje denar pobrat.... sam pomisli da za en izdelek kupljen v trgovini je pla?an davek 4krat minimalno... torej sistem pri nas ne ?tima... in ja...to debato smo pregreli in predebatirali ?e ne?tetokrat...ampak sam vidi? da se vse vrti v za?aranem krogu!

Lepo je da obstajajo ljudje kot si ti, s takim razmi?ljanjem.....sam ?alostno je pa to da vrh na?e hiearhije razmi?lja ?e vedno s pametjo katere IQ ne prese?e ?tevilke moje noge....seveda z redkimi izjemami!

 

 

Upam da bo ?as prinesel svoje.....s tem pa izbolj?anje tega F**** sistema!

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kva se eni spoznate na politko ?zmeden??zmeden?

 

No js sm ?e premlad da bi tok vedu :hohoho:

Drga? je pa tale tem zlo odprta in z lahkoto ugotovi? kak?nega mnenja so oz. smo mazda?i!!!! :jupiii:

 

LP

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok... uklopcic ma delno prav...

 

dejstvo je, da bi vsak normalen ?lovek moral sam pri sebi razmisliti, in na talk na?in izbolj?ati odnos...

 

tale debata se lahko razvije v najmanj 4 smeri... pa bojo vse delno pravilne :)

 

druga plat zgodbe pa je, da pa spet ni vse dr?ava kriva, ?e se mi slepo zana?amo na nekaj kar obstaja samo na papirju.... vsak se sam nase lahko najbolj zanese...

 

filozofsko tole... :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, zelo zanimiva debata. Moram re?i, da ?eprav se imamo za "razvite" evropejce, smo ?e vedno roko na srce balkanci, vsaj kar se cestne kulture ti?e. Poznavanje predpisov je enako nuli, razen seveda redkih svetlih izjem.

To kar ?lender &co. ter policija prodajajo pa itak nima smisla ker osel bo vedno osel , pa ni va?no koliko ga bo? tepel. Premik se mora zgoditi v glavi!

Upam da nisem izpadel preve? pameten, saj to ni bil moj namen!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Logi?no je da se mora nekaj premakniti v na?ih glavah, samo ljudje s(m)o v veliki ve?ini ovce, ki rabijo nekega liderja (zgodovina je polna takih voditeljev), ki nas varno vodi do cilja. V na?em primeru je zdaj ta veliki lider dr?ava, ki nam dolo?a pravila, zakone in nas tudi varuje (policija/vojska), ker ?e tega ne bi bilo, bi bila ?ista anarhija. In ljudje s(m)o mahnjeni k anarhisti?nemu vedenju zato jaz vsaki? s svojim pisanjem napadem dr?avo, ker edino in samo ona s svojimi institucijami in dejanji je sposobnain kompetentna, da bo premaknila miselnost v na?ih glavah in neprilagodljive (nevarne) osebke izlo?ila ter tako ostalim omogo?ila normalno varno ?ivljenje.

 

Pa da ne bo kdo zdajle privlekel na plano velikega brata oz. dogajanj v raznoraznih filmih (Metropolis, Brazil, Equilibrium, Gattaca, ipd), ker si tega absolutno ne ?elim je pa med drugimi naloga dr?avnih institucij, da zagotovi u?inkovito sodstvo da ne bodo na prostosti osebki, ki imajo na vesti ve? kot 140 huj?ih prometnih prekr?kov (primer na gorenjskem) in taki, ki so zakrivili ve? nesre? s smrtnimi ?rtvami (oseba iz okolice Dom?al se prosto sprehaja naokoli in vozi avto pa ima na vesti tri ljudi).

 

Tukaj ne gre za omejevanje osebnih svobo??in, ker zavedati se je potrebno, da so osebne svobo??ine samo toliko velike, dokler ne za?nejo posegati v svobo??ine in pravice nekoga drugega oz. druga?e povedano, ?e z uveljavljanjem svoje osebne svobode, divja? za avtom po naselju in nekoga zbije? si s tem grobo posegel v njegovo osebno svobodo.

 

?e enkrat - ljudje sami od sebe ne bodo ratali pametni, uvidevni in samo od sebe se ne bo ni? premaknilo v njihovih glavah na bolje in tu je naloga dr?ave, da nas ponovno nau?i (kar smo neko? delno ?e znali), da je po?tenost vrlina tako kot nesebi?nost, prijaznost, radodarnost. Da je potrbno omejiti oz. izkoreniniti, prevarantstvo, aroganatno obna?anje, kriminal in ne to samo s palico ampak tudi s koren?kom, ker osel, ki ga samo tepejo se bo uprl (?etudi samo v glavi) tisti, ki pa bo za svoja pozitivna dejanja nagrajen pa bo sam pri sebi zadovoljen in tudi morala mu bo zrastla. In zadovoljen dr?avljan bi moral biti dr?avi najve?je bogastvo ne pa tisto kar lahko dr?ava izcuza iz njega.

 

Predloge, kako se to lahko naredi pa sem napisal ?e v mojem prej?njem postu pa jih ne bom ?e enkrat na?teval.

 

 

Pa ?e nazaj on topic oz. k tisti nesre?ni ?enski, ki je umrla. Zakaj je umrla? Mogo?e zato, ker ni bila privezana. Zakaj se ni privezala, mogo?e zato, ker si je rekla saj tu ni policajev, da bi me kaznovali in verjetno, ?e bi bila ?e danes ?iva bi razmi?ljala v tej smeri, da mora biti pripeta z varnostnim pasom samo zaradi policajev in kazni.

 

Mogo?e si je pa mislila, da se ne rabi privezat, ker je itak prbita. Pa letna obutev in neobvladovanje vozila z zadnjim pogonom. Ja kje pa naj bi se nau?ila tehnike in obvladovanja vozila, ?e je dovolj da ti stisnejo v roke vozni?ko dovoljenje po uspe?no opravljeni izpitni vo?nji. In to po kak?ni vo?nji, po vo?nji, kjer je ve?ina avtov avto?ol s prednjim pogonom in dela? pod 100KM, ki so povrhu ?e zamorjeni saj nobeden od njih skoraj ne vidi 4.000 obratov (bencinar). Kaj pa trening varne vo?nje? Kaj sploh je to? In ko ima? enkrat vozni?ki izpit lahko vozi? ?isto vse kar spada pod to kategorijo - da teoreti?no tudi Vayerona s 1000 KM.

 

Za primerjavo kako to zgleda druga?e - predstavljite si policaja/vojaka/specialca, ki bi mu porinili v roke pi?tolo, ga nau?ili, da zadane tri tar?e in ko to naredi ima do?ivljensko licenco. Zdaj je car ima licenco in ima oro?je, kaj pa taktika, varnost, vaje, preizkusi znanja itd. Tak na bojnem polju al pa v situaciji ne bi pre?ivel 5minut. In cesta ni ni? drugega kot bojno polje samo je tu odvisno od vsakega posameznika kako se je pripravil na borbo in tudi po pol milijona prevo?enih kilometrih se ?e vedno spra?ujem a sem dovolj pripravljen za pre?ivetje, ?e posebej zato, ker je precej stvari ki niso odvisne samo od mene.

 

 

?e enkrat sorry za tole nakladanje - Bosti najbolj?e, da pred vsak moj naklada?ki post, da? scripto, ki bo napisala nekaj v stilu Caution, horse manuer ahead al pa recimo Here's one of the biggest loads of bull shit...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam s tabo, Boss. Pa se mi zdi da si dokaj umirjeno povedal (napisal :) ). ?e bi se jaz takole razpisal, bi ve? ?ol?a ven spravil, a to me potem naredi ?iv?nega pa potem raje ne.

 

sploh pa moram seminarsko pisat. B)

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.