Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Koje ulje ide u Mazdu cx-5?

Bio sam u mazda servisu i stavili su: mazda skyactiv 0W-20

Znanost kaže da je to za podneblje gdje temperatura ne prelazi 20°C (vidi prilog).

Kaj sad, da tražim da stave drugo ulje?

NzEwMTYyMTgtODJmNi00MWI3LTlmZGQtMTk0NmI0ZjNiZjI5_sae_viscocity.png

Napisano (urejeno)
pred 33 minutami je mazda_gg napisal:

Koje ulje ide u Mazdu cx-5?

Bio sam u mazda servisu i stavili su: mazda skyactiv 0W-20

Znanost kaže da je to za podneblje gdje temperatura ne prelazi 20°C (vidi prilog).

Kaj sad, da tražim da stave drugo ulje?

NzEwMTYyMTgtODJmNi00MWI3LTlmZGQtMTk0NmI0ZjNiZjI5_sae_viscocity.png

To olje je po predpisih in tudi olje 5-30. Prvo je bolj varčno in se bolj žge tako, da ga je bolje menjat pri 10-15k km. Jaz osebno bi rajši dal drugo olje naslednjič. Če pa v 1 letu narediš malo km pa je 0-20 ok. :prstgor:

Popravljeno od Bini
Napisano

Tudi 0w20 je predpisano in je tudi ok, čeprav bi jst bolj priporočal 5w30, ker ima več rezerve glede mazalnih sposobnosti. 

Poišči malo nazaj ono temo o oljih sem malo več razložil kako in kaj. 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Morda se motim, ampk v Nemčiji so verjetno višje cene novih avtov kot v Sloveniji ...
    • Jaz lahko samo rečem, da je od žene CX30 praktično brez napak, avto se odlično vozi, nič ne škripa, ima dovolj moči, kvalitetne materiale, dovolj velik osrednji zaslon in klasične gumbe. Verjetno se najde kakšna neumnost, ki bi jo lahko izboljšali ampak za ta denar težko najdeš boljši avto.   Avto planirava obržati dokler bo dobro služil.   Mi je pa zanimivo kam divjajo cene, včeraj sem gledal od Schusterja prispevek za model 2027 in najdražja verzija takumi stane kar 40k. Homura plus z ročnim menjalnikom, ki je primerljiva oprema kot ženinaa Nagisa stane 37k, lani pa sva za najino odkartala 28k.  
    • Pripravil audija za dopust 😊 •avto opran ✅   •tank napolnjen na max ✅ •gume nafilane na 2.7 bara ✅ •tekočina za steklo na max ✅   •pop še pakiranje in via dopust ✅    
    • Samo, da bo znamko Mazda osral do konca! Če nebi imel sam CX-30 bi mu "mogoče" celo verjel. 🤔  Ga bom povabil na Selmar servis, če mu tam na njegovem ne odpravijo vseh napak pa bomo videli kako in kaj....  GPT dela pa na polno..... 😂 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.