Skoči na vsebino

Mazda Lola

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 27 minutami je DonFelipe napisal:

Živjo, 

 

danes sem jo slučajno zasledil v AM arhivu

https://avto-magazin.metropolitan.si/media/upload/Test/mazda/lola.pdf

https://avto-magazin.metropolitan.si/media/upload/Test/mazda/lola_1.pdf

 

Pozna kdo omenjeni projekt?

A to je bil razvit samo za stezo ali so obstajali tudi cestni oziroma civilni modeli?

pa si prebral članek?

 

 

Napisano
pred 2 minutama je DonFelipe napisal:

Sem prebral.

Odličen članek. 


Ampak a bi se dalo omenjeno zadevo homologirati in uporabljati tako kot npr. danes KTM X-BOW ipd... ?

nekak dvomim da bi bilo tole pri nas dovoljeno. avto je bil narejen za na dirkališče, vrjetno so ga naredili Lola Racing. 

Napisano

Ta avto je narejen za vztrajnostne dirke ala LeMans. In ni homologiran za ceste oz. ni road legal, kot skoraj vsi dirkalniki.

Je pa hud itak. Če ne zaradi drucga že zaradi motorja.

 

N7rRRL1.jpg

Napisano

Ni bilo potrebe po serijski proizvodnji, če bi bila verjemi da bi naredili par kosov za homologacijo. Kot naprimer reli specialke grupe B.

 

Sigurno jo imam kak dirkač doma v zbirki. 

N7rRRL1.jpg

Napisano

Tole ni Mazda. Šokolko in body je narejen v lola racing in je bil narejen za crosworth motor. vanj so dali Proschejev boxer pa niso bli najbolj zadovoljni in so ga menjali za Mazdin wanklov.

 

Tole je pa drugo:

RX7 Hyper Car za Le mans

škoda da je samo da so to samo sanje :)

je pa vmes prava RX7 ki je tekomavala.

null

 

null

 

image.png

image.png

image.png

image.png

Napisano
pred 30 minutami je DonFelipe napisal:

Cosworth je znan tuner oziroma predelovalec.

Katerega leta pa je to bilo?

Rx7 l. 1982

  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Aja, pa še to. Če se boš loteval uvoza iz onkraj luže v lastni režiji. Veliko truda si boš prihranil, če boš dobil kanadsko vozilo (ker je praktično 95 % enako evropskemu) kot pa ameriško (kjer bi "po ps" moral menjati luči, smerokaze, vgraditi zadnjo luč za meglo ipd.).
    • Svetujem da si protestniki namesto koles kupijo štrike za okoli vratu. Merkur bo imel ziher kej v akcij🤣
    • Kontaktiraj prodajalca, naj ti da št. šasije (VIN). Potem pogooglaš vse mogoče zadetke za ta VIN, če boš imel srečo bo že kak brezplačni VIN checker kaj pokazal, sicer pač plačaš tistih 10 evrov in boš vedel, pri čem si.   Lahko pa kar prodajalca direktno nagovoriš - češ, pokaži mi slike poškodb in popravilo (da se ne eden ne drugi ne pretvarjata pri čem sta). In če boš z videnim zadovoljen, greš na ogled, vožnjo, mogoče celo aro položiš.   Saj pravim, niso vsi uvozi karamboliranih slabi, veliko jih pa je. V bistvu še dobro, da imajo v ZDA bolane urne postavke za delo in potem karamboliran avto hitro pristane na odpisu ali dražbi. Brez tega bi Poljaki, Belorusi in Ukrajinci bolj težko vozili kake pametne avte ...
    • Brez skrbi to je bilo na koncu.... 🤗😉🍻 
    • Fak, jaz se zajebavam, tip pa resno vzame in si misli, kako dobra ideja. Fak, mora bit pa fejst dolžan židom, da takole pokleka pred njimi.   Smo pa vsaj v fantastični druščini banana držav.   https://www.dnevnik.si/novice/slovenija/jansa-za-israel-hayom-veleposlanistvo-v-jeruzalem-zamrznitev-priznanja-palestine-2811882/    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.