Skoči na vsebino

PORABA 323


hvilu

Priporočeno sporočilo

  • 2 leti kasneje...

ne, ne...motor 1.4 16V! za 1.5 vem d je dost po?re?n, mam zdej ?e ta druzga. Pa spra?ujem, ?e novej?i motor tud tko pije? jo ma kdo tako?

 

lep pozdrav!! jast pa mam mazdo 323f BJ 1.8 16V letnik 2000 pa mam porabo pribli?no okoli 8,5??? a je to normalno za 1840ccm motor??

 

najlep?a hvala!

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lep pozdrav!! jast pa mam mazdo 323f BJ 1.8 16V letnik 2000 pa mam porabo pribli?no okoli 8,5??? a je to normalno za 1840ccm motor??

 

najlep?a hvala!

 

V bistvu je ok, js mam 2.3 motor pa sem tam tam, na roke zra?unano tist BC je en BS.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu je ok, js mam 2.3 motor pa sem tam tam, na roke zra?unano tist BC je en BS.

 

 

hvala!! sam fotr ma nissan primero 1.6 100KM pa mu pije 7,5l!!! samo ko jst pr moji mazdi pritisnem gas nad 160km/h pa je poraba ka velika!!!

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

re?itev: ne tolk ti??at pa bo tud poraba manj?a :jezicek:

 

tvoj fotr Nissana ziher ne stiska tolk k ti in je verjetno tu ta razlika :ne vem:

 

Boss tukaj sem pa v prid nissana ker sem sam imel 2 in fotr je imel 2, pa so vsi po?li manj kjot mazde z enakimi kubiki in celo manj konji tako pa? je.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss tukaj sem pa v prid nissana ker sem sam imel 2 in fotr je imel 2, pa so vsi po?li manj kjot mazde z enakimi kubiki in celo manj konji tako pa? je.

 

hehe, dej men bencinarja za vozit pa bo? videl ugodno porabo tud na Mazdi ;) Namre? ?e vedno ?akam heroja, da mi posodi RX-8 in da doka?em, da se ga da peljat tud pri 9 litrih in to ne po?asi ali pa po pol?je ampak lepo po omejitvah. :hohoho::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe, dej men bencinarja za vozit pa bo? videl ugodno porabo tud na Mazdi ;) Namre? ?e vedno ?akam heroja, da mi posodi RX-8 in da doka?em, da se ga da peljat tud pri 9 litrih in to ne po?asi ali pa po pol?je ampak lepo po omejitvah. :hohoho::hohoho:

 

Glede porabe bi pa jaz rekel takole. Imam novo Mazdo6 140KM dizel. Pri mestni vo?nji meni porabi 8 -8,5l. ?e jo vozi moja ?ena pa skoraj deset litrov. Pa tudi pri meni je razlika v?asih do 1,5l, odvisno od razpolo?enja. Verjamem pa ?e bi se lepo uglajeno vozil bi lahko porabo spravil na 7,5l. Da vam o vo?nji pri 130/h ali pri 160/ ne govorim. Sem zadnji? opazoval ?eno na poti na Gardssko jezero: kar naprej rahlo pospe?uje do 130 pol pa nogo z gasa do 120 pa spet isto. Tako porabe tudi na avtocesti ne more spraviti pod 7l. Pa ji re?em vklopi potovalni ra?unalnik in mi pove, da se tega ne namerava u?iti uporabljati, kao da je to neka znanost. Pri nas (ker avto voziva oba - ve? ?ena kot jaz) je tako poraba 7,5l/100 km pa pika. Pravilo pa je postalo da avto tanka ?ena.

 

Zakaj sem se vklju?il v porabo pri 323. Preprosto zato ker je treba vedeti ali avto vozi ena oseba ali ve? oseb. Treba je vedeti da na oko istavoznika lahko imata zelo razli?no porabo. Motorji ?e posebej ?e so novi po pravilu morajo imeti isto porabo. ?as pa na motorju pusti svoje. Zamorjene, ?ivahne, potratne in var?ne ma?ine v letih so se?tevek dobrega in slabega kar se je nabralo v letih uporabe. Zato ne kupujem ve? rabljenih avtov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?as pa na motorju pusti svoje. Zamorjene, ?ivahne, potratne in var?ne ma?ine v letih so se?tevek dobrega in slabega kar se je nabralo v letih uporabe. Zato ne kupujem ve? rabljenih avtov.

 

Moja macda po 200K km porabi toliko, kot je porabila v rani mladosti. Bo pa naslednji avto za spremembo rabljen. Verjetno. ?e ne ?utim potrebe po zamenjavi.

 

Pri nas (ker avto voziva oba - ve? ?ena kot jaz)

Dobro, pa kdo potem pri va?i bajti nosi hla?e. Sicer so te zadeve vsesplo?en pojav, ampak jaz vsaj na zunaj poizku?am delat vtis, da sem pri hi?i glavni. :blush:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo poraba moje 323F 1.4 16V BJ 2001

 

avto pije od 7,5 pa do 9 litrov, ampak, v 4 letih prakti?no ni bilo drugega stro?ka z njim kot diski in plo??ice, ter en ABS senzor... pa ?e mali karavan je :)

 

uporablja pa se ve?inoma za primestno vo?njo do 5 km...

gorivo_323F.pdf

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede porabe bi pa jaz rekel takole. Imam novo Mazdo6 140KM dizel. Pri mestni vo?nji meni porabi 8 -8,5l. ?e jo vozi moja ?ena pa skoraj deset litrov. Pa tudi pri meni je razlika v?asih do 1,5l, odvisno od razpolo?enja. Verjamem pa ?e bi se lepo uglajeno vozil bi lahko porabo spravil na 7,5l. Da vam o vo?nji pri 130/h ali pri 160/ ne govorim. Sem zadnji? opazoval ?eno na poti na Gardssko jezero: kar naprej rahlo pospe?uje do 130 pol pa nogo z gasa do 120 pa spet isto. Tako porabe tudi na avtocesti ne more spraviti pod 7l. Pa ji re?em vklopi potovalni ra?unalnik in mi pove, da se tega ne namerava u?iti uporabljati, kao da je to neka znanost. Pri nas (ker avto voziva oba - ve? ?ena kot jaz) je tako poraba 7,5l/100 km pa pika. Pravilo pa je postalo da avto tanka ?ena.

 

Zakaj sem se vklju?il v porabo pri 323. Preprosto zato ker je treba vedeti ali avto vozi ena oseba ali ve? oseb. Treba je vedeti da na oko istavoznika lahko imata zelo razli?no porabo. Motorji ?e posebej ?e so novi po pravilu morajo imeti isto porabo. ?as pa na motorju pusti svoje. Zamorjene, ?ivahne, potratne in var?ne ma?ine v letih so se?tevek dobrega in slabega kar se je nabralo v letih uporabe. Zato ne kupujem ve? rabljenih avtov.

 

?e vozi? res samo po mestu in zelo kratke relacije-recimo 1-2 km,pa ?e semaforji pa gu?va je ?isto normalno,da je poraba 8,5/100 ali pa ?e ve?.Z benzinarjem si takoj nad 10 /100.Tako,da je ?e vedno manj?a poraba kot pri benzinarju.?eprav je po mestu ?e najmanj?a razlika.Ve?ja pride pri dolgih,enakomerno vo?enih relacijah :P

Smo pa ?e ugotovili,da je zelooo odvisno od relacij in ne toliko od noge.Po avtocesti pri 130/uro z vklopljenim tempomatom,z istim avtom, bo kazalo isto tebi ali pa tvoji ?eni ali bilokomu. ;)

 

Za "kosanje" koliko komu pije bi morala ista oseba voziti iste relacije,z stim stilom vo?nje a razli?ne avte.

?ele potem bi bile te "popite" statistike kaj vredne in primerljive. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mrau?k M?k ti kar dajaj vtis da si glavni doma. Jaz se za neke navidezne stvari ne bi preve? trudil. Jaz pa? delam v centru Lj. in uporabljam kolo, moja ?ena pa ima relacijske poti po sloveniji 2-4 x na teden.

 

Glede relacije in noge pa ostajam na svojem. Kdor se ?e ni vozil z voznikom ki ima zelo nemirno nogo na avtocesti tale ne ve kak?en je lahko porast porabe zaradi nenehnega pospe?evanja. ?eni pa? tempomat ne di?i.

 

Tisti ki je komentiral porabo 7,5/100km za dizla kot enormno pa si najprebere porabe porabe testnih vozil pri na?ih vrlih komentarojih AMZS. ?e gre za avto te?ji od 1400kg in z prostornino 2000ccm je pri navadni vo?nji poraba takoj 7-8l. Tista normna poraba ki jo objavijo proizvajalci je pa dose?ena na valjih brez zra?nega upora in drugih dejavnikov. Moj ?ef in njegov kolega vozita popolnoma ise Forde Mondeote. Razlika v porabi je pa 2,5l/100km. S tem da se oni z porabo 8,5l vozi normalno dinami?no, drugi pa ima avto za dokazovanje o var?nosti avtomobila.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tempomat je zana?ilno da ne zni?uje porabe, ?e ima voznik le kaj ob?utka, je lahko veliko bolj dinami?ne vo?nji z ni?jo porabi in brez tempomata, ?e pa voznik nima ob?utka pol pa je tudi tempomat ekonomi?nej?i.

 

Pa js sem tist ki je rekel da je poraba, pri dizlu 2.0 in 140 konjih, 7,5 litra kar visoka, vsaj zame, ker jaz imam 2.3 bencinarja s 166 konji in imam porabo cca 8,5 in imam vse od drenjanja, stanje v koloni, vo?nji po stari cesti ?ez planino (po sistemi kukr da :blush: ), avtocete, lj obvoznice, kak?nega obvoza do doma in grem dobesedno ?ez govce, ... skratka vse in zato se mi zdi 7,5 litra malo veliko, ?e je to zate v mejah normale, potem je vse ok.

 

Pa ne dokazujem nobene var?nosti, ker vsak dan se ve?krat sprehodim do 6000+ rpm, to pa vsi vemo da NI var?no. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.