Skoči na vsebino

Prihaja nova CX-5 (2023)

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Po zadnjih informacijah bi naj nova CX-5 prišla na trg 2023 in to z zadnjim pogonom in 3.0 6valjnikom, cca 300HP. Na slikaj mi zgleda hudo. 

https://www.autoevolution.com/news/new-mazda-cx-5-coming-in-2023-with-rwd-platform-and-inline-6-engine-148751.html

😁😉

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Jap meli bojo prav bajno paleto motorjev, tudi za druge modele ne samo CX-5: 3.0 -> RWD, 3.3 -> RWD. Vemo pa zagotovo da bojo i6, ker so že vložli veliko patentov.

 

Pa še imena za evropski trg so baje "rezerviral": CX-40, CX-50.

Napisano

Pol bo treba počakat še malo 😁za zamenjavo 👍😁😁😉😉...pa testirat 😁

Napisano

Ja, če ciljaš na CX-5 ali mazdo 6, potem se zdejle definitvno splača malo potrpet. Sicer pa, niti ne vem kolk bomo mi kupovali te motorje, naš dizel team ziher ne, ker bojo ogromno preveč pokurli :P

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
Pred eno uro je Gelipter napisal:

Pol bo treba počakat še malo 😁za zamenjavo 👍😁😁😉😉...pa testirat 😁

A 300 konjičev bi ti rad krotil? 😛

pred 59 minutami je 50keda napisal:

Ja, če ciljaš na CX-5 ali mazdo 6, potem se zdejle definitvno splača malo potrpet. Sicer pa, niti ne vem kolk bomo mi kupovali te motorje, naš dizel team ziher ne, ker bojo ogromno preveč pokurli :P

Jaz bi pa imel novo Mazdo 6 s takim motorjem... benzin gor ali dol. 

😛😎

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano

Pa ne vem, če bo odsotnost dizla največja težava. Če bo šlo skladno z dogajanjem na trgu, bo normalno opremljena šestica (in potem še CX-50) stala okoli 40 jurjev, kar pa je težko dosegljivo za povprečnega Slovenca.

Napisano

Saj tudi 6valjni dizel bi naj prišel, ampak kot je dvorjan napisal bo bolj, "problem" cena, ki bo verjetno v rangu 50k €.

Kar pa je za kupce kr visoka cifra in verjetno se večina kupcev v tem cenovnem rangu raje odloča za nemške znamke kot pa za Mazdo. 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Hja, očitno hočejo v višji segment, to so dokazali že z novo trojko in ostalimi. In vsi pišejo o tem, tako, da vrjetno na tem nekaj bo. Hkrati pa, če bojo ponujali takšne motorje in spogledovali z višjim segmentom ... potem bo vrjetno cena, nižja od evropskih znamk, nekako morajo kupce pridobit?

 

Dizel tudi bo ja, o cenah govorit je pa brezveze, ker niti natančno ne vemo, kaj bodo zares postavljali. Sicer pa že sedajšnja šestka pride do 40k € z največjim motorjem in full opremo. Čez dve leti, bo pa vrjetno tako ali tako cena trenutnim modelom tako narastla zarad CO2 zgage ... da niti ne bo kej opazno :P

 

@Alex saj boš lahko mel, nova šestka bo prav tako postavljena s temi motorji. Ravno o tem sem govoril, ko pravim, da bodo te motorje lansirali na več modelov.

 

Napisano
pred 15 urami je Bini napisal:

Hja,boste pa padli za tri številke,tja kjer sem že sedaj jaz......:nevem:

Ali pa jo bomo zopet šli iskati v Namčijo.😏

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ma ni važno kaj pišeš,ker če bi šel pa z Golobom,bo bil pa super in še več,a ne?...je pa zanimivo,kake "salte" delaš...aja,saj je tema za vice😂... Pa ne bom tako smetil,k ni tema za politiko...bom pa enega starega,k lih paše😉   Stevanović="mucek"    
    • Hansgrohe in Grohe sta tam-tam...isti drek...eni pravijo,da je en bol "high",drugi,pa da drugi....pogledaš na škatlo in je made in China....od Hansgrohe-ja Axor mogoče še,ostalo je pa 👎...sam Axor zna pa biti pri ceni še nad Dornbracht-om...pač odvisno od serije in modela,in če je v designu mal "extra" hitro prbijejo na jurja za eno armaturo Zaenkrat,če ne bodo od Keuco edicija 400 poleg galanterije tudi armature,po tem bo najbrž spet Dornbracht Lissè🤔
    • V kopalnici je Armal ca. 25 let star. Teče kot urca.   V kuhinji je Grohe, tudi ene 5 let dela.   Na umivalniku pa je Unitas. Baterija spustla, pipa cankala. Je prišel mojster in bil fasciniran, vse žive baterije imel, le te ne. In smo bili brez pipe 10 dni, da je prišla nova baterija. Ne dam se, če je garancija. Zaključek zgodbe, žal ima Unitas kitajsko baterijo in ni keramična.   Tudi v službi vidim, da ročka pada občasno. Pa je to na 3 leta stari stavbi. Torej slaba baterija => Hansgrohe.
    • Osebno HansGrohe (original, karkoli pač že je) v Maviju ne bi kupil nikoli več, pred 10 leti ko sem delal bajto kupil kao neke višji rang pipe za kopalnico 500e/kos , wc (za umivalnik) pa mi po 10ih letih na določenih delih rjavita😵‍💫😵, tko da....nič od nemške kvalitete....čakam da se enkrat naveličam in vse skupaj zamenjam za navadne pipe za 50eur....
    • Brez skrbi, tud vas bo peljal scat. Itak pa je tako imenovani "one trick pony" in več kot ponavljat Jelinčičeve fore itak ni zmožen. Bil je pri Jelinčiču in zdaj pojdi pogledat kolikorat je bil Jeličnčič v vladi pa je bil kar precejkrat parlamentarna stranka.    Zakaj bi šel v vlado pa katerokoli že, če pa je tam treba delat. V opozicij je namreč dovolj, da malo pizdakaš, pametuješ in predvsem pobiraš plačo. To je Zmago prav dobro vedel in prav lepo je nekoč dejal, da je narod pač glup. Ja dejansko je predvsem mislil na svoje in zdaj Stevatovi volilce.     Ne vem kako naj si drugače razlagam, da gredo volit za nekoga, ki jih noče zastopat v vladi. Ne razumem res, sam grem na volitve izbrat stranko, katero upam, da bo vladajoča in bo zastopala moje interese oziroma bolje povedano izvajala program, ki mi je blizu. Tako da tale pony bo plesal pač epizodo do naslednjih volitev potem pa je njegova politična zgodba končana. Pa mislim da nam je za njegovo usodo enako vseeno na levi kot tudi na desni strani. Na desni vam je trenutno potreben le kot pač "useful idiot". Pa ne mi rečt, da ni tako.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.