Skoči na vsebino

Radar pod golovcem


madmax

Priporočeno sporočilo

V ponedeljek, 14. marca 2005, je na avtocestnem obro?u okoli Ljubljane za?el delovati prvi stacionarni merilnik hitrosti na odseku avtoceste A1, 50 metrov pred predorom Golovec. Namen namestitve stacionarnega merilnika je predvsem umirjanje prometa in izbolj?anje prometne varnosti na navedenem avtocestnem odseku.

 

V letu pred za?etkom delovanja stacionarnega merilnika hitrosti se je tem odseku avtomobilske ceste zgodilo 53 prometnih nesre?, v katerih sta 2 osebi umrli, 13 pa je bilo telesno po?kodovanih. V enem letu po za?etku delovanja stacionarnega merilnika hitrosti se je tam zgodilo 12 prometnih nesre?, v katerih je bila ena oseba lahko telesno po?kodovana, smrtnih ?rtev pa ni bilo.

 

V enem letu je bilo s stacionarnim merilnikom hitrosti ugotovljenih 7504 kr?itev, za katere je bilo napisanih 21 obdol?ilnih predlogov (hitrost prekora?ena za 50 km/h), 184 odlo?b v hitrem postopku (hitrost prekora?ena nad 30 km/h do 50 km/h), za druge kr?itve pa so bili izdani pla?ilni nalogi (prekora?itev hitrosti do vklju?no 30 km/h). Slovenskih dr?avljanov je bilo pri prekr?ku zalotenih 6933, od tega 321 voznikov tovornih vozil in avtobusov. Ugotovljenih kr?itev tujcev je bilo 571. Od tega je bilo 21 postopkov zaklju?enih z izdajo pla?ilnega naloga. Za ostale kr?itelje pa postopki za pridobitev podatkov o lastni?tvu preko Ministrstva za zunanje zadeve ali pravosodje ?e te?ejo.

 

Po podatkih Direkcije Republike Slovenije za ceste je bila povpre?na dnevna frekvenca prometa v letu 2005 na navedenem avtocestnem odseku 52848 vozil. Od tega je bilo: 45515 osebnih avtomobilov, 71 motornih koles, 126 avtobusov, 2985 tovornih vozil do skupne mase 3.500 kg, 1035 tovornih vozil do 7.5 t, 847 tovornih vozil nad 7,5 ton ter 2269 tovornih vozil s priklopniki ali polpriklopniki.

 

V tem ?asu je bilo ohi?je stacionarnega merilnika hitrosti po?kodovano s strelnim oro?jem, vendar pa merilnik hitrosti ni bil po?kodovan. Policisti PU Ljubljana ?e vedno intenzivno i??ejo storilca.

 

Pri obdelavi posnetkov kr?itev je bilo dokumentirano ve?je ?tevilo kr?iteljev, ki niso imeli veljavnega vozni?kega dovoljenja, ter ve? vozil, ki jim je potekla veljavnost registracije, med njimi tudi tovorna vozila in avtobusi.

 

Podatki o ?tevilu prometnih nesre? in posledic na navedenem cestnem odseku ka?ejo na to, da je bila namestitev ohi?ja z merilnikom upravi?ena.

 

Pri?akujemo,da bomo v sodelovanju z Dru?bo za avtoceste Republike Slovenije v leto?njem letu za?eli name??ati prve od 18 ohi?ij, ki bodo po kon?anem projektu name??ena na slovenskem avtocestnem kri?u. V njih bodo izmeni?no name??eni 4 merilniki hitrosti. Celoten projekt naj bi bil kon?an do sredine leta 2007.

 

Je mogo?e kdo od na?ih ?lanov imel to ?ast dobiti slikco domov? <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tam sem se v 1 letu peljal natan?no 1x. gu?va, 50-60 km/h. ni ?ans za slikce.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

model je z BMWjem X5 uletu 216km/h, kar ni vec macji kasel... :policaj:

 

Socialc, a samo toliko mu gre? :hohoho: Jaz vem za enega, ki je v nasprotno smer (na drugi strani ne dobesedno v naspa?no smer) peljal 260. :P

No ja upam, da bodo na novih lokacijah tudi table, da je radar. Zaenkrat ?e nisem dobil slike. Pa fotru ne morem dopovedati, da je omejitev 100 ne 80. 80 je v tunelu. On pa potem trmari, da itak do tunela je treba pribremzat...:vskalo: Jaz grem obvezno 101km/h. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

V tem ?asu je bilo ohi?je stacionarnega merilnika hitrosti po?kodovano s strelnim oro?jem, vendar pa merilnik hitrosti ni bil po?kodovan. Policisti PU Ljubljana ?e vedno intenzivno i??ejo storilca.

 

 

 

:hohoho::hohoho: To je blo pa ?e precej ?asa nazaj..... sam smeh,..... LOL

 

 

Aja....nobene slikce nisem ?e dobil..-... ?e pi?e 100 gremo 110 in pika!!! :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz grem skoraj vsak dan tam mimo in slika me tudi ?e se peljem 100 po ?tevcu ... po moje sem bil slikan vsaj ene 50x kljub temu, da je bila hitrost manj?a od omejitve tako, da mo?no dvomim o pravilni umerjenosti radarja

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz grem skoraj vsak dan tam mimo in slika me tudi ?e se peljem 100 po ?tevcu ... po moje sem bil slikan vsaj ene 50x kljub temu, da je bila hitrost manj?a od omejitve tako, da mo?no dvomim o pravilni umerjenosti radarja

 

Boss to je zaradi kamionov....... ker oni imajo 80 omejitev.....

 

slikco sem prejela .... za celih 10 km preve?, pa ?eprav je bilo re?eno da do 10 ne bodo.... ?zmeden?

 

 

Violet welcoooomeee....... :bravo:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Violet welcoooomeee....... :bravo:

 

Ti pa ?e dolgo nisi ?enske vido.... :P:hohoho:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj delajo deklice totim pubecom - glavo jim od?raufajo... :hohoho:

 

Violet - dobrodo?la - mogo?e kak prispevek v "predstavitev ?lanov"??? :ne vem:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Violet - dobrodo?la - mogo?e kak prispevek v "predstavitev ?lanov"??? :ne vem:

 

Pa da ne bo pomote,predstavit je treba svoj avtek! :P ?eprav mislim,da bi jih (nas) ve?ina raje vidla ?e sebe tudi! :bravo::D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lep dobr dan!!!

 

Mare ?e osvaja :bravo::hohoho:

 

Glede radarje je pa tko!

Js se vsak dan tam pelem zutrej in popoldne,mal gu?ve je ob?asno!

Js se vedno po ?tevcu peljem 100km/h tko da ni sile!

Ma? pa ludi k ?e vedno mislijo da je omejitev 80km/h(taki so mal bedni)

 

tok tok,....

potrkam lahko da ?e nism naletu na slikco!!!!!

 

Vejo :policaj: da mam ?e osebno pa potni list!! :D:D

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker so me tako pogosto slikal sem nekaj ?asa treniral raznorazne frise v trenutku, ko me slikajo. ?e kdo to gleda po moje crkava od smeha, ?e pa je bolj zadrte sorte potem pa lahko pri?akujem v kratkem tudi obisk mo? v belem (MIW - men in white).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

opa nova clanica z najbolj kulskim avtom B)

kaj ce se predstavis?

Violet welcoooomeee....... :bravo:

Violet - dobrodo?la - mogo?e kak prispevek v "predstavitev ?lanov"??? :ne vem:

 

Pa da ne bo pomote,predstavit je treba svoj avtek! :P ?eprav mislim,da bi jih (nas) ve?ina raje vidla ?e sebe tudi! :bravo::D

 

Ne preve? pretiravat se bo ustra?la!!!

Violet tebi ba dobrodo?la na forumu in ne preve? resno telih norcev vzet :P

 

vsem skupaj pozdrav?ek, koga naj predstavim? ... izi... ;)

 

opa nova clanica z najbolj kulskim avtom B)

kaj ce se predstavis?

Violet welcoooomeee....... :bravo:

Violet - dobrodo?la - mogo?e kak prispevek v "predstavitev ?lanov"??? :ne vem:

 

Pa da ne bo pomote,predstavit je treba svoj avtek! :P ?eprav mislim,da bi jih (nas) ve?ina raje vidla ?e sebe tudi! :bravo::D

 

Ne preve? pretiravat se bo ustra?la!!!

Violet tebi ba dobrodo?la na forumu in ne preve? resno telih norcev vzet :P

 

vsem skupaj pozdrav?ek, koga naj predstavim? ... izi... ;)

 

je pa res motor?ek, mazda je najbolj kuuul

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

opa nova clanica z najbolj kulskim avtom B)

kaj ce se predstavis?

Violet welcoooomeee....... :bravo:

Violet - dobrodo?la - mogo?e kak prispevek v "predstavitev ?lanov"??? :ne vem:

 

Pa da ne bo pomote,predstavit je treba svoj avtek! :P ?eprav mislim,da bi jih (nas) ve?ina raje vidla ?e sebe tudi! :bravo::D

 

Ne preve? pretiravat se bo ustra?la!!!

Violet tebi ba dobrodo?la na forumu in ne preve? resno telih norcev vzet :P

 

vsem skupaj pozdrav?ek, koga naj predstavim? ... izi... ;)

 

je pa res motor?ek, mazda je najbolj kuuul

 

pa menda nisem edina ?lanica.... :ph34r:

 

opa nova clanica z najbolj kulskim avtom B)

kaj ce se predstavis?

Violet welcoooomeee....... :bravo:

Violet - dobrodo?la - mogo?e kak prispevek v "predstavitev ?lanov"??? :ne vem:

 

Pa da ne bo pomote,predstavit je treba svoj avtek! :P ?eprav mislim,da bi jih (nas) ve?ina raje vidla ?e sebe tudi! :bravo::D

 

Ne preve? pretiravat se bo ustra?la!!!

Violet tebi ba dobrodo?la na forumu in ne preve? resno telih norcev vzet :P

 

vsem skupaj pozdrav?ek, koga naj predstavim? ... izi... ;)

 

je pa res motor?ek, mazda je najbolj kuuul :jupiii:

 

pa menda nisem edina ?lanica.... :ph34r:

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tebi so pa citiranja neverjetno v?e?, he he. :bravo::P

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne nisi edina ?lanica zdaj vas more biti vsaj ene 10 ?e ne ?e ve?, samo ene ste preve? srame?ljive.

Tinchy sem komaj prepri?al da se je predstavila in kaj natipkala, jo je bilo preve? sram.

 

Samo ?e ste beybe ?e tukaj tolk srame?ljive kaj ?ele v resni?ne m ?ivljnu.

 

 

 

Pa pod predstavitev je mi?ljeno tudi da pove? kaj vozi? in iz katerega konca slo prihaja?, pa po mo?nosti kje si zvedela za forum. Mogo?e preko letaka.

 

 

Pa ?e nekaj za odgovor lahko klikne? samo ?isto spodaj, ko je siv gumb, ni potrebno pri vsakem prej?njem odgovoru klikat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.