Skoči na vsebino

Pri?gana lu?ka!


Priporočeno sporočilo

V mazdi mx-3 se mi pri?iga oran?na lu?ka! V kateri je narisana ovinkasta cesta na njej pa avto! Lu?ka mi je gorela cel teden potem mi je spet ugasnila za cirka 4 dni, sedaj mi pa spet konstantno gori ?e ve? kot en teden!!

 

Biu sm pri mehaniku, kateri ni imel ra?unalnika za meritve moje mazde... Rekel je da moj avto sploh nima selmarju- za kar pa menim da se moti! In da je to verjetno ASR lu?ka (mo?no tudi da je kratek stik), nato pa me je napotil k A2S (poobla??eni servis za mazde)

 

Na ta servis ?e nisem ?el, ker menim da mi bodo velik zara?unal...

 

Kaj menite kaj bi lahko ta lu?ka pomenila??? :unsure:

 

Jutri prilo?im ?e kak?no slikco!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no ta lu?ka mi je u 323F svetla, ko mi je nek jebivetrski mehankar ob menjavi sklopke in teflonov razjebu nek senzor?ek za ABS! <_<

 

Pol smo kar lu?ko ven dal, k me je preve? ?ivciral, pa ?e zima se je bli?ala in pozim pa je itak (vsaj jz tko mislm) se la?i oz. hitrej ustavlat brez omenjenga sistema! :ne vem:

 

ASRja pa mx3 zihr nima! :D

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo slikco, kera lu?ka mi gori!!

 

post-717-1175675394.jpg post-717-1175675581.jpg

 

Pogledal sem v knjigo z navodili od mojega avta in sem na?el to lu?ko, pi?e sicer v nem??ini, zato ne zastopim ...

 

Kulkr sm zastopu- ?e je pri?gana ne delujejo zavore oz. ABS pravilno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kolikor se jaz zastopim je lu?ka za ABS taka kjer pi?e ABS gor

 

 

Poglej bremze malo, da nima? ?e toliko obrabljene in (ima? morda senzorje za to)da javlja obrabljenost plo??ic ipd.

 

Preveri tudi koli?ino zavornega olja!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gra? na makadam ostro zavira? in vidi? ?e ti dela abs, pri pri?gani lu?ki.Ponavadi crkne samo kak senzor ali pa je kek konektor s salbim kontakdom, cen pa mogo?e tam do 100?.

?a pa ABS dela brez problema ko ti lu?ka sveti, pol so pa mogo?e plo??ice, samo kontakt od plo??ic je ponavadi na lu?o od ro?ne zavore vezan.

 

 

 

Lahko pa da samo nima? dovolj zavornega olja.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za zavorno alje je druga lu?ka (!)

 

Verjetno bo abs...hmm...

 

bo zgleda res potrebno it na mazda servis?!

 

Mogo?e ?e kdo kaj ve??

 

Prepi? kaj pi?e vn iz knjige pa ti bo ?e kdo prevedu, tok da bo? zihr kaj je da te naujo nategnil na servisu.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je ABS :) v knigi vse lepo pi?e...lu?ka se ob kontaktu mora pri?gat za par sekund potem pa ugasnit.

Jaz bi na tvojem mestu prvo probal ?e sploh abs dela, potem pa menjat ?e zavorne plo??ice(ne glede na lu?ko)

 

 

 

Ne razumem!!!

 

A pol men ne dela ABS k se mi nikol pred ?tartom ne pri?ge!!!!!?? pa imam 100%ABS ki dela <_<

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ?e so bremze preve? obrablene, naj bi bla drga?na signalizacija, tko da ti skor zihr ABS ne dela, razn ?e je sam ka?n stik pr lu?ki, no probi pa pol povej ?e ti dela omenjeni sistem! :ne vem:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri meni ni? ne zagori razn ?e pregrejem malo bremze za?ne ABS lu?ka svetit (se zgodi v zimskem ?asu ?e preve? izvaja? in probava?)

 

Nato pa ugasne? in pri?ge? ter lu?ka ugasne in ABS spet deluje!!! :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kot sem izvedel v prevodu...

 

Je to res po vsej verjetnosti lu?ka za ABS, ta lu?ka sicer kontrolira ABS, pi?e da tudi motor in tudi zaradi akomulatorja lahko pride do v?iga te lu?ke...

 

Tako pi?e v knjigi z navodili...

 

Men pa gori konstantno to pa pomeni da se ABS izklopi in da se vklopijo navadne zavore....

 

Po moje je pa mo?no tudi da je lahko pri?lo kje do kratkega stika...

 

Sedaj me pa zanima kaj mi priporo?ate MAZDA SERVIS ali ELEKTRI?ARJA??? :unsure:

 

Ja ?e so bremze preve? obrablene, naj bi bla drga?na signalizacija, tko da ti skor zihr ABS ne dela, razn ?e je sam ka?n stik pr lu?ki, no probi pa pol povej ?e ti dela omenjeni sistem! :ne vem:

 

Sem poskusil in sem ugotovil da mi ABS res ne dela...

Hmm??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ma? kakega poznanca idi k njemu...mazda servis je verjetno predrag in se ne spla?a...?e pa ne zaupa? nobenemu tak potem pa kar na mazda servis :)

 

meni je na mazdi vedno se pri?gala lu?ka za olje in lu?ka za abs ko sem dal kontakt,enako je tudi na coupeju

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za olje se pri?ge v vsakem avtu in ko avto zalavfa naredi nek tlak v motorju in zato ugasne!!!

Za ABS ma kar se ti?e mazde BA se pred ?tartom nikoli ne pri?ge !!

 

Ne vem ugotavljajte dalje pa je!!!

 

Pelji nekam mazdo na tester ali pa vzemi ven varovalko od ABS pa bo? videl kaj se pol zgodi!!!

?e ?e zmerom zasveti tista lu?ka!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No danes sm ?eu mal na makedam bremzat..

 

In ko sem prvi? zabremzal se je lu?ka takoj ugasnila in abs je za?el delovati...Nato sem naredil nekaj km in avto ugasnil....

 

Ob ponovnem u?igu avta se je spet posvetila lu?ka in sedaj mi ponovno gori... :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot si sam ugotovil je to signalizacija ABS. Vkolikor ti stalno gori pomeni, da je nekaj narobe z ABS sitemom, ki ob taki signalizaciji ne dela. Preveri, ali ni mogo?e vlaga prodrla na spoj senzorja. V naslab?em slu?aju je senzor za ni?.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Sedaj sem kon?no bil glede lu?ke pri poobla??enem mazda servisu Selmar in ob priklopu na ra?unalnik so ugotovili:da je mo?no da je ?ou rele, ali pa servo ?erpalka (kar me pa ?udi, saj servo volan deluje OK.)

 

Sedaj so mi rekli da ?e moram enkrat avto pripeljat k njim da mi to popravijo....in avto naj bi pri njih pustil 2 dni...

 

Zanima me ?e kdo ve kak?ne so kaj cene relejov oz. servo ?rpalk...??

 

Verjetno pa kljub ugotovitvi napake nimam druge izbere kot da avto ?e enkrat peljem nazaj k Selmarju!?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj sem kon?no bil glede lu?ke pri poobla??enem mazda servisu Selmar in ob priklopu na ra?unalnik so ugotovili:da je mo?no da je ?ou rele, ali pa servo ?erpalka (kar me pa ?udi, saj servo volan deluje OK.)

 

Sedaj so mi rekli da ?e moram enkrat avto pripeljat k njim da mi to popravijo....in avto naj bi pri njih pustil 2 dni...

 

Zanima me ?e kdo ve kak?ne so kaj cene relejov oz. servo ?rpalk...??

 

Verjetno pa kljub ugotovitvi napake nimam druge izbere kot da avto ?e enkrat peljem nazaj k Selmarju!?

 

hmm, ka dobedn ne ve??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.