Skoči na vsebino

zavarovalnice-katero izbrat?


Catya

Priporočeno sporočilo

  • 2 tedna kasneje...
  • Odgovori 80
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Sicer mi ni? ne pla?ajo, da jim reklamo delam, ampak glede na vse te podra?itve se mi je vseeno zdelo, da si zaslu?ijo pohvalo tisti, ki ni?ajo cene.

 

Obvezno in kasko zavarovanje pri Triglavu me je letos pri?lo celih 43? manj kot lani :bravo::jupiii:

 

Uvedli so namre? nov popust za 5%, ki zni?a ceno zavarovanja, ?e je v familiji prek Triglava zavarovan ?e kak?en avto.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss rabim tvojo pomoc:

na bmwju je nek idiot posteno potegnil s kljucem in je po celi desni bocni strani kar postena praska...

sem vprasal na bmw-ju in so mi (od oka) rekli, da stane tako popravilo cca. 400-500eur, pri privat licarju pa verjetno 2krat manj...tko je rekel serviser na bmw-ju..

no potem sem sel se na triglav (tam je zavarovan) in vprasal kako je s tem in so mi rekli:

izgubim bonus (zdaj ima punca 50%), ker to spada pod "objestno dejanje" in tako pride iz ne vem katerega razreda v ne vem katerega :)

skratka sem vprasal, ce mi lahko izracunajo koliko drazje pride zavarovanje in so rekli: ce uveljavim to prasko potem 782 eur, ce pa ne potem pride 742 eur...torej se mi iz tega vidika splaca uveljavit, ker bo ceneje kot popravilo..

vseeno me zanima, ce sem kaj spregledal? in ce so se kake pasti, ki jih ne poznam?

kaj mislis?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo pa se je spet fov?ija podpisala na pleh :( banda u?iva strahopetna

 

 

Objestna dejanja spadajo pod obvezni kasko, kateri je "obremenjen" ?e z odbitno fran?izo. Po navadi se zavarovanci odlo?amo med 1 ali 2%, kar pomeni slede?e:

 

?e je nov avto stal recimo 30.000? to pomeni, da bo? pri vsaki ?kodi soudele?en pri kritju le te s 300? (1% odbitna, pri 2% je kar 600?). Pri ?kodi 500? ti bo zavarovalnica pokrila samo 200?. Pri kasku, mislim, da pade? ?e za dva razreda, kar pomeni vsaj dve leti vi?je premije kar lahko znese od 40? pa naprej - odvisno v kerem razredu je zdaj.

 

Se pravi, da se ti po tej logiki nikakor ne spla?a uveljavljat kaska.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

u ena bol? ideja :) Jest se nrdim da sm mal bogi, ti si pa kao moja sestra ki mi pomaga?. Pa greva na zavarovalnico se zment. Zihr bo v?gal :) aja pa neki sm ?e pozabu. globok dekolte more? imet :) zihr bom dobil 50% :bravo:

 

 

hehe,..dobr plan,..sam mi manka dekolte za kej taga :P

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha to glede odbitne fransize mi una na triglavu sploh ni omenjala...

a to majo tako finto al so sam nesposobni??

 

Preglej polico saj obstaja tudi mo?nost brez odbitne fran?ize samo je toliko dra?je zavarovanje, da pokrije 1x soudele?bo pri ?kodi. Tega skoraj nih?e ne vzame in glede na cifro, ki si jo omenil to tudi ni v tvojem primeru. Ampak vseeno preglej.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo kaj pise:

splosna zavarovanje za sklope nevarnosti 1, 2, 3, 4 z 1.0% odbitne fransize od nabavne vrednosti vozila po premijski stopnji 2.447%.

Pr. razred je pa 7

 

Bom sel se enkrat vprasat...sam za tole si zasluzijo grajo, ker bi mi lahko una takoj povedala, da je placam tudi tistih 200eur vec zaradi fransize...

 

Glede teh stvari sem pa totalni rookie in me lahko nategnejo 200 na uro :(

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Yap tvoj primer spada pod to?ko 3

 

3. dejanja tretjih oseb: nasilno ali objestno dejanje, manifestacije in demonstracije;

 

?e ima? 1% to ne bo samo 200?, ker bimmer, ko je bil nov ni bil samo 20.000?. Vedno se gleda znesek novega vozila pa ne glede a je avto star 5 let in temu primerno manj vreden.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh...

pa kdo to dela s kljuci...res ne razumem takih ljudi, enkrat so ze ukradli pokrove koles in zdaj to...

 

drugace pa se mi zdi, da je stal se manj kot 20.000eur....ce se prav spomnim 36.000dem, leta 1999, ko so bli avti se poceni :(

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ah to so bili ?asi - jaz sem dal za novega Clarusa s klimo samo 18.000DEM . Danes za ta denar lahko izbira? samo med malimi avti. :(

 

 

Ma Labi saj ve? - BMW pa? vzbuja zavist pa ne glede, da bo kmalu star 10 let. To smo 1x ?e obdelali v neki drugi debati in ugotovili, da kej dost se ne da pomagat razno, da zamenja? znamko. ?e najbolj? je kak?na korejske saj je pri teh ?e najmanj zavisti in mo?nosti kraje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss evo sem se pozanimal:

izgubil bom bonus (3 premijskih razredov) odbitne fransize pa ne...

tako da ni tako slabo :)

 

Moram pa tukaj pripomnit, da je lak in pleh tudi na 8 let starem (u shit 8 let ze!!???) bmw-ju veliko veliko boljsi kot na dvakrat mlajsi mazdi...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, ?eprav v splo?nih pogojih pi?e druga?e - sem zato vseeno preveril na zavarovalnici in dr?i to?no to kar si napisal, me je pa presenetilo, da tudi za kasko zgubi? tri razrede ali 15% ugodnosti.

 

Zato pazi na naslednje:

 

Trenutno si v 7. razredu (35% popusta) in bi ob naslednji registraciji brez prijavljene ?kode pri?el v 6. razred (40% popusta). Ob prijavljeni ?kodi pa torej pade? v 10. razred (20%popusta).

 

?e je izra?un, ki si ga dobil pravilen in pu?i? v tem letu "samo" 40? (izra?un na straneh Triglava daje razliko 75? pri podobnih zneskih zavarovanja - procenti so pa itak samo matematka, ki vedno velja).

 

OK pa recim, da je res 40?, kar pomeni naslednje:

 

Ker bo? po novem v 10. razredu in ne v 6. bo? zato v prvi naslednji registraciji pla?al 40?

 

naslednje leto je razred 9 (brez ?kode 5) in je naslednjih 40?

 

?ez dve leti je torej razred 8 (4 - maksimalen popust 50%) in je ?e vedno 40?

 

?ez tri je 7 (3) a ker je razlika v popustu zdaj manj?a (15%) je v denarju torej 30?

 

?ez ?tiri je 6 (2) - razlika 20?

 

?ez pet je 5 (1) - razlika 10 ?

 

v ?estem letu razlike torej ni ve?, ker si dosegel maksimum popusta, ki velja za 4. 3. 2. in 1. razred. Zdaj si na nuli oziroma skoraj*

 

Se pravi si v petih letih na ra?un vi?jih zavarovanj pla?al dodatnih 180? oziroma ?e velja "moj" izra?un na straneh Triglava celo 340?.

 

 

*tisto skoraj pomeni naslednje, da ?e bi recimo v ?estem letu naredil nov ?kodni primer bi padal iz 4. v 7. razred in bo zato 35% medtem, bi v primeru 1. razreda padec v 4. razred, ki je ?e vedno 50% popust.

 

Pa ?e eno zadevo ne pozabit in sicer, ?e se bo v tem ?asu menjal avto in nadaljeval kasko bo zaradi vi?je osnovne cene avta tudi vi?ji kasko in tudi vi?ja razlika.

 

 

Kaj ti ho?em z vsem tem povedat. V primerih ?kod do recimo 300-400? skoraj dvomim, da se spla?a uveljavljati tako vrsto kaska, ker je na robu rentabilnosti. Vsaj jaz tako razmi?ljam saj raje ta "bonus" izkoristim v kak?nem drugem primeru, kjer bo ?la ?koda v tiso?e evrov. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja spet sem narobe napisal, ker je na 50%...

tako, da, ce gre verjeti tistim na triglavu, pridem nazaj na 50% spet cez 3 leta...

 

Mi je pa vsec triglav, ker nc ne komplicirajo s policijskim zapisnikom (ga sploh ne rabim)

Recimo pri moji slovenici, sem moral do policije tudi za majhno prasko :blink:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha, to je pa pol mal druga?na zgodba :D

 

V glavnem je pa moje pisanje vsaj nasvet, ?e je kdo kdaj v dilemi a se spla?a al se ne ;)

 

Mi je pa vsec triglav, ker nc ne komplicirajo s policijskim zapisnikom (ga sploh ne rabim)

Recimo pri moji slovenici, sem moral do policije tudi za majhno prasko :blink:

 

Ampak, saj Policija ne dela ogledov zaradi prask, saj ?e za trke te najprej vpra?ajo a se lohk sami zmente. Da bi pa hodil okrog zaradi prask je pa absurd.

 

Po moje je pa to fora zavarovalnic, da lahko ?e mal denar obra?ajo saj policijski zapisniki lahko "hodijo" tudi kak?en mesec al pa dva, oziroma dokler ne popizdi?.

 

Je pa tako, da tudi ?e Triglav ni vedno cenovno najbolj ugoden pri meni dobiva velike pike, ker redko komplicirajo in pot do svoje od?kodnine ni niti trnova niti ?asovno zamudna - vsaj zaenkrat je bilo tako, upam, da se ne bom neko?, zaradi teh izjav, ugriznil v jezik. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa pri teh zavarovanjih ?e dolgo ?asa moti predvsem tole:

Spomnim se, da so pred ?asom zavarovalnice uvedle dodatek za mlade voznike, ker so oni bolj rizi?en razred. S tem so na eni strani iztr?ili dodaten znesek od voznikov, ki povzro?ajo ve?jo ?kodo zavarovalnicam in jih bolj obremenjujejo. Do tu ?e razumem. Ampak po tej logiki bi morali drugim zavarovancem, ki so na drugi strani te logike, zavarovanje zni?ati, oziroma priznati ve?je bonuse. Pri tem mislim na sebe in meni podobne voznike, ki vozimo ?e vsaj 30 let brez povzro?ene ?kode. Zdi se mi, da sem v tem ?asu ?e toliko financiral druge ?kode, da bi kak?en dodaten bonus po tolikem ?asu pa ?e pri?el prav. :blink:

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kaj si imel z slovenico, vem pa kaj sem imel jaz sem samo uletel na zavarovalnico je ?el model ven poslikal naredil zapisnik in ?ez cca 3 tedne je bil denar na mojem ra?unu.

 

Sem pa v sredo zavaroval svojega Suckerja, in to za neverjetnih 458 ?, imam pa obvezno + stekla + divjad + svetlobna telesa in ogledala. Mam pa 45 % bonusa. Je pa nekaj sem pa zamenjal zavarovalnica za Mariborko, sem se nategnil ? :blink:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.