Skoči na vsebino

Gori lu?ka za esp+dsc!


Priporočeno sporočilo

Ojla.Pribli?no 1x na teden(8.10.07,16.10.07,20.10.07...) se mi pri?ge opozorilna lu?ka za esp+dsc in neprestano sveti dokler avta ne ugasnem,ter ponovno pri?gem :ne vem: .Druga?e sistem deluje pravilno se pravi,ko kolo zavrti v prazno se vklopi sistem proti zdrsu koles in tudi opravi svojo funkcijo.No zanima me ?e se je tudi komu izmed vas ?e vklopila ta lu?ka,ter svetila do ponovnega v?iga avtomobila?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 68
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Ojla.Pribli?no 1x na teden(8.10.07,16.10.07,20.10.07...) se mi pri?ge opozorilna lu?ka za esp+dsc in neprestano sveti dokler avta ne ugasnem,ter ponovno pri?gem :ne vem: .Druga?e sistem deluje pravilno se pravi,ko kolo zavrti v prazno se vklopi sistem proti zdrsu koles in tudi opravi svojo funkcijo.No zanima me ?e se je tudi komu izmed vas ?e vklopila ta lu?ka,ter svetila do ponovnega v?iga avtomobila?

 

Ne, je pa mo?no, da gori nekaj ?asa, ?e je zelo mrzlo samo bi moral nato sama ugasnit, ko se avto ogreje.

 

Kaj pa ?e gumb za izklop/vklop ESP-ja prtisne?? Se kaj zgodi?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravi?ujem za zamudo :P Ne pri?ge se mi samo tista zgornja lu?ka brez spodnjega opozorila za napako na motorju.Je pa res,da se lu?ka pri?ge samo zjutraj :ne vem: .Se pravi po pribli?no 5km vo?nje,ko se motor ?e nekoliko ogreje se lu?ka pri?ge ter nato konstantno sveti do ponovnega v?iga avtomobila.Potem pa je kak teden ok. pa pride tisto jutro pa spet :whatever:.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravi?ujem za zamudo :P Ne pri?ge se mi samo tista zgornja lu?ka brez spodnjega opozorila za napako na motorju.Je pa res,da se lu?ka pri?ge samo zjutraj :ne vem: .Se pravi po pribli?no 5km vo?nje,ko se motor ?e nekoliko ogreje se lu?ka pri?ge ter nato konstantno sveti do ponovnega v?iga avtomobila.Potem pa je kak teden ok. pa pride tisto jutro pa spet :whatever:.

 

Sej tista lu?ka spodaj ni napaka na motorju.Pri meni je bil zani? nek ventil?ek,ki ta protiblokirni sistem krmili

in pa en senzor so na?timali ( na pravo razdaljo).Od takrat naprej je v redu. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj bil na servisu in mi je mojster priklopil avto na ra?unalnik,ki pa je pokazal 2 napaki.Potrebno bo zamenjati neko cavko,ter pa senzor,ki se nahaja v volanskem obro?u.

 

Tudi meni se pojavlja podoben problem, pa me zanima, ?e lahko kaj ve? pove? o tej cevki? Kar se pa senzorja ti?e je to verjetno senzor kota zasuka volana, ki je o?itno kar precej pokvarljiva zadeva (vsaj po podatkih iz tujih forumov http://forum.mazda6club.com/index.php?act=...+light+%2Bcold).

Koliko si pa pla?al za popravilo te cevke in koliko te je stal senzor? In seveda na kateri servis si peljal avto?

 

l.p.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz sem v?eraj peljal avto na moj pobla??eni servis-Gama center v btc.Tam mi je vodja servisa,ki ga moram pohvalit za korekten odnos in pa razlago te?ave :bravo: priklopil avto na ra?unalnik in pokazali sta se dve napaki :unsure: .Serviser mi je po razbranih podatkih iz ra?unalnika povedal,da je problem v neki cevki,ker je preozka in jo je potrebno zamenjati z ?ir?o(moja lai?na razlaga),ki se nahaja tam,kjer je tisti plasti?ni za??itni pokrov motorja na desni strani spredaj in je speta skupaj z ?e nekimi drugimi kabli(1 napaka),ter pa kot si ?e sam napisal se je obrabil tudi senzor zasuka kota volana(2 napaka).Zdaj ta senzor je potrebno naro?iti to traja pribli?no tri dni stane pa 120eur.Koliko stane cevka ne vem najbr? pa to nebi smelo biti pretirano drago.No saj po vsej verjetnosti mi bodo mojstri zadevo tam nekje v ?etrtek porihtali pa vam sporo?im koliko me je pri?el servis.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?zmeden?:whatever:

 

Pa ja, saj je obi?na gumjasta cevkica dolga 15cm premera 5mm, menda je izmeni?no vakuum pa pritisk not-?e sem prav razumu mojstra,?e bi dal objemko gor, bi bla tud ta stara dobra :( je pa ful zanimivo spremljat odkrivanje napake, deluje tko kot windows help sistem da-ne v sloven??ini seveda :P na koncu pa je pokazalo na ekranu sliko in sneto cevko, pa sva ?la pogledat pod haubo, pa je blo res! :bravo:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No zadeva je sedaj porihtana :D .Cena servisa me je pri?la 120EUR,dela mi niso zara?unali tako da bravo Gama center :bravo: .Zamenjali so mi pa tisto cevko in pa senzor,ki mi ga je mojster potem tudi pokazal in je kar velika zadeva :P .To je ubistvu neka ovalna v plasti?no ohi?je zapakirana zadeva,kjer je notri neka optika,ki vse te kro?ne zasuke potem kontrolira in po?ilja naprej v ra?unalniku.Je pa naprava povezana tudi z ABS sistemom,tako da ?e javlja tako napako je fino da se porihta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No zadeva je sedaj porihtana :D .Cena servisa me je pri?la 120EUR,dela mi niso zara?unali tako da bravo Gama center :bravo: .Zamenjali so mi pa tisto cevko in pa senzor,ki mi ga je mojster potem tudi pokazal in je kar velika zadeva :P .To je ubistvu neka ovalna v plasti?no ohi?je zapakirana zadeva,kjer je notri neka optika,ki vse te kro?ne zasuke potem kontrolira in po?ilja naprej v ra?unalniku.Je pa naprava povezana tudi z ABS sistemom,tako da ?e javlja tako napako je fino da se porihta.

 

 

Lepo,da si uredil. :bravo:

Meni je zadnji? ta senzor namazal,tako ,da je do sedaj(tok,tok on wood)v redu.Ga je pa novega naro?il in ga imam v rezervi,?e slu?ajno rikne(ker mi pote?e garancija,ga je naro?il in mi ga bo,?e bo treba menjal v garanciji :bravo: )

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Pozdravljeni!

 

Imam isti problem. Gorita obe lu?ki.V?asih ugasne vendar v ve?ini ?asa gori 98%. Avto sem imel na poobla??enem servisu v Celje Selmar. Je sicer ugotovil napako ni pa je mogel odstranit(ni na?el kje je to????)Avto sem imel tam 2x po 3dni . NImam pojma kaj bi blo. Reku je da pa? bi nej nekje vleklo zrak ??ne ve pa kje. Vse je pregledal ni? se ne vidi.

Menda je problem ker ne pride avtomatsko v softwear ra?unalnika, prijavit se mora ro?no itd.. Pa? ne more ni? nardit ker je avto iz Italije pa ?e tolk slab?(menda nek drug postopek prijave)

Ja pa ?e to avto je bil spredaj levo karamboliran (la?je) zamenjan blatnik in steklo vetrobranskoMehanik pravi da je mo?no da je kje bil kak?en kabel po?kodovan in nima stika??

 

Kak?no je va?e mnenje(kam dat avto popravit). Ali je ?e kakna druga opcija kje bi lahko bila okvara?

 

Cevko sem pogledal in je nataknjena.

 

Hvala

 

Lp.

Sebastjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Imam isti problem. Gorita obe lu?ki.V?asih ugasne vendar v ve?ini ?asa gori 98%. Avto sem imel na poobla??enem servisu v Celje Selmar. Je sicer ugotovil napako ni pa je mogel odstranit(ni na?el kje je to????)Avto sem imel tam 2x po 3dni . NImam pojma kaj bi blo. Reku je da pa? bi nej nekje vleklo zrak ??ne ve pa kje. Vse je pregledal ni? se ne vidi.

Menda je problem ker ne pride avtomatsko v softwear ra?unalnika, prijavit se mora ro?no itd.. Pa? ne more ni? nardit ker je avto iz Italije pa ?e tolk slab?(menda nek drug postopek prijave)

Ja pa ?e to avto je bil spredaj levo karamboliran (la?je) zamenjan blatnik in steklo vetrobranskoMehanik pravi da je mo?no da je kje bil kak?en kabel po?kodovan in nima stika??

 

Kak?no je va?e mnenje(kam dat avto popravit). Ali je ?e kakna druga opcija kje bi lahko bila okvara?

 

Cevko sem pogledal in je nataknjena.

 

Hvala

 

Lp.

Sebastjan

 

Nima veze ?e je avto iz Italije, Albanije, Kitajske, vsi imajo iste ra?unalnike. O?itno na servisu nimajo orodja in znanja da bi to zrihtal, zato ti pa kake odgovore, dajejo.

Pojdi v Lj na gamo in bo zadeva re?ena mimogrede, ?e pa ?e ne pa bo vsaj diagnoza 100%.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nima veze ?e je avto iz Italije, Albanije, Kitajske, vsi imajo iste ra?unalnike. O?itno na servisu nimajo orodja in znanja da bi to zrihtal, zato ti pa kake odgovore, dajejo.

Pojdi v Lj na gamo in bo zadeva re?ena mimogrede, ?e pa ?e ne pa bo vsaj diagnoza 100%.

 

To?no tako.Tudi moj je iz Italije in so ga dali na ra?unalnik v par minutah...in tudi ugotovil,kaj je narobe.To?no

tisti ventil na volanskem zglobu.Takoj zamenjaj mehanika. ;)

 

Druga?e pa,se je tudi meni danes ponovila ta napaka.Zjutraj,ko je rosilo,sem pripi?il v ovinek in se je pri?gala lu?ka.Pol se ni ve? ugasnila. :whatever:

No,saj imam v "dobrem" ta nov ventil na servisu,ker takrat poleti mi ga niso zamenjali,ampak samo podmazali.

Naro?ili so nov ventil,ker je bil avto takrat ?e v garanciji...upam,da se bodo tega spomnili. :ne vem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eko,danes so mi re?li zadevico z lu?kami.Je bila po?ena cevka od vakuma.Cena cevkice?---sitnica 2,15?. :bravo:

Kaj pa delo?E,to ni bila sitnica.Za zamenjat cevko (in prej verjetno priklopit na ra?unalnik) bogatih 36,72?. <_<

 

?e bi vedel prej,da je samo ta cevka narobe,bi si jo valjda sam menjal.Bom vedel za drugi?. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeni!

Eni imate pa res sre?o z re?evanjem te okvare.

Jaz sem bil danes ?e 3ji? na Gami in ?e sedaj niso odkrili napake. :(

Naslednji teden ga ponovno peljem mi bodo posodili novo CPU in sprogramirali klju?e. Bomo videli ?e je kriv ra?unalnik.

 

Lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.