Skoči na vsebino

Neuspesno polaganje


BOBI

Priporočeno sporočilo

idiot je ?u na gas prev? ko je ?e kr polagal in mu je skidnalo zadno gumo, ker je povr?ina ko polaga? s katero se guma dotika ceste premala. mogel bi imeti konstanten gas, prehiter pa za moje pojme ni bil :D bla ?ist taka lepa hitrost za zvozit.

 

--> moje mnenje, no u bistvo smo to predelovali nedavno pri fiziki zato sem se oglasil :hohoho:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slaba podlaga ali pa pesek na cesti??u, voznik gasa sploh ni dodajal, ampak se je peljal z konstantnim gasom.

 

 

 

Tip najbr? ve da ga snemajo,in je model preve? mislil na kamero(?e? najbolje najhitreje speljati ovinek,...brez napake) pri tem pa pozabil na zbranost da bi mislil na cesto!

 

Kaj je pa dejansko blo narobe je pa 100 in 1 vzrok lahko!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar pametujte. Nekateri se bolj pametno voozimo in bi ovinek prevozili z 5-6 prestavo cca 2000-3000 rpm in se nagnili do max 25 stopinj in bi ga zvozili brez problema, samo potem nebi bilo posnetka na netu. :(

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar pametujte.

 

Opa, pa ja ti nismo na ?ulj stopili :hohoho::hohoho:

 

Glede pametovanja pa mislim, da je med motorist ve? tak?nih ta "pametnih" za?en?i od mojega sodelavca, ki ga je na novoletni ?urki malo preve? srknil in razlagal vsem prisotnim, da so za 90% vseh nesre? motoristov krivi drugi, predvsem ?oferji avtov. In kot pravijo, da je v vinu resnica je to lep dokaz kako nekateri res razmi?ljajo tako in dokler bo razmi?ljanje tak?no bo tudi "death ratio" med motoristi tako visok.

 

In tale na posnetku bi bil ziher pokojni, ?e ne bi bilo ograje oziroma, ?e bi le ta bila brez spodnje letve.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na?el film?ek :D nima? celotnega, ker je voznik zadel dvojno za??itno ograjo se je sred ceste pobral pa odskakljal do motorja pogledat ?e je ok :bravo: happy ending, sam zgleda pa res da ni ve? za nikamor :blink: sam ?e patologija :P

 

EDIT: sej se lepo ?e tuki vidi dvojno ograjo, pol kam odnese motor un se pa lepo za?ne pobirat za tem avtom srebnim se vidi ?rna kepa (voznik) ki se je takoj pobral :D

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opa, pa ja ti nismo na ?ulj stopili :hohoho::hohoho:

 

Glede pametovanja pa mislim, da je med motorist ve? tak?nih ta "pametnih" za?en?i od mojega sodelavca, ki ga je na novoletni ?urki malo preve? srknil in razlagal vsem prisotnim, da so za 90% vseh nesre? motoristov krivi drugi, predvsem ?oferji avtov. In kot pravijo, da je v vinu resnica je to lep dokaz kako nekateri res razmi?ljajo tako in dokler bo razmi?ljanje tak?no bo tudi "death ratio" med motoristi tako visok.

 

In tale na posnetku bi bil ziher pokojni, ?e ne bi bilo ograje oziroma, ?e bi le ta bila brez spodnje letve.

 

Nobenga ?ulja, ker sam se niti pod razno ne vozim tako, samo kot povsod in pri vsem posplo?ujete.

100 normalnih motoristov + 1 divjak-norc = je vseh 101 motorist norc in divjak.

Za avtomobiliste to nikol nisem rekel je pa precej takih.

 

 

 

ps. Un se je itak stresu sam za to, da je posnetek ?el lahko na net in da je zanimiv. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nobenga ?ulja, ker sam se niti pod razno ne vozim tako, samo kot povsod in pri vsem posplo?ujete.

100 normalnih motoristov + 1 divjak-norc = je vseh 101 motorist norc in divjak.

Za avtomobiliste to nikol nisem rekel je pa precej takih.

 

Ni? ne posplo?ujem in nikoli nisem rekel, da ste vsi motoristi tak?ni - moja izjava se je nana?ala to?no na to situacijo v videu, kjer pa? eden od t.i. divjak-norcev naredi bedarijo in jo pol verjetno pred prjatli (tistimi, ki niso bili zraven) opravi?eval z raznoraznimi zgodbicami. Hotel je izpasti frajer in verjemi, da je tudi v gostilni?kih debatah posku?al ponovno izpasti frajer in od tod tudi moja izjava.

 

Tokrat se je sre?no kon?alo, v desnem ovinku se ne bi, ker bi priletel direkt pod avto - se spomnite tistega, ki je padel, ko je polo?il iz ovinka direkt na avtocesto, kjer ga je povozil avto, ki je pri?el pravilno po AC?

 

Je pa tako, da motorja, kjer je razmerje te?a:KM manj kot 2kg:1KM si ?lovek verjetno ne kupi zato, da se bo vozil po pol?je. To je pribli?no tako kot, ?e bi Veyrona kupil zato, da bi se vozil po mestu po omejitvah. Vsak ga kdaj pa kdaj pritisne. Ker ?e bi motor bil namenjen le za preva?anje bi bilo popolnoma zadosti da bi imel 30KM pri te?i 250kg. Tolik?no je namre? nekak?no najbolj obi?ajno razmerje pri avtomobilih.

 

Zato bi pri motoristih moralo biti ?e dodatno zavedanje da je motor te?ko ukrotljiva zver tako kot so super?portni avtomobili in da se ne more? peljati z mislijo ja sej imam prednost, ker ti ne bo ni? pomagalo ?e bo na grobu pisalo :... tukaj po?iva... imel je prednost. ?al je tega zavedanja absolutno premalo - ?rna kronika pa pa absolutno prevelika... ne morem se sprijazniti z dejstvom, da je 25% vseh mrtvih - motoristov. Tu je nekaj hudo narobe in mislim, da je najbolj narobe v glavah dokler so ?e cele.

 

Yavar se strinjam, kar si napisal in vem, da vozi? po pameti in da je takih kot si ti veliko. Ampak ?al je v va?ih vrstah procentualno ve? divjak-norcev saj super?portni motocikel si lahko danes kupi domala skoraj vsak (tudi kreten) saj stane kot avto ni?jega srednjega razreda. In motorji se kupujejo predvsem za zabavo in veliko manj kot prevozno sredstvo.

 

Na evo pa sem spet zamoraliziral - se opravi?ujem sramezljiv

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss ma? prav, samo razmerje ni 2kg:1KM ampak je bli?je 1,5kg:1KM vsaj pri meni, pri bratu je 1,05kg:1KM, nekateri imajo tudi manj.

Samo jaz osebno nimam motorja za v "nedeljo" (tako kot ga ima ve?ina), ampak se z njim furam v slu?bo in po opravkih, in povsod tam kjer se te?ko parkira avto, tako da ni to samo luxuz, dejansko je nadomestek avta ?ez poletje pod pogojem da je vreme. <_<

Pa ?e posebej zate poraba je manj?a kot pri avtu, za cca 1/3. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ajvar neki me res zanima:

kaksna je poraba pri motorju?

A. ce peljes normalno in

B. ce das "turbo" ?

ker nimam ideje kok porabijo motorji sploh...

 

Pri CBR 600F ( letniik 95, 220 kg in 100 KM), se je poraba gibala od 4,5 do 6 litrov, to je taka normalna povpre?na vo?nja, nekaj sam nekaj pa 2 komada gor.

Max pa je bil 7,5 litra ko sem z sre?anja v velenju(pr AS Skoren?ek) letel nazaj na mejni prehod Dragonja, takrat se mi je pa res mudilo in sem bil povsod PREHITER, povpre?je je bilo 150+ km/h, obrati pa niso padli pod 10000 rpm. :(

Tako sem imal do sedaj, nova zadeva pa naj bi porabila cca 0,5 lira ve?, bom vidu kaj bo. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to je res malo...vsaj meni se zdi.

Hocem rec, uzivas pa ne placas toliko.

To z avtom ni mogoce.

 

Ko pa z motorjem kam prileti? pa ma? svoje telo namesto airbagov in pleha. Ampak u?itki na motorju so pa neprimerljivi z avtom.

Yavar : 150 km/h povpre?je...po navadnih cestah ali avtocesti...po navadni cesti to ni mogo?e.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to je res malo...vsaj meni se zdi.

Hocem rec, uzivas pa ne placas toliko.

To z avtom ni mogoce.

 

?e gleda? samo ceno goriva ima? prav, ?e pa potegne? skupaj vse stro?ke pa ni neke

razlike.. no odvisno na kak avto bi ciljal..

 

oprema za voznika je recimo cca 1000? ?e ne kupuje? znamk..

motorja pametnega pod 3000? v bistvu ni

gume ?e vozi? ?portno menja? 2x v sezoni, ?e se udele?i? ?e kakega grobnika.. (komplet 250-300?)

motor pri 50.000 potrebuje ?e kar generalko na ma?ini, sploh ?portni ki se vrtijo tudi do 16k obr./min

hvala bogu da so naredli te popuste pri zavarovalnicah za motorje, ker v nasprotnem primeru

bi stalo zavarovanje motorja 800?+

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e gleda? samo ceno goriva ima? prav, ?e pa potegne? skupaj vse stro?ke pa ni neke

razlike.. no odvisno na kak avto bi ciljal..

 

oprema za voznika je recimo cca 1000? ?e ne kupuje? znamk..

motorja pametnega pod 3000? v bistvu ni

gume ?e vozi? ?portno menja? 2x v sezoni, ?e se udele?i? ?e kakega grobnika.. (komplet 250-300?)

motor pri 50.000 potrebuje ?e kar generalko na ma?ini, sploh ?portni ki se vrtijo tudi do 16k obr./min

hvala bogu da so naredli te popuste pri zavarovalnicah za motorje, ker v nasprotnem primeru

bi stalo zavarovanje motorja 800?+

 

Prijatelj moj, jaz ne vozim najbolj ?portno pa porabim tri pare letno, minimalno pa dva...pri 50.000 km pa dobro vzdr?evan motor ne potrebuje nobene generalke;?e motor dobro vzdr?uje?, redno menjava? olja in upo?teva? navodila v servisni knjigi lahko dr?ijo tile motorji zelo dolgo;sam ve?,da mam na svojewm malo manj kot 40.000 km prevo?enih in je motor v odli?nem stanju. Seveda je tudi ustrezno vzdr?evan.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prijatelj moj, jaz ne vozim najbolj ?portno pa porabim tri pare letno, minimalno pa dva...pri 50.000 km pa dobro vzdr?evan motor ne potrebuje nobene generalke;?e motor dobro vzdr?uje?, redno menjava? olja in upo?teva? navodila v servisni knjigi lahko dr?ijo tile motorji zelo dolgo;sam ve?,da mam na svojewm malo manj kot 40.000 km prevo?enih in je motor v odli?nem stanju. Seveda je tudi ustrezno vzdr?evan.

 

Samo Vuk, sej sam pravi?, da ne vozi? ?portno pa ?e 10.000km ti manjka do 50.000 prevo?enih. BrainY je verjetno mislil bolj na bolj ?portne pogoje vo?nje - recimo ve? RPM :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja res sem imel v mislih bolj dirkalnike..

so pri 50k ?e menjavali batne obro?ke..

seveda ne samo pri cestni vo?nji ampak tudi dirkali??ih.

jao.. komaj ?akam april/maj..

in upam tud (?eprav malo optimisti?no) da se bo mo?no po vranskem poligonu z motorji vozit..

 

@vuk.. vozi? ?portno gumo, na dalj?e relacije ponavadi v 2-je..

?e gleda? na motosvetu izku?nje motoristov z gumami imajo touring gume povpre?no dobo od 10-12k km

in ?e v popre?ju motorist prevozi (mislim da sem nekje prebral) 6-7k km na sezono bi mu guma skoraj zdr?ala 2 sezoni.

ti si maratonec na motorju :D

in ne vozi? ?portno ampak lepo dinami?no..

upam da mi bo? pokazal kako marijo reko pa d-cesto :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.