Skoči na vsebino

Zdaj pa jaz rabim va?o po mo? !


KAALman

Priporočeno sporočilo

Chewrolet Aveo

 

Odkrit bom s tabo: Ta avto je gledano s stali??a varnosti totalen polom! :whatever: Tak?ne avte dandanes bi jaz prepovedal. Je pa po drugi strani res, da se v manj razvitem svetu ?e vedno prodajajo novi Golfi 1. Ampak to je pa? nerazviti svet in ni primerjave. Da pa lahko prodajajo tak?en avto v EU pa je polom. Najmanj 3 zvezdice bi moral biti standard (dosega ga recimo Dacia Logan).

Ampak ne zavijajmo spet offtopic.

@Kaalman: Saj ve?, da ho?e? za ?enkico tudi varen avto. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 63
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Odkrit bom s tabo: Ta avto je gledano s stali??a varnosti totalen polom! :whatever: Tak?ne avte dandanes bi jaz prepovedal. Je pa po drugi strani res, da se v manj razvitem svetu ?e vedno prodajajo novi Golfi 1. Ampak to je pa? nerazviti svet in ni primerjave. Da pa lahko prodajajo tak?en avto v EU pa je polom. Najmanj 3 zvezdice bi moral biti standard (dosega ga recimo Dacia Logan).

Ampak ne zavijajmo spet offtopic.

@Kaalman: Saj ve?, da ho?e? za ?enkico tudi varen avto. ;)

 

Glede NCAP testa - poglej si malo razlago kriterijev po katerih ocenjujejo avte - pravilih po katerih bi to moralo potekat in razlikah kako to res opravljajo!

Primer Aveo je na EURO NCAP dobil 1,5 zvezdice na USA NCAP pa 5 zvezdic :wacko: meni osebno ni? jasno!

No, kakorkoli, jaz imam pa? mo?nost vozit ta avtek ?e 3 tedne in ob?utki so za tak denar kar OK, edino malo POWER mu manjka!

Nikakor pa to ni moj traummobil, ampak v primerjavi z Loganom je lepotec zunaj in znotraj!!! :P

Pa pri nas prodajani Aveo-ti imajo vsaj 2 airbaga!!!

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo Seba-samo za tebe po izredni promocijski ceni - in to ?e pred uradnim pri?etkom prodaje v SLO:

 

Chewrolet Aveo limuzina 1,2 72KM:

- klima

- elektri?na stekla

- centralno zaklepanje

- audio sistem z cd-mp3 predvajalnikom

- metalic ?rne barve

- 3 leta ali 100000km full garancije

- 6 let na barvo

.

.

.

Cena 1.950.000,00 SIT

 

ve? info na PM! :bravo:

Slikica je samo ta, ker sem na hitro iz okna slikal!

Ve? tehni?nih info pa na:

 

http://www.reimpex.si/novosti.html

 

 

Ni? nimam proti Daewooju/Chevyu samo kar se je zgodilo pa na EuroNCAP testih pa je ena velika sramota za tega proizvajalca. Ve? o tem na tem

linku. ***

 

Veliko bolj?a (varnej?a) varjanta in tudi cenej?a je Getz s klimo za 1,8 Msit..

 

?e smo ?e pri novih avtih pa ?e mogo?e KIA Picanto s klimo za 1,8 Msit al pa moj izbor nov KIA Rio (1,99 brez klime :( )

 

?e se bo? "kojim slu?ajem" odlo?al za nov avto bo? imel vsaj tri leta mir zaradi garancij kar prepre?i marsikateri glavobol ;)

 

*** -edit- sem bil prehiten :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se bo? "kojim slu?ajem" odlo?al za nov avto bo? imel vsaj tri leta mir zaradi garancij kar prepre?i marsikateri glavobol ;)

 

Tukaj se strinjam 100%!

Kar pa se ti?e EURO NCAP-a pa pogled navzgor - hehe :P

Pa tudi po velikosti ne more? Avea in Getz-a primerjat Getz ni uporaben kot dru?inski avto!

 

Sicer pa je vsak upravi?en do svojega mnenja in prepri?an sem, da bo KAALman izbral dober voz! :D

 

?e slikica rezultatov USA NCAP in link do njih!

 

http://www.safercar.gov/

post-198-1141755641_thumb.jpg

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede NCAP testa - poglej si malo razlago kriterijev po katerih ocenjujejo avte - pravilih po katerih bi to moralo potekat in razlikah kako to res opravljajo!

Primer Aveo je na EURO NCAP dobil 1,5 zvezdice na USA NCAP pa 5 zvezdic :wacko: meni osebno ni? jasno!

Sicer se popolnoma strinjam. Ravno zadnji? sva z kolegom debatirala, da so v neki nem?ki reviji testirali svoje ?ase Almero, Bravota, Megana. In dobili ?isto druga?ne rezultate... :blink: Ampak nek pokazatelj je. Kar se ameri?anov ti?e: Hmm oni imajo ?udne standarde in imam ob?utek, da so bolj ohlapni.

Over & Out! :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za napotke in ideje... vendar zajahamo temo :)

 

namre?... pogoj je bil 5 vrat, pa velikost pa tako naprej... pa cena 1.5 MIO z zavarovanjem in tehni?nim skup ! ... pa ?e to je preve? :P

 

bomo videli ;)

 

upajmo da bo vsaj v nedeljo lepo vreme.. bom ?el malo v MB po sejmu u? vre? :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e pa EuroNCAP testov se ti delajo na avtomobilih, ki imajo ve?jo vgrajeno varnost (ve? airbagov) kot v tistih, ki jih na koncu kupujemo (vsaj v SLO) kot "good bargin" modele. Prodajalci v dobrobit nizke cene "pozabijo" predvsem na zra?ne zavese in tudi marsikateri airbag zgine iz popisa serijske opreme. ?e bi ta test izvedli na Aveotu, ki bo pri nas najbolj prodajan model ne bi dobil niti tiste pre?rtane zvezdice ampak bi padel na nivo avtomobilov, ki so bili predstavljeni desetletje lai desetletje in pol nazaj. Tako, da sorry, ampak Aveo, ne hvala.

 

Zakaj pa je razlika med Evro in American NCAP je pa v sistemu testiranja in proizvajalec, ki mu je bolj v interesu ameri?ko tr?i??e bo "prilagodil" varnost tem testom in seveda tisti, ki jim je evropsko tr?i??e primarno bodo pa? varnost prilagodili temu tr?i??u.

 

 

 

Re smo mal za?li... ampak postavlja? ?edalje bolj visoke zahteve... 1,5 milje z zavarovanjem pa ?e avto naj bo novej?i letnik in s klimo... hmmm... Fabia 1.4 16v letnik 2001

 

?kodilak

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Re smo mal za?li... ampak postavlja? ?edalje bolj visoke zahteve... 1,5 milje z zavarovanjem pa ?e avto naj bo novej?i letnik in s klimo... hmmm... Fabia 1.4 16v letnik 2001

 

?kodilak

 

Ja saj jaz sem mu tut to predlagal. Mi imo karavanko in dela BP. Pa jo imamo ?e 4 dni! :danzoman:

Ali pa Almero. Ta dva sta moja favorita. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prevelik zanjo. Morda za Kaalmana, ?e bi na?rtovala nara??aj? :hohoho:

 

Izpolnjuje pa vse pogoje, ki jih je navedel, vklju?no z ceno !!! :bravo::P

 

?e malo pa bote doktorat naredli! :P:whatever:

 

Saj, meni bi prav pri?el - ko sn bil v ?olskih ?asih bol len... sramezljiv

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.