Skoči na vsebino

Avto za dober M sit!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Ka?na se vam zdi tale ma?inca, sicer je zgleda od enga preprodajalca! <_<

 

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=655024

 

Da ne bo pomote.

Ce clovek poklice tist GSM dobi odzivnik ki pravi da je treba klicat na 090 stevilko. Tam seveda izves da je avto ze prodan.. oz. da nima niti pol toliko opreme za ta denar

+100 sit za prodajalca. 0 zate.

Klasika :)

Drugace pa za cca 1.2M clovek najde ze lepo Astro 2.generacije letnik 99. ali 00.

Opli nekako edini od nemcev ustrezajo kriteriju (letnik okol 2000 + klima = cca 1.1M SIT)

Jaz sem skori nabavu tako astrico, samo sem se potem enkrat v mazdico vsedu pa je bilo konec :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dans sem ?el k Lov?etu v Dom?ale testirat nov model Jarisa, motor vvti 1.0 68 KM, zadeva kar po?teno pospe?uje in se super pelje, drga? se ful visoko sedi in sem videl preko golfa IV npr.! Men to ni glih ok, fotr bi biv pa navdu?en! :P

 

Pol sva s prodajalcem debato udarla, tut na temo starga modela, pa mi je to?no to povedal glede tega oglasa, da pa? potem pokli?e? 090, kjer te olupijo kot opica banano :D , na koncu pa dobi? kajlo! :ne vem:

 

Baje je "pametnega" jarisa ful te?ko dobit, ker ga nih?e no?e prodat, kot je prodajalec rekel, da bi marsikdo prej prodal zdravo ledvico kot pa tojoto! NO biv je mal za hece! :P

 

Spomnil sem se malo pogledat tut na Ibice in pa Klioti se mi ne zdijo slabi, plus to da jih je ful in je izbira temu primerna, pa tut verjetn je zadeva bila ?e takrat tok izpopolnjena, da kej dost se ne bi smeli kvarit! :ne vem:

 

Astra II ni tok slaba varianta, je pa res da nobenmu pri nas doma ni na videz v?e?, pol nam je precej prej golf, sploh pa A3, medtem ko pri novej?ih generacijah teh avtov pa je astra - lepotica :rispekt: iz golfa pa so naredili po?ast, sploh verzija PLUS, je res pika na i te generacije! :ouje:

 

Kaka se vam zdijo tale vozila? Rde? klio sicer nima klime, druga? pa kar zanimiv?!

 

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=694116

 

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=700797

 

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=696990

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druga ibiza izgleda kar v redu.

Ceprav po izkusnjah (sem intenzivno iskal avto v tem cenovnem rangu en mesec) se da na sejmu (oz. privat) dobit precej cenejso zadevo.

 

Ce je renault kul, morda potem kaka thalia?

Te so zelo poceni in super opremljene (ne vem zakaj :X)

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=670557

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=588972

Ali pa vseeno clio:

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=672544

 

Pa se malo za brainstorming:

Morda kak:

Hyundai Accent,

Mitshubishi Space Star (malcek out of range po ceni verjetno)

Citroen Xsara

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne sej ni zdej fora da se prov i??e 1.0 motor, samo ve? kot npr. 1.4 pa se niti ne rabi, ker se res skoraj cel cajt samo ?ofer vozi v slu?bo, potem pa ob nedeljah ?e kam grejo, to pa je vse, tako da motor 2.0 bi biv total odve? v vseh smislih! :D

 

Pred leti je bilo druga?, ko smo kupoval vektro, se je fotr ful sekiru kva ni raj? 2.0 115KM vzel, da tale kao nikamor ne gre, no zdej 12 let kasnej pa je ?e precej bl "penzi?" mentaliteta! :hohoho:

 

Aja talii pa ne pravijo zastonj tur?ki klio! :danzoman:

 

 

Takle leon je kar kul vidt, ?eprav je ?e mal ve?ja zadeva:

 

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=701613

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti klio za 930 smukov je pa ?e ?ist tastar model, sej ne da je to glavno, samo je pa ful gr?i kot nasledni, pa tut ima ?e krepkih 7 let, kar je kar malo veliko, ?e bi bila to maaaazda, bi bila druga zgodba, ker one baje z leti ratuje bol?e in bol?e! :hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, sploh jaz renaultom ne zaupam kaj prevec. Kolegu je pri novem cliu padla ven prednja luc (cela) ko se je peljal po izanki :ph34r: ...

Drugac sem pa jaz nekak ujel mazdo 323F letnik 00 Julij, vsa oprema, 90k km za zgolj 1,15M

Pomojem se najda se kaka :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?edalje bolj opa?am, da se za Jarisa ljudje skoraj tepejo, al ?e huje izvajajo dra?bo! :(

 

 

hehe dr?i... kolegica je bila sre?na, ker je dve leti starega dobila 350.000 sit ceneje kot je bil nov :blink:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja cene imajo stra?ne, pa ?e klime ?e zdale? nima vsak, tko da tle je ?e dodaten minus, kliotov pa je kolkor jih ho?em, pa ?e cenej?i so in pa sploh ni to tok nikakav avto, sem ga probal peljat - glih na rit me ni vrglo, ampak to se niti ne pri?akuje, ?eprav sem sedel! :P

 

Na temo jarisa si poglejte tole, o?itno se je u?il plezat na drevo :D :

 

http://www.opelforum-si.com/index.php?act=...=post&id=114287

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah,samo po kvaliteti pa jih spet ne more? primerjat...je Yaris dosti kvalitetnej?i,pa ma? manj nev?e?nosti z njim,to pa pri starej?ih tudi ?teje! :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ?e bi ata plunil ?e ene 600 jurjev (kak?na kreda al pa kaj podobnega) pa lahko dobi novega cliota (prej?nji modrel iz Revoza) s tamalim motorjem 60KM in klimo pa ma nov avto letnik 2006 pa garancijo.

 

recimo Clio ?tor i ja

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, sploh ni fora v dnarju, da se nebi mogl kupit novga, ne sam kliota tut kej druzga, samo je pr hi?i ?e treba kej narest in se je treba obna?at racionalno, zato fotr tut pravi, da nove avte kupujejo tisti, ki ne vejo kam z dnarjem, oz. da se velik bl spla?at kupit npr. 2 let starga, ker ima? isti avto, pa je lahko ?e kar neki cenej?i! Tle se kar strinjam z njim! :bravo:

 

Kolk pa ?lovek da na avto, si pa loh mislite, ?e se je 12 let vozil z vektro (od nove pa do danes), tko da va?no da bo kokr tolko nov, pa da bo par let slu?il svojemu osnovnemu namenu, to pa je prevoz, ne luksuz! :danzoman:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, sploh ni fora v dnarju, da se nebi mogl kupit novga, ne sam kliota tut kej druzga, samo je pr hi?i ?e treba kej narest in se je treba obna?at racionalno, zato fotr tut pravi, da nove avte kupujejo tisti, ki ne vejo kam z dnarjem, oz. da se velik bl spla?at kupit npr. 2 let starga, ker ima? isti avto, pa je lahko ?e kar neki cenej?i! Tle se kar strinjam z njim! :bravo:

 

Kolk pa ?lovek da na avto, si pa loh mislite, ?e se je 12 let vozil z vektro (od nove pa do danes), tko da va?no da bo kokr tolko nov, pa da bo par let slu?il svojemu osnovnemu namenu, to pa je prevoz, ne luksuz! :danzoman:

 

popolnoma ga zastopim, samo je vpra?anje pri tem razredu (clio, getz), ?e je to smotrna izbira saj za dve leti starega lahko prihrani? "samo" recimo tam nekje okrog 400 jurjev (to je 200.000 jurjev na leto) pri tem, da je ?la vsa garancija byebye, da imajo avti ?e med 30.000 in 50.000km za sabo in da ni tistega lepega ob?utka, ko se vsede? v avto in ve? da si ti prvi lastnik in to?no ve? kako je bil in kako bo avto vo?en. :D

 

?isto druga zgodba je pri avtomobilih vi?jih razredov, kjer recimo nov avto pride okol 5 milijonov ali ve? in je dve leti star avto ?e bistveno cenej?i (cca 2 miliona) in tudi prevo?eni kilometri igrajo manj?o vlogo kot pri manj?ih avtomobilih predvsem zato ker manj?i avtomobili procentualno prevozijo veliko ve? "mestnih" kilometrov. Pri rabljenem pa nikoli res ne ve? kje je avto najve? kilometrov pridelal.

 

Teoreti?no in prakti?no je tak avto lahko videl zgolj mestno vo?njo in tistih 30.000 km na ?tevcu pomeni enako obrabo avtomobila kot pri tistem, ki ima na ?tevcu 100.000 km a je le te pridelal relacijsko.

 

Zaradi zgoraj navedenih razlogov in ob dejstvu da bo tvoj fotr ?elel ta novo kupljeni avto voziti vsaj naslednjih 10 let, ?e ne ?e ve?, pri rabljenem pa? nikoli ne bo vedel kaj je po?el prej?nji lastnik z avtomobilom in z na?inom rabe (recimo mestna vo?nja, teranje hladnega, kratke relacije z neogretim motorjem,itd itd) je lahko takemu avtomobilu "pobral" ne samo na papirju videni dve leti ampak ?tiri ali pet.

 

Pa ?e finan?ni aspekt zgornjega filozofiranja

o?e bi rad vozil dokler avto ni tko izrabljen kot povpre?ni avto pri 12 letih

 

1. kupi avto, ki je datumsko sicer star dve leti a je zaradi razmer vo?nje (mestna) na?eloma tako "obrabninsko star", kot tisti ?tiriletnik, ki so vozili relacijske vo?nje. Se pravi, da bo ta avto tvoj o?e vozil samo ?e naslednjih 8 let.

Kar pomeni pri takem (recimo Clio), ki je stal ob nakupu 5425? in bo ob prodaji star 10 let ter vreden 1461?. Pomeni, da je izguba denarja v osmih letih 3964? sit, kar znese na leto 495? sit oz na mesec 41?.

 

2. kupi nov avto in da 7720? a ga bo vozil 12 let in bo ob prodaji dobil cca 1252? (star bo 12 let), kar pomeni izgubo denarja 6468? oziroma letna izguba je 539? ali 45? na mesec.

 

se pravi, da ?isto gola finan?na ra?unica govori v prid rabljenemu avtomobilu zgolj za 4? oz slabega jurja tolarjev na mesec a ?e upo?teva? filozofiranje iz za?etka tega mini romana potem dileme skoraj ne bi smelo biti, ali pa?. ;)

 

Je pa res, da se bo na koncu ata odlo?u sam in popolnoma prav bo imel kakor koli se bo odlo?il saj gre za njegova sredstva in trenutne finan?ne razmere (gradnja oz. popravila pri hi?i). Jaz bi se sicer za novega samo to sem jaz in blazno prera?unljiv kadar gre za finance - ?korpijon pa? sramezljiv

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, pravo ?tudijo si naredil! :rispekt:

 

O?itno se nam res spla?a razmislit o par sto smukih ve? in pa garanciji in da mu ni ?e nekdo prej vzel junfra! :hohoho:

 

Je pa zanimiv, da fotr je pravi ljubitlj srebrne, jaz pa bi takoj ?rno metalno vzel, ker mi je ful v?e?, pa ?e starmu kliotu noro pa?e, ?e posebi 3vratnmu! :bravo:

 

Opazu sm pa tut da za ?tor i ja imajo malo razli?ne cene ponekod, tko da klasi?na cena je 1.85 M, pol nekje ga imajo pa tut za 1.77 M, pol na to je ?e metalik farba, cca 70 kil, mogoo?e pa bi ?e kje dobil kak?en salonski avto, makar letnik 05, pa bi ?e neki pridobil. Ampak res pa je, ?e ?e je avto "skoraj nov", ?e vedno ne ve?, ?e ga nekdo ni skoz mrzlga ?ponal ni skoz pr?igal - uga?al in podobne jebe po?el z njim, ker ga je itak mislil prodat, pa naj se potem novi lastnik z njim yebe! :ne vem:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.