Skoči na vsebino

zimske gume


BOJČ

Priporočeno sporočilo

?ivjo banda.

 

Kupujem jeklena plati??a in zimske gume za mojo 6-ko (195/65/15).

Boss in Labi sta mi ?e pred ?asom svetovala Dunlop Wintersport 3D. Ker jima zelo zaupam sem se odlo?il, da jih absolutno kupim, sedaj pa sem pri?el do info, da je Michelin Alpine A3 ?e bolj?a varianta, ker je guma novej?a, razred zase, na testih baje vrhunska in ima lamele po celi globini gume, Dunlopke pa jih imajo baje samo do dolo?ene globine in ko je guma do tja zrabljena, se njene vozne lastnosti ob?utno pokvarijo, ?eprav je profil ?e ok.

 

Ker se vsak dan vozim z Rakitne v Lj in nazaj, sem zelo veliko na snegu, brozgi, ledu in pa seveda na klancih. Ker bi rad ?imbolj varno gumo spra?ujem, ?e kdo kaj ve o teh gumah, ?e posebno vesel bi bil mnenja Bossa in Labija.

 

:ne vem: :ne vem: :ne vem:

 

Hvala.

 

P.S.: V ceni ni bistvene razlike.

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bojko... daj bod faca pa kup ta nov AvtoMagazin (v?eraj iz?el)... notri sta baje dva razli?na testa zimskih pnevmatik...

 

Jaz ga ?e nisem kupil tako, da ne vem kaj so napisali je bil pa v prej?njem AM-ju napovednik..

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo banda.

 

Kupujem jeklena plati??a in zimske gume za mojo 6-ko (195/65/15).

Boss in Labi sta mi ?e pred ?asom svetovala Dunlop Wintersport 3D. Ker jima zelo zaupam sem se odlo?il, da jih absolutno kupim, sedaj pa sem pri?el do info, da je Michelin Alpine A3 ?e bolj?a varianta, ker je guma novej?a, razred zase, na testih baje vrhunska in ima lamele po celi globini gume, Dunlopke pa jih imajo baje samo do dolo?ene globine in ko je guma do tja zrabljena, se njene vozne lastnosti ob?utno pokvarijo, ?eprav je profil ?e ok.

 

Ker se vsak dan vozim z Rakitne v Lj in nazaj, sem zelo veliko na snegu, brozgi, ledu in pa seveda na klancih. Ker bi rad ?imbolj varno gumo spra?ujem, ?e kdo kaj ve o teh gumah, ?e posebno vesel bi bil mnenja Bossa in Labija.

 

:ne vem: :ne vem: :ne vem:

 

Hvala.

 

P.S.: V ceni ni bistvene razlike.

 

bojc, pred dunlopom sem mel Michelin Alpin A2...na testih je razturala, prvo sezono pri meni, je tudi razturala (se posebej- za zimsko gumo- na suhem je bila odlicna), problem se je pojavil pa naslednjo sezono, ker je ratala trda in skoraj neuporabna!

Dunlop je pa po snegu neverjetna guma..po mokrem je tisja kot michelin (michelin je hecno piskal) po suhem pa ne.

Ce je prvi pogoj sneg potem v primerjavi z michelinom definitivno dunlop, lahko bi pogledal se za Good Year UG 7

(na testih se mo zdi, da Good year tudi raztura, sam ne vem kako je z obrabo in podobno)

 

testi (prvi je omenjeni "avtomagazinov")

 

http://auto-motor-sport.de/test_technik/we...satz.128230.htm

za tega kliknes slike, pa pokaze kere so priporocljive itd itd

 

http://www.motorevija.si/datoteke/gume-zimske-06-195-65.gif

 

 

noce mi linkat, ne vem zakaj

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bojc, pred dunlopom sem mel Michelin Alpin A2...na testih je razturala, prvo sezono pri meni, je tudi razturala (se posebej- za zimsko gumo- na suhem je bila odlicna), problem se je pojavil pa naslednjo sezono, ker je ratala trda in skoraj neuporabna!

Dunlop je pa po snegu neverjetna guma..po mokrem je tisja kot michelin (michelin je hecno piskal) po suhem pa ne.

Ce je prvi pogoj sneg potem v primerjavi z michelinom definitivno dunlop, lahko bi pogledal se za Good Year UG 7

(na testih se mo zdi, da Good year tudi raztura, sam ne vem kako je z obrabo in podobno)

 

testi (prvi je omenjeni "avtomagazinov")

 

http://auto-motor-sport.de/test_technik/we...satz.128230.htm

za tega kliknes slike, pa pokaze kere so priporocljive itd itd

 

http://www.motorevija.si/datoteke/gume-zimske-06-195-65.gif

noce mi linkat, ne vem zakaj

 

Labi, hvala za info :rispekt::cheers:

 

Bojko... daj bod faca pa kup ta nov AvtoMagazin (v?eraj iz?el)... notri sta baje dva razli?na testa zimskih pnevmatik...

 

Jaz ga ?e nisem kupil tako, da ne vem kaj so napisali je bil pa v prej?njem AM-ju napovednik..

 

Hvala za info, danes kupim. :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveril sem teste v AM-ju in kot je pri njih navada so polni napak in jih tudi prepisat ne znajo :angry: . Spustili (oz. podvojili so eno drugo) so namre? eno najbolj pomembnih tabel, ki je zate Boj? zelo pomembna in sicer trakcija na snegu. Pomembna je zato ker vsak dan vozi? v hrib in tam se hitro zgodi, da zaradi klanca zmanjka tistih 100N ali bo avto ?e ?el ali se bo ustavil.

 

Zato prilagam slikco te tabele, ki sem jo na?el v originalnem ?lanku v AutoMotor Sportu

 

post-133-1162114744_thumb.jpg

 

kjer se je predvsem Dunlop 3D za dimenzijo 205/55 R16 (in tudi GY UG7) odrezal najbolje. To ti lahko potrdim tudi sam saj nisem v snegu nikoli obstal niti z njihovimi prej?njima modeloma M2 na Clarusu in M3 na Mazdi pa ve? v kak?en klanec moram prilest :D . Medtem ko morajo ostali sosedje svoje avtomobile pu??ati v dolini, kljub temu, da imajo nove zimske gume in vsak drugi me spra?uje, ?e imam na Mazdi 4x4. Ko izvejo da ne, so pa taki pogledi ?zmeden?

 

V glavnem jaz bi na tvojem mestu izbiral med GY in Dunlopu. GY je overall sicer malenkostno bolj?i, ?eprav bom jaz verjetno ostal na Dunlopu, ker vem kaj lahko od njega pri?akujem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, na M6 imam nova plati??a in nove zimske gume :danzoman:

Vse skupaj sem nabavil pri La?i?u v Bre?icah, kjer so cene res UGODNE. V planu je bil najprej komplet jeklenih plati?? in zimskih gum. Pri gumah sem mo?no kolebal med Dunlopom Winter sport 3D in Good Year Ultra grip 7. Na koncu sem vzel GY UG 7, ker je Dunlopa pri La?i?u zmanjkalo, tako, da je dilema odpadla.

No in ?e cene. ?e bi vzel 4 jeklena plati??a in gume GY UG 7 195/65/15 z monta?o, centriranjem in zamenjavo koles, bi bila cena za vse skupaj 106.000,00 SIT.

So mi pa ponudili zelo ugodno varianto alu plati?? Allessio (5 kraka) in GY UG 7 z monta?o, centriranjem in zamenjavo koles, vse skupaj za 129.000,00 SIT. Cena se mi je zdela zelo ugodna in sem zadevo kupil. Sedaj bo moja ljubica tudi pozimi zgledala tako kot je treba :jupiii::jupiii::jupiii: .

 

Fotke bom prilepil jutri ko dobim nazaj doma?i ra?unalnik.

 

@Boss in @Labi, ?e enkrat obema hvala za nasvet. :cheers:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

post-642-1162881117.jpgpost-642-1162881130.jpgpost-642-1162881149.jpg

Obljuba dela dolg. Tukaj so ?e fotke.

 

Bi pa ?e nekaj vpra?al. Ko sem pri prej?njem avtu kupil nova alu plati??a, mi je prodajalec v trgovini takoj in brez besed zraven ra?una izro?il ?e homologacijo za njih, ?eprav so bile popolnoma standardnih dimenzij. Pri teh pa mi je prodajalec na moje vpra?anje zatrjeval, da homologacije ni? ne rabim, ker imam name??eno predpisano dimenzijo gum, plati??a pa so nova, standardna in nepredelana. Govoril je, da bi lahko imel te?ave samo, ?e bi imel name??eno neustrezno dimenzijo gum, oziroma, ?e bi bila plati??a predelana oz. ?irjena. Sedaj pa me zanima, ali dejansko rabim homologacijo za kupljena nova lita plati??a ali ne.

Hvala za odgovor.

 

Lp, Boj?

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no lepo da si poskrbel ,da bo tvoj traktor lepo vlekel tudi pozimi!!!! :bravo:

 

Kar se ti?e papirjev bi po moje moral dobiti vsaj TUV certifikat!!!

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne rabis papirjev, ker to dimenzijo mas ze homologirano...

za alessio pa ne dobis TUV certifikata

 

V ?em je pa fora? A so toliko slabe? :ne vem:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne, TUV dobis za nemske feltne...

od alessia kvecjemu dobis "application list" kjer ti pise na kerih avtih vse te feltne pasejo...

sam se ne rabis s tem obremenjevat

 

Thx za info, sem se ?e zasekiral. Kak?na se ti zdi pa cena?

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:bravo: lepe felne,to pa je moja pridobitev letos,mam tudi alu 14 col in nove gume 175/65/14 in ne vec jeklenih 13 col za zimo

 

Zelo lepo izgleda :bravo: Ampak nizko je tole, nizko... Upam, da ne bo na tvojem koncu letos preve? snega :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja,a ?e ne veta?? Bobi plu?i tam po njegovih krajih,je pla?an za to delo.... :P:hohoho:

 

Joke,je malo nizko ja,pa mislim,da bo ?lo! :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zelo lepo izgleda :bravo: Ampak nizko je tole, nizko... Upam, da ne bo na tvojem koncu letos preve? snega :bravo:

 

Ni panike,saj grejo ti odbijaci v kratkem dol in orginalni za zimo gor :P razen za prage se ne vem ce bom pusto al ne ker te jih morem spet drugo leto lepit :ne vem:

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sode? po testih niti ne! :whatever:

 

Ma jaz ni? ve? ne razumem. Rezultati enakih gum se zelo razlikujejo med seboj ko gre za dimenzijo. V dim. 205/55/16 (upam, da sem prav napisal) je bila GY UG7 pred vsemi. Vidim, da je tudi tukaj vrhunska, le na mokrem naj bi bila slab?a. Na prej omenjenem testu so jo pa ravno na mokrem hvalili, tako, da... :ne vem: :whatever:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.