Skoči na vsebino

Dober nepooblascen servis v Celju z okolico


Priporočeno sporočilo

Bliza se velikih 90 tisoc in v servisnem prirocniku pise, da bo treba menjat tudi jermene.

Do zdaj je bila servisirana pri Skornsku in Selmarju, s servisi nikoli nadpovprecno zadovoljen in se cene so navite, za prihajajoc veliki servis raje nocem slisat koliko bi racunali.

Mi lahko kdo priporoca kaksnega dobrega serviserja v Celju ali blizu njega in pove koliko bi kaj stal taksen veliki servis na 90 tisoc prevozenih?

 

Hvala :cheers:

99´ 323F 1.4

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PODOBNO tudi meni zanimajo dobri nepoobla??eni mehankarji za mazde v okolici LJ. Marko mx-3 a rihtate tudi za znance . A bi ?lo tudi za M6 ali nujno potrebuje? tester (oziroma a ga imate)

 

 

Rihtamo samo za doma?e, ker brat je ?el naprej v ?olo, o?e ima pa slu?bo v druga?nem poklicu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bit nadpovpre?no zadovoljen s servisom...???

No,ja,?e bi to bla neka kleparija,pa vizualni izgled, bi ti ?lovk ?e verjel.

Za samo menjavo olja,filtra in obrabljenih delov pa tud najtabolj?i mehanik ne more delat ne vem kaj.

Tak je pa o?itno samo denar v igri.

More? pa se zavedati, da na originalnem servisu ipak ne morjo dajat v avte fake nadomestne dele. Al pa tud. Ampak pol se lahk kr hitr zgodi da bo kej narobe,pol bo pa mehanik kriv.Pa bo avtohi?a takoj na slabem glasu itd.

Itak pa noben original servis ni pocen.

Za ?templ v ser. knjigi, je pa? treba raskirat tist denar.

Only those without any talent, have no obsessions!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bit nadpovpre?no zadovoljen s servisom...???

No,ja,?e bi to bla neka kleparija,pa vizualni izgled, bi ti ?lovk ?e verjel.

Za samo menjavo olja,filtra in obrabljenih delov pa tud najtabolj?i mehanik ne more delat ne vem kaj.

Tak je pa o?itno samo denar v igri.

More? pa se zavedati, da na originalnem servisu ipak ne morjo dajat v avte fake nadomestne dele. Al pa tud. Ampak pol se lahk kr hitr zgodi da bo kej narobe,pol bo pa mehanik kriv.Pa bo avtohi?a takoj na slabem glasu itd.

Itak pa noben original servis ni pocen.

Za ?templ v ser. knjigi, je pa? treba raskirat tist denar.

 

Prvo od vsega so od zacetka notri dajal notri nesinteticno olje in sele potem zaceli devat not 5W30 polsinteticno, za to ne vem ce je cisto njihova krivda, ker najverjetnejedelajo po predpisih.

Drugo, malo po navadnem servisu za 70 tisoc sit, ki ga lahko sam naredim za 15, za hec pregledam zracni filter in vidim, da je crn kot premog.

Tretje, skoraj vedno so racunali dolitje hladilne tekocine, ceprav je bila vedno cez maksimum, pac da lahko racunajo delo.

Cetrto, na servisu ne nastavijo obratov prosteka teka ceprav avto v leru tako trese, da se moja mama opazi.

Peto, pranje avtomobila ob servisu ki ga lepo racunajo, je porazno.

 

So se druge stvari ki jih ne mislim nastevat in zato jih imam za navaden servis in nic nadpovprecnega.

99´ 323F 1.4

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja pa ?e to jst naj bi dal za mojo mazdo 140k sit za servis na 90k km. naredu sm slede?e, ?el sm na servis in si kupu material za ta servis, filtre (motor, zrak, gorivo) jermene (zobat, pa 3une k so kokr pas ne vem izraza kako se jim re?e) doma sem uzel v roke servisno knji?ico v roke in sem si na en list napisal kaj je potrebno narediti na ta servis. zamenjato olje v motorju, menjalniku za servo volan, bremzolje, to sm naredu seveda sm zamenjal tudi filtre. sve?ke...skratka vse po seznamu, dela ki jih nisem mogel opraviti sm jih pa dal na servis narediti, kot je preverjanje izrabljenosti ventilov (takrat ?e nisem imel podatkov), menjavo jermenov (tega tud ?e nisem vedu kako, zdej vem)in pa priklop na ra?unalnik.tudi to bi se sedaj sprau narest. razlog za podatke je Avto Data.

 

in nakoncu je pri?el stro?ekna servisu 47k sit +material ne vem ve? kolk in sem privar?eval kr veliko denarja na ta ra?un.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za servo volan,

 

Prvi? sli?im da se olje za servo volan menja. :blink::blink::blink::blink::blink:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a je olje sinteti?no al pol sinteti?no ali mineralnio pi?e na embala?i. ?tevilke kot so 10w-40 ali 5w-30... ne povejo al je sinteti?en al kakr?enkoli ?e.

 

To?no tako, ker potem itaq pi?e poleg ali je mineralno, polsinteti?no alipa popolnoma sinteti?no.

?tevile NE povedo vsega !!!

 

Tako Imam jez tudi olje 15W-50 ki je popolnoma sinteti?no, sicer je to za motorje, obstaja pa olje z enako oznako pa je polsinteti?no.Tako da je potrebno prebrebrati kaj pi?e poleg.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NAJ RAZJASNIM, ali je olje sinteti?no ali polsiteti?no itd, je odvisno na kak?ni bazi je narejeno. Popolnoma sinteti?no je na bazi umetnih snovi,itd polsinetit?no -me?anica, mineralna olja pa so tako reko? "naravna" olja

 

?tevilke -5W-30 in npr . 15W-50 itd, pa opisujejo viskoznost olja pri razli?nih temperaturah ( bolj kot je olje viskozno bolj je gosto podobno medu itd)

 

 

5W-30 pomeni, da bo olje po zimi bolj teko?e kot npr 15W-50 (to pove prva cifra ker je ni?ja), in bo kljub nizkim temperaturammrzel motor dobro mazan, pri vi?jih temperaturah, pa bo oje spet bolj redko kot 15W-50, in bo pri visokih temreaturah slab?e mazalo motor.

 

Zato izbirajte olja z ve?jim razponom in nizko za?etno cifro npr. 0W-40. Ta olja so navadno sionteti?na ker takih karakteristik z naravnimi ne more? dose?i in so na ?alost tudi najdra?ja.

 

?e pa se ne strinjate z mojo razlago pa povejte, da se za?ne tehni?na razprava.

 

:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.