Skoči na vsebino

kako obdelati ljubico :P [update 05.4.06]


Priporočeno sporočilo

 

hihi...tomi...pol lahko racunam, da mi bos kupil prenosnika al kako? maaaa te bom mel najrajsi pol ves? :bravo:

 

:D

 

He he... :hohoho: Mislim,da je bil to samo predlog..... :whatever: ne pa "darilo"! :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 264
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

hihi...tomi...pol lahko racunam, da mi bos kupil prenosnika al kako? maaaa te bom mel najrajsi pol ves? :bravo:

 

:D

 

In kaj bo? zaganjal na tem PC-ju?

Verjetno bi si lahko kaj rabljenega omislil, pol pa to ni ve? tolko $$$

:bravo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He he... :hohoho: Mislim,da je bil to samo predlog..... :whatever: ne pa "darilo"! :D

 

aja :blink: zdej bom pa jokuuuuuuuu...?mrc.... :hohoho:

 

In kaj bo? zaganjal na tem PC-ju?

Verjetno bi si lahko kaj rabljenega omislil, pol pa to ni ve? tolko $$$

:bravo:

 

ja sej je res po eni strani...ampak imam doma komplet skatlo narjeno...3 diske, 256 MB rama, 900 MHz CPU, zvocna in video (TV-out) kartica za priklop na monitor v avtu in pa linux operacijski sistem, moram dodat sam se DVD-rom pa wlan mrezno kartico, da bi lahko avto parkiral pod oknom od stanovanja in si pobral dol muziko s streznika...hihi :P

 

PC bi pa bil za muziko in filmcke, ce bi resolucija na monitorju dovoljevala pa mogoce se kaksno surfanje po netu pri odprtih wlan omrezjih...

 

kaksne fantascienze ala odcitavanje parametrov z motorja pa mislim, da se ne da delat... :P

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sej je res po eni strani...ampak imam doma komplet skatlo narjeno...3 diske, 256 MB rama, 900 MHz CPU, zvocna in video (TV-out) kartica za priklop na monitor v avtu in pa linux operacijski sistem, moram dodat sam se DVD-rom pa wlan mrezno kartico, da bi lahko avto parkiral pod oknom od stanovanja in si pobral dol muziko s streznika...hihi :P

 

?zmeden? Kaj ti preve? gleda? ZF filme?? :hohoho: Sicer je vse to izvedljivo,samo ?e ti pa to vse rata tak ko si napisal,pol pa kapo dol pred tabo,ma? karton piva v dobrem ?e ti rata! :bravo::cheers:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?zmeden? Kaj ti preve? gleda? ZF filme?? :hohoho: Sicer je vse to izvedljivo,samo ?e ti pa to vse rata tak ko si napisal,pol pa kapo dol pred tabo,ma? karton piva v dobrem ?e ti rata! :bravo::cheers:

 

ma ne vem zakaj bi bilo to ZF...monitor ze imam poleg avtoradija...kot pravim je problem samo v napajanju racunalnika in njegovi postavitvi v custom made ohisju...ostalo je ze vse delujoce ;)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ?e,sn mislo bolj ono parkiranje pod oknom pa snemanje muzike...... :P:D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Just got to see that when it's done...

Ej luka kaj lcd ima? ?e zdej noter???

 

ja lcd je ze sedaj noter....edino kar je, se bojim, da bo malo premajhen...bomo vidli, moram stestirat, ko bo avto spet sestavljen...

 

 

nic, sibam jaz na sermin po sondo in do liucarja, da se kaj dogovoriva glede barvanja pol pa na teren po sloveniji...

 

uzivajte pobje danes..papa!

 

To ?e,sn mislo bolj ono parkiranje pod oknom pa snemanje muzike...... :P:D

 

hehe, to pa ni problem, ker imam ze sedaj wlan v stanovanju zaradi testnih in sluzbenih razlogov ;)

okno pa balkon sta ravno nad parkirplacom v prvem nadstropju :D

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaksne fantascienze ala odcitavanje parametrov z motorja pa mislim, da se ne da delat... :P

 

Mogo?e bi se dalo kaj s?arati. ?e ima? kak?en OBD standard ?e. Nissani vem, da so ga imeli ?e v za?etku 90ih. :cheers: OBD2 pa je bil standard od leta 96. :( Pozanimaj se. ;)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

danes je bila na vrsti sonda...

kot sem ze napisal, sem sondo kupil za 6k SIT...upajmo, da ni poki ?oldi poka muzika, ki bom znoru :P

 

Rabimo:

cvikarce, olfa no?ek ali kle??e za olupit ?ice, spajkalnik, cin in prime? ali pa nekoga, da ti malo poprime zadeve med spajkanjem ter v?igalnik.

 

Najprej vzamemo staro sondo, precvikamo in olupimo kabel. Jaz sem si pomagal kar z ra?unalni?kimi kle??ami.

 

Objavljena slika

 

To je vmesni element kamor pricinimo oba konca (z ene konektor od stare sonde, na drugi konc pa novo sondo).

Najprej se ga segreje, da stopljen cin zdrsne v tulec.

Pazimo, da nam na drugi strani ne ste?e cin ven, zafilamo skoraj cel tulc.

 

Objavljena slika

 

Ponovno segrejemo tulec in vstavimo obe ?i?ki noter, najboljse je, da gola ?ica ne gleda iz konektorja, zato jo lahko ustrezno skraj?amo. ?ez povle?emo ?e po?irko in jo segrejemo (ne za?gemo...haha) z ustrezne razdalje.

 

Objavljena slika

 

Nato povle?emo ?ez ?e originalno za??ito, ki smo jo sneli z ?ice originalne sonde.

 

Objavljena slika

 

Bem...to je to za zdej...sonda bo danes gor...

 

Poskusil se bom ?e zmenit za tehni?ni ta teden, ?eprav je avto znotraj cel oguljen. Pol pa med vikendom peljat na barvanje kjer naj bi pri?el na vrsto v ponedeljek.

 

Pa sede?e moram peljat ta teden na obdelavo.

 

?e ne grem spet skozi na tehni?nem pa za?gem avto...bhahaha :P

 

Mogo?e bi se dalo kaj s?arati. ?e ima? kak?en OBD standard ?e. Nissani vem, da so ga imeli ?e v za?etku 90ih. :cheers: OBD2 pa je bil standard od leta 96. :( Pozanimaj se. ;)

 

sem se malo pozanimal in mx3 s SOHC motorji imajo mo?nost povezave "OBD1" programske opreme. Sem na?el tudi eno stran kjer je razlo?eno na kirem konektorju se kaj od?itava vendar pa nimam vezalnega na?rta iz OBD konektorja na RS232 port.

Celo zastonjske programe sem na?el, ki pa ?al laufajo sam na winsuxih...bom moral ?e malo pobrskat.

 

Hvala za namig, sem se vsaj pozanimal in izvedel, da nekaj pa le obstaja :D

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:ouje: Sem ti rekel! :bravo:

Druga?e pa iz?rpen DIY! Ko bo? vse naredil ti priporo?am da tele objave da? V DIY kot samostojno temo. :rispekt:

 

hehe...ja si mel prav, sem tudi zdej gledal tisti konektor v motornem prostoru, se nahaja pred voznikom, med armaturno plo??o in amortizerjem...

 

 

bodo DIY-i narejeni...ampak pocasi, se mi nikamor ne mudi...zdej sva z yavarye ugotovila se vzrok enega puscanja na motorcku, tko da bo v naslednjih tednih se to odpravljeno...

 

pa se sondica zmontirana

 

Objavljena slika

Objavljena slika

 

 

p.s. ej symon...spet po barckih hodis namesto, da bi doma likal, kuhal in pucal :P

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

blindek, kaj je mogoce kaj novega glede mehanizma za pomik ?ip?

 

avto gre v pon. na barvanje, tko da se mi pocasi izteka cas za nakup dodatne opreme...trenutno cakam info. ?e za klimo in zadnji spojler. A ima kdo mogoce kaksen podaljsek prednjega odbijaca za mx3 odvec???

 

oz. je se kaksen lastnik mx3, ki bi rad imel zadnji spojler??

ce bi ga uspel dobit, bi bil pripravljen ga dat MX3 EVO, da izdela kopije, prav tako za podaljsek prednjega odbijaca in bi se pol z njim menili naprej.

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:bravo: fatta la ze!!! :ouje:

 

tehnicni sel mimo...avtek registriran in pripravljen na vikend izlet do licarja...bwahahaha :D

 

vprasanje: ali me lahko policaj kaznuje / prepove nadaljno voznjo, ce se vozim z avtom, ki znotraj nima nicesar drugega kot armature, voznikovega sedeza in varnosnega pasu?

 

ta vikend se zacne predelava zadnjega sedeza...komaj cakam :P

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se jaz tud neki ?asa vozil brez notranjosti, samo armatura pa prednja zica,

pa mi je skor bolj pasalo kot zdej ko je polhn.

 

Policaji pa mislim da nebi smel te?it, na A.com so mi takrat rekli da ni problema,

pa da se je en majster z bravotom skoraj eno leto tako vozu in mu policaji niso ni? rekli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ql ql...je mega pol.....sam upam, da ne bom dobil kakega policajo, ko mu zena ni dala dosti cajta...al pa zafrustrirane policajke :P

 

joke :)

 

aja...razlika je res vidna...tista odvecna teza...pismo...hehe...bom naredil repliko notranjosti iz papirja...bwahaha

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm...to pomeni da ?e skuj?am 50 kg bom imel 5 KM ve?...??? :vesel::jupiii::hohoho:

 

Ne! To pomeni, da bo? ?kripnil od lakote. :hohoho:

Jah tako pravi dirka?ka teorija... Avto la?je potegne (sploh je to va?no na dirkah, ko te avto vle?e iz ovinka in je to bistvenega pomena. (poleg tega, da ovinek lepo zvozi? in se ne razkanta? :D )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe...ma ste face.... :P

David, ti pa ne stoj huj?at orko dindijo...ma kaj će? uvenet al kaj? :D

 

 

Mazdica je sla v soboto k li?arju na lepotno kirurgijo. Predvidoma bo sel pacjent pod noz v torek popoldan :D JUHU!! :>

 

Poky...ma kaj doma ti ne devajo nic za jest? Se bos moral k Labiju preselit, ker tam okoli njega je vedno hrana :)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poky...ma kaj doma ti ne devajo nic za jest? Se bos moral k Labiju preselit, ker tam okoli njega je vedno hrana :)

 

Dajejo,dajejo samo se morem malo branit!! :P Druga?e se mi trakulja naseli,tak ko Labiju..... :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dajejo,dajejo samo se morem malo branit!! :P Druga?e se mi trakulja naseli,tak ko Labiju..... :bravo:

 

hihi....sam, da vem, da se mi ne bos zacel smilit, da te doma nic ne nahranijo :D

 

 

no, zgleda, da bom moral dat na uni pc, ki naj bi sel v avto win os, ker imam z linuxom ene tezave pri tv outu...vse lepo dela dokler se ne za?ene x server, nimam pojma zakaj...

 

ocitno imajo distribucije tezave s posiljanjem signala na TV out pri starejsih karticah, no sej te tezave majo tudi winsi :/

 

moram se malo prestudirat mozne resitve za linux, ko bom obupal pa bodo sli kr xpji gor :(

 

tistega sredinskega naslona za roko pa ne vem al se lotit delat iz lesa ali iz epoksija...po vsej verjetnosti bo kr les prisel v postev, ker z epoksijem bi blo prevec packanja, bi se pa dalo lepse oblikovat...bom se videl kaj bo...

 

Za sub in ojacevalec pa ze imam nacrt kako naj bi izgledalo. Me bo tokalo naredit eno konzolo cez cel zadnji zic, na katerega bo vse skupaj pritrjeno. V konzoli pa pregrada 25-30l za sub in prostora za pritrditev napajalca in amp-a.

Bo jeba, ampak nihce ni nikolir ekel, d abo lahko...hihi :)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.