Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6 karavan


buffon

Priporočeno sporočilo

?ivjo,

sem nov na forumu. Imam kar nekaj vpra?anj glede Mazd.

 

Odlo?am se za nakup karavana z dizel motorjem 120 KM.

 

JE to dovolj mo?en motor za tako velik avto, zdi se mi da ima 320NM navora, torej bi moral vle?i kar OK?Ali je bolje vzeti mo?nej?ega dizla?

 

Kak?na je kaj zanesljivost mazdinih dizel motorjev, zanima me predvsem za 120 KM?

 

Vzel bi mazdo z activ opremo, ima ozvo?enje bose, ali predvaja ta radio tudi MP3 formate?

JE kak?na pomankljivost omenjenega modela?

 

Hvala za pomo?.

Lp,

M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vlece zelo ok (mam posnetek sam trenutno na zalost ne dela link)

motor je super ni nobenih problemov (jaz imam 140.000km brez tezav pa se vedno zelo dobro potegne)

lahko pa da bos imel tezave DPF-jem (filtrem trdih delcev)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vlece zelo ok (mam posnetek sam trenutno na zalost ne dela link)

motor je super ni nobenih problemov (jaz imam 140.000km brez tezav pa se vedno zelo dobro potegne)

lahko pa da bos imel tezave DPF-jem (filtrem trdih delcev)

 

Ja.ampak DPF imajo samo face-liftane M6-le.Stare,tega niso imele,zato ni? probljems. :bravo:

?e bo? izbral z Xenon-kami,bo lahko problem z elektroniko-le teh,

nekatere znajo vle? malo v desno,

 

Drugo pa je O.K. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Originalno pri Bose ozvo?enju je dodan changer in ni MP3. Lahko pa se dogovori?, da ti ga zamenjajo za MP3.

 

Ker govorimo o novi ?estki je notri tudi filter trdnih delcev DPF, ki lahko ob?asno ponagaja, ?e ugasne? motor sredi ?istilnega cikla oziroma ?e ima? ve?ino kratke vo?nje ali pa samo mestne, kjer se ma?ina na zvrti ?ez 3.000 obratov v minuti. Baje pa z novimi nastavitvami ra?unalnika ve?ina teh te?av odpade.

 

Kar se pa motorja ti?e bo? pa presene?en nad mo?jo in odzivnostjo 120 konjskega saj preseneti velik navor in ker se diesle ve?ino vozi v obmo?ju najve?jega navora ne potrebuje? ve? konjev. ?e pa rad stiska? gas (pri novih kaznih bo to drag ?pas ;) ) pa bi mogo?e bil vseeno bolj primeren mo?nej?i diesel pri katerem se pozna ve?ja mo? pri vi?jih obratih.

 

Zavedati se pa mora?, da zaradi tega takoj pade? v vi?ji zavarovalni razred in zaradi vi?je cene si tudi pri kasko zavarovanju bolj radodaren do zavarovalnice.

 

Moj izbor bi bil definitivno 120 konjska razli?ica, ?e pa kasneje ugotovi?, da je to premalo je pa ?e vedno poceni re?itev v chip ali pa v box tuningu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem z mojo 120 dieselco naredil do sedaj 3200km (ok za?etnik pa?)...in tko...potegne zlo dobr...kon?na hitrost pa..kaj pa vem....zadnji? sem ga komaj spravil na dobrih 190 (pa se mi zdi da je blo mal s klanca)..

 

 

Forumovci, kak?ne so va?e izku?nje s kon?no hitrostjo?

Failing to plan is planning to fail!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem z mojo 120 dieselco naredil do sedaj 3200km (ok za?etnik pa?)...in tko...potegne zlo dobr...kon?na hitrost pa..kaj pa vem....zadnji? sem ga komaj spravil na dobrih 190 (pa se mi zdi da je blo mal s klanca)..

Forumovci, kak?ne so va?e izku?nje s kon?no hitrostjo?

 

Mislim,da bo tole tvoja kon?na hitrost mnoooogo premajhna.

 

Dirka?i(ta mlaj?i in malo majn mladi tu z foruma),jo po?enejo prek 220 km/uro(po ?tevcu).

 

Tako,da bo? moral ?e malo trenirat.Pa na :policaj: je treba pazit,pa na radarje pa s pametjo vozit in ne izzivat. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim,da bo tole tvoja kon?na hitrost mnoooogo premajhna.

 

Dirka?i(ta mlaj?i in malo majn mladi tu z foruma),jo po?enejo prek 220 km/uro(po ?tevcu).

 

Tako,da bo? moral ?e malo trenirat.Pa na :policaj: je treba pazit,pa na radarje pa s pametjo vozit in ne izzivat. ;)

 

 

Po katalogih naj bi imela 120 dizel, 190 km/h kon?no, mo?nje?ji dizel pa 205 se mi zdi..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Forumovci, kak?ne so va?e izku?nje s kon?no hitrostjo?

 

Z novim ZVCP-jem - zelo drage ;)

 

Druga?e je pa tako, da je od vseh treh razli?icah karavanska najpo?asnej?a (slaba aerodinamika).

 

Je pa tako, da sem celo enkrat pono?i na prazni AC na ravnini dosegel 205 km/h po GPS-ju. ?tevec pa je takrat kazal mislim da 218km/h. Da ne bi bilo napake v meritvi sem nato na prvem izvozu obrnil in poskusil ?e v nasprotno smer kjer sem pri?el do 204 km/h.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem z mojo 120 dieselco naredil do sedaj 3200km (ok za?etnik pa?)...in tko...potegne zlo dobr...kon?na hitrost pa..kaj pa vem....zadnji? sem ga komaj spravil na dobrih 190 (pa se mi zdi da je blo mal s klanca)..

Forumovci, kak?ne so va?e izku?nje s kon?no hitrostjo?

 

 

Jaz sem ?el do sedaj po ?tevcu najve? 235 km/h (136ka), koliko pa je bilo to v resnici pa ne vem, ker ne vem koliko ?tevec la?e :)

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Lep pozdrav vsem!

 

Sem popolnoma ''fri?en'' na tem forumu.

 

Odlo?il sem se za nakup 6 sportcombi s 143 konji?i. Zanima me, kako je kaj s to ma?ino, filter trdih delcev(v povpre?ju imam mestne vo?nje), kako je s turbinami, koliko nanesejo redni servisi, kak?na je kaj poraba.

 

Zahvala v naprej

 

LP, MK

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zivjo

kot prvo, ce imas vecinoma mestne voznje potem ti mocno odsvetujem dizla...

s filtrom DPF eni imajo tezave eni pa ne...ce bos vecinoma v mestu najbrz je vecja verjetnost, da bos mel tezave.

redni servisi so v rangu 250-300 eur (zadnjic sem pri 140.000km dal 312eur)

turbina pa ni problematicna (ce se pazi kaj dela seveda)

 

tuki je pa en filmcek, ko sem probal karavana z 121km: http://www.mobisux.com/album/showphoto.php...00/ppuser/17818

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prakticiram ?ez celo poletje bicikl, ampak je ?e vedno treba po opravkih v mesto s karavanom.

 

Kam vozite na servis, kateri je vreden zaupanja?

Kak?na je kaj poraba, namre? zdaj sem imel Astro 1,7cdti in sem imel povpre?je 6,5l , zdaj me pa malo(samo malo, ker si ?e dolgo ?elim 100+konjev) skrbi, ker bo ve?ja konjenica, kako bo s porabo.

 

 

LP, MK

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja tocno poraba...

moja povprecna je nekaj nad 7 (stil voznje pa rahlo hitrejsi od povrecja v prometu :) )

ekstrema pri meni sta bila: min. 5.4, max. 8.7

 

servis pa: gama center (btc) in, kot sem ze prej rekel, bi samo zaradi njih se enkrat kupil mazdo...to pove vse

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha ok ok ...je pa res, da vse te odgovore na tvoja vprasanja najdes na forumu :)

 

veliki servis je pri 120.000km in sem jaz dal (pol leta nazaj) neki cez 700 eur

 

crickov ni, avto je zelo soliden (zelo pogosto peljem relacijo Ljubljana-Pristina, in 80km te poti je v katastrofalnem stanju in se vedno mazda ni popustila)

sam za bolj slikovit opis teh 80km ceste: pozimi, ko je pokrito s snegom peljem velik hitreje kot poleti, ker sneg fila luknje in potem ni treba cik cakat z 40km/h :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je kaj s ''?ri?ki'' v armaturi, vratih?

 

Na koliko km je veliki servis(jermena,?ponarji,...) in koliko ca pride?

 

LP

MK

 

P.S.Zdaj pa neham te?it!

 

?e so se jih bo? v vratih hitro znebil, armaturka pa je malo bolj zoprna za re?evanje cvilkotov. Ampak na?eloma so to redke zadeve.

 

Ta velik servis je na 120.000, kjer za biti cena cca 700-800? <_<

 

 

edit: spregledal Labijev post, sorry

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.