Skoči na vsebino

I??em kakega lastnika RX-8!


Barkley

Priporočeno sporočilo

Ninja servis naredit in sve?ke zamenjat ali pa nastavit prosti tek :D

Glede RX pa naj bi bil to motor z skoraj ni? tresljaji in se nebi smelo ?utiti da dela :ne vem:

Kako pa druga?e dela, kak?ni problemi? Kako je z mo?jo?

 

Tukaj si pa brcnil v temo. Wankel je dosti bolj nemiren kot navaden motor. Sem bil tudi ?e sam na servisu zaradi rahlega ob?asnega potresavanja (ko si stal recimo na mestu in si se malenkostno dokaknil gasa, je avto rahlo potresaval). Na servisu so pogledali in so rekli da je na?a ex RX-8 ena z najmanj potresavanja, in da je to normalno za ta motor!

 

 

Jest bom samo to rekel. Ko sem kupil svojo mi je prej?nji lastnik rekel, da zadeva pije 11-12l povpre?no. Potem sem bral tale forum in na?el samo temo kjer je Poky pisal da tudi njegova malo pije. No do sedaj sem skuril 8 tankov in imam povpre?je 380km na 55 porabljenih litrov (nikoli ne grem ?isto do praznega tanka). Kar pomeni da naredim 7km na porabljen liter = povpre?na poraba 14-15l na 100km. Vo?nja je pa umirjena kombinirana vo?nja pol/pol - mesto/obvoznica. No seveda ?e bi se vozil res umirjeno po praznih va?kih cestah bi pomoje pri?el na 11-12l. Samo zdej mi pa ti povej kolikokrat so na cesti optimalni pogoji? Ne more? govorit o stalnem povpre?ju, ?e ti uspe en tank idealno odvozit. Zdi se mi pa sploh ?udno da nikoli ne tanka? polnega tanka in potem "predvideva?" porabo. Jest si lepo vodim statistiko porabe in vsaj TO?NO vem pri ?em sem. Hm, naj se oglasi ?e owneR, ?e tole bere. Jaz sem ga kontaktiral, ko je ravno kupil avto in ko ?e ni skuril prvega tanka mi je tudi on napisal da misli da bo povpre?na poraba 9-10l.

 

No edina dva, ki sta torej za moje pojme na tem forumu po?teno povedala o porabi sta bila RX-8 in pa tisti s ?rno Mazdo (ne vem ve? nicka).

 

 

Nimam namena nekoga zavajat, da vsaj ve kaj bo kupil, ne pa da mu bo nekdo, ki je ?e zelo obupan pri prodaji, rekel da tak avto pije od 8 do 10 litrov (smo tudi to do?iveli, da ko te je nekdo klical za oglas in su mu po telefonu rekel, da avto pije od 13 do 15, je bil ves presene?en in za?uden kako ravnamo z avtom in kaj je narobe z njim, ker mu je nekdo drug ki je isto prodajal RX-8 rekel da pije pod 10.

 

Takemu avtu mora? nekaj dati, ?e ho?e? da kam gre. Oz bolje re?eno veliko mu mora? dati.

 

Zadnji? ko sem se sre?al z @owner-jem je tudi meni omenil, da ima porabo/ali da misli da bo (nevem to?no) okoli 10 litrov. Je pa res, da mora skurit par tankov, da bo sploh videl kako in kaj, ker po prvem tanku je zelo te?ko re?i karkoli o porabi.

 

ma kdo spisek v ?em se razlikuje RX8 revolution, revolution L in revolution C?

 

http://www.mazda.si/index1.htm Gre? pod "modeli", "RX-8", "serijska opremljenost"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 308
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

No da bomo ?e malo off topic, bi prosil uporabnika@RX8 CHALLENGE za pojasnilo

 

Kot je ?e @Kaneda ugotovil, sem tudi jaz da so slike iz mobile.de

Razlo?i naslednje stvari:

- Zakaj pa potem pi?e v oglasu na avtonetu v ozadju na salonu: kundenparkplatz, eingang...

 

- Slike notranjosti: http://www.mobile.de/SIDYKJK1tsLEBS.EpMSMc...1265092405&

 

- Slika zadnjega dela: http://www.mobile.de/SID1jKxvL0mNItXJFvm3e...1273610888&

 

- Prednji konec: http://www.mobile.de/cgi-bin/displayAddPic...1&Picture=0

 

- ...

 

P.S. @Kaneda iz kje si ti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- ...

 

P.S. @Kaneda iz kje si ti?

 

Jou, jest sem iz Ljubljane.

 

No lepo, da si se oglasil in tudi pomagal razkrinkati ?e enega bleferja. Tvoje poste sem bral ?e mislim da na Avto magazin forumu in si edini, ki je vse po pravici povedal. Svaka ti ?ast, mal je takih.

 

Tukaj si pa brcnil v temo. Wankel je dosti bolj nemiren kot navaden motor. Sem bil tudi ?e sam na servisu zaradi rahlega ob?asnega potresavanja (ko si stal recimo na mestu in si se malenkostno dokaknil gasa, je avto rahlo potresaval). Na servisu so pogledali in so rekli da je na?a ex RX-8 ena z najmanj potresavanja, in da je to normalno za ta motor!

 

No, to sem tudi jaz ob?asno opazil. Meni sicer ?e malo bolj trese ko je klima vklopljena, ampak se mi zdi da tudi ni neke hude panike, da bi bilo kaj hudo narobe.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jou, jest sem iz Ljubljane.

 

No lepo, da si se oglasil in tudi pomagal razkrinkati ?e enega bleferja. Tvoje poste sem bral ?e mislim da na Avto magazin forumu in si edini, ki je vse po pravici povedal. Svaka ti ?ast, mal je takih.

 

Jah kaj ?em, tak sem. Povem kakor je, ne pa da nekaj blefiram naokoli, kar je dale? od resnice.

 

P.S. ?e ima? kdaj kaj ?asa odve? za kak?en drink kar povej. Razlo?im vse o RX-8 ?e te kaj zanima - seveda vse kar vem :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj si pa brcnil v temo. Wankel je dosti bolj nemiren kot navaden motor. Sem bil tudi ?e sam na servisu zaradi rahlega ob?asnega potresavanja (ko si stal recimo na mestu in si se malenkostno dokaknil gasa, je avto rahlo potresaval). Na servisu so pogledali in so rekli da je na?a ex RX-8 ena z najmanj potresavanja, in da je to normalno za ta motor!

 

 

 

No te neresnice potem ne bom ve? ?iril :D

 

 

Kaj pa v visokih vrtljajih , kako je pa tam v primerjavi z navadnim ottovim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zivjo fantje da se js neki dodam.

Zj ko ze mam mal casa ta avto clovk vidi kako pa kaj.Avto pije v povprecju 14-15 litrov pa recimo na lepo voznjo po omejitvah ko te prime pa mal stisnes sam ne pretirano k po mojem bi dokaj hitro poskocil za kaksn litrcek vec no nevem,k se nisem pretiraval.Aja pa ko stojis in ko je avto v prostem teku in laufa na okrog 800-900 obratih trese.Me je prvic kr stihnal k sm cutu sm ze mislu da je kej narobe pa so mi pol drugi razlozl in tut kasnej sem sam vidu da tako pac je.Avto pa super in ga nebi kljub takim malenkostim menjal :D

LIFE IS LIFE.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No da bomo ?e malo off topic, bi prosil uporabnika@RX8 CHALLENGE za pojasnilo

 

Kot je ?e @Kaneda ugotovil, sem tudi jaz da so slike iz mobile.de

Razlo?i naslednje stvari:

- Zakaj pa potem pi?e v oglasu na avtonetu v ozadju na salonu: kundenparkplatz, eingang...

 

- Slike notranjosti: http://www.mobile.de/SIDYKJK1tsLEBS.EpMSMc...1265092405&

 

- Slika zadnjega dela: http://www.mobile.de/SID1jKxvL0mNItXJFvm3e...1273610888&

 

- Prednji konec: http://www.mobile.de/cgi-bin/displayAddPic...1&Picture=0

 

- ...

 

P.S. @Kaneda iz kje si ti?

 

 

NO FAJN RAZKRINKAL SI ,KAJ?

Da imam na netu -vse samo simbol.. slike! Pa kaj zato.

Ni se mi ljubilo slikati pa ni? zato .

Bom zrihto original slike-ko bo ?as dopu??al.

V dokaz pa avto pred hi?ko ,mimogrede v ozadju!

p.s.

avto z polnim tankom ,naredu 498 KM

Naslednji poln tank bom probu narediti ?e ve? ,vsaj ?ez 500 KM

Saj sem se vozil poleg relacije v slu?bo tudi veliko po mestu shopping,frendi ,kavica itd;....

Tako da blefer pa spet nisem kaj

kaneda daj ?e ti no fotko svojo gor no !

post-1297-1193745730_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NO FAJN RAZKRINKAL SI ,KAJ?

Da imam na netu -vse samo simbol.. slike! Pa kaj zato.

Ni se mi ljubilo slikati pa ni? zato .

Bom zrihto original slike-ko bo ?as dopu??al.

V dokaz pa avto pred hi?ko ,mimogrede v ozadju!

p.s.

avto z polnim tankom ,naredu 498 KM

Naslednji poln tank bom probu narediti ?e ve? ,vsaj ?ez 500 KM

Saj sem se vozil poleg relacije v slu?bo tudi veliko po mestu shopping,frendi ,kavica itd;....

Tako da blefer pa spet nisem kaj

kaneda daj ?e ti no fotko svojo gor no !

 

No poglej kaj si v svojem prvem postu na za?etku izjavil:

 

VO?NJA RELACIJSKA PA 8.5 LITROV DO 10 LITROV.SE PRAVI UMIRJEN VO?NJA PO OMEJITVAH PA TA DO 110 -120KM-NA URO.

 

In ?e zdej prera?unam 500 km s 60l, pomeni da si naredu 8,3 km na l = poraba 12l na 100 km. Kje je tukaj 8,5 -10l????? Se pravi da si se ti s svojim ?vohotnej?im modelom, (ki ima po tvojih besedah veliko manj?o porabo od mo?nej?ega modela) in celo z dalj?imi vo?njami (rekel si da na dan prevozi? 90 km) pribli?al moji mestni porabi 14-15l. :hohoho::hohoho::hohoho: Iz tega sledi, da sem jaz vse pravilno povedal in tudi da znam bolj var?no vozit. :jupiii::jupiii: Ampak seveda point vsega skupaj, kot sem ?e zdavnaj omenil ni koliko naredi? na relacijo ob optimalnih pogojih, ampak koliko avto povpre?no kuri pri pogojih, ki so ve?inoma na cesti ?e uporablja? avto za vsakodnevno vo?njo (se pravi mesto in opravki). Sej jest se tudi vozim 2x na mesec na ?tajersko pa mam manj?o porabo na relaciji. No sej zdej se mi pa ne da ve? s tem sploh ukvarjat, ker se mi zdi vse skupaj ?e brez veze.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni kaj - avto je super in tisti, ki si ga je omislil, mora vedet tudi to, da bo po prevo?enih 400 km su?a v tanku, pa pika!!!

 

EVO SPET TI PI?EM :bravo:

No,?e si prera?unal mojo porabo ,pa primerjal s tvojo izjavo se lahka samo nasmejima kajneda!!! :D:D

Tista pika na i na koncu in trdno prepri?anje da po 400 km prevo?enih -su?a !Pri men ni in nikoli nebo! :bravo:

Tak da dvomim, da sem se pribli?al tvoji porabi ! :ne vem: Spravim ma?inco sigurno ?ez 500 km do 530 ?e ne ve?,kot sem ?e omenil.Pa prera?unaj ?e moj standardni tank za 20e -220 km z rezervo seveda!

 

Vidim ,da si umaknil tazadnjo izjavo z walpaperjem in mojo sestro zato sem tudi jaz umaknil njeno slikco! :P

 

 

Aja pa (simboli?na )slika po tvojem za novo mazdo rx8 ti prilagam ?e to bydeway!Ki je ?e objavljeno na japonskem trgu!! facelifting itd... :D

post-1297-1193765147_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 mesecev kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Zivjo!

Imam sam eno kratko vprasaje. Glede na to, da cene kar lepo padajo RX-8 modelu, me zanima kako je kaj s kilometri in masinam. Po netu sem bral, da se kar hitro "znucajo" in da jih nekateri nazalost menjajo ze pri 50000km. Zanima me kaksno je stanje v realnosti-ali res tolko crkujejo ali so to pac bolj kot ne govorice. Ker po mojem mnenju glede na denar ki ga das bi morala masina zdrzat vsaj 200000km-ali se motim.

 

Hvala za odgovor in LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je larifari......te ma?ine so testirane za 250000 km.Sn ga mel,pa ni blo nobenh problemov z avtom,pa je mel nekaj ?ez 60000 km. ;)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?asih je treba olje pogledat in dolit, seveda pa je tudi treba dolivat pravo olje-mineralno. Pa tudi ko ga tera?, je fino ?e pusti? motor ?e kako minuto pri?ganega na mestu da se shladi, tako kot pri turbakih. To so najbolj ?kodljive stvari za vankla.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

?ivjo,

 

sem pred nakupom RX-8 in sicer slede?e zadeve:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2641201&show=1

 

Kaj je potrebno biti pozoren pri nakupu (ni blo kaj dosti omenjenega v prej?nih 14 straneh), na servisu pravijo, da ?e ne gori lu?ka za motor itak nimajo kaj dosti potem za pogledat.

 

Kakor sem gledal je en servis v Kranju (sem iz gorenjske), AVTO MO?NIK D.O.O., ima kdo kak?ne izku?nje s tem servisom?

 

Za prevos kolesa sem pa ?e kontaktiral wildcat ...:) Vsaj tako ste vsi pisali v prej?nih temah.

 

P.S: ?e ima ?e kdo kaj ve? informacij ali pa stvari, ki naj jih pazim pri nakupu naj jih le deli. Hvala.

P.S.2: Ja, poraba vem da je velika, tudi zavarovanej ampak jebiga, tak avto taka poraba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo,

 

sem pred nakupom RX-8 in sicer slede?e zadeve:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2641201&show=1

 

Kaj je potrebno biti pozoren pri nakupu (ni blo kaj dosti omenjenega v prej?nih 14 straneh), na servisu pravijo, da ?e ne gori lu?ka za motor itak nimajo kaj dosti potem za pogledat.

 

Kakor sem gledal je en servis v Kranju (sem iz gorenjske), AVTO MO?NIK D.O.O., ima kdo kak?ne izku?nje s tem servisom?

 

Za prevos kolesa sem pa ?e kontaktiral wildcat ...:) Vsaj tako ste vsi pisali v prej?nih temah.

 

P.S: ?e ima ?e kdo kaj ve? informacij ali pa stvari, ki naj jih pazim pri nakupu naj jih le deli. Hvala.

P.S.2: Ja, poraba vem da je velika, tudi zavarovanej ampak jebiga, tak avto taka poraba.

 

Kratko in jedrnato STAY AWAY FROM MO?NIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S. Sem iz kranja in se vozim na Servis v LJ, in grem z vlakom nazaj - dovolj zgovorno?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.