Skoči na vsebino

El. pomik stekel-problem


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Imam problem: ne dela mi el. pomik stekel na voznikovi strani. Enkrat se je to ?e zgodilo, vendar je potem za?elo spet samo delat... :blink: . No zdaj pa je spet "crklno" in ne dela. Ko pritisnes na stikalo se slisi klik stikala, zgodi se pa ni?. Kaj je lahko problem, preden za?nem podirat vrata?

 

Hvala za pomo?.

 

 

LP Andra?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je, v?asih so delali avte da delajo tako kot je potrebno, sedaj pa delajo na tem da ?e slu?ijo na rezervnih delih na polno. Primer: kolegu na Golfu IV (imel je dva zaporedoma) in na obeh so mu je pri cca. 100.000-120.000km, obe ?ipi dol padli v razmaku dveh mesecev. Takole je, nima? kej, serviserji morajo od ne?esa ?iveti in imeti kaj za delati.

Probaj dobiti iz kak?ne razbite tale motor?ek oz. ?e je mo?no ga daj popraviti h kak?nemu elektri?arju, odvisno kaj je narobe, magari ga probaj kupiti nekje drugje in ne na poobla??enem servisu, samo ne vem kako je potem z garancijo-?e jo ?e ima?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je,kot so napisali kolegi nad mano.Probaj ga nabaviti(motor?ek) bilo kje drugje,samo na servis pojdi ?isto na koncu,ko ?e obupa? in ne zrihta? druga?e.Obstaja kar nekaj variant za zadevo zrihtat...samo znajti se mora? malo... :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko ste rekl varovalka sm se spovno ko na enem mercedesu ni delal ?ibedah, kupjo nov motor?ek, pa ni delal, napelejo napeljavo, ni delal,... pol pa edn po butastem opaz da ni varovalke :hohoho:

 

Kaj so mehaniki hodili v Strunjan v ?olo,ali kaj? :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Strunjan? kak?no ?olo pa majo tam dol amehankarji...pomorsko?

no ,tja jih mora velik hodit po moje...

 

sem se spomnil ob tem na moje te?ave z elektiko za ?ipe pri

fiesti ene 10 let nazaj..

 

je bil avto kupljen nov in imet bi moral tovarni?ko vgrajeno elektriko za ?ipe in centralno zaklepanje..

 

kot sem kasneje ugotovil je bil avto naro?en brez tega in so pri nas MOJSTRI to naknadno vgrajeval

in lepo pokasiral na ta ra?un.. :angry:

 

no, problem je ratal ,ko je ?ez kako leto za?ela leva ?ipa crkavat,kar nekje na sred pomika.

po Murphy-u najraj v kakem de?ju.

 

enkrat ,dvakrat nazaj na servis,pa h elektri?arju in vse kar so naredil ,so dal mo?nej?o varovalko..

halo?

 

kon?no sem imel dost in sam razkopal tapete in na?el,

kar v Strunjanu ?olani niso znali..

 

oguljene drate v pregibu med stebri?kom in vrati,ker ni bilo primerne za??ite

 

jasno ,do kurc?lusa je prihajal in kuril varovalke ,

tud tanajmo?nej?e ,ofkors..

 

torej dvojna ?lamparija

'slaba monata?a

'in nesposobnost popravit lastne napake..

 

pa kolk mora? bit zabit da to ne najde???

zabit ali pa ignorantski.

 

nateg ob nakupu novega avta pa sploh krona vsega..

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa ?e cvetka pr mojmu Hyundaiu. Avto je TOP-K in seveda bi mogu original met vso opremo. In pa? se je zgodil da mi je crknla zajla za ?tevc. Vse ok. Kupim novo na poobla??enem (cena 22?) in gremo lepo razderat. Tastaro lepo dobim vn ker je bla itak po?ena, nato pa na monta?o nove. Nekak ugotovimo da je luknja v po?arni steni nekam majhna da bi ?el skozi plati?ni tulc od ?tevca. Nakar ugotovimo da so talenti NAKNADNO monteral alarm v avto in so kable potegnl ?ez isto lukno kjer je speljana zajla za ?tevc. Use ok dokler ni treba menjat zajle. In se je zgodil da smo mogl pocvikat ceu alarm samo zato da smo ?ez dobil un plasti?n tulc od zajle. Pol pa sestavt to use to skupi nazaj...3 ?ice modre barve, 3 rde?e barve, 3 zelene, 2 ?rne, 2 vijol?ne, pa ?e ene 20 ?ic........zdj pa vohi kera gre km. In nakonc itak nismo prou zvezal (sicer smo ozna?l s flukijem kam gre kera) in sm lepo ?ou domov brez alarma. Tok o tem kako poobla??eni delajo. Poleg tega k so menjaval zadnje plo??ice niso zadi n? podmazal, ne preverl ?e use lepo dela, in pol k mi je mehanik menju le?aj so seveda plo??ice razpadle ker so bile SKUHANE!!! Prakti?no sem biu zadi brez bremz zato ker se unmu na servisu ni dal zadevo mal podmazat oz. prevert. Nkol ve? u ?ivljenju ne gre avto na poobla??enga. Tako kot pravi Yavar, vidu ga bo samo k se bom mim pelu :D

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

A kdo ve, kako se lotit podirati plastike in tapicerije z vrat pri mazdi 6? Da ne bom vsega polomil... :(

Zacel sem priodvitju vijaka na plo??ici kjer so stikala-naprej pa ne upam kar forcirat.

 

Saj verjetno je res motorcek, ker ko stisnes stikalo lu?i na vratih malo mrknejo, torej gre strom cez stikalo.

 

Vsak nasvet bo dobrodo?el.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni je ?ipa na voznikovi strani v?asih ?la dol, v?asih pa ne. Vse je zgledalo, kot da stikalo ob?asno zgublja stik, pa enostavno ne vklopi. Pa ni bilo stikalo pa? pa motor?ek - vsaj tako so rekli pri Gami. Takrat je bil avto ?e v garanciji

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

A kdo ve, kako se lotit podirati plastike in tapicerije z vrat pri mazdi 6? Da ne bom vsega polomil... :(

Zacel sem priodvitju vijaka na plo??ici kjer so stikala-naprej pa ne upam kar forcirat.

 

Saj verjetno je res motorcek, ker ko stisnes stikalo lu?i na vratih malo mrknejo, torej gre strom cez stikalo.

 

Vsak nasvet bo dobrodo?el.

 

lp

 

?au,nekaj v tem stilu.Je sicer za ameri M6,ampak bistvo je verjetno isto(edino pri nas je se mi zdi en vijak tudi v lu?ki na dnu vrat?? :whatever:

http://www.diymobileaudio.com/forum/showthread.php?t=14734

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nosej..tudi mazda6 ni imuna prot te?avam s ?ipami...

tudi levo

 

zgodba je takale..

?e si jo zaprl pulzno ,se je po zaprtju kuj odmaknila za kajvem ,5cm recimo...

 

torej se je spro?il varnostni mehanizem ,ki prepre?uje da bi komu kaj stisnilo..

 

in zelo te?ko ,po igra?kanju s knofom,da ne re?em besnem dr-anju, si jo prepri?al, da je ostala zaprta..

nazadne je ?e narbol nucal, da jo zaprem ro?no,torej malo pomalo proti vrhu in hop..

z mau sre?e je obstala zaprta.

 

in sevede...naaaaseeervis knede..pa smo tam.. :ouje:

-motore?ek je zani? ,so djal, zamenjat, za 25 ksit..

 

ja ,to je je bilo ?e v predojro ?asu.

 

-ma nemoj ..kako je zani? ,?e pa goni ?ipo ?e preve?.??

to mora bit neki z elektroniko ,ane..?

dajte mi jo odklopit ,?e se da, bom ?ipo ro?no zapiral ,tako kot ostale tri, big dil..

 

ja prve m6 imajo samo ?ofersko ?ajbo pulzno..

 

-pa pravjo ,ne to pa ne smemo, ker ..blabla ,kaj pavem...

 

hvala, adijo ,bom ?e kaj naumil ,sem si mislil...

in ?e gledal kako snet obloge...

 

?e prej pa bral navodila..

tam res celo pi?e, pazi to, da v nekih situacijah lako pride do tega pojava..??

 

pa obloge nisem nikol snel.

?ude?no je ?ipa kar nalepem nehala zajebavat..

in ta ?ude? je sovpadel z menjavo akumulatorja..!?? :blink:

 

jep ,?istpreve?tuma? elektronike je dandanes v atomobile nabasane..

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ude?no je ?ipa kar nalepem nehala zajebavat..

in ta ?ude? je sovpadel z menjavo akumulatorja..!?? :blink:

 

Neko? so bili akumulatorji fu?, ko niso ve? zmogli obrniti ?tarter, pri sedanjih avtomobilih ka?e, da pa mnogo prej. Meni je moja macda ?e ?ist krasno v?igala, le cagarje na ?tevcu je ob?asno pri zagonu zabilo - po zamenjavi akuja OK. Zgleda, da elektronika potrebuje precej bolj?i akumulator kot pa sam ?tarter.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

 

Imel sem podoben problem.

 

Samo da meni je mehanik menjal vrata. in ko je sestavil nazaj je vse delalo OK (tudi dvig-spust ?i? na vseh drugih vratih). samo voznikova nikamor :( inkaj zdaj. pregledal varovalke.NI?Manual v roke in brat.

Obstaja cela vrsta navodil kako si sprogramirat spredno voznikovo ?ipo( en dotik stikala kolk se spusti ?ipa .....)

No in jaz seveda vse to poskusima pa :blink: ni?

Vem pa da motor?ek dela ker ga je mehanik priklju?in na zadja vrata in je delal :ouje:

Samo kaj pa sedaj :ne vem:

Lahko je samo ?e konektor na vratih. In ras :bravo: slabo zasko?ena varovalka plasti?na (v stebru vrat)samo kako se pa priklopi :(

spet manual in sm zrihtal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.