Skoči na vsebino

Cev za klimo M6


Priporočeno sporočilo

Imam 3 mesece staro M6, 10K km. Dela ko urca, jo za?nem ?e hvalit, dons pa pod njo lu?a. Izteklo je kar nekaj teko?ine (brez barve, brez okusa, mastno ali viskozno na otip). Potem sem malo gledal po ma?ini in ugotovil da se staknila (ali po?ila) neka gumijasta cev, ki se mi zdi da je del klime.

 

Tko da avto sicer med vo?njo ni? ni jamral, tudi nobena lu?ka ne gori. Kaj mislite da je ta cev - je del klime?

 

Sicer sem poklical mazda servis in mi ga bodo peljali na servis v Gamo v petek (pa? danes in jutri prazniki - ni servisa??...kaj pa ?e bi ostal na cesti).

 

Verjamem, da ga bodo na gami hitro zrihtal, samo me skrbi da bi se kaj takega ponovilo? A mislite da je to samo smola z materjalom, ali mislite da je kaj narobe s klimo in da je bilo v cevi preve? pritiska?

Failing to plan is planning to fail!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smola vsekakor, ampak kakorkoli, avto je v garanciji in ni druge opcije kot servis. Najbr? pa ni klima, ker je v klimi plin, ki ob pu??anju izpari. Prej verjetno kak?na hladilna teko?ina. V vsakem primeru - servis .

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zna res bit teko?ina za ?ipe.Poglej nivo in ?e ima kak vonj.Za vse ostale teko?ine bi se morala pri?gat kaka

lu?ka(vsaj rumene barve) na armauri.Sej se pri?gejo ?e za najmanj?o anomalijo(vsaj meni se). :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja klima verjetno res ni (plin pa to), mislim pa da, bo hladilna teko?ina. Sem tudi jaz pomislil na telo?ino za ?i??enje stekel, vendar ima ta teko?ina vonj (po limoni ali pa? nekaj takega). Ta ki je meni ven stekla pa je brez vonja. Pa kot sem opazil se je staknila (bolj verjetno po?ila) ena precej debela gumijasta cev, ki je speljana diagonalno na zadnji strani hladilnika. Pa ?e to, med vo?njo, je kar naenkrat avto za?el vpihovati mrzel zrak v kabino namesto vro?ega.

 

Pa ?e zadnja malenkost...ponavadi ko avto stoji na mestu se mi zelo hitro vklju?i ventilator na hladilniku (se vklaplja in izklapnja)...v?eraj pa ko je avto stal ene pet minut pa nisem sli?al, da bi se ventilator vklju?il.

 

Pa tudi temperatura v motorju je bila ves ?as konstanta (na sredini).

 

No ja v petek gre na servis pa bomo vidli? Vas obvestim.

Failing to plan is planning to fail!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja klima verjetno res ni (plin pa to), mislim pa da, bo hladilna teko?ina. Sem tudi jaz pomislil na telo?ino za ?i??enje stekel, vendar ima ta teko?ina vonj (po limoni ali pa? nekaj takega). Ta ki je meni ven stekla pa je brez vonja. Pa kot sem opazil se je staknila (bolj verjetno po?ila) ena precej debela gumijasta cev, ki je speljana diagonalno na zadnji strani hladilnika. Pa ?e to, med vo?njo, je kar naenkrat avto za?el vpihovati mrzel zrak v kabino namesto vro?ega.

 

Pa ?e zadnja malenkost...ponavadi ko avto stoji na mestu se mi zelo hitro vklju?i ventilator na hladilniku (se vklaplja in izklapnja)...v?eraj pa ko je avto stal ene pet minut pa nisem sli?al, da bi se ventilator vklju?il.

 

Pa tudi temperatura v motorju je bila ves ?as konstanta (na sredini).

 

No ja v petek gre na servis pa bomo vidli? Vas obvestim.

 

 

To,da ti vpihuje vsako toliko hladen zrak(?e ima? vpaljeno avtomatsko klimo),je normalno,ker regulira s tem

temperaturo v kabini.

 

 

Tudi kazalec za temperaturo v motorju mora bit vedno na sredini.Kako pa ti je kazal prej?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To,da ti vpihuje vsako toliko hladen zrak(?e ima? vpaljeno avtomatsko klimo),je normalno,ker regulira s tem

temperaturo v kabini.

Tudi kazalec za temperaturo v motorju mora bit vedno na sredini.Kako pa ti je kazal prej?

 

 

Kazalec za temperaturo je vedno na sredini, in tudi v?eraj je bil...saj to je ?udno ker bi pri?akoval, da bo naraslo. Se mi pa vedno bolj zdi, da sem imel velikansko sre?o in mi je cev za?ela popu??at ene par ovinkov pred hi?o (sem ?el opazovat kaplice po cesti) in da je glavnina iztekla na dvori??u (imam res ogromno lu?o).

 

In ?e to, (pono?i je vsaka krava ?rna), v?eraj ko je bla no? se mi je zdelo, da je teko?ina brezbarvna, sedaj pa sem opazil, da je lu?a temno flouresten?no zelene barve.

Failing to plan is planning to fail!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kazalec za temperaturo je vedno na sredini, in tudi v?eraj je bil...saj to je ?udno ker bi pri?akoval, da bo naraslo. Se mi pa vedno bolj zdi, da sem imel velikansko sre?o in mi je cev za?ela popu??at ene par ovinkov pred hi?o (sem ?el opazovat kaplice po cesti) in da je glavnina iztekla na dvori??u (imam res ogromno lu?o).

 

In ?e to, (pono?i je vsaka krava ?rna), v?eraj ko je bla no? se mi je zdelo, da je teko?ina brezbarvna, sedaj pa sem opazil, da je lu?a temno flouresten?no zelene barve.

 

No,pol je pa 100% hladilna teko?ina.To barvilo dodajo prav zaradi tega,da ugotovijo katera teko?ina kaplja. ;)

Kaj ne more? sam natakniti cevi in stisniti objemko?Doda? hladilno teko?ino,kolikor jo manjka in je.

Upam,da ni kak drug vzrok kriv za to,da se ti je snela ta cev. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Yap... hladilna

 

Kar se pa ti?e konstantnega vklapljanja in izklapljanja ventilatorja na hladilniku pa mislim, da je pogojeno s pri?gano klimo saj za normalno delovanje mora klima imeti pretok zraka skozi hladilnik klime. Se pravi da ni odvisno od temperature motorja oziroma temperature hladilne teko?ine. :ne vem:

 

?e se motim me prosim popravte.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmm....ok jest imam f-ko, pri vklopu klimatske naprave mi je iz cevi za klimo pri cevi iz kompresorja na prehodu iz aluminjaste v gumijasto cec, odtekala flourescentno zelena teko?ina, ?eprav mi tudi ni bilo jasno od kje ker je v klimatski napravi plin. Sedaj je pa nehalo odtekati :ne vem: klima pa ?e vedno zahladi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nope, sem gledal kkdaj in kako te?e in vse je lepo pregledno, ko se je tretji?,?etrti? vklopil kompresor klime (vmes aluminij prav malo zamrzne) je na stiku iz gumijaste in aluminjaste cevi pritekla omenjena teko?ina. Sej pravim da mi ni ?isto jasno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tko sedaj pa vem kaj je blo :(

 

skozi masko je v hladilnik priletel en prav grd kamen in mi prebil hladilnik. Tko da ni?ta od garancije pa? pa hladilnik in 1,5 ure dela za predvidoma 420?. Vsaj ?lepanje mi je pokrila od mazde asistenca :huh:

 

Po mojem je verjetnost da tako prileti kamen v hladilnik manj?a kukr zadeti na lotu, a ne?

Failing to plan is planning to fail!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sva?ta... za?ni igrati loto, ker pri taki "sre?i" je dobitek zagotovljen ;)

 

A je po?kodba tako huda, da se hladilnika ne da popraviti? Obstaja kar nekaj majstrov, ki ti to zrihtajo za precej manj?i denar.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

en primitivn nasvetek... ?e je teko?ina spolzka na otip, in je lu?ic brezbarvna, zelena ali modra, potem jo je malo na konici prsta za poskusit... ?e je sladko, je antifriz poleg :)

 

in takoj ve? ?e je, al ni...

 

druga?e pa moje so?alje memi ! glede na to, pa da je avto skoraj nov, pa? nima smisla popravljat haldilnik, ker ni nujno da bo dr?alo... poleg tega. ?e je avto ?e v garanciji, potem se ni za ?pilat, ker bo servis na koncu ?e garancijo preklical, ?e se bo kiler krpal :(

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tko sedaj pa vem kaj je blo :(

 

skozi masko je v hladilnik priletel en prav grd kamen in mi prebil hladilnik. Tko da ni?ta od garancije pa? pa hladilnik in 1,5 ure dela za predvidoma 420?. Vsaj ?lepanje mi je pokrila od mazde asistenca :huh:

 

Po mojem je verjetnost da tako prileti kamen v hladilnik manj?a kukr zadeti na lotu, a ne?

 

Mislim...to pa prvi? sli?im,da bi se komu zgodilo.Kaj pa kasko?A ga ne more? uveljavit(proti tretji osebi)? :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

druga?e pa moje so?alje memi ! glede na to, pa da je avto skoraj nov, pa? nima smisla popravljat haldilnik, ker ni nujno da bo dr?alo... poleg tega. ?e je avto ?e v garanciji, potem se ni za ?pilat, ker bo servis na koncu ?e garancijo preklical, ?e se bo kiler krpal :(

 

Zakaj bi garancijo preklicali? ?e nikoli nisem sli?al, da bi zarad popravljenega hladilnika preklicali garancijo - OK popravljen hladilnik je logi?no izven garancije :P .

 

?e je luknjica majhna (glede na koli?ino izte?ene teko?ine verjetno ne more biti velika) se da prav dobro zaflikat.

 

Neko?, ko sem bil ?e precej vihrav sem se nasadil z Wartbijem nekomu zadi na kluko. Luknja ni bil majhna ampak jo je mojster na dolgem mostu v Lj tako dobro poravil, da je dr?alo naslednje dve leti do prodaje. Naprej pa ?al ne vem kaj se je dogajalo z avtom ampak ?e obdobje dveh let se mi zdi OK.

 

 

V glavnem Memi, to je bil samo predlog oziroma ena od mo?nih re?itev na koncu se bo? odlo?il itak sam.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.