Skoči na vsebino

IGRE (arkadne, dirkaške, strateške, športne,...)


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 9 minutami je Jest napisal:

Eni igrajo igrice, drugi kolesarijo, tretji visijo po ostarijah, cetrti brenkajo po strunah, peti laufajo, sesti potujejo… Pac vsak ima svoja opravila, ki jih rad pocne… in prav je tako… Ni pa prav, da nekateri mislijo, da ce sami nekaj ne pocnejo, da je to nekaj grdega, groznega in da je odvisnost… 

 

 

Saj nisem rekel, da ni prav, da igrajo igrice je pa dejstvo, da je veliko, vedno več zasvojenih  z igricami. To je dejstvo, tega se nisem izmislil sam. Jaz lahko kitaro vedno odložim in ne obstaja zasvojenost z igranjem kitare... Vsaj jaz nisem slišal za tak primer. 🤗

https://www.steker.si/clanki/rac-in-video-igre-vzrok-zasvojenosti/

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi je pol kemična zasvojenost s čiki alkotom ali drogami boljša izbira? Men je recimo bolj kritična zasvojenost z družabnimi omrežji tipa FB, TikTok, Twiter, Instagram ipd, kjer ljudje ves čas mislijo, da nekaj zamujajo če niso gor. To mora bit grozn občutek, ker kaj takega pri igrah nisem doživel. Sej ne rečem me je katera igra potegnila, ampak vedno omejeni čas potem pa je padalo navdušenje. Ni pa nikoli bilo recimo abstinenčne krize, je pa fajn občasno kej odigrat. Ja recimo tud košarko je boljš igrat v živo kot na kompu, po drugi strani je pa dirkat veliko varneje na kompu kot v živo in tud vojna je bolje da ostane igra kot pa da gre zares.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Boss napisal:

Se pravi je pol kemična zasvojenost s čiki alkotom ali drogami boljša izbira? Men je recimo bolj kritična zasvojenost z družabnimi omrežji tipa FB, TikTok, Twiter, Instagram ipd, kjer ljudje ves čas mislijo, da nekaj zamujajo če niso gor. To mora bit grozn občutek, ker kaj takega pri igrah nisem doživel. Sej ne rečem me je katera igra potegnila, ampak vedno omejeni čas potem pa je padalo navdušenje. Ni pa nikoli bilo recimo abstinenčne krize, je pa fajn občasno kej odigrat. Ja recimo tud košarko je boljš igrat v živo kot na kompu, po drugi strani je pa dirkat veliko varneje na kompu kot v živo in tud vojna je bolje da ostane igra kot pa da gre zares.

Se strinjam, da je igranje igric veliko manj škodljivo kot kajenje ali recimo alkohol. Da ne govorimo o drogah. 

Pač sem bil na par predavanjih mojega dobrega kolega Aleksandra Zadela in sva pozneje debatirala o tem. 

Res je, pravi tudi, da so razna omrežja (FB, tik tok) še večje zlo, kajti otroci (in odrasli) visijo cel dan gor. Ta občutek, da boš kaj zamudil, žene ljudi v odvisnost. Prav tako pri igricah,po moje. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od nobene stvari ni fino bit odvisen, je treba met pač zdravo mero pri vsaki stvari. Enim to čist fajn ratuje, pa najsi bo to alkohol, igre... eni pač zapadejo.
Če ma kdo dovolj samodiscipline mu prodam kodo za Diablo 4 😄 Je ne bom igral, pa je gratis pri grafični.
Tut jst igram parkrat letno kak špil, ki me zanima. Je pač en čar v hudi grafiki in zajebavanjem s frendi online. Ponavad to traja par dni in se itak naveličamo in noben ne gre na odvajanje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Se strinjam, da je igranje igric veliko manj škodljivo kot kajenje ali recimo alkohol. Da ne govorimo o drogah. 

Pač sem bil na par predavanjih mojega dobrega kolega Aleksandra Zadela in sva pozneje debatirala o tem. 

Res je, pravi tudi, da so razna omrežja (FB, tik tok) še večje zlo, kajti otroci (in odrasli) visijo cel dan gor. Ta občutek, da boš kaj zamudil, žene ljudi v odvisnost. Prav tako pri igricah,po moje. 

 

Mhm, ti si recimo rabiš rehab od tega foruma, bi bilo fajn da spet mrkneš za 2 tedna :D 

Sej stara garda te ne bo pogrešala.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Pač sem bil na par predavanjih mojega dobrega kolega Aleksandra Zadela in sva pozneje debatirala o tem.

Zadela se spomnim, ko smo ga imeli na eni firmi.

Mojster od govorca. Ena od mrkih sodelavk mu je nekaj brenčala, pa jo je na tako čudovit način zaključil 😆

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je g.Wankel napisal:

 

Mhm, ti si recimo rabiš rehab od tega foruma, bi bilo fajn da spet mrkneš za 2 tedna :D 

Sej stara garda te ne bo pogrešala.

Saj bi, saj bi, a kaj, ko me par dni ni gor pa  že vsi v luft, da kam sem se izgubil. 🤗... Še posebno Šrek. 😉

  • Všeč 1
  • Haha 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti kar bodi gor.

 

Večina forumov je propadla, večinoma zaradi pasivnosti.

Tudi Alfa forumu več ne sledim.

 

Tu pa teče debata v eno. Če prav včasih žolčna, neumna, nepotrebna. Točno tako kot je nasplošno življenje.

Naj tako le ostane.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 3
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je godlike napisal:

Ti kar bodi gor.

 

Večina forumov je propadla, večinoma zaradi pasivnosti.

Tudi Alfa forumu več ne sledim.

 

Tu pa teče debata v eno. Če prav včasih žolčna, neumna, nepotrebna. Točno tako kot je nasplošno življenje.

Naj tako le ostane.

Sam imam rad, da se skozi kaj dogaja. Raje, da se bolj "naglas" pogovarjamo, kot da se sploh ne. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Saj bi, saj bi, a kaj, ko me par dni ni gor pa  že vsi v luft, da kam sem se izgubil. 🤗... Še posebno Šrek. 😉

Pa tak fajn je blo... 

Uro na dan sem na igricah. Pol ure zjutraj v službo na vlaku in pol ure popoldan iz službe z vlakom. Sudoku, za možgane na pašo al pa kake karte. In to je to... Meni dovolj. 

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je godlike napisal:

Ti kar bodi gor.

 

Večina forumov je propadla, večinoma zaradi pasivnosti.

Tudi Alfa forumu več ne sledim.

 

Tu pa teče debata v eno. Če prav včasih žolčna, neumna, nepotrebna. Točno tako kot je nasplošno življenje.

Naj tako le ostane.

Včasih je res vse skupaj bolj otročje in zbadljivo ampak, ko je pa resna tema pride debata, pomoč ali nasvet v pravem času vsaj od nekaterih bolj aktivnih tukaj.... :nevem: 😉

Tistim se lahko samo iskreno zahvalim :rispekt:drugi pa naj še naprej igrce igrajo... 😁😉

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je AmpeR napisal:

Moj tamali 9letnik je prav matst na Fortnite in Minecraft.... Zdaj mi teži, da moram kupit PS5. Ne ne, ne bo nič.... Naj si ga sam prešpara.

 

Zena je vprasala, zakaj je ta router tako drag? :) 

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 12. 6. 2023 ob 22:14 je AmpeR napisal:

Moj tamali 9letnik je prav matst na Fortnite in Minecraft.... Zdaj mi teži, da moram kupit PS5. Ne ne, ne bo nič.... Naj si ga sam prešpara.

Bodi vesel da ne žica za kak high end PC k pride 4k+€😂

Sam skor vsak dan kako uro preigram. Zjutraj ob kavici na telefonu kako MTG areno, zvecer pa kej bol konkretnga na PC ce se mi da😅

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je TBA napisal:

Bodi vesel da ne žica za kak high end PC k pride 4k+€😂

Sam skor vsak dan kako uro preigram. Zjutraj ob kavici na telefonu kako MTG areno, zvecer pa kej bol konkretnga na PC ce se mi da😅

dobro zelo dober gaming PC za do 18.let mislim da že dobiš za 2k€, in če ga danes kupiš, drži vsaj 3-5let.....vse kar je nad tem je pa res že na hard.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je sportman333 napisal:

dobro zelo dober gaming PC za do 18.let mislim da že dobiš za 2k€, in če ga danes kupiš, drži vsaj 3-5let.....vse kar je nad tem je pa res že na hard.....

Zdrži že mogoče. Vse je odvisno od tega kaj igraš, na kaki resoluciji in detajlih.

Mam doma špil k ga igram na 1440p in v določenih situacijah padejo frejmi na 12 do 30 fps, obicajno laufa na okol 60. Je pa res da je špil še v alfi razvija se že 10 let 🤪in ni optimiziran.  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sm tut ravno naroču vse na novo, drug teden me čaka sestavljanje. Ja... pride 2300-2500€, potem pa če maš dobro vezo dobiš 20-25% popusta na komponente, drugače pa naročiš z Nemčije. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 12. 6. 2023 ob 22:14 je AmpeR napisal:

Moj tamali 9letnik je prav matst na Fortnite in Minecraft.... Zdaj mi teži, da moram kupit PS5. Ne ne, ne bo nič.... Naj si ga sam prešpara.


Pa ja, pravilno. Če se spomnim svojih začetkov, sem tudi krampal skupaj za GameBoy. Game Gear sem tudi želel kupiti sam, me je pa potem Božiček presenetil. 😁 Ampak bil je celo 400 šilingov cenejši kakšni dve leti kasneje po nakupu GB. 

Ravno sem gledal neke YT videe in pomoje so tako Switchu kot PS5 šteti dnevi. Steam Deck, Asus Rog Ally in podobni že znajo simulirati Switch, da o bazi iger Steama, ki so nekajkrat cenejše, sploh ne govorim. Pomoje si bom še ta teden kupil Steam Deck, sicer 64 Gb verzijo, ampak mislim, da bo dovolj zaenkrat (SD kartico ali interni spomin se da razširiti). PS5 bi znal še nekaj časa živeti na ekskluzivah, pa še to le do prvega dobrega emulatorja za prenosno (!) konzolo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mercedes AMG.mp4 Ta pa ni EV, ampak EZ (ima električni zaganjač) 6.3,V8, Akrapovič. 😁 p.s.: priporočam poslušanje na zvočnikih ali slušalkah
    • Tokrat nekaj,k se mi je "luštalo",od kar je prišlo ven-zadnja generacija Metabo BS 18 LTX BL Qi. Sicer imam tudi prvo generacijo 3-hitrostne Brushless LTX mašine,a je ta nova še malenkost močnejša (130 vs. 120Nm😮),lažja in kompaktnejša....res neverjetno kompaktno glede na performanse.   Ne bom veliko nakladal,je pa zanimiva predstavitev oz. test,kjer je praktično on-par z 40V Makito,poščije 18v Festool-a,36V Hikoki-ja,in kot češnja na torti-poščije tudi Bosch-a z dvovrstično 8Ah baterijo z "tamajhno" enovrstično 4Ah baterijo😮👍 Poka 10x600 vijake k za šalo😄💪   217,55€ na Baumarkteu.de https://www.baumarkteu.de/metabo-602359840-bs-18-ltx-bl-q-i-akku-bohrschrauber-18v-metabox-63714       In za tiste,ki jih zanima proizvodnja v Metabu-3ure prispevek🧐😮...sicer v nemščini,a vseeno mogoče za koga zanimivo🙄    
    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
    • Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".   Ostalo si lahko vsak sam "nariše".   Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."   Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍   Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev.... Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...
    • Žal jaz tudi, takrat je šlo res vse narobe.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.