Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 5 urami je Alex napisal:

Ne vem še zagotovo. Nekaj cincam med brembo im ebc zavornimi ploščicami. Prav tako med ebc naluknjanimi diski in zimmerman diski. To pride na vrsto enkrat v juniju, juliju, ko bom delal redni servis. Ebc je edina opcija Anglija, ostalo je najboljša cena na Autodoc-u.

Ok ..daj ATE vse komplet 👍👍jaz imam in zavira super👍😁😁😉😉😉

Napisano
On 5/12/2021 at 9:44 PM, Janez007 said:

A res ne piše Mazda, kot na sliki?

 

bremze.png

 

 

Screenshot 2021-05-12 21.59.24.png

Mi je danes na servisu reko, da mi bodo ploscice začele cvilit, ker ni gor teh srebrnih ploščic. Ma kdo kako izkušnjo? Po mojem mnenju ne bi smelo bit problemov, bi radi zgleda samo prodali nekaj... Ker je za te plehece spredaj in zadaj zracunal 90€ 😂

Napisano
pred 2 urama je Mesko napisal:

Mi je danes na servisu reko, da mi bodo ploscice začele cvilit, ker ni gor teh srebrnih ploščic. Ma kdo kako izkušnjo? Po mojem mnenju ne bi smelo bit problemov, bi radi zgleda samo prodali nekaj... Ker je za te plehece spredaj in zadaj zracunal 90€ 😂

Super če je tako,moje so nove original in jih nimajo.🤔 Jih bo treba reklamirat,ker so še v garanciji😊😆😂

Napisano

Hmmm, mene presenečate, da že prej ne menjate ploščic ampak čakate na minimum, da začne cvilit in da to opozori na menjavo. Jaz sem to nazadnje naredil na Peugeotu 305 tam nekje začetek devedesetih, ko mi je ploščice vrglo ven iz čeljusti in sreča je bila samo to, da sem imel "izletno" cono v obliki avtobusne postaje in da to ni bilo na kakih serpentinah ali pa pri hitrosti 130km/h.

33112_1.png

Napisano
8 minutes ago, Boss said:

Hmmm, mene presenečate, da že prej ne menjate ploščic ampak čakate na minimum, da začne cvilit in da to opozori na menjavo. Jaz sem to nazadnje naredil na Peugeotu 305 tam nekje začetek devedesetih, ko mi je ploščice vrglo ven iz čeljusti in sreča je bila samo to, da sem imel "izletno" cono v obliki avtobusne postaje in da to ni bilo na kakih serpentinah ali pa pri hitrosti 130km/h.

 

V principu običajni uporabniki sami ne preverjamo zavor, ampak računamo, da bodo to naredili na servisih. No, meni so začele prej cviliti in sem imel pač izredni servis. So pa verjetno tolerance takšne, da tudi "cvileče" zavore še kar dolgo časa varno ustavijo avto brez testiranja izletnih con 😉

Napisano
Pred eno uro je vzupan3 napisal:

So pa verjetno tolerance takšne, da tudi "cvileče" zavore še kar dolgo časa varno ustavijo avto brez testiranja izletnih con 😉

Tudi sam sem tako razmišljal do tistega trenutka in občutek, ko pedal za bremzao pade notr je nepopisno neugoden. Pa ne mogoče takrat, ko se je vse srečno izšlo, ampak, ko pomisliš, da si se 14 dni nazaj malo bolj mladostniško razigrano vozil dol iz Vršiča. 😬

33112_1.png

Napisano

2-3 mm mesa na ploščicah je še čist ok, drugače pa tako lučka zagori in menjaš za ene dobre nove malo mehkejše, da ne požre in zvije diska.... :prstgor:

Napisano

Tocno tako. Ploscica zacne cviliti k ima se 3 mm fore in to je vec kot dovolj za zamenjat. Nebo noben ostal brez bremz. Sem videl ze ploscice znucane do fondamenta (zastekana celjust) in je normalno bremzal. Nakoncu je ze ruzilo, ker preprosto vec ni bilo materiala .No takrat je komaj pogrunta, da pa neki zna biti narobe. 
Kako za vraga se je pa to zgodilo, da je ploscico vn vrglo ?? :D

Napisano

Ja dobro vprašanje... nč ti ni jasno dokler ne začneš pobirat ploščic po cesti. Očitno pri tem Pugiju letnik 1981 so naredili tud neustrezne čeljusti, da je sploh lahko ven vrglo ploščici pa še to sploh ni šlo za ekstremno zaviranje. Recimo z nekje 40-50km/h desno v ulico. Se pravi niti ne do nule ampa do nekje 15-20km/h pa nič na silo. In je sam počlo pa padal padel notri.

  • Haha 1
  • Jezen 1

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Pa kaj je nekomu treba tega stresa, da gres na pot in moras non stop gledati porabo, ne smes vec kot 100 km/h, imeti stalno pripravljen zemljevid s polnilnicami, na koncu pa prišparaš za sendvič in pingo sok.   Aja, pa še mali Zoe na AC je cel stres ko te kamioni nažigajo iz obeh strani.   Ni to glih sproščujoča vožnja.   Evo za primerjavo, včeraj sem nabutal svojo M6 do zadnjega kotička, med drugim sem dal v prtljažnik tudi baterije za malo sončno elektrarno, ki jo imam v Fažani, pol sem pa notr vrgu še psa, mulca pa ženo. Avto je bil fajn poseden, pomoje sem vozil 350-400 kg. S svojim dinotom sem se privlekel v Fažano s porabo 7,1l s tem da sem po AC vecino casa vozil 120-150 km/h, odvisno od tega koliko mi je dopuščal navigator, beri žena.   Edini stres, ki sem ga torej imel na poti je bil, da ga nisem mogu bolj pritisnt.
    • Tako na hitro...kaj takega po moje...če je mehka kovina... Bom pa še bolj prebrskal doma...   Just a moment... WWW.KNIPEX.COM  
    • Mislišvna eni strani ploske.. ne-niso....so bolj za zmogljivost ne glede na finiš. Če se ne motim...pač sklepam🙄...tiste prečke so iz medenine? Ima Knipex "vse živo", in pri npr. elektroničarskih vem,da navajajo kak tip "ugriza" oz. ostric gre pri kleščah. Sem lih na šihtu...bom proti večeru prebrskal in pogledal,kaj imajo vse za tak namen in objavim.
    • Se pogovarjata Rus in Slovenec: - "Mi imamo rudna bogastva." - "Mi imamo pa Goloba." - "Mi imamo mogočno in močno vojsko." - "Mi imamo pa Goloba." - "Mi imamo nacionalni ponos." - "Mi imamo pa Goloba." - "Pa vi nimate nič drugega kot Goloba?" - "Če bi vi imeli Goloba tudi vi ne bi imeli nič drugega..."
    • Sem vprašal sodelavko, kako pa kaj sexualno življenje? Pa pravi, da bolj slabo. V glavnem se samozadovoljuje, pa še takrat zaigra orgazme, samo da je čimprej konec...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.