Skoči na vsebino

vozil mazdo 6 TE 120 dizel


peo

Priporočeno sporočilo

vse vredu in prav, lepa lega, dobro pocutje, ergonomija odlicna, mogoce malce glasen motor, sicer avto odlicen. Me pa moti, ker ni ravno poskocen. Volkswagnov koncern je npr. (Skoda Octavia 1.9 TDI 115KM) je dosti bolj poskocen, medtem ko je poraba priblizno ista. Bo treba le 143 KM razlicico kupit...

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vse vredu in prav, lepa lega, dobro pocutje, ergonomija odlicna, mogoce malce glasen motor, sicer avto odlicen. Me pa moti, ker ni ravno poskocen. Volkswagnov koncern je npr. (Skoda Octavia 1.9 TDI 115KM) je dosti bolj poskocen, medtem ko je poraba priblizno ista. Bo treba le 143 KM razlicico kupit...

 

ni posko?en, ali se posko?nost ne opazi, ker ni takega butkanja kot pri TDIju ?

 

npr... ?e primerja? podatek od 0-100km/h je velika razlika ?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vse vredu in prav, lepa lega, dobro pocutje, ergonomija odlicna, mogoce malce glasen motor, sicer avto odlicen. Me pa moti, ker ni ravno poskocen. Volkswagnov koncern je npr. (Skoda Octavia 1.9 TDI 115KM) je dosti bolj poskocen, medtem ko je poraba priblizno ista. Bo treba le 143 KM razlicico kupit...

 

saj lahko, da se motim samo kakor je meni znano Octavia ni nikoli imela 115KM diesla ampak 110KM...

 

Ocenjevanje posko?nosti je zelo relativna zadeva in motorja od Mazda in VAG-a sta po naravi precej razli?na (edina skupna lastnost je da sta diesla) :) . Poglej primerjalni test med ?estko in golfom, ki sem ga napisal. V glavnem da ponovim - Mazdin diesel ima ob?utno turbo luknjo povzro?eno zaradi velike vstrajnosti turbine, ki pa zato omogo?i motorju 310Nm. Po drugi strani pa pri VAG-u stavijo na bolj?o odzivnost motorja v ?kodo navora, ki ga je za cca 25%manj pri zgolj 9% manj?i mo?i.

 

Tak motor na prvi ob?utek zgleda bolj posko?en saj lepo vle?e v nizkih obratih (okoli 1500/min) se lepo prelije preko obmo?ja najve?jega navora (2000/min) in zaklju?i na obmo?ju najve?je mo?i (4000/min). V glavnem skos ima? ob?utek da lepo zvezno pospe?uje.

 

Pri Mazdi je motor precej druga?en in sicer mrtev pri 1500 obratih potem pride navor in avto je resni?no posko?en a ko za?nejo prevladovati konji pa jih je premalo v sorazmerju z delom kjer je navor "glavni". Zato izgleda kot, da ni posko?nosti saj je pospe?ek v obmo?ju najve?jega navora ve?ji kot v obmo?ju kjer za?nejo delovati konji.

 

 

Ker sem imel preve? ?asa sem se malo igral s pospe?evanjem do 100km/h pa sem na golfu dosegal podobne ?ase okoli 11 do 12 sekund ne glede kako sem prestavljal.

 

Isto sem posku?al z Mazdo in ?e sem jo pu??al do visokih obratov v vsaki prestavi je bil rezultat precej klavrn saj je bil celo slab?i od 12 sekund. ?e pa sem prestavljal nekje med 3000-3500 obratov pa mi je ratalo tudi okoli 10 sekund. Je pa res, da nekaterim tole ni v?e? ampak se da pomagat (chiptjuning.press) ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sta ?e Kaalman & Boss napisala se pri VAG koncernih bolj ob?uti tisto 'limanje' na sede? ko turbina prime;podobno limanje lahko ob?uti? tudi pri mojem Premacy-ju,ko recimo v 1 &2 prestavi pri obratih ko turbina prime mu dokaj hitro zdrsijo kolesa.

Sam avto pa ni ni? kaj bolj hitrej?i ali po?asnej?i. Pa? odvisno od karakteristike motorja ter kdaj dobi turbina polni tlak.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vse vredu in prav, lepa lega, dobro pocutje, ergonomija odlicna, mogoce malce glasen motor, sicer avto odlicen. Me pa moti, ker ni ravno poskocen. Volkswagnov koncern je npr. (Skoda Octavia 1.9 TDI 115KM) je dosti bolj poskocen, medtem ko je poraba priblizno ista. Bo treba le 143 KM razlicico kupit...

 

Pozdrav!

Ja ti je Boss ?e vse razlo?il - je pa res, da se mora? navaditi na avto, pa tudi s ?iptuningom je pod 1700 obratov vse prej kot posko?en; ?e pa pazi? da ti obrati ne zlezejo pod 2000 pa da ne gredo ?ez 3500 pri menjavi si zmagal... ?koda le za ?esto prestavo, zares bi bila zakon!

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa sem imel z omenjeno 120ko (se mi zdi) 2 dni nazaj posla ob vklju?evanju na avtocesto (?entvid pa proti Kranju oz. izhod Vodice), pa sem videl da je ata v M6 pohodil po?teno in me je zanimalo, kako bo zgledalo, ?e probam ?e jaz do blokade oz. "bolj na poskok", pa je bilo nekje do 160 kar napeto, resda je imel malo naskoka pri ?tartu, pri 180 sem ga prehitel, pri 200 je ?e kar malo zaostajal, pol pa je bilo treba iti ?e po?as z avtoceste dol! :P

 

Da je bila 120ka sklepam, ker je kar mal pokadila ob ful gasu (zihr traktorca), medtem ko bencinci naj tega nebi naredil, potem kak?en mo?nej?i motor, bi me pa najbr? ?e itak "ubil pa skril" :hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa sem imel z omenjeno 120ko (se mi zdi) 2 dni nazaj posla ob vklju?evanju na avtocesto (?entvid pa proti Kranju oz. izhod Vodice), pa sem videl da je ata v M6 pohodil po?teno in me je zanimalo, kako bo zgledalo, ?e probam ?e jaz do blokade oz. "bolj na poskok", pa je bilo nekje do 160 kar napeto, resda je imel malo naskoka pri ?tartu, pri 180 sem ga prehitel, pri 200 je ?e kar malo zaostajal, pol pa je bilo treba iti ?e po?as z avtoceste dol! :P

 

:hohoho:

 

 

se je ata mislil: "o pi***da, ta je pa ve?ji norc kot jaz" in je raje odnehal

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vse vredu in prav, lepa lega, dobro pocutje, ergonomija odlicna, mogoce malce glasen motor, sicer avto odlicen. Me pa moti, ker ni ravno poskocen. Volkswagnov koncern je npr. (Skoda Octavia 1.9 TDI 115KM) je dosti bolj poskocen, medtem ko je poraba priblizno ista. Bo treba le 143 KM razlicico kupit...

 

hahahahaah dobra :lol:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no, jaz sem imel priliko vozit M6 od Labsona in pa tisto s 166konji?i...Labi bo ze vedel kira :)

Je razlika obcutna...tista cipana je nora...totalno nora...manjkala ji je sam 6. mar?a...

Pri labsonovi pol cutis, da manjkajo konjicki v zgornjem obmocju vrtljajev.

 

Pol pa se audi a4 1.9 TDI z dvema razlicnima serijama motorjev...oba lepo vleceta, a zgleda kot, da za svojo tezo ne zmoreta avta popolnoma prevzet...?us v hrbet pa sem pri audiju dobival pri prejsnjem modelu 110KM, ki je bil cipan na 145KM...uno je tudi trgalo asfalt...serijski pa me ne prevzame cisto...razen, ko govorimo o gospodarnosi.

 

Ce pa imas moznost poseci po cipu ali vsaj mocnejsi verziji dizla pri mazdi, ne bos lih razocaran :)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LabiGT: da ne bo zamere...kot sem napisal, mazda 6 je sicer odlicen avto...jaz bi pac vzel 143 KM varianto

Boss: ja, my mistake, 110KM je prav

Glede poskocnosti motorja je to le moje osebno mnenje...

sicer pa Boss, test si res lepo spisal... :jupiii:

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Prej?nji petek sem vozil od Akozmosa M6 120 karavan, kokr neka testna vo?nja, hotela sva s kolegom RX8 dobit v roke, pa so nama dal kajlo, ker je niti niso imel! :bravo:

 

NO ampak avto se mi je pa zdel vse prej kot posko?en, sej vem da ima kar nekaj te?e, ampak prav me zanima kolk je pa kej bolj ?iva 136ka, upam da je kaj razlike! :ne vem:

 

Da sploh ne re?em, kako sem se "divje" po?util ko sm se iz karavanke presedel nazaj v svojo raketo! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.