Skoči na vsebino

IGRE (arkadne, dirkaške, strateške, športne,...)


qwerty

Priporočeno sporočilo

Crysis dela na precej po?asnej?em kompu kot ga ima? ti thebill...na core2duo in slab?i grafiki, tako da vzrok zihr ni v ra?unalniku. Da ni ista fora kot pri meni z Dirtom. Enka ni delala ker sploh ni podpirala to?no te grafi?ne ker sem imel novej?o, dvojka in trojka pa brez problema...halo <_<

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej pravim, meni je stvar delala na 1.86Mhz C2D in 2Gb rama. Imel sem cca 50-60FPS na resoluciji 1400x900 in srednje nizkih nastavitvah (8800GTS 320 rama). Ve?ji problem je bil z Warheadom, ki je bil precej slab?e optimiziran. Ampak pod nobeno igro mi comp ni takrat tak pokleknil kot pod Arma 2. Danes pa pod L.A. Noire, ko ne prese?em 20-30FPS na enaki resoluciji, s tem da imam Q6700 in 3Gb rama (ja 32-bitne Winse), ter Radeona 5830. Najve?je presene?enje kadarkoli, mi je bil pa Stalker, ki ga je poganjal ?e moj stari enojedrni AMD 2000+ z Geforcom 4 (64 rama). Sicer pri nizkih nastavitvah in resoluciji 1280x1024, vendar teko?e brez najmanj?ih zatikanj. Se mi zdi, da so v?asih bistveno ve? pozornosti posvetili temu, danes pa samo roke lovijo in se zana?ajo na to, da imamo itak vsi i7-ke.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eno vpra?anje (?e kdo ve):

 

katero DX11 grafi?no naj kupim, da bo ?e polno izkori??ena (da je ne bo zaviral procesor)?

 

Sedaj imam 2x HD4770 cross vezava

Procesor: AMD Phenom II X4 955 (3,20Ghz, 8MB) BOX Black Edition

mati?na: MSI 790FX-GD70 - AMD 790FX Chipset

RAM: Patriot Viper DIMM Kit 6GB PC3-12800U (DEM-0002)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

crysis 3 in pa novi Tomb rider :prstgor:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a crysis res bo delal samo na DX11?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a crysis res bo delal samo na DX11?

 

Yup

 

Druga?e je pa to tole oreng zahtevna zadeva in brez vrhunskega hardwarea je bolj slideshow kot ne. ?al.

 

Sicer pa mal za pogledat kaj pravi Tom o tej zadevi in kolk globoko je treba se?i v ?ep... po moji oceni za popoln u?ivanje v vseh dobrotah je treba imet ma?ino za vsaj 1500?.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/crysis...aming,3451.html

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TOM v?asih mi?kn pretirava :P

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TOM v?asih mi?kn pretirava :P

 

Mislim, da ne kej dosti, ker sem zadevo sprobal pa imam dokaj dober sistem, ki do Crysisa 3 ?e ni po?epnil. Tukaj je pa naenkrat slideshow, sploh pri drugi stopnji, ki je v New Yorku prepredene z vegetacijo. Tam je prakti?no neigrabilno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grafa je Radeon HD5870 ... pred dobrimi tremi leti je bila kr top shit, ?e danes je pa cca le pol po?asnej?a od recimo 7970.

 

Po moje pa imam najve?jo coklo v procesorju, ki je Intel core 2 quad 3.0GHz.

 

Zanimivo, da do Crysisa 3 je vse delovalo BP in gladko tudi pri visokih lo?ljivostih in nastavitvah vklju?no s FarCry 3, Mass Effect 3, Borderlands 2, Max Payne 3... itd

 

Crysis je pa pa? trenutek realnosti, da se je sistem mo?no postaral...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Crysis je pa pa? trenutek realnosti, da se je sistem mo?no postaral...

 

Ni? ne re?em, CryEngine je sicer zahtevna klobasa, za katero je ogromno fizikalnih izra?unov... ampak vseeno imam ob?utek, da se proizvajalcem ne da ve? optimizirat sistemov. Ker pa? re?ejo: "Hm, povpre?je je itak i5, 6Gb rama pa kaka novej?a grafa...", s ?emer zaklju?ijo debato. Danes je razmerje tako, da se vse vlaga v engine pa grafiko, v?asih so pa delali precej ?e na optimizaciji, ker so vedeli, da s Celeronom 333 ne more? ravno ?ude?ev delat. Sicer je pa tvoj C2Q ?e kar sposobna zadeva. ?e moj Q6700 ?e uspe sopihat ob novej?ih igrah, res pa je da ?vica tudi fuŁ. Bi ga navil, ampak nimam financ za hlajenje.

 

Malo prezentacije:

 

In navezujo?e se moje vpra?anje; KAJ ZA BOGA ?E ?AKAJO Z IZZIDOM NOVEGA CARMAGEDDONA?!

 

?e ena slikica, da ne bo preve? suhoparno (beri podnapis):

post-6662-1363048025_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, mene je tudi grafi?na j* pri dolo?enih ?pilih na ultra nastavitvah, pa sem mel kmal dost in sem ?e eno enako rabljeno z garancijo kupu, zdej pa laufa kot more.

 

Samo upam, da bo 1 GB VRAM od grafi?ne ?e nekaj ?asa zado??al za igranje na na max ali ultra pri full HD resoluciji 1920x1080. Druga?e pa itak, ?e se ?pil zatika, spusti? kak?en manj pomemben setting, ?e vedno laufa lepo teko?e in zelo te?ko opazi? kak?no razliko.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dej probaj tale ta nov Crysis... me res firbec matra a ma? dovolj mo?i za nek spodoben igralni?ki u?itek. Sicer klele je treba pozabit 60FPS ampak, ?e bo vsaj okoli 30FPS mislim, da bo kr zadovoljivo. Ampak pozor prva stopnja se ?e da igrat in ?ele na drugi ko pride? v opusto?en New York se pa ?ele vidi ali je zadeva igrabilna. Men tam pade FPS na manj kot 15 tako, da sem kr nehal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

i5 k2500 3.3

hd6870

8 giga rama

 

nic navito...

igrco se da igrat...od kakih dezevnih nalivih in prevec meglice jamra drugace pa vredu.

------------------------------------------------------
All the way Miata :)My way is sideway :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dej probaj tale ta nov Crysis... me res firbec matra a ma? dovolj mo?i za nek spodoben igralni?ki u?itek. Sicer klele je treba pozabit 60FPS ampak, ?e bo vsaj okoli 30FPS mislim, da bo kr zadovoljivo. Ampak pozor prva stopnja se ?e da igrat in ?ele na drugi ko pride? v opusto?en New York se pa ?ele vidi ali je zadeva igrabilna. Men tam pade FPS na manj kot 15 tako, da sem kr nehal.

 

Bom, sem moral najprej 1 in 2 preigrat, da sem videl, zakaj se sploh gre :D

 

Moram re?t, da mi ni jasno, kaj folk tako kritizira Crysis 2. Meni je dvojka mnogo bolj dodelan ?pil, tako nanosuit + upgrejdi, oro?ja, razli?ni tipi alien nasprotnikov, la?je igranje zaradi bli?njic za stealth in armor, stalno vklju?en power mode, bolj?a igralnost, itd.

 

Skratka vse je bolj?e, le grafika je bila pri prvem delu lep?a, pa kao open environment, ampak si isto omejen in gre? lahko samo po eni poti, tko da pri temu ni dosti razlike v primerjavi z dvojko.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes zabil kvalitetne 4 ure pred PC-jem in ?pilo tomb rider. Kaj naj re?em komaj ?akam da bo sonce in toplo ker tole je tptalna izguba ?asa sedet za to bv ki?to.

 

Drga? pa ?pil kar nekako navdu?uje no.

 

Crysis sem obrnil 1+dodatek,in 2. in moram re?t da ?e kar ok ?pil. ?al 3 dela pa ne bo za igrat :(

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom, sem moral najprej 1 in 2 preigrat, da sem videl, zakaj se sploh gre :D

 

Moram re?t, da mi ni jasno, kaj folk tako kritizira Crysis 2. Meni je dvojka mnogo bolj dodelan ?pil, tako nanosuit + upgrejdi, oro?ja, razli?ni tipi alien nasprotnikov, la?je igranje zaradi bli?njic za stealth in armor, stalno vklju?en power mode, bolj?a igralnost, itd.

 

Skratka vse je bolj?e, le grafika je bila pri prvem delu lep?a, pa kao open environment, ampak si isto omejen in gre? lahko samo po eni poti, tko da pri temu ni dosti razlike v primerjavi z dvojko.

 

Vsaj iz 1-ke v 2-jko se zgodba ni pretirano navezovala. Ti pa vseeno priporo?am prvi del. Drugi je bil OK, ni pa bil neki prese?ek, da bi ga koval v zvezde. Pri enki si se res po?util kot predator in si lahko takti?no snoval svojo potezo, pri dvojki pa pa? na?iga? naravnost. Ko neki COD. Tudi vzdu?je je bilo v enki mnogo mnogo bolj?e. ?e tiste kolibe si lahko razturil...

 

Jaz imam glede grafike to sre?o, da me ne fascinira do te mere, da bi moral imeti vse na ful. Sem ?isto zadovoljen s srednjimi nastavitvami in pri ve?ini iger niti ne opazim razlike med "medium" in "very high" ali mi je pa interesantna 5 minut, potem pa itak pozabim na vse te bombone. Tudi z resolucijo ne pretiravam. Navadno vse igram na 1400x900, kljub temu, da imam 24-ko.

 

Evo, Nomad vas pozdravlja:

post-6662-1363171989_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebemu, si nisem mogel kaj pa sem novo ma?ino nabavu i5 3570K (navit na 4GHz) in NVidia GTX 670 Overclocked (baje naj bi dala 20% ve? kot standardni model), SSD da se ne ?aka. Crysis 3 je zdaj na High nastavitvah normalno igrabilen z minimalno 30FPS oziroma v povpre?ju okoli 50FPS.

 

Je pa zadeva res grafi?ni cuker?ek in ?e se ti ne mudi si lahko okolico dodobra pregleda? ter opazuje? top dizajnirane mape. Sicer je relativno kratka - ena neprespana no?, ampak gaming experience je na nivoju.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, meni je Crysis 3 na very high tudi zabila ma?inerijo. Sicer so bili FPS nekje od 30-40, ampak je kar pogosto tako ?tekalo, da je bilo ?ist preve? mote?e. Pomoje je klasika - glavno sidro, ki me bremza, je samo 1 GB RAM-a na grafah.

 

Tinte mi je dal pit de? v prvi sobi, pa predvsem v drugi tista trava in alieni, ki ?ibajo po njej, pa kak?en prizor, kjer so eksplozije in se vse skupaj trese. Sem dal vse nastavitve eno stopnjo ni?je, torej na high, pa sem imel nekje 50-55 FPS, ?e vedno lag ampak redko, tko da se je dalo lepo igrat.

 

Boss, a ima? z GTX670 tudi kaj lag-a? Se mi zdi, da je na trenutke tolk grafi?no zahtevna igra, da bi ?e 680ko/7970 zabilo.

 

Aja, zakaj sploh navijate procesorje? Sej i5 3570K tudi z osnovno frekvenco ni bottleneck drugim komponentam. :ne vem:

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, meni je Crysis 3 na very high tudi zabila ma?inerijo. Sicer so bili FPS nekje od 30-40, ampak je kar pogosto tako ?tekalo, da je bilo ?ist preve? mote?e. Pomoje je klasika - glavno sidro, ki me bremza, je samo 1 GB RAM-a na grafah.

 

Tinte mi je dal pit de? v prvi sobi, pa predvsem v drugi tista trava in alieni, ki ?ibajo po njej, pa kak?en prizor, kjer so eksplozije in se vse skupaj trese. Sem dal vse nastavitve eno stopnjo ni?je, torej na high, pa sem imel nekje 50-55 FPS, ?e vedno lag ampak redko, tko da se je dalo lepo igrat.

 

Boss, a ima? z GTX670 tudi kaj lag-a? Se mi zdi, da je na trenutke tolk grafi?no zahtevna igra, da bi ?e 680ko/7970 zabilo.

 

Nope, ni nobenega laga niti nikjer ne pocuka... za very high je pa rahlo premalo, da bi bila svilnata gladkost in bi rabil 690-ko, ki pa je ?ist preve? predraga. 680ka je po testih tudi premalo saj je jedva hitrej?a od 670 v soldih pa precej dra?aj tako, da price/performance ni ravno najbolj ustrezen.

 

Aja, zakaj sploh navijate procesorje? Sej i5 3570K tudi z osnovno frekvenco ni bottleneck drugim komponentam. :ne vem:

 

because, I can... :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.