Skoči na vsebino

Izpu?ne cevi za 323f v6


mike007

Priporočeno sporočilo

Z bratom se spravlama delat izpu?ne cevi od kolektorjev do katalizatorja.

 

Kaj pravite, kaj bi bilo bolj u?inkovito?

 

1. http://www.club323f.com/ba/cars/vincent_ch...ncent_chow6.jpg

 

2. http://www.jeroentje.nl/index.php?page=pro...duct_id=8010401

 

Nekje sem zasledil, da bi morali biti obe cevi, od prednjega kolektorja in od zadnjega kolektorja enako dolgi do sti?i??a?? :(:(

 

Prosim za va?e mnenje.

 

?e vnaprej hvala za odgovore. :rispekt::rispekt:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vse cevi morajo biti enako dolge!

 

potem pa so razni prehodi recimo 3v1 3v1 in skupaj v2 in v1, nekaj kar tako :D so pa te prehodi odvisni od tega kje v obmo?ju vrtljajev bo mo? in kolik?na.

 

ponavadi se prera?una kolektor in se ga gre potem delat, nimam nekih izku?enj glede tega, bi pa skopiral tistega ko ga prodajajo, pa ko obljubljajo 15KM

 

 

pa najbolj?e je ?e uporabita ?e narejena kolena, razen ?e imata dobro ma?ino za krivit cevi! Malo ve? ?vasanja u?inek pa mislim da bi bil isti.

 

 

nisem se ?e preve? poglabljal v kolektorje, enkrat se bom pa zagotovo spravil enega naredit

 

 

 

?e nekaj za branje :D

 

na zupu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vzem drugega nima? kaj falit. Jaz imam izpu?ni kolektor od firme pecester, ki mu je podoben, le cevi od glave do mesta kjer pridejo skupa so skor 2X dalj?e.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vzem drugega nima? kaj falit. Jaz imam izpu?ni kolektor od firme pecester, ki mu je podoben, le cevi od glave do mesta kjer pridejo skupa so skor 2X dalj?e.

 

A to si kupil od Vseveda? A mi lahko pove? FI cevi prosim. A se ti pozna kej na mo?i?

 

Hvala. :rispekt:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glede njegovega kolektorja vem samo da sedaj veliko lep? zarohni :D

 

Pa potem ?e nekaj zavibrira v zadnjem locu in se sli?i kot moped. <_<

 

Efekt pa itaq da je, vozim z manj gasa, pa raje in hitreje se zavrti v rde?e polje, razlika je o?itna. :bravo:

Razlike je da recimo sedaj s 4. prestavo pospe?uje kot prej s 3. in s 5. pa tako kot prej s 4. prestavo.

Prva je samo da se premaknem, ker druga?e takoj vrti v prazno, sploh ko sem imel gor zimske gume, sedaj z letnimi je na meji.

Je pa veliko bolj?i filing ko pri 180 km/h nabije? gas(s 5. prestavo seveda) in pospe?uje brez problema 220+km-h. :jupiii:

Prej mi je g-tech kazal 98 kilovatov, zato ker je avto skozi kopal, moram ?e z letnimi probat, pa da vidim.

 

Pa ?e nekaj je, 323f V6 ima ?e v osnovi druga?en kolektor kot Xedos V6, zato je verjetno ve? razlike pri xedosih kot 323F, ali pa ne, treba bi bilo probat prej in pol. Pa bo? imel dejansko podatke je ali ni bolj?e in za koliko.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa potem ?e nekaj zavibrira v zadnjem locu in se sli?i kot moped. <_<

 

Efekt pa itaq da je, vozim z manj gasa, pa raje in hitreje se zavrti v rde?e polje, razlika je o?itna. :bravo:

Razlike je da recimo sedaj s 4. prestavo pospe?uje kot prej s 3. in s 5. pa tako kot prej s 4. prestavo.

Prva je samo da se premaknem, ker druga?e takoj vrti v prazno, sploh ko sem imel gor zimske gume, sedaj z letnimi je na meji.

Je pa veliko bolj?i filing ko pri 180 km/h nabije? gas(s 5. prestavo seveda) in pospe?uje brez problema 220+km-h. :jupiii:

Prej mi je g-tech kazal 98 kilovatov, zato ker je avto skozi kopal, moram ?e z letnimi probat, pa da vidim.

 

Pa ?e nekaj je, 323f V6 ima ?e v osnovi druga?en kolektor kot Xedos V6, zato je verjetno ve? razlike pri xedosih kot 323F, ali pa ne, treba bi bilo probat prej in pol. Pa bo? imel dejansko podatke je ali ni bolj?e in za koliko.

 

 

OK.

Napisu si use razen kak?en je fi rora.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti, a lahko takoj zlezem pod avto in pomerim, al ko bom imel ?as oziroma mo?nost ?

Kater premer zunanji,notranji ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbr? ti ne bo niti malo pomagalo, ampak vseeno bom pa? napisal kar vem.

Na 4 cilinderskem motorju 2.0 z 150 konji (neka druga japonska znamka :P) imam jaz notranji premer samih cevi avspuha 5 cm. Cevi kolektorja (ampak POUDARJAM TU GRE ZA 2.0 s 4 cilindri torej ima vsak cilinder ve?jo prostornino kot pri tebi) pa imajo zunanji premer 4 cm od oka. To?ne mere in notranji fi bom vedel ko uspem nekako od?raufati zadnji ?rauf ki ga je nemogo?e dose?i z gedoro, s klju?em sem ga pa itak ?e skor z****l tko, da najbr? se bom lotil s kak?nim specialnim orodjem. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?lovek kje ti ?ivi?, si ti?lar mogo?e? :blink:

Ponavadi se za to uporabljajo milimetri !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ne ?tekam pa kva ma zdej 4valn nisan veze s 323F V6 mazdurino in njenimi kolektorji, ker pol loh jz upra?am kolega k ma Marutija pa gre ?e on pomert, pa mogo?e bo celo uspev vse dol odmontirat pa povedat do desetinke mm natan?no, pa ?e bo komu kej u pomo? za V6 mazdurino! ?zmeden?:hohoho::whatever:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti, a lahko takoj zlezem pod avto in pomerim, al ko bom imel ?as oziroma mo?nost ?

Kater premer zunanji,notranji ?

 

Sej razumem, sam me mal za cajt ?iple, ker sm mislu ta teden to zrihtat, pa morem pribli?no vedit, kire rore kupt. No ko bo? lahko se pa priporo?am za mere.

 

Lep pozdrav vsem, Mike

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?lovek kje ti ?ivi?, si ti?lar mogo?e? :blink:

Ponavadi se za to uporabljajo milimetri !

 

Sem ja, nekaj zelo podobnega. :P Saj pravim, da sem mu dal samo okvirno, da bo vedel ampak sem pa tudi POUDARIL, da mu ne bo veliko v pomo?. :blink: Samo okvirno, za predstavo, sploh, ?e izve koliko so optimalni zanj, bi bilo zanimivo prebrati. ;)

Aja 5 cm=50 mm :hohoho:

@ReDevil: Vseeno ima 2.0 od Nissana ve? veze kot Maruti tako, da te PROSIM, da ne kometrira? s tak?nimi neumnostmi, ja sem mu samo posku?al ponazoriti okvirne mere. Itak se mi zdi pa logi?no, da je 0,5 litra na cilinder manj kot 3,3 delovne prostornine, torej je velika mo?nost, da ima manj?e cevi, ve?je pa gotovo ne.

OK, ne bom ve? nikomur ni? posku?al pomagati. :S

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ?e gledamo osnovo, ?e valjev nimata isto ?tevilo, tko da, no sej loh pa probamo gor montirat, pa bomo vidl ?e bo pasov, ?e pa ne bo, pol smo pa na istmu k pr Marutiju, a ne! :danzoman:<_<

 

Se opravi?ujm kolegu k smo mu njegovo temo zasmetil! :(

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BTW 2.0 V6 in 2,5 V6 in 1.8 V6, kolektorji niso povsem enaki, je majhna razlika v nagibu kjer pride kolektor privija?eno na glavo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fi cevi je 52mm. No to je pa ?e skoraj kon?ni izdelek, samo po?vasati ga je potrebno. Mislim da bo do petka kon?ano. :ouje:

 

Ko bo kon?ano poro?aj ker jaz bom tudi to delal ?ez par tednov :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.